Pravnicky Dotaz...


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 13.6.2007, 17:50

hmm, občanku taky půjčuješ? Dle níže uvedeného tedy platí, že tobě nebylo vydáno povolení na zbraň kat. B tudíž tu zbraň držet nemůžeš. Na přenositelnost průkazu zbraně bych okamžitě zapomenul.
§ 28
Oprávnění držitelů zbrojních průkazů
(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C; tuto zbraň může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu,14)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » stř 13.6.2007, 17:54

Hv: paragraf 59 samozřejmě ..už jsem to opravil

A ještě k nákupce: paragraf 12, odstavec 1:

Zbraň kategorie B lze nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit jen na základě povolení, pokud tento zákon nestanoví jinak.

Aplikací výrokové logiky dojdeš k závěru, že nejdůležitější je tam ta spojka "a"

Pokud bys potřeboval nákupku i když si zbraň půjčuješ, musel by odstavec jedna znít takto:

Zbraň kategorie B lze nabývat do vlastnictví nebo držet nebo nosit jen na základě povolení, pokud tento zákon nestanoví jinak.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Příspěvek od mcelak » stř 13.6.2007, 17:55

Jo to beru v potaz to je jasny, ale kdyz jak se tam uvádí když mi na to vydaj povoleni (nakupka) tak si vemu logicky prukaz zbraně a je vse v poho, a to že se prukaz zbraně pujčuje spolu se zbraní to je podle mě normální, tahle kartička neni jako občanka, tahle nese informace ozbrani a o jejim majiteli, ale majitel a v té chvílí uživatle se podle mě může lišit, s občankou bych to nesrovnával.
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » stř 13.6.2007, 17:58

Ted ho zrovna nemam u sebe, takze si nejsem jistej, ale neni nahodou na osvedceni o technickem prukazu (maly technicak) taky jmeno? A i tak ho nekomu spolu s autem pujcujeme a policie to bere tak jako ze je auto provozovane v poradku. Nicmene tim chci jen rozbit tu argumentaci, jako ze je tam jmeno = je to neprenosne. Ohledne zbrani jsem se onehdy ptal na policajtech a taky mi rikali, ze potrebuju svuj prukaz zbrane .
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » stř 13.6.2007, 17:58

HV: trochu v tom plaveš zdá se mi :) Průkaz zbraně mezi lidmi samozřejmě prenositelný je...není přenositelný mezi zbraněmi (ale to je snad jasné)
Je to jako techničák u auta. Nebo jsi nikdy nejel z cizím autem?
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 13.6.2007, 18:12

OK, rád přiznám chybu :) Jestli to mcelak ověří na PČR ať dá vědět. Miňonky Vám za to ale nekoupím ;) Možná v tom opravdu plavu. Nebo možná jen trénuju ;) Prostě mě tohle právo docela baví, když mi vyvrátíte moje tvrzení určitě si to zapamatuji

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 13.6.2007, 18:21

...musím přiznat že nejspíš nemám pravdu: http://www.mvcr.cz/rady/zakladni/zbrane2.html
Průkaz zbraně je dokladem o registraci zbraně a je veřejnou listinou (§ 41 odst. 2 zákona o zbraních). Neplést si jej se zbrojním průkazem, ten se vztahuje k osobě, ne ke zbrani.
Tímto přiznávám chybu :oops:
I když to není napsáno v zákoně, jedná se o jeho výklad.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 13.6.2007, 20:25

Ach jo, kdyby se to tady uz neresilo *71*. Nakupka je proste potreba, staci pouze pozorne cist:
:arrow: http://www.mvcr.cz/aktualit/sdeleni/2003/pujcov.html
Mgr. Michal Mazel, ředitel odboru bezpečnostní politiky píše:Pistoli zn. CLOCK 26 ráže 9 mm můžete manželce zapůjčit, pokud je např. držitelkou zbrojního průkazu skupiny E – k ochraně života, zdraví nebo majetku a má povolení k držení, popřípadě nošení této zbraně vydané podle § 12 zákona o zbraních. O vydání tohoto povolení může Vaše manželka požádat u příslušného útvaru policie podle § 12 zákona o zbraních.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 13.6.2007, 21:10

Povolení? To jako dostane papír? Povolení je tedy papír, nikoliv záznam do ZP pro nošení zbraně kat. B? Stejně jako u nákupky?
Ptal jsem se před chvílí známého a průkaz zbraně je podle něj přenosný. Nebyl si ale jist, zda lze s tímto PZ i nosit. Jak je to s nošením u zapůjčené zbraně?
...mimochodem, to zavání tím, že bych mohl ještě smazat svoje přiznání chyby :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 13.6.2007, 22:37

Proboha *71**24*, normalne zajdes na sve oddeleni zbrani, tam si nechas vystavit nakupni povoleni, kde zatrhnes to co pozadujes, oni ti vydaji nakupku a teprve POTE si muzes pujcit zbran i s jejim prukazem.

Proboha panove, ctete alespon odkazy, co sem davam, uz se to tu RESILO :!:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » čtv 14.6.2007, 6:23

Tak sorry, nezlob se tolik
Díky za vysvětlení. :wink:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 14.6.2007, 7:52

Takze jsme se koleckem dostali k tomu, co jsem v hned prvni odpovedi psal ja :-)

Ono se to fakt resilo nekolikrat na nekolika forech a vysledek vzdy stejny...
Nekolikrat padnul odkaz na pravni vyklad MVCR a nakonec se lidi shodli na tom, co jsem napsal - nakupka na danou zbran (nejlepe u sebe) a pujcena zbran s PZ.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 14.6.2007, 7:53

Dodam dle MVCR:

kategorie B může její držitel půjčit držiteli zbrojního průkazu nebo zbrojní licence, pokud jim bylo vydáno povolení k držení, popřípadě nošení zapůjčované zbraně podle § 12 zákona o zbraních – o povolení k držení, popřípadě nošení konkrétní zbraně kategorie B může požádat i více osob, např. manželé nebo otec se synem – výjimku tvoří např. držitelé zbrojního průkazu skupiny D (§ 28 odst. 3 – nelze jim půjčovat zbraň, neboť jsou oprávněni držet a nosit pouze zbraň, na kterou má jejich zaměstnavatel vydán průkaz zbraně) nebo držitelé zbrojní licence skupiny A, B, nebo C (§ 38 odst. 1 – mohou držet zbraň v rozsahu kategorie uvedené ve zbrojní licenci),
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 14.6.2007, 8:05

HV: kdyby se to tady uz neresilo, tak nereknu ani slovo. Ale nekteri nejsou schopni pouzit hledani a potom tady jeste rozvijeji svoje teorie pres dve stranky. A hlavne uplne zbytecne.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » čtv 14.6.2007, 8:07

cmk: to znamená, že se nedá zaregistrovat zbraň B na více osob? Kdyby měl každý svůj průkaz zbraně nemusel by u sebe mít papír, ne? V okamžiku, kdy jsem zjistil, že PZ je na zbraň nikoliv na osobu si tím nejsem jist ale někde jsem to četl. Jen si nejsem jist zdrojem a nyní ani pravdivostí. Jediná cesta při půjčení zbraně je mít u sebe povolení, které je platné po dobu platnosti ZP a pak se musí požádat znovu?
S474N: já se omlouvám, kdybych viděl nějaký zásah moderátora tak mě napadlo hledat, takhle jsem se prostě zůčastnil konspirativních teorií. Pravdou je, že díky této diskuzi jsem si v tom snad konečně udělal jasno.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 14.6.2007, 8:17

HV: prukaz zbrane je pouze jeden. Tak jako u auta mas jeden technicak. Kdo si chce zbran pujcit, tak musi mit svou nakupku a potom onu zbran a prukaz zbrane.

Ono povoleni nemusis mit u sebe (i presto, ze to mnoho lidi doporucuje). Kdyby se neco stalo, tak si to stejne PCR muze prolustrovat.

Kdyby ses podival hned ze zacataku sem:
:arrow: viewtopic.php?t=1511

Tak sis mohl usetrit ony konspirace.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » čtv 14.6.2007, 8:22

S474N: OK, plně vysvětleno, ale faktem je, že se mi to nyní lépe pamatuje. To je jako s výchovou malých dětí. Když se spálím o sporák je to pro mě ponaučení na celý život, nestačí jen slyšet od maminky: "na to nesmíš sahat, to pálí". Tímto Vám všem děkuji za trpělivost, tatínkové :) a omlouvám se že jsem planě plnil databázi fóra.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 14.6.2007, 8:43

HV: hlavni je, ze uz to vis a tuto informaci o pujcovani zbrani budes nadale sirit ve svem okoli jako osvetu ve slovo bozi *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » čtv 14.6.2007, 9:17

Tak slibuji 8-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 166

Registrován: sob 23.7.2005, 0:23

Příspěvek od Jo.hny » stř 20.6.2007, 19:30

jen tak všeobecně: veškeré věci ohledně zákona řešíme se svým právním zástupcem, pokud není nikdo jiný důvěryhodný po ruce. Kdo má námitku ať se pak obhajuje sám že mu někdo na netu psal že se to dělá jinak.. :wink:

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz