Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » sob 09.1.2016, 13:54

tslaby
jde to snáze menší odpor kulisy a prostě nedávám ránu jistoty ale mačkám spoušt k tomu abych rozebral zbraň asi ve finále to je to samé, ale já mám z toho lepší pocit :-) nic víc.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 139

Registrován: čtv 24.4.2014, 8:33

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od tslaby » sob 09.1.2016, 14:01

Díky za odpověď, uznávám, že to jde o něco snáze. Rozdíl oproti klasické ráně jistoty je akorát v tom, že je dole segment a tudíž uvolněný závěr. Je to akorát slovíčkaření, co jak si kdo pojmenuje ;-) Přeji hezký zbytek víkendu

Příspěvky: 103

Registrován: sob 23.3.2013, 16:49

Zbraň: G17, G42 a jiné

Bydliště: Jižní Morava

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od radim77 » sob 09.1.2016, 14:03

Tak jsem to přečetl o čem se tady bavíte a tak jsem svolal rodinu a šlo se na rozborku glocku 17 a 42. Manželka (165cm, 55kg) a dítě(10 let) to zvládly napoprvé postupem předepsaným firmou glock. Takže jak se píše níže:
S474N píše:Tak ja nevim, ale doporuceny postup rozborky mi prijde naprosto v pohode a zvladne to i male dite:
:arrow: https://glockparts.com/Content.aspx?PAG ... isassembly
Je pravda že s promáčknutím až po stažení čepu to jde líp jelikož se nestlačuje pružina ale já nevidím důvod měnit postup doporučený výrobcem když to zvládne i má dcera 10 let.

Ať si to každý dělá jak chce ale pro mě není důvod ke změně s odůvodněním že to jde lehčeji.
Ona ta lehčí cesta neznamená že je správná a pan Gaston myslel i na to že se někdo může zapomenout a náboj v komoře prostě nechat a neříkejte že se to nikomu nemůže stát nebo se vám to jak na sviňu stane. Nechci domyslet co by se asi stalo kdyby tam ten náboj zůstal a rozebíralo se to stylem co dělá AREYOU a nedejBože aby to tak dělal nějaký nováček.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Steiner » sob 09.1.2016, 14:35

tslaby píše:Omluvám se, že se tak ptám, ale v čem je rozdílné, ...
Rozdílné je to v jedné zásadní věci: a to že při ráně jistoty potřebuješ bezpečný prostor pouze před pistolí, kdežto při postupu rozborky ala areyou ho potřebuješ jak před pistolí, tak za pistolí :twisted:

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Pařez » sob 09.1.2016, 15:07

AREYOU píše:takže to třeba moje přítelkyně zvládá a vyhovuje jí to taky (má 168cm a 55kg). naučil jsem jí to taky tak s tím, že sem jí taky naučil kontrolovat zbraň to je základ. A to nemá ZP
Sorry,ale jestli ji učíš i nějaké další podobné vychytávky, tak chuděra mít ZP ani nebude , protože ji vyrazí u zkoušek :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Int1m1thy » sob 09.1.2016, 15:30

AY: jako nic proti tobe ale tohle je vazne kundovina nejvetsiho kalibru... takze misto toho aby, kdybych byl retard a vystrelil si, tak misto vystrelu nekam z uzamceneho zaveru si udelam takovej malej homemade granat ? to si to vylepsil tvl...

BTW: a jestli ma tvoje pani problem ho normalne rozebrat, vem ji sebou do posilky... ;)
G17gen4

Příspěvky: 56

Registrován: čtv 19.11.2015, 18:08

Zbraň: G-17, CZ P07

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Baske » sob 09.1.2016, 16:00

AY: kromě, že je to hustokrutě kúúl a sexy, to asi nebude mít na funkci živočicháře žádný vliv :lol: jinými slovy, dle mého názoru to nemá žádný přínos, vlastně má, zviditelnil jsi se a udělal jsi si dobrou reklamu, ano, i negativní reklama je reklamou :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » sob 09.1.2016, 16:04

OK budu li argumentovat stejnou kartou pak nemůžete nikdo nosit IN co když omylem sáhnete na spoušt, a je malér na světě někdo to odskáče prostě ve vaší argumentaci je to co se nedá odargumentovat, když je někdo dement tak to prostě někdo nebo on odsere pak nesmí jít do silnice neb se nepodívá, nemůže nosit IN neb sáhne do lučíku zmáčkne spoušť a nesmí nic :-). Já tomu nerozumím jak můžete takto argumentovat, ale přít se s Váma nebudu mě to tak vyhovuje a dělam to tak roky a dělat to tak budu dál, vy si to dělejte jak chcete mě je to jedno.
Jen malej dotaz kam tedy mám namířit tu ránu jistoty doma v paneláku a prosím zakalkulujte do odpovědi možnost, že sem dement a nechám náboj FMJ v komoře, předem děkuji za odpovědi?!

Edit na kurzu nikoho rozborku neučíme neb je to základ co snad není potřeba někoho učit a pokud by někdo nevěděl jak na to ukážu mu klasickej způsob, protože ten co dělám já je použitelnej s Glockem nevím jak u jiných zbraní. Já jen pro doplnění pro štouraláky :-)

Příspěvky: 10

Registrován: pát 25.12.2015, 18:14

Zbraň: velký pyj

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od kolemjdouci » sob 09.1.2016, 16:57

Velmi vhodny zpusob polni rozborky pri boji v zastavenych aglomeracich :lol:


Zhlediska bezpecnosti picovina navic, neopodstatnena. NIcmene, nemyslim si, ze by se pistole rozletela. Protoze zaver je porad jeste uzamcen. JInak by ani udernik vypustit nesel. Dostal by ranu do palce a to je vsecko. Pistole by prebila.

Pokud ti vadi ta rana jistoty, tak si kup HK VP 9, tam se ten udernik pro vocasy vypousti automaticky.

Jsem jen cucak bez ZP a z pistole jsem strilel parkrat. Ale takova picovina by me vzivote nenapadla.

Zacnu krome Crywolfa sledovat i AREYOU. To je taky vyzivny material.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » sob 09.1.2016, 17:06

Super sleduj mě budu rád :-). Každopádně čekám na info kam poslat ránu jistoty s FMJ v paneláku a s tím, že sem nechal náboj v komoře?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 201

Registrován: stř 28.9.2011, 21:17

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Quirinus » sob 09.1.2016, 17:16

Ideální je to třeba z boku do knihovny :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » sob 09.1.2016, 17:22

Nemám knihovnu jiná rada?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Int1m1thy » sob 09.1.2016, 17:24

otevreny trezor :D
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » sob 09.1.2016, 17:30

Tak nebudu Vás trápit situace příjdu dom z venku doma celá rodina i tchýně a řeknu jim všichni pryč z tohoto pokoje tady je knihovna tady dávám ránu jistoty :-) OK. Pro mě je jednoduší pořádná kontrola a rozebrat zbran, ale je to na Vás. Každopádně s každým kdo mi tady radí bych se rád setkal na střelnici osobně a můžeme si zatrénovat, zastřílet rád bych Vás poznal dveře jsou otevřené DRILLY.CZ tím se zase na pár měsíců odloučím.

Příspěvky: 10

Registrován: pát 25.12.2015, 18:14

Zbraň: velký pyj

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od kolemjdouci » sob 09.1.2016, 17:32

taky treba strop, nebo vlastni ruka, jak to bylo v jednom z predchozich videi predvadeno. nebo si kup kus novodurove trubky, napln ji piskem a postav ji do rohu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » sob 09.1.2016, 17:37

:) jasný no já zůstanu u základu tedy precizní kontrola zbraně :-) a nesahat na spoušť, když nemusím! Čau mějte se tu fajn.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od reddog » sob 09.1.2016, 17:47

Kolemjdouci:
Ty **coviny radeji vynechte. Snad mate na slusnou konverzaci. At uz ZP mate ci nikoli.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 201

Registrován: stř 28.9.2011, 21:17

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Quirinus » sob 09.1.2016, 18:37

reddog: Naprosto běžný výraz. Jestli ti to vadí, tak doporučuji instalaci tohoto rozšíření, tvůj život na internetu a hlavně v diskusích pak bude mnohem lepší.


https://chrome.google.com/webstore/deta ... nfo-dialog


Vždycky je snažší a účinější řešit problém na své straně, než omezovat a vychovávat ostatní. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Int1m1thy » sob 09.1.2016, 18:41

ktomu se hodi tohle :D

Obrázek
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od reddog » sob 09.1.2016, 20:35

Dekuji vam, panove, zalezi vam na mne. To je mile. Ale mylite se oba. Neurazim se kvuli mluve druhych a nebude muj zivot v diskuzich snazsi. Radeji si nebudu zvykat ignorovat sprosta slova. Preci jen, stale jsem v okoli povazovan spise za slusneho, nez za prisprostle trdlo. A jeste drobnost, tak nejak od detstvi jsme zvykli se vychovavat vsichni v okoli navzajem. Ale pouzivejte si slova dle sveho uvazeni.
Cimz se omlouvam diskutujicim za odboceni od tematu, zpusobene mnou. Snad jsem vas svym vstupem prilis nevyrusil :wink:

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz