Pravidla LOS


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Pravidla LOS

Příspěvek od gewarosse » stř 01.8.2007, 15:40

LOS střílím už skoro rok a za tu dobu mám pár připomínek k pravidlům.

1,Divize-Pistole-celkem funguje,akorát je třeba nedát na hlasy těch,kteří tvrdí,že by se měla omezit maximální velikost.(zákaz používání třeba CZ 75 Tactical Sport)

2,Divize-Revolver-taky bez problému.Problémy nastanou,až to někdo veme stylem,chci vyhrát tuto divizi,koupím si revolver na 8 ran.

3,Divize-Záložní revolver-taky v pohodě,problém bude,až si někdo veme na střelnici kde nejsou poppery revolver na 9-10 ran ráže 22LR.Pak bude jasným vítězem.

4,Divize-Záložní pistole-zdroj největších problémů.Závodí se pod heslem-Nemáš G26 nebo Springfield XD subcompact,tak nevyhraješ.Délka hlavně je taky zvolena neštastně.Některé skutečně záložní pistole se nevejdou.Například Beretta 70 nebo Bersa Thunder.Proto navrhuji změnu maximální délky hlavně na 90mm a připouštět do záložní pistole zbraně,které mají ve standartním zásobníku 10 a méně nábojů a umožňovat soutěžit jenom s těmito zásobníky.


Při současných pravidlech se může stát,že lidé co nosí zbraň,si LOS nezastřílí,protože nejsou v žádné divizi.(hlavně zbraně ráže 22LR s hlavní delší než 84mm)

Hodnocení:Způsob hodnocení(čas+penalizace)je dobrý,ale penalizace by se mohli trohu upravit.Hlavně dvě z nich.

Zásah neterče-dnes +10sec a můžu do něj pustit klidně celý zasobník
-změnil bych to na +10sec za každou ránu,protože je velký
rozdíl,když ze někomu klepou ruce a při střelbe na terč na
15 metrů trefí neterč do ramene a když někdo na tajné
situaci špatně rozpozná neterč a pustí do něho 5ran ze tří
metrů
Minutí terče-dnes +5sec za každou chybějící ránu v terči
-změna +5sec za 1 chybějící ránu v terči
+20sec za terč bez zásahů a neschození poppera
-důvod-naběhnu do situace,pokropím dva terče,přešlápl
jsem=6procedur=+18sec.Kolega tam naběhne,zneškodní
jenom 1 terč,má +10sec.Ve skutečnosti mě by třeba zasáhli
do nohy,ale kolega tam nechal pachatele a otočil se zády.Ve
výsledku je na tom ale s penalizací lépe.
Rád si přečtu všechny připomínky a omluvte pár chyb.
Zakropíme,uvidíme.
CZ 27,CZ 75 SP-01,CZ 91S,CZ 858,P38,P7M13,Krieghoff K-80

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 01.8.2007, 16:42

No, tak kdyz ti to nestacilo na strelectvi, pastnu ti to i sem :-)
-----------------------------------------------------------------------

Pises spravne - "strilis uz skoro rok" - takze nepamatujes pravidla, jaka byla do lonskeho MCR:
a) delka hlavne v zalozce byla do 92 mm (myslim)
b) penale za nezasazeny neterc byly od poctu ran, nikoliv od poctu netercu
c) mezi zalozky se pocitaly i zbrane s delsimi laufy raze .22LR
- vsechny tyhle veci prosly obrovskou diskuzi a vsechny se zmenili - k libosti vetsiny lidi a vetsinou z hlasovani vetsiny lidi !!! Duvody, proc tomu tak je (proc se pocita pocet zasazenych netercu a ne pocet zasahu v netercich si najdi - bude to v mnoha diskuzich o pravidlech starych cca rok, at to tu neomilame dokolecka - mimochodem - ja navrhoval resit neterce inverzne k tercum - tedy - zadny zasah - zadny penale, zasah Alfy = 5s, zasah Charlie = 4 sekundy, Zasah Delty = 3 sekundy - neproslo to)

Vubec nerozumim tomu, co pises o tom minuti terce - ted je proste MISSED za 5 sekund a 2x Missed za 10 sekund, jak bys chtel, aby to bylo?

Terc bez zasahu uplne - uz tech 10 sekund je hooodne.

K prikladu - ac ma neco do sebe, ja taky kdysi navrhoval procedury "za terce" ne za rany - tzn - vykropis 2 terce 20 ranama s preslapem - ja navrhoval 2 procedury, ted je 20. Na druhou stranu - nuti te to jednat pomalejc, presnejc a ac se ti muze zdat nespravedlivy, ze kolega na tom bude lip, ver, ze pouceni pro tebe bude vetsi - "priste se budu vic krejt"

-----------------------------------------------------------------------
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » stř 01.8.2007, 16:49

Máš dobrou snahu, ale zkus nejdřív pročíst diskusi na http://www.gunlex.cz/?p=234, kde se otázka podávání návrhů na případné změny pravidel LOSu a postup jejich schvalování podrobně probírá. Takhle je to jen takové plácnutí do vody a rozvíjení diskuse tak trochu mimo tu správnou misku.
(Čímž ale vůbec nehodnotím kvalitu nebo smysluplnost tvých návrhů)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » stř 01.8.2007, 17:51

@Gew: ty se zase nudíš, viď? :lol: Pravidla budou vždycky nějaký kompromis. A teď je to dobrý kompromis.
Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » stř 01.8.2007, 20:02

...já nevím, mě dost roztesknilo, že nemůžeme s malou Bertou na závody, páč je to .22ka ale má delší lauf. Dřív jsem ostatní záložky díky žádnému zpětnému rázu a slušné přesnosti docela válcoval a teď abych se učil střílet s dospělýma! :wink: :lol:

...ne vážně, samotná pravidla střelby jsou podle mě v současnosti bez problémů. Je ale pravda, že o definici "záložní pistole" se povedou diskuze neustále, neb žádná obecně platná definice asi ani možná není. Vždycky se najde nějaká hydra na hranici limitů, která bude mít proti ostatním výhodu...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 02.8.2007, 2:20

Jinak neni pravda, ze pouze s G26 se da vitezit v zalozce...
Myslim, ze kdy pan Malanik s Brna, enbo Ivo Strnad chytnou svoje zalozky (Rami a Kahr), jsou 100% rovni vsem Silarum, Michovskym a Kotkum :-)

Pravdou je - zakazal bych v zalozce delsi zasobniky (jako treba zasobnik z G19 a G17 na G26 apod...) - v botce +2 ani problem nevidim, ale puncocha na zasobnik G17 na G26 uz uplne koser podle me neni :-(

Ted to jen prevest do pararafoveho zneni a hura s tim na Lex :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » čtv 02.8.2007, 8:09

cmk
ono to s těma botkama totíž není vůbec snadný
někdo fyzicky potřebuje +0 aby toho prcka vůbec chytnul
a někdo žádnou nepotřebuje

u G26 s botkou+2 jsem byl na na kapacitě 14

u XD Springa s +0 odladěno na 12+1
se šupletem s návlekem na 16+1
podotýkám, že to XD je pak vyšší než G19

takže mně napadá
1/bud žádný botky umožnující navýšení kapacity
2/nebo šuplata neomezovat a omezit kapacitu na 8 či 10 ran
(čímž si botkou polepší uživatel pouze v komfortu úchopu,
což by mohlo m.j. oslovit majitele jednořadých prcků)
3/nebo omezit šuplata i kapacitu
4/nic neřešit, nechat střílet semicompacty a tvářit se že jde o záložky
5/další varianty, jež mně nenapadají
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 02.8.2007, 17:25

Nebo oprášit mylšenku "krabice". Zkrátka stanovit maximální obrysové rozměry s tím, že by se do krabice musela vejít zbraň spolu s nasazeným kterýmkoli ze zásobníků, použitým při soutěži.
Už když se o tom mluvilo loni mě to přišlo jako dobrý nápad, ale zapomně jseml, proč se to neujalo.

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » čtv 02.8.2007, 17:53

LOS, jestli jsem správně pochopil myšlenku tvůrců, má být o použití toho, co nosíme doopravdy... Já teď většinou nosím G26 se základním zásobníkem na 10 nábojů a na opasku druhý zásobník. Někdy originál s botkou +2, někdy zásobník z G17 taky s botkou +2. Uznávám, že velký zásobník na 33 nábojů sebou nenosím (bo je moc těžký...)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » čtv 02.8.2007, 18:06

...s 19ti v zásobníku je to skutečná záložka. :o
Zakropíme,uvidíme.
CZ 27,CZ 75 SP-01,CZ 91S,CZ 858,P38,P7M13,Krieghoff K-80

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » čtv 02.8.2007, 21:18

Po špatné zkušenosti mám v zásobníku radši kapacita -2 náboje. A nevím proč by člověk jako druhý zásobník nemohl nosit i standardní. Dokonce je to doporučováno, pokuď je tato možnost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » čtv 02.8.2007, 21:23

Takže udělat prostě kategorie malá/velká(popřípadě malý/velký :lol: )a určovat vložením do krabice,ten co se do krabice nevejde bude uznán velkým :o ,startovat se bude se šupletem do krabice se vtěsnavším,po vystřílení krabicového šuplete si tam může strčit každý kdo chce, dle vkusu každého soudruha ano? :twisted:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » čtv 02.8.2007, 21:25

Śmarjá boha, já prostě po 21 h. na to nesmím šmatat, jinak to takhle dopadá....to je nedostatek spánku sorry.... :D
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » čtv 02.8.2007, 22:30

Smith s krabicí jsem vloni neuspěl :cry:

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » pát 03.8.2007, 8:01

2 SINCITYMAN: Jo, to je ono ( já už dva původní šuplíky totiž nemám...)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 03.8.2007, 8:18

Ono je potreba se na to divat jeste "politicky" - po lonske zmene z 3.8" na 3.3" se prohlasilo, ze se pravidla pro zbran menit nebudou.
Dobrej napad je, odlisit zasobnik, se kterym stage zacinam a zasobnik, ktery mam na opasku.

Ale nevim, proc by nesel odlisit zasobnik botkou od zasobniku s prevlekem.
Paragrafove by to znelo: "V divizi zalozni pistole smi zavodnik uzit jako prvni zasobnik pouze zasobnik urceny prave do daneho modelu zbrane, ktery smi byt opatren botkou, umoznujici zvyseni kapacity zasobniku o 2 naboje, nikoliv vsak se zasobnikem urcenym pro vetsi model zbrane"

Myslenka "plne nezasazeneho" terce je jinak zajimava... Ovsem z duvodu zachovani hodnoceni (stejny pocet poli apod...) bych to resil pomoci procedur - tzn. ani jednou nezasazeny neterc = krome 2xmissed jeste 2 procedury.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » pát 03.8.2007, 14:29

Jo zrovna kropič chce omezovat kapacitu zásobníku... :lol: :lol: :lol:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 03.8.2007, 14:30

Minimalne prave proto, aby me nikdo nemohl narknout, ze to delam "pro sebe" :-)

Jinak - ja si klidne budu brat 17kovy suple na zavody :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 03.8.2007, 18:10

SINCITY: No ono je to na malá/velká rozlišeno už teď: s krátkým/ s dlouhým ( laufem, prasáci! *44* ).
Problém je v tom, že hranice mezi nimi je a bude vlastně umělá a tudíž diskutabilní, protože na trhu je tolik typů zbraní, že přechod mezi kategoriemi hlavní-záložní je v rozměrech téměř plynulý. Ale musím rovnou říct, že mě osobně je celkem jedno, už teď záložky alespoň vypadají jako záložky a určitě jsem spíš pro stabilitu pravidel, než pro nějakou pochybnou revoluci.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » ned 21.10.2007, 0:59

Když to teď tak pročítám nanovo, záložka je do 84mm a údaj v katalogu pro G26 je 88mm... jsem z toho volaký zmatený... tak jak se to kurňa měří?
Obrázek

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz