Použití zbraně při napadení psem


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 294

Registrován: úte 06.12.2005, 12:20

Bydliště: WEST

Použití zbraně při napadení psem

Příspěvek od veselka » pon 20.2.2006, 10:53

Glockaři či neglockaři potřebuji znát Vaše názory či zkušenosti k napadení psem na Vás a použití legálně držené zbraně pro zneškodnění agresora. Mám labradora (toť velmi mírumilovné plemeno) a zdravě usuzuji, že když ho bez příčiny napadne jakýkoliv jiný pes, můžu s klidem agresorního čokla zprovodit ze světa legální pistolí. Máte jiný názor či lépe zkušenost? :idea: (Mohu to taky posuzovat tak, že po zabití mého psa agresorem může dojít k útoku i na mě a tím zvýším oprávněnost použití zbraně.) Kámen úrazu bude ve svědcích a s event. pozdějším právní tahanicí či s jednáním na polici s "osiřelím páníčkem". Nemám zkušenosti - poraďte. Díky. :!: : :!:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 20.2.2006, 11:09

veselka: v pripade utoku psem se jedna o krajni nouzi. V pripade, ze by ho postval majitel, tak nutnou obranu. Smaznout ho muzes v obou dvou pripadech.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 35

Registrován: pon 09.5.2005, 13:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Pragl

Příspěvek od mrkev » pon 20.2.2006, 12:07

hlavne si dej pak pozor na prubeh vysetrovani.....protoze tam se da nejvic veci pos***at....a ikdyz budes 1000x v pravu, tak z toho nemusis zrovna idealne vyvaznout, a to jen diky neznalosti veci....

ale to ti poradi nekdo kdo se s tim uz setkal nebo kdo s tim dela...

vzdycky bude zalezet na konkretni situaci a pak na lidech...vysetrovatel...statni zastupec...soudni znalec...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 20.2.2006, 12:11

mrkev: samozrejme, idealni je mit pravni ochranu, treba prave DAS. To potom clovek nemusi resit vubec nic.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 35

Registrován: pon 09.5.2005, 13:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Pragl

Příspěvek od mrkev » pon 20.2.2006, 12:22

netusim jak das funguje.....ale pri takovemhle problemu mi rozhodne prijde dost nerozumne setrit "par tisic" na advokatovi...

spise jde o to, aby clovek svoji najivitou a neznalosti si nezpusobyl jeste vestsi problemy...

a jeste, kdyz by treba smaznul civavu tak to urcite bude posuzovanio jinak nez treba bandog :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 20.2.2006, 13:14

mrkev: pokud se na me riti pes, ktery steka a nebezpecne se blizi ke me, mohu se opravnene domnivat, ze me chce zpusobit skodu na zdravi ci zivote a tudiz ho smaznout z povrchu zemskeho.

PS. DAS je prave pravni zastoupeni, takze potom nemusis sazet tisice za advokata sam.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 35

Registrován: pon 09.5.2005, 13:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Pragl

Příspěvek od mrkev » pon 20.2.2006, 13:21

ja vim, ze jsi byl na seminari kde to pan nachodsky rikal.... ale uvedom si, ze kazdy pripad se posuzuje individualne.
smaznout ho muzes....otazkou jsou prave ty pravni dusledky.


pokud ctes pravidelne SR, tak tam jeden pan popisoval pred par lety svou zkusenost s tim na co se tady nekdo ptal....a moc dobre, diky neznalosti a setreni na advokatovi, nedopadl....

ale vim co jsi tim chtel rict :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 20.2.2006, 13:34

mrkev: no na seminari jsem byl, ale pokud me pamet dobre slouzi, psi se tam vubec neresili.

Nicmene pokud na me evidentne pobezi stekajici nervni pes, tak opravdu nebudu zkoumat, zdali me chce pouze obliznout ruku, ci me zakousnout. Jestli to chces zkoumat ty, tak hodne stesti.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pon 20.2.2006, 13:40

Když na mě poběží čivava, tak asi neukecám, že jsem se bál o svůj život. A asi ani o život svého psa (44 kg ovčáka). :lol:

Taky bych si nedovedl představit, jak bych mířil na takhle rychlý a malý terč. Někteří by vystříleli celý zásobník, než by náhodou usmrtili útočícího psíka odhozeným prázdným zásobníkem. Taky musíte myslet na možnost odražení střely a zranění nezúčastněné osoby. :evil:

Takže takového psíka bych spíš odehnal nebo odkopnul a šel dát baštonádu jeho majiteli, než bych sahal po zbrani a vedl obrannou střelbu.

Příspěvky: 35

Registrován: pon 09.5.2005, 13:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Pragl

Příspěvek od mrkev » pon 20.2.2006, 13:43

tak jsem byl asi v jiny termin...a tam se tohle resilo...

prave, ze se mi to uz parkrat stalo....pes pribehl, stekal, vrcel... ale pro pouziti zbrane jsem se nerozhodl, podle me mi v konkretnich pripadech nijak o zivot neslo...... sice jsem pak majiteli kdyz si pro psa prisel vynadal do cur*** a sel jsem pryc....

proste nejsem cowboy a neziju na divokem zapade :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 20.2.2006, 13:43

Jonny: ja take nikde o civave nepsal, ja psal o psu a ne o "smetaku" *88**40*. To je snad pochopitelne, ze na mensi rasy bude stacit poradny kopanec (idealne do cenichu).

mrkev: to co popisujes se stalo konkretne OPASovi, proste vytahl zbran, namiril a zarval na majitele, ze jestli si toho psa okamzite nestahne a udela jeste krok, ze ho smazne. Nikde se nepise, ze musis okamzite strilet *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 35

Registrován: pon 09.5.2005, 13:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Pragl

Příspěvek od mrkev » pon 20.2.2006, 13:50

me se to tedy stalo kdyz majitel nebyl v dohledu.....a rvat na psa: " hele cokle, jeste krok a jses synem smrti!" se mi nejak nechtelo :lol: :lol: :lol:

kazdopadne to zrovna moc prijemny zazitek neni. smula je, ze si bojovy psy porizuji lide co je nezvladaji :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pon 20.2.2006, 13:58

mrkev: Tak je to se vším. Lidé, kteří to nezvládnou, ale chtějí být za drsné, si pořizují bojové plemena psů, rychlá auta, velké střelné zbraně v šílených rážích,...

To je jen o lidech :evil:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » pon 20.2.2006, 15:52

bohužel největší k***y psi jsou ty malý mrchy. :? Jinak střílet na psa je proti mé srsti(jako že jsem pejskař).A protože už taky vím jaký je to být pokousanej,tak by mě to nevadilo.Horší by bylo kdyby se pusti do mejch hafánků. :mad:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » pon 20.2.2006, 22:10

S474N píše:mrkev: pokud se na me riti pes, ktery steka a nebezpecne se blizi ke me, mohu se opravnene domnivat, ze me chce zpusobit skodu na zdravi ci zivote a tudiz ho smaznout z povrchu zemskeho.

PS. DAS je prave pravni zastoupeni, takze potom nemusis sazet tisice za advokata sam.

nechci te nijak zklamat, ale DAS je k ho*nu, bohuzel, leta jsem platil pojistne jak mourovatej a pak kdyz jsem chtel aby mi pomohli neco vyresit, tak mi rekli ze mam smulu a at si to poresim sam ... tak jsem tu pojistku zrusil ...

slo o vymahani pokuty za udajnou cernou jizdu MHD, bohuzel mi bylo vsechno pravo ho*no platne a nakonec jsem to musel zaplatit, ackoliv jsem tou linkou nikdy nejel a nechytli me, ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » pon 20.2.2006, 22:13

Jonny píše:Když na mě poběží čivava,...

Taky bych si nedovedl představit, jak bych mířil na takhle rychlý a malý terč. Někteří by vystříleli celý zásobník, než by náhodou usmrtili útočícího psíka odhozeným prázdným zásobníkem. Taky musíte myslet na možnost odražení střely a zranění nezúčastněné osoby.

omlouvam se za tenhle muj zbytecnej prispevek,ale jinak to nejde B-))))))))))))))))))))))
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » pon 20.2.2006, 22:22

S474N píše:Jonny: ja take nikde o civave nepsal, ja psal o psu a ne o "smetaku" *88**40*. To je snad pochopitelne, ze na mensi rasy bude stacit poradny kopanec (idealne do cenichu).

mrkev: to co popisujes se stalo konkretne OPASovi, proste vytahl zbran, namiril a zarval na majitele, ze jestli si toho psa okamzite nestahne a udela jeste krok, ze ho smazne. Nikde se nepise, ze musis okamzite strilet *4*.
no ja nevim, asi by se to tezko resilo, on prijde majitel, zacne tahat za psa a v tu chvili uz na nej nemuzes mirit, abys neskrt majitele, pripadne aby te pak chytrak neobvinil ze jsi na nej miril. a jak prestanes mirit, chlapek psa neudrzi a ten vyskoci a vytrhne ti ohryzek z krku B-)))
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » pon 20.2.2006, 22:23

ale realne: pokud mas jeste cas vubec sneky mluvit a to zvire stoji, a primo po tobe nejde, tak je asi zbytecne strilet, kdyz to vypada, ze nehodla zastavit, tak bych ho skrtnul

zrovna dneska jsme sli s moji pritelkyni na prochazku k Hostivarske prehrade, tam jsou vzdycky desitky psu, jeste jsem tam nevidel zadneho s kosikem, na voditku snad jednoho, tak presne o tomhle jsem premejslel, polosero, pod mrakem a proti tobe bezi velka vrcici bestie s vycenenejma zubama, ja osobne tasim a skrtam ho ... a to jestli bezel za me, protoze tam byl jinej pes uz neresim, citil jsese byt v ohrozeni, to zvire nebylo zajistene tak jak zakon uklada (voditko a kosik) - neni co resit ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » pon 20.2.2006, 22:27

pitt píše:bohužel největší k***y psi jsou ty malý mrchy. :? Jinak střílet na psa je proti mé srsti(jako že jsem pejskař).A protože už taky vím jaký je to být pokousanej,tak by mě to nevadilo.Horší by bylo kdyby se pusti do mejch hafánků. :mad:
jj, naprostej souhlas, takovej jezevcik muze bejt kolikrat vetsi hajzl a nebezpecnejsi nez kdejakej jinej velkej pes.

To ze jsou velky psi nebezpecny je fama, nebezpecnej je jejich panicek=vychova.

Ja mel od malinka nem. ovcaky a boxery, chodil jsem na cvicak a tak podobne, ale pokousanej bych bejt rozhodne nechtel, to radsi skrtnu ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » úte 21.2.2006, 6:32

vždy je to jen o majiteli. Já mám dvě fenky.Pitbula a staforda a když je venčím,tak mají obě náhubek(vždy a bez vyjímky) a staford je na vodítku.Ten je problémovej,protože jsme ho vzali fetošům co ho chtěli utratit kvůli zámětu v uších :mad: .Ted je v poho,ale se psama se moc nemusí.Tak věrnýho psa jste ještě neviděli. Jo a ten pitbulík si hraje s pražským krysaříkem a do zverimexu se chodí dívat na morčata jak na televizu. :D I když poslouchá na slovo a děcka miluje vždy má košík aby okolí bylo klidnější.............Nevím jestli mám nějakej komplex,ale já ty psi prostě miluju. :lol:

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz