Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od pitt » čtv 14.1.2016, 23:55

bod 4. nekoukám skrz
dělám 1 - 2 - pak 5. nechám tam prst - pak 3 - 6 stále s prstem v šachtě - 7
je v tom rozdíl?

Příspěvky: 56

Registrován: čtv 19.11.2015, 18:08

Zbraň: G-17, CZ P07

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Baske » pát 15.1.2016, 0:22

jj, dělám, zvyk z práce, při vybíjení mám spoustu času a ta vteřina navíc mne nazabije a mám jistotu, že je v šachtě prázdno...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Int1m1thy » pát 15.1.2016, 1:15

nedelam naprosto blbost..., samozrejme pokud nakej trotl nevyndava zasobnik tak asi je to pro nej zasadni bod :D

a prsteni je jeste vetsi :D
G17gen4

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od GLOCK69 » pát 15.1.2016, 5:05

Dělám, kurzy byly dobré... Ale má to své opodstatnění, kdysi kolega si střelil do vybíjecího zařízení. V práci asi 18 hodin, vracel zbraň do zbrojáku, ve vybíjecím zařízení zkontroloval nábojovou komoru, pustil závěr, rána jistoty - výstřel.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od S474N » pát 15.1.2016, 8:06

Ono obecne pro minimalizaci vlastniho selhani je vhodne zapojit vice smyslu. Nekdo napriklad preferuje po vysunuti zasobniku to, ze jak drzi zbran, tak si drzi malicek zespodu v sachte (tedy hmatem overuje, ze tam neni suple), no a nasledne kdyz kouka zeshora skrz sachtu, tak zapojuje i zrak.

BTW nejvic me opravdu dostavaj ti, ktery maji "vse na haku", "vse je zbytecny" nebo "nadbytecny", ci "nam to rikali ve svazarmu takhle". Presne tihleti suvereni jsou nejcastejsimi adepty si nechtene ("pri cisteni") vystrelit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od pitt » pát 15.1.2016, 8:11

oprava : koukám :-) jsem si to musel zkusit abych to zjistil :-):-)

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Piggy » pát 15.1.2016, 9:31

Pardon, on někdo dokáže bod 3 bez bodu 4 - tedy koukám do komory a nevšimnu si, že je zasunutý zásobník? Asi ano, ale podmínkou je opravdu nedostatečná soustředěnost, což je vždy možný zdroj mimořádné události.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od john.hawk » pát 15.1.2016, 10:18

když se někdo kouká jen do komory, neprstuje, tak ten zásobník nemusí vidět..dívá se pod úhlem.. :wink:
no a vykurzovaný pitt mně trošku zklamal.. myslel jsem že zrovna ty pohledem kontroluješ tři věci..no nic.. asi bylo horko..:)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od pitt » pát 15.1.2016, 11:09

Psal jsem opravu......... Ja to delam aniz bych si to uvedomoval. A po jedne story co jsem slysel, tak tohle vse delam s palcem v sachte

Příspěvky: 79

Registrován: stř 11.12.2013, 19:21

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od pajapety » pát 15.1.2016, 11:15

Do sachty koukam zcela automaticky...

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Tomak » pát 15.1.2016, 11:16

Musim vidět prázdnou komoru a musim vidět, že místo zásobníku mám díru ven. Prázdná šachta. Vidím skrz. Vidím zásobník na stole. Jinej to bejt nemůže, s dalšíma manipuluju před kontrolou zbraně. Pistoli neprstím, nemám důvod.

J.H. když někdo nevidí zásobník protože se dívá pod úhlem, tak zřejmě ojebává tu kontrolu, abych se vyjádřil jako AY. Z jednoho úhlu kontroluju komoru, z druhýho prázdnou šachtu.
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Rough boy » pát 15.1.2016, 11:24

cmk: Koukám do šachty. Krom toho to po nás chtěli i u zkoušek. Tam jeden vylítnul za to, že se byl línej se při kontrole šachyt předklonit, ale namísto toho zbraň zvednul laufem ke stropu aby líp viděl(tudíž mimo bezpečný směr) a letěl...
Jinak já mám ještě takovou fixaci k ráně jistoty, že při ní musím ve slabé ruce držet náboj, co při vybíjení vyhodím z komory do dlaně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Bukowsky » pát 15.1.2016, 11:30

Na všech kurzech to samé, tudíž to dělám automaticky - pohled do komory, do šachty. Prst už tam necpu - pokud si šachtou čumím na špičky bot, očekávám, že tam šuple nebude :-)

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 29

Registrován: úte 28.4.2015, 16:58

Zbraň: glock 43 aj.

Bydliště: Praha/Kolín

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od frankie » pát 15.1.2016, 13:07

Souhlasím s CMK. Kromě kontroly prstem dělám vše... Tak nějak doufám, že mě oči nezradí
;)
http://www.talongrip.cz

"Pociťte ten rozdíl..."

Příspěvky: 6

Registrován: pát 11.12.2015, 15:09

Zbraň: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od logeno » pát 15.1.2016, 13:44

Trochu mimo, ale nedá mi to. Než ráno vyjedete s autem (které se v určitých situacích dá pokládat za zbraň), kontrolujete olej, chladící směs, brzdovou kapalinu, tlak a hloubku dezénu v pneu, funkčnost všech žárovek a další věci co radí výrobce?
Jinak souhlasím s kolegou, který tvrdí, že pokud střelec po vytažení zásobníku, natáhnutí závěru a po optické kontrole nábojové komory a šachty zásobníku přehlédne náboj, měl by vážně uvažovat, jestli mu vůbec patří zbraň do ruky, protože slepý člověk by neměl být vlastníkem zbrojního průkazu.

Příspěvky: 57

Registrován: ned 29.1.2012, 20:48

Zbraň: Taurus 85UL + 1911

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Huck Finn » pát 15.1.2016, 14:45

Ten příměr pokulhává. U auta nekontroluješ utažení šroubů kol proto, že denně nesundáváš. Když kola sundáš a dáš zpět tak to uděláš, utažení si zkontroluješ. Kdybys vypouštěl brzdovku tak po napuštění to zkontroluješ několikrát, než s tím vyjedeš na cestu. Ale zbraň nabíjíš a vybíjíš. Proto tu kontrolu děláš a děláš ji tak, aby byla blbuvzorná, stresuvzdorná atd. Takových frajerů co to dělali na první dobrou a pak si nechtě vystřelili je moc. Obvykle pak přešli na něco robustnějšího, např. to co popisoval cmk.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Int1m1thy » pát 15.1.2016, 15:12

kdyz je nekdo linej zakvrdlat tim zaverem vickrat, nebo se boji ze se stim neco stane ( jak mi bylo nekolikrat receno od super profiku s 30 letou praxi) tak se pak nedivim ze si musite vymejslet dalsi a dalsi picoviny kvuli ,,bezpecnosti´´

A hlavne pohadky o magickym carovnym levitujicim ci nahodne objevujicim naboji z jineho fora :D

Kdyz uz vetsina zvas dela bod 2 spatne tak pak musite delat dalsi 2 navic, ale ja vim co kdyby zrovna vtom okamziku prasknul vytahovac ? hmmm ze by se stal treba double feed ? pokud bych zapomel na zasobnik ? a pokud ne tak se na me bude trpitit nabojnice, spis by stejne vypadla pokud si clovek pomaha gravitaci...

Obrázek

A jeste kdyz to delate po dostrileni, nebo davani zbrane do trezoru, tak je vazne uzasnej napad prstit vsechno co muzete a nevite co mate na tej pracce za bordel, kterej si tam muzete nasrat...

Takze pridejte jako bod 1. umeju si poradne svoje pracky a vysusim ;)

Dale argument ze co kdyz bude tma a ja neuvidim do komory. Proc bych kurva mel vybijet za tmy ? :D

BTW nejvic me opravdu dostavaj ti, ktery maji "vse na haku", "vse je zbytecny" nebo "nadbytecny", ci "nam to rikali ve svazarmu takhle". Presne tihleti suvereni jsou nejcastejsimi adepty si nechtene ("pri cisteni") vystrelit.

Ano vsechny co znam co si vystrelili a priznali to, nikdy netahaji zaver vickrat. A vis kde se ten muj zpusob pouziva ? ve vsech armadach a wololo statistky nehovori o postrilelnejch lidech. Divny... A urcite to ucili i ve svazarmu protoze je to nejjednodussi a nejlepsi zpusob jak to naucit i opice...

Oooo zlata slova, Gabe *3005*

https://www.youtube.com/watch?v=hjHYYDSLlnE
G17gen4

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od cmk » pát 15.1.2016, 21:05

pitt píše:bod 4. nekoukám skrz
dělám 1 - 2 - pak 5. nechám tam prst - pak 3 - 6 stále s prstem v šachtě - 7
je v tom rozdíl?
Predstav si... "Praskne vyhazovac"...

EDIT: Oprava... Koukam, ze koukas ;-) Ale Intimdays by si to predstavit mohl :-)
Naposledy upravil(a) cmk dne pát 15.1.2016, 21:09, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od S474N » pát 15.1.2016, 21:07

Vyhazovac? A ne vytahovac?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od cmk » pát 15.1.2016, 21:10

Ano, vyhazovac...
Obecne je kukani do sachty primarne pojistka na zapomenutej zasobnik... To je castejsi realna chyba...
Ale dejme tomu, ze to se da jeste "tak nejak" s temr 100% uspesnosti poresit vicenasobnym stazenim zaveru...

Ale je tu dalsi vec, ktera je sice mnohem mene casta, ale nasobne stazeni zaveru to neresi...
K cemu dojde, kdyz funguje vytahovac, ale ne vyhazovac?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz