Pouzdra: plastová a kydexová


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 01.9.2016, 7:59

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Brno

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Sufa » stř 26.10.2016, 18:20

Pánové, měl někdo z vás příležitost srovnat kydexové pouzdro se sweatguardem a s polovičním sweatguardem?

Bohužel před objednáním nemám kde vyzkoušet a nějak nevím, v čem může být výhoda. Snad jen - když pistole je mimo pouzdro, že ten výstupek polovičního sweatguardu tak netlačí do těla?

Na každoden.nošení je tedy lepší ten úplný sweatguard?

Příspěvky: 4

Registrován: úte 08.3.2016, 8:20

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Dan77 » čtv 27.10.2016, 7:26

Na vnějším mám klasický sweatguard, na vnitřním poloviční. Když jsem zkoušel to vnější použít jako vnitřní (HuckFinn to umožňuje), tak mi ten velký už celkem vadil, po půl dni jsem ho měl obtisknutý v boku (nejsem zrovna hubeňour :-D). Při použití jako vnější je to úplně v pohodě.
U vnitřního (RHH) mi ten poloviční přijde ideální - netlačí a zbraň se tasí i vrací dobře.

Obojí beru pro styl "ráno dovnitř a večer ven", pokud bych za den tahal kvér x-krát a zase ho vracel do pouzdra, tak tam je podle mě plný sweatguard k nezaplacení.

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od ggrand » čtv 27.10.2016, 17:51

Vždycky je lepší objednat plný a v případě, že bude zavazet, ufiknout.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Sedmej » pon 28.11.2016, 22:14

nemáte tip, kde bych koupil kydexové pouzdro na G19 s nasazenou svítilnou GTL11?

Příspěvky: 51

Registrován: čtv 01.7.2010, 23:38

Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Andy_cz » úte 29.11.2016, 11:46

Audaces Fortuna Ivuat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Sedmej » úte 29.11.2016, 12:12

Andy_cz: díky. napíšu jim. :-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od reddog » úte 29.11.2016, 19:31

optej se Šakala
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6

Registrován: čtv 10.11.2016, 0:56

Zbraň: Glock 19 gen 3

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Kulervo » stř 07.12.2016, 12:48

Jak tak ctu, tak jsem dospel k nazoru ze bych si poridil IWB kydex pouzdro, nejvic me zaujaly od RH Holsters, ale trosku by me sralo, ze takhle nechutne skrabou zaver (a ze je Glock lopata a ze se s nim nebudu mazlit a podobne si nechte, za me je to zatim nejhezci kver co se prodava a jestli se s nim budu mazlit nebo ne, je moje vec, konec koncu stoji docela ranec a rad bych zachoval jeho puvodni vzhled), otazka zni, da se s nema nejak vykomunikovat, aby tohle nejak vyresili a pripadne ty cepy zevnitr pouzdra pogumovali?
Je nejaka jina stejne kvalitni alternativa IWB kydex pouzdra?
Díky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 67

Registrován: sob 26.12.2015, 23:27

Zbraň: G43/34

Bydliště: doma

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od yan.ko » stř 07.12.2016, 17:16

Excubitor
"Na krásu Vaších koní a rychlost Vaších žen"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 201

Registrován: stř 28.9.2011, 21:17

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Quirinus » stř 07.12.2016, 22:38

Taky mě trápilo, že se můj Glock ošoupe o kydex, tak jsem se inspiroval u babičky jednoho kamaráda, která si dávala ovladač od televize do mikrotenového sáčku, a i po mnoha letech byl jako nový.

Mám to i na kladivu, rýči (Fiskars, stál taky ranec), krumpáči a dalších nástrojích a můžu jen doporučit. Zbraň to moc nerozšíří, takže se do pouzdra krásně vejde.

:roll: :lol:

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Sedmej » čtv 08.12.2016, 7:15

Quirinus: ne pro každého je pistole na úrovni kladívka nebo rýče. ;-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od reddog » čtv 08.12.2016, 8:44

Sedmej:
Pak by ji mel opecovavat a nenosit. Pot, prach, vlhkost, to vsechno negativne ovlivnuje materialy zbrane. V trezoru tohle snad tolik nehrozi. Tedy - pouzivanim se opotrebovava a nemusi se jednat zrovna o vykopy pro zaklady domu, zatloukani hrebiku v plote, ci o podlozku pod pacidlo pri nouzovem otevirani dveri. V extremu pak muzeme hovorit i o tom, ze majitel bude radeji sebeobrannou strelbu trenovat se zbrani mimo pouzdro, protoze radou opakovani pri tahani z (jakehokoli) pouzdra dochazi k "niceni" puvodniho vzhledu. A to si uz vubec neumim predstavit, jak bude tento pan susit, protoze to tech opakovani muze byt i deseti-sto nasobek.
Chapu, ze chce eliminovat (na maximalni moznou miru) vliv spatneho vyberu pouzdra. Tedy - ze nektera pouzdra "skrabou" vic a jina mene. Ale rekl bych, ze pro drtivou vetsinu praktiku bude smerodatnejsi to, zda je dane pouzdro vhodne k noseni a POUZIVANI (tj napr i k reholsteringu pri suseni, k cisteni od bordelu po valeni v blate, atd).
A to jsem vubec nezminil treba kurzy, kde bude vyzadovano nouzove pouzivani a natahovani zaveru o miridla ci jine zachazeni se zbrani.
Za mne, cim drive se clovek smiri s faktem, ze danou zbran chce pouzivat (opravdu pouzivat), tim lepe. Aby pak neumrel treba s tim, ze pro same lesteni vlastne ani nevi, co ta zbran v JEHO RUKACH vlastne dokaze.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od pitt » čtv 08.12.2016, 8:52

reddog - variantou je mít dvě zbraně stejného typu - jednu "pracovní" a jednu trezorovku :-):-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od reddog » čtv 08.12.2016, 9:22

Pitt:
Ale pak to dilema - kterou vybrat na zatloukani hrebiku???? :mrgreen:

Od nepameti na tomto foru cist vetu - neres a strilej.

Stejne mi to nejde do hlavy. Tu zbran verejne viditelnou nenosi, takze se mu ostatni na "parkovisti" nebudou posmivat za "manzelkou odreny lak". Na strelnici se kazdy zajima spise o to, JAK strilis. Pokud starym rezlym kverem, jsi frajer, pokud novou nalestenou pistoli, tak jsi taky frajer, pokud tuctovym zelezem, tak jsi opet frajer. Kdyz ale strilis jako jelito (treba jako ja), tak je ale uplne jedno, ze mas v ruce posledni model z limitovane serie vykladany zlatem a perleti a nedavas ho do pouzdra kvuli poskrabani (takovou zbran nemam, takze strilim jako jelito odrenym krumpacem) :wink: .
Ale co, jsem uz starsi a v mysleni malo pruzny, tak prosim o trochu pochopeni, kdyz necemu nerozumim :|

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Pupak » ned 11.12.2016, 13:41

Pod stromeček od RH Holsters, G17+TLR-1. Zpracování jedním slovem parádní, dodání cca dva týdny, super.

Akorát teda mi mrcha Glock to krásný pouzdro za dvojku zevnitř trochu odírá, ale to už mám taky pořešený. Budu to ignorovat! :D :D :D
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od john.hawk » pon 12.12.2016, 8:34

Cooožéééé ????
Vy nosíte v pouzdře a ještě vodíráte nevodíratelný lak na kvéru ?? a to nevíte to to má vliv na přesnost a životnost a zdraví Vašich blízkých ?? Že to svinsto dýcháte a že se vám dostane na ruce a do trávicího traktu a do plic..
to snad není možný.. :!:

Příspěvky: 69

Registrován: pát 26.2.2016, 20:12

Zbraň: Chci Glock

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Ivoo » ned 18.12.2016, 19:52

Quirinus: To je snad nějaký vánoční žert ne? v tom případě super -ale jestli je to skutečnost to balení kvéru (i těch ostatních věcí) do smršťovačky kvůli opotřebení povrchovky :shock: tak je nejvyší čas vyhledat odbornou pomoc -a tím nemyslím puškaře
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 01.9.2016, 7:59

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Brno

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Sufa » ned 18.12.2016, 20:32

...
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od pitt » ned 18.12.2016, 23:01

Ivoo : :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Sedmej » pon 19.12.2016, 7:26

trochu škoda, že neustále máte potřebu tu zesměšňovat každého, kdo řeší pouzdro i z pohledu poškození povrchovky. vždyť tohle lidi řeší u všech věcí, auto, nábytek, podlaha, mobil, počítač ... u ničeho odřenina, škrábance a podobně nemají vliv na funkčnost (bavím se o věcech, které si v dané kategorii lidi nekupují na okrasu). holt ano, při nošení se s tím člověk musí smířit, ale chápu, že když ho někdo strčí dvakrát do měsíce do pouzdra a závěr se ošoupe, že je prostě naštvanej.

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz