Prazsky taxikar postrelil sveho zakaznika


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Prazsky taxikar postrelil sveho zakaznika

Příspěvek od M a r c e l » sob 22.4.2006, 19:50

pasazer ho pri placeni, respektive kdyz nechtel zaplatit, ohrozoval ocelovou tyci, taxikar prvni ranu vystrelil do vzduchu... pak vysla dalsi = prustrel bricha utocnika.

uz ale PCR resi ze obvini i toho chudaka taxikare, asi pry za nebezpecnou manipulaci se zbrani...

kua uz me fakt serou, clovek (se) brani a nakonec z toho ma vzdycky problemy ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 22.4.2006, 20:01

M a r c e l: ty mas primo vyjadreni vysetrovatele a nebo ses dival na NOVU? Jestli ano, tak i tam tiskova mluvci rikala, ze jsou tri varianty, jake budou setrit a ze ta treti je prave nutna obrana. Takze NOVA si sice udelala zpravu dne, ale trosicku to posunuli jinam, nez to treba ve skutecnosti bude.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » sob 22.4.2006, 20:04

Teď jsem na to koukal v TV. Taky moc nechápu co řeší. Jestliže mě někdo napadne tyčí tak se budu bránit zbraní a budu rád že zůstanu živej. Problém bude asi ve výpovědi toho taxikáře, že to neudělal úmyslně v nutné obraně ale jako náhodný výstřel :roll: .

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » sob 22.4.2006, 20:12

Docela by mě zajímalo, kde vzal tu tyč. To s ní jako nastoupil? Jel si ji taxíkem koupit do potřeb pro domácí kutily nebo proč ji u sebe měl? A libí se mi, jak jste ho hned odsoudili, přestože o případu víte půl.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » sob 22.4.2006, 20:21

Ivoshek: No asi proto že jsme si udělali obrázek z uváděných zpráv (možná špatný), kde nikdo nemluvil a nepsal o pochybnostech kde vzal pasažér tyč, ale o pochybnostech o náhodném výstřelu. Máš pravdu, že běžně s sebou v taxíku jako pasažér tyč taky nevozim. jelikož to ale není zdaleka první napadení taxikáře, tak se nějak nabízí ta oprávněnost obrany. Případů kdy taxikář napadne zákazníka asi tolik nebude, spíše naopak. A pak je taky možné že to nebyla tyč ale teleskop?!?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 22.4.2006, 20:34

Ivoshek: ja jsem ho odsoudil? Spise snad naopak ne *71*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » sob 22.4.2006, 20:35

S474N: zpravy na nove, asi jsem se nespravne vyjadril ... ale ostatni mne pekne doplnili, takze jsme se k omu nakonec dobrali ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » sob 22.4.2006, 22:50

neznám moc taxikáčů,kteří by si nezasloužili dostat tyčkou(nejen z Prahy) :) Mám takovej pocit že postřelenej ještě nemluvil.Možná to nakonec bude úplně jinak. :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » ned 23.4.2006, 7:24

me se libi ta vseobecna nenavist vuci taxikarum, zajimalo by me kolik z vas co je tak nenavidite jelo posledni dejmetomu rok taxikem B-)))

proc nenenavidite stejne nebo vic popelare, ty rano delaj ramus, to vadi me, nebo prodavacky u pultu kdyz jim dlouho trva spocitat vam nakup, nebo autobusaky ze jezdej pozde, nebo pumpare ze maj drahej benzin...

ja par taxikaru znam a jsou to uplne normalni lidi, stejne jako my, ja ho chapu, ze ho skrtnul, a stojim za nim

pokud vse bylo tak jak to nejcasteji byva, tak ten pasazer pristoupil na obchod (bude nekam dopraven a zaplati za tu sluzbu), pak ho nechtel dodrzet a taxikar logicky chtel svoje penize, pokud ho zakaznik napadl a on se branil, navic jeste strilel do vzduchu, coz ja bych neudelal a vetsina z vas tady taky ne...

Navic pokud se to odehralo v aute, tak to neni vubec prdel, ale to jsem nejkak nebyl schopen vydedukovat, kde se konfrontovali ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 23.4.2006, 8:14

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » ned 23.4.2006, 9:36

to Marcel. Mylím že nikdo neříkal že nenávidí taxikáře.Taky je sem tam využiji. Ale z mé vlastní zkušenosti většina(netvrdím že všichni) taxikářů jsou šmelináři.Začíná to překupováním kradenejch věcí,vybíráním nejdelší trasy,"poladěným" taxametrem,kradenou naftou. Byl jsem osobně svědkem události,kdy partička čtyř taxikářů na silvestra v Brně střílela do vzduchu místo aby si odpálili nějakou rachejtli.a nebylo to nikde na kraji Brna,ale pěkně uprostřed na náměstí.
:( A tohle by si nikdo z těch co sem chodí nelajznul.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Takhle to vyšlo na Novinkách

Příspěvek od cmk » ned 23.4.2006, 10:08

http://www.novinky.cz/krimi/83488-taxik ... relil.html

Taxikář v sobotu v noci postřelil v Praze 4 pasažéra, který nechtěl zaplatit. Cestující nejdříve napadl řidiče tyčí, ten však pro výstrahu vystřelil do vzduchu. Při následné bitce vyšla z pistole taxikáře další rána, která zasáhla břicho útočníka, uvedla televizní stanice Nova.

22.4. 2006 21:24
PRAHA - Při placení se mezi muži údajně strhla hádka. "Nato zákazník napadl tyčí taxikáře a taxikář se bránil tím, že vystřelil do vzduchu," sdělila Nově pražská policejní mluvčí. Při potyčce pak vyšla další rána. Zraněný muž byl s průstřelem břicha převezen do nemocnice. Nyní je již mimo ohrožení života.

Případ vyšetřuje policie. Nevyloučila, že nakonec obviní oba muže. Strážci pořádku budou zjišťovat, zda taxikář střelil cestujícího úmyslně, nebo z nedbalosti. Rovněž proveří, zda se jednalo o nutnou obranu.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 23.4.2006, 10:17

Mě ta zpráva (především závěr) přijde strašně postavenej na hlavu.
Proboha - nejdřív by měli zkoumat, šlo-li skutečně o nutnou sebeobranu. Pakliže ano, je už jedno, jestli výstřel vyšel náhodou nebo schválně.

Jenže už to vidím, aby advokát z toho toho taxikáře vysekal, poradí mu, aby tvrdil, že po tom člověkovi střílet nechtěl vůbec i přesto, že ten proti němu šel s železnou tyčí. A tím to uhraje na podmínku a zbroják mínus (za ublížení na zdraví z nedbalosti).
Můj názor je, že reálně ho střelil schválně (podle mě asi i oprávnně, ale to nechám na PČR a soudu) a pakliže to tak bylo a byla to skutečně nutná sebeobrana, měl by se k tomu "hrdě" přihlásit a soud by ho měl osvobodit a maníci s tyčema by si příště dali pokoj.
Taxikáři jsou zase jenom lidi, jsou mezi nima pitomci, jsou mezi nima normální. Narazit na pitomce je smůla, nicméně když se mi nelíbí cena a mám podezření, že mě okrádá, není nic jednoduššího, než říct:"já vám to nezaplatím, zavolejte si na mě klidně policajty"... Když je zavolá a řekne, odkud kam Vás vezl a řekne jim cenu, vykope si svůj vlastní hrob.

Každopádně - tenhle případ mě moc zajímá a budu hodně napjatě čekat, jak to dopadne.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » ned 23.4.2006, 10:38

pitt píše:to Marcel. Mylím že nikdo neříkal že nenávidí taxikáře.Taky je sem tam využiji. Ale z mé vlastní zkušenosti většina(netvrdím že všichni) taxikářů jsou šmelináři.Začíná to překupováním kradenejch věcí,vybíráním nejdelší trasy,"poladěným" taxametrem,kradenou naftou. Byl jsem osobně svědkem události,kdy partička čtyř taxikářů na silvestra v Brně střílela do vzduchu místo aby si odpálili nějakou rachejtli.a nebylo to nikde na kraji Brna,ale pěkně uprostřed na náměstí.
:( A tohle by si nikdo z těch co sem chodí nelajznul.
no ja taky nerikam ze jsou vsichni svaty, ale tvrzeni "neznám moc taxikáčů,kteří by si nezasloužili dostat tyčkou" je az dost zaujaty ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))

Příspěvky: 152

Registrován: stř 05.4.2006, 11:36

Zbraň: teprve bude

Bydliště: Praha

Re: Takhle to vyšlo na Novinkách

Příspěvek od j.e.n.i.k » ned 23.4.2006, 18:08

cmk píše: Cestující nejdříve napadl řidiče tyčí, ten však pro výstrahu vystřelil do vzduchu. Při následné bitce vyšla z pistole taxikáře další rána, která zasáhla břicho útočníka.
z toho mi plyne, ze se ten cestujici chtel bit i po vystrelu do vzduchu.. a proto taxikar vystrelil podruhe, tentokrat primo na cestujiciho, aby tim zabranil svemu napadeni.. tohle je prece ukazkovy pripad nutne obrany. opravte me pokud se pletu, ale pokud to tak neni, tak tim dost utrpi hlavni duvod, proc si chci poridit a nosit zbran..
j.e.n.i.k
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » ned 23.4.2006, 19:07

To marcel: nebylo to myšlený na 100%.Ber to s rezervou. :D :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » ned 23.4.2006, 19:09

znovu český právní systém dokazuje že,vznese obvinění,aby mohl šetřit,místo toho aby to udělal obráceně a ušetřil tím mnoha lidem trápení.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Takhle to vyšlo na Novinkách

Příspěvek od cmk » ned 23.4.2006, 19:33

j.e.n.i.k píše:
cmk píše: Cestující nejdříve napadl řidiče tyčí, ten však pro výstrahu vystřelil do vzduchu. Při následné bitce vyšla z pistole taxikáře další rána, která zasáhla břicho útočníka.
z toho mi plyne, ze se ten cestujici chtel bit i po vystrelu do vzduchu.. a proto taxikar vystrelil podruhe, tentokrat primo na cestujiciho, aby tim zabranil svemu napadeni.. tohle je prece ukazkovy pripad nutne obrany. opravte me pokud se pletu, ale pokud to tak neni, tak tim dost utrpi hlavni duvod, proc si chci poridit a nosit zbran..
Ted se prave bude vysetrovat, jak to vlastne bylo,jestli tak,jak psali v novinach nebo jinak. Kdyz se potvrdi, ze tak, jak to bylo v novinach,tak ma velkou sanci vyhrat soud (nebo v pripade naprosto jedoznacneho pripadu a dobreho statniho zastupce ani nebyt obvinen).
Ted k duvodu,zda tu zbran nosit.Kdyby ji nemel,mohl taky bejt mrtvej,takhle mu hrozi,ze maximalne pujde sedet.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz