PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...


Vše o Taktické malorážce, aneb o novém směru v malorážné střelbě u nás

Moderátor: Grinch

Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od Grinch » pát 25.2.2011, 23:27

Volná diskuze na téma povoleného vybavení na TM či ke stavbě pravidel...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od Grinch » čtv 17.3.2011, 12:14

Tak první připomínky k výbavě :)

Pozorovací dalekohledy
Narazil jsem na dotazy ohledně pozorováků během Double, tedy to uvedu na pravou míru...
Jsou povoleny pozorovací dalekohledy a jejich použití je na střelcích.
Za zmínku stojí to, že v položce Double se nehovoří o zákazu používání pozorováku spotterem nebo střelcem. Tedy pokud spotter dodrží podmínky - pouze slovní navádění, pozice za střelcovými boky, atd... tak není zakázáno, že by nemohl pozorovákem sledovat cil jak u sebe na předloze, tak i v cílové ploše...

Výbava střelce - podložka
Padl zde i názor, že se jedná o taktickou soutěž - tedy, že by bylo záhodno to střelcům "znepříjemnit" i tak, že si podložky donesou vlastní :twisted:
Podložka by tedy měla být sbalitelná (rolovací, skládací) a přenositelná střelcem.
To je dle mého docela zajímavá připomínka a stálo by za to ji vyzkoušet. Nutno podotknout, že třeba na Challenge Cupu to bude jedna z podmínek účasti...

Tak co Vy na to?
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz

Příspěvky: 198

Registrován: ned 27.2.2011, 18:33

Zbraň: G 26, PDW9

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od karel.vp » pát 18.3.2011, 11:11

Souhlasím, já jsem pro každou špatnost :twisted: :twisted: :lol:
G 26, PDW9
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od Grinch » pát 18.3.2011, 11:22

No je to námět do diskuze... u nás na střelnici nejsou střelecké podložky - pouze 2mm silné filce, takže člověk stejně v chladnějším počasí lehce prochladne...

Jde spíše o to, že na Challenge Cupu se plánuje zátěž s výbavou a vůbec budou rpavidla trošku jiný, takže v případě zájmu můžeme pomalu připravovat půdu...

Jinak jako ideální podložka co zabere málo místa je vojenská celta 2x2m z armyshopu, nebo vojenský záklaďácký spacák (á 100,-), celtu jsem s sebou tahal neustále v báglu na flintu a když se na ní vyskládaly náboje tak nebyly zajebaný chlupama nebo špínou z podložky...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od Grinch » pát 18.3.2011, 14:26

DNES BYLY UPRAVENY PODMÍNKY REGISTRACE!

Vše v propozicích...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od Grinch » ned 20.3.2011, 12:01

TAKŽE ZAVEDEME DISKUZI NA TÉMA POVOLENÉ POMŮCKY PŘI SOUTĚŽÍCH:

Povolené pomůcky:

- klasická kalkulačka
- psací potřeby, papír
- střelecký deník - tabulky, vzorce, postupy výpočtů
- šablona - na Find me, popřípadě double

Zakázané pomůcky:

- mobilní přístroje všech kategorií - ani pro používání kalkulačky či časomíry
- PDA, notebooky a jiná elektronická vybavení kam jde nacpat balistický program či excel atd.
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od Haness » ned 20.3.2011, 18:02

Už jsem se bál že tu šablonu zakážeš. Nicméně dnešek prokázal, že ta šablona velice velice pomůže a urychlí činnost. Takže s tímto už dopředu omlouvám Karlu.vp ale budu muset okopírovat jeho nápad:)
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od Grinch » ned 20.3.2011, 18:07

Karel je šikula co? :inlove:
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz

Příspěvky: 198

Registrován: ned 27.2.2011, 18:33

Zbraň: G 26, PDW9

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od karel.vp » úte 22.3.2011, 20:59

Děkuji děkuji :lol: :lol: . Samozřejmě mi to nevadí. Vždyť jsme snad jedna parta. Jsem zvyklej předávat zkušenosti :lol: :lol: i když tady jsem jenom začátečník. Hlavně když ta šablona pomůže. Martin mi vnuknul nápad a jelikož se mi nechtělo stále počítat každou ránu tak vznikla šablona. Takže je to asi lenost :twisted: :twisted: :twisted:
G 26, PDW9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 66

Registrován: čtv 10.3.2011, 19:44

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od rimfireBR » úte 22.3.2011, 21:21

šablona je dobrá :inlove: chápu dobře že rozteče jsou ve stejném měřítku jako předlohy že :?: tedy 1:4 :idea: nebo :?: :!: :?:
sen dneska krapet přepracovanej tak na mě zlehka :mrgreen:
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od Grinch » úte 22.3.2011, 21:40

no popravdě sem nechtěl říkat, že sem tu šablonu měl hotovou už od doby, co sem vymyslel Find me :twisted:

Sice jsem hodnej na Vás, ale že bych Vám musel všechny udělátka vysvětlovat a odhalovat tak svoje finty, to tedy ne :crazy:

Na nějaký závod ty šablonyn zakážeme aby byla sranda a naučili jsme se pracovat s pravítkem, co lidi? :listen:

A ano, šablona je udělaná tak, aby odpovídala 1MIL na předloze :inlove:
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od Grinch » pon 04.4.2011, 20:41

Takž jsme narazili na malý zádrhel okolo povolených podpor... resp na závodě jsem moc nekontroloval bo byl spěch, ale pak jsem se zamyslel nad fotkami...

Co se týče přední podpory, tak propozice v momentální podobě hovoří o harrisech, nebo ekvivalentu a nebo části výstroje...

Nicméně také přímo hovoří o tom, že předpažbí nesmí do podpory zapadnout a že flinta musí být volně ložena a po stranách musí být minimálně 1cm na každé straně volno... bag nesmí flintu stranově ani jinak fixovat ...

Tím chtěl básník řící, že flinta bude spočívat na tvrdé podložce tak, aby měla volný pohyb do strany (tím je znevýhodněna podpora na přesnost vůči harriskám, které zas znevýhodňují střelce vahou)...

tzn, nejsou povolené poloměkké podpory a už vůbec ne BR a jiné pytle, které mají ty stranové lajblíčky...

povolená přední podpora může vypadat takto:

1/ Molle panel pro snipery - doopravdy nefixuje- po stranách musí být 2cm místo... :idea:

Obrázek

2/ Bean Bag :!:

Obrázek

3/ Tactical pillow :!:

Obrázek

Na dalším závodě nebudu jiný typ podpory tolerovat

:idea: Výrobní náklady na tvorbu takové podložky jsou zanedbatelné, tzn, že není zvýhodněn nikdo kdo nemá harrisky - přinejhorším lze na střelnici zapůjčit špalek dřeva, který se může pokrýt podložkou nebo tenkým molitanem... :idea:

Toto je oznámení a upřesnění, ne námět k debatě :listen:
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od AREYOU » pon 04.4.2011, 20:49

*
Naposledy upravil(a) AREYOU dne ned 05.6.2011, 10:36, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 198

Registrován: ned 27.2.2011, 18:33

Zbraň: G 26, PDW9

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od karel.vp » úte 05.4.2011, 12:58

Souhlasím, sebou si do akce taky nikdo neponese obří vak, kterej mu obejme pušku :lol:
G 26, PDW9
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od Grinch » úte 05.4.2011, 16:49

:!: :!: :!: NA WEBU KE STAŽENÍ AKTUALIZOVANÉ PROPOZICE :!: :!: :!:
- byly doplněny všechny změny po prvním zahajovacím závodě...

Můžete stáhnout verzi k tisku - pouze černý text, A NEBO VERZI SE ZVÝRAZNĚNÝMI AKTUÁLNÍMI ZMĚNAMI oproti poslední verzi :inlove:

Vše v sekci Ke stažení
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od Grinch » ned 10.4.2011, 21:35

Takže dneska jsem tak nějak polemizoval nad tím, proč nezačlenit již na klasické ligové závody nějaké Challengecupové vychytávky

Takže ale tady bych potřeboval pomoci...

jedná se o to, že pokud střelec je dost blázen na to, a chce plusové body, tak absolvuje výbavu ve volitelné přesně definované ústroji - tzn hejkal a nebo taktická vesta

A teď jde o to sepsat přísná pravidla pro správné udělení bodů...
HEJKAL +50b
TAKTICKÁ VESTA +35b

Společná pravidla upravující jejich použití by měly být:
- vyšší jak kotníkové boty
- dlouhé nohavice (tzn kalhoty, ne 3/4ťáky. kraťasy, ...)
- horní oblečení s dlouhým rukávem - triko či vesta, blůza
- to vše za každého počasí (i v létě)
- soutěžící si nesmí nic z toho po dobu závodu sundat (kromě intimních případů :crazy: , i když tady by fotka v borce v hejkalu na velké byla super :mrgreen: )
- bude definováno jak jednotlivá část má vypadat
- a tady potřebuji pomoci...

Hejkal
- stopro krytí hlavy
- stopro krytí nohavic
- stopro krytí vršku až po zápěstí
- otázkou je hustota a provedení - nebylo by fér kdyby dorazil borec v profi 5kg hejkalovi a vedle něj borec v maskáčích s pár třásněma, to snad uznáte
- nemá cenu a je blbost nutit lidi kupovat prof i hejkaly za 1 a víc tis...
- hejkal se dá kvalitně udělat za pár desetikorun a nebo stovek, popřípadě zneužitím věcí doma i zadarmo
- možné domácí verze zde a nebo zde a nebo zde

Taktická vesta
- uzavřený typ - tzn krytá záda a hrudník
- pokud pevný systém kapes tak ok
- pokud molle a nebo MNS systém kapes tak minimálně pár kapes aby tam bylo
- stehenní pouzdro (?)
- nebylo by fér mít borce s pevnou vestou o 10ti kapsách a vedle borce s prázdným MNS 2000 (tzn jen postranní dva panely na hrudi) :|
- možné vzory zde - na první stránce vyhovuje tak 99% vyobrazených
- cena vesty opět od 500,- až do, víte kam

jinak kdo na tom bude finančně nebo prostředkově tak špatně, že si to nebude moci dovolit - jak někteří zcela jistě namítnou, tak mu nezbude, než střílet naplno...

Je to další šance jak zohlednit fyzickou stránku střelce - kdo nevěří, ať si zkusí a zjistí jak moc to jsou vypocené a vydřené body

Podněty, návrhy jak to specifikovat?
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 45

Registrován: sob 26.2.2011, 19:17

Zbraň: CZ 455 THUMBHOLE

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od sniperj » pon 11.4.2011, 12:49

Hejkal :

bude povolené PONČO jako:
http://www.ghilliesuits.com/paintballmi ... oncho.aspx

nebo když si vytvořím něco na tohle :

http://www.meanandgreen.com/army/Web-te ... 0/422.html
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od Grinch » pon 11.4.2011, 16:39

pokud jde o to pončo tak to je zcela ok - pokud budeš mít kalhoty :)
Pokud jde o tu druhou verzi, tak prakticky bys v těch okách měl mít napletený třásně, bo takto je to poloviční hejkal:)

co se týče soutěže a principů...
Na 50m, s naší legislativou atd, NELZE udělat 100% taktickou soutěž...

Prostě je to krátké a omezené v činnosti.. nemám problém připravit zátěž pro střelce kde budou blbnout s výbavou tahat a přelézat překážky atd - to vše se dá udělat přesně s vahou flinty atd i mimo střelnici (díky imitacím zbraně)... ale zas kdo by měl zájem...

Popravdě jsem zklamán tím, že někomu připadá divné to, že by někdo mohl dostávat body za to, že se celý den bude pařit v hejkalu a nebo taktice...

Nechápu tuto argumentaci o to více, že daný člověk na sobě nic z toho po takovou dobu neměl a tedy neví, jak moc je těch pár bodů navíc tvrdě vydřených...

Každý musí objektivně přiznat, že v létě ležet 6 hodin v hejkalu, potažmo vykonávat tu činnost co na TM je a bude, není z hlediska komfortu a tepelné regulace super... to samé taktika - každý střelec ví, jak moc důležitá pro střelce z hlediska přesnosti je pohodlná střelecká poloha...

A té rozhodně neprospívá to, že Vás do pupku tlačí přezky, kapsy, popřípadě jste v tom narvaní a kdekoli Vás cokoli tlačí...

Takže Vás prosím, berte jako fakt, že Taktická malorážka byla, je a bude soutěž, kde bude zvýhodněn ten, kdo udělá víc...

Tzn, ano budou bonifikováni střelci, kteří budou fyzicky zdatnější (neb budou mít lepší schopnost se se zátěží vyrovnat) a budou bonifikováni střelci, kteří využijí možnosti plusových bodů výměnou za nepohodlí...

Dále pokud se týká nařčení toho, že tato pravidla jsou vytvářena pouze pro mne a "pár mých nejbližších", tak se musím ohradit, že jsou lichá...

tato opatření byla navržena kvůli atmosféře na soutěži - resp že toto jsou věci, která k tematice TM patří a která by měla být zohledněna...

A pokud budou lidi argumentovat od stolu, bez vyzkoušení toho, co kritizují, tak se tím doopravdy nebudu více zabývat...

Zajímá mne názor střelců, zajímá mne konstruktivní kritika, ale pouze ta opodstatněná...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: stř 02.3.2011, 18:17

Zbraň: ZKM 452 Style

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od kitcarcup » stř 13.4.2011, 14:15

Taktická vesta
- stehenní pouzdro (?)
Podněty, návrhy jak to specifikovat?[/quote]


Grinchi o tom podebatujem dnes v Brně s členy naší buňky. Já osobně toto testoval a zkoušel taktickou vestu a také stehenní pouzdro, které jsem měl po celý čas závodu.

Určitě stehenní pouzdro bych nedával jako součást výbavy "TAKTICKÁ VESTA".
Aby plnilo účel bylo by potřeba v něm mít pistoli/repliku pistole o stejné hmotnosti. V mém případě to byl GLOCK 17 v replice 1kg se 2 zásobníkama.
Stehenní pouzdro s pistolí může být jako samostatná kategorie cca +5b, (v takové podobě jakou jsem testoval já na závodě TM.) Ale určitě né jako součást výbavy "takt.vesta", nenaplněné ničím. To nemá význam.
ZKM 452 Style + Leapers AccuShot 8-32x56 MilDot EZ-Tap + bipod Harris style 6-9"
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: PRAVIDLA A POVOLENÁ VÝBAVA - proč to a ne ono...

Příspěvek od Grinch » pát 15.4.2011, 9:05

Takže tady je probraný a zkonzultovaný popis bonusového vybavení na taktickou malorážku:

TAKTICKÁ VESTA +35b
- musí být doplněna blůzou nebo trikem či bundou s dlouhým rukávem, kalhotami s dlouhými nohavicemi, obuv minimálně plná, kotníková
- pokrývka hlavy se nevyžaduje

- vesta musí splňovat jisté parametry:
:arrow: musí se jednat o taktickou vestu - nikoli volné řemení (viz rozdíly mezi Takt. vestou a řemením vzor MNS 2000)

- provedení vesty (kvůli "rovnocennosti" systémů):
:arrow: Plná záda + plné boky - volné upnutí na hrudi ... příklad
:arrow: Plná záda + plná hruď - volné upnutí na bocích ... příklad
:arrow: Plná hruď - plné boky - volné upnutí na zádech ... příklad
:arrow: Kompletní upnutí vesty ... příklad

- vesta musí obsahovat MINIMÁLNĚ 3 kapsy na libovolných místech (včetně stehenní platformy) kromě zad (typ, obsah není určen) o velikosti minimálně 5x6x3 cm
- jako součást vesty může být považováno i stehenní pouzdro na zbraň nebo stehenní nosná platforma (např molle systém) a je to započítáváno do podmínek pro splnění požadavků na taktickou vestu

HEJKAL +50b
- musí být doplněn blůzou nebo trikem či bundou s dlouhým rukávem, kalhotami s dlouhými nohavicemi, obuv minimálně plná, kotníková

- hejkal musí splňovat jisté parametry:
:arrow: hustota maskování či střapců musí být taková, že celý systém musí PLNĚ zakrývat ležícího střelce od hlavy až po boty (tedy bude na první pohled zřejmé, že ovlivňuje tepelný komfort střelce)

- podmínky a provedení hejkala (kvůli "rovnocennosti" systémů):
:arrow: maskující pokrývka hlavy se vyžaduje a musí být nasazena po celou dobu závodu
:arrow: zbytek těla střelce je kryt buď dostatečně dlouhým pončem a nebo kalhotami a svrškem tak, aby jej hejkal celého zakrýval

Možné domácí verze zde a nebo zde a nebo zde



Pro oba případy platí, že střelec celý závod absolvuje v takové sestavě, se kterou začínal a bonusové body získá pouze tehdy, pokud splní a neporuší žádnou vstupní podmínku

Střelec může kdykoli odložit bonusovou výbavu a dokončit závod v "klasické" ústroji, avšak okamžitě přichází o jakýkoli nárok na bonusové body.
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz

Zpět na „Taktická malorážka“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz