Přebíjené LIMIT spolehlivost


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Příspěvky: 30

Registrován: ned 12.1.2014, 19:53

Zbraň: CZ

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od petrc » pát 20.2.2015, 9:40

Jednou jsem se přidal k výhodnému nákupu továrních nábojů .... u kterých jsem posléze zjistil, že jsou to tovární Limity....

... takových závad jsem teda nezažil. V průměru každá 8-10 rána závada (a to klidně i dvě hned za sebou).

Co jsem před tím střílel S&B, Magtech ... a teď AlsaPro ... tak si vlastně ani nevzpomínám, že bych měl s nima někdy závadu.

Takže za mě ... Limitům (a to i továrním) se obloukem vyhnu...

Příspěvky: 79

Registrován: stř 11.12.2013, 19:21

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od pajapety » pát 20.2.2015, 13:26

Ja mam zkusenost opacnou. Prebiene limity po spatnych zkusenostech neberu, ale tovarnich jsem ted skrz G26 prohnal zhruba 1000 a zatim bez sebemensiho problemu...

Příspěvky: 30

Registrován: ned 12.1.2014, 19:53

Zbraň: CZ

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od petrc » pát 20.2.2015, 13:43

Pro upřesnění ... mělo se jedna o náboje Gladiator G3, výrobce Limit. Baleno po 100ks v plastovem pytlíku ... měly to být nové, nepřebíjené náboje ....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od cover72 » pát 20.2.2015, 17:21

petrc: ano, přesně ty mám též a s jedním pytlíkem se mi to nezasoufalo do lahfu a sekaly se (viz stránka zpět) a pak se s jedním G3 dostavila ta kB.

Příspěvky: 24

Registrován: stř 05.3.2014, 21:31

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od paulus347 » sob 21.2.2015, 0:59

aktuální tovární limity jsou tyhle http://shop.limit.cz/detail/naboje-stre ... -cuzn10-1/ a těch jsem vystřílel 2500 a bez jediný závady a nejsem sám ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Rough boy » stř 08.4.2015, 12:32

krtek píše:Ne, klukovi vedle u stavu, dneska si to převzal zástupce Zbrojovky, aby udělali expertízu a vydali posudek, pak vyrobí nový rám, náklady se budou vymáhat po výrobci střeliva. Tady se to zázrakem obešlo bez zranění, i když dva lidi, stojící cca tři metry od střelce, dostali zásahy lítajícími kusy zbraně, ale podle toho obchoďáka se stejná věc stala zhruba před čtyřmi měsíci někde jinde, dotyčná musela na šití a byla asi tři týdny na neschopence. Zítra budu mít fotky i toho Jericha, tam je krásně vidět ta poškozená nábojnice, tady nešla vůbec vyndat.

Rough boy: Obchoďák Limitu do telefonu tvrdil, že oni dávají 1.3 násobek prachu a samozřejmě o podobném problému v životě neslyšel. Jak se pak ukázalo, když přijel obchoďák Zbrojovky, kecal ...
Tak jak se to pohnulo s těmi rozbitými kvéry? Přeci jen už je to přes 2 měsíce...

Příspěvky: 127

Registrován: čtv 10.4.2014, 18:43

Zbraň: ta nejlepši :-)

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od mmaass » úte 05.5.2015, 21:53

Dokaze mi nekdo poradit kolik mam pouzit max. a min. navazku prachu Lovex D036/R pro strelu LImit 124 grs?
Zacinam prebijet, tak zbiram rozumy :-)

Diky moc
G43, G19, Sig Sauer p238, Sig Sauer p226, Sig Sauer p229, Makarov PM, Ruger LCP, Holek 820, CZ 858, AKS 74U, Kahr CM9

Příspěvky: 127

Registrován: čtv 10.4.2014, 18:43

Zbraň: ta nejlepši :-)

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od mmaass » stř 06.5.2015, 7:40

Uz jsem to vyzkoumal v tabulkach u vyrobce. Diky moc za prostor.
P.S. odpoved zni: FMJ 124 grs, optimalni 5,9 grs a maximalni 6,9 grs (vse dle tabulek vyrobce)
G43, G19, Sig Sauer p238, Sig Sauer p226, Sig Sauer p229, Makarov PM, Ruger LCP, Holek 820, CZ 858, AKS 74U, Kahr CM9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Bukowsky » čtv 28.5.2015, 9:35

Měl jsem poprvé tu čest vidět Limity v akci ruku v ruce s Glockem :-)
Rukama mi prošly tři Glocky, nikdy jsem neměl ani selhač, ani zádržku, ani žádný jiný prasečák (tovární S&B, ALSA)
Při prodeji jsme zkoušeli G26 právě s Limity - nevím, jestli to bylo hned při prvním zásobníku, nebo až druhém - kouslo se to tak, že nám s tím musela pomoct obsluha :-)

Za mě tedy jasná zkušenost a ponaučení - never more.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Biggles » čtv 28.5.2015, 9:41

Tak jestli chceš zničit kvér, tak to ještě parkrát zopakuj :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Bukowsky » čtv 28.5.2015, 10:01

Biggles: špatně jsi mě pochopil :-) Já jsem nikdy nebyl fanda Limitů - že to jsou ony, jsem se dozvěděl až poté, co se to kouslo, nebyly to moje náboje :wink:
Jen tím chci říct, že jsem na vlastní oči viděl, že legendy nelžou...nikdy bych si to do pistole dobrovolně sám nedal
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Biggles » čtv 28.5.2015, 10:12

Jo, to je rozumnej přístup. Když si člověk zjistí kolik bylo roztrhanejch kvérů (pokud má tu kliku, že mu to výrobci/dovozci řeknou) z týhle munice, tak by byl blázen, kdyby ten aušus používal.
A ještě jedno rejpnutí do CZUB. Jako je fajn, že bouchačku z předchozí strany (nebo jaký) hodlá řešit (a vyřešila?), ale to jak je ten kvér rozebranej, by mne dost vyděsilo... Je jen obrovským štěstím, že střelec nedošel k trvalý úhoně.
edit: Zbraň ze strany tři.

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od hermenet » čtv 28.5.2015, 13:20

Já měl právě 3 selhače v jednom pytlíku od ALSA. Tak nevím, jaký bude vývoj...

Příspěvky: 3

Registrován: stř 08.7.2015, 16:20

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Martin Hartl » stř 08.7.2015, 16:35

Dobrý den,

za poslední rok jsem prodal více jak přes 100 000 ks, měsíčně prodávám cca v průměru 8 000 ks tohoto střeliva a u naprosté většiny cca 90% prodaného střeliva jsem i byl fyzicky přítomný když bylo vystříleno. A mimo jedné série nevím teď z hlavy číslo bylo to vyrobeno na přelomu roku 2014/2015 tuším Prosinec/Leden kde se občas vyskytla závada, která byla ze 100% vždy jen na zbraních Glock. Musím konstatovat, že nebyly jinak žádné závady ani selhávky ani zničené zbraně!!!!!!!!!!!!!!!! Osobně jsem zastáncem zbraní Glock a když můžu tak každému CZUH rozmluvím!!!!!! Jen pro vysvětlenou, aby to nebylo špatně pochopeno. Respektuji Vaše osobní zkušenosti s tímto střelivem. A nehodlám tu s nikým polemizovat ani na téma střeliva Limit nebo značek zbraní. JEN ZDE PÍŠI SVOU VLASTNÍ OSOBNÍ ZKUŠENOST. Nikomu nic nenutím. Jedná se o střelivo 9 mm Luger FMJ 124gr, baleno po 100ks v PVC čirém obalu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Biggles » stř 08.7.2015, 17:32

Ehm, tak nejen GLOCKy, nebudem si lhát, že jo. A nejedná se jen o "závady", ale taky o pár rozebranejch zbraní... Ale jo, třeba zrovna u těch cca 90 000 dozorovanejch vystřílenejch bylo všechno v cajku :D

Příspěvky: 3

Registrován: stř 08.7.2015, 16:20

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Martin Hartl » stř 08.7.2015, 19:24

Nemám potřebu tu někomu lhát. A už vůbec ne o Glocku. Jsem jeho ortodoxním zastáncem! Ale závada, která se vyskytla byla u této serie opravdu jen u pistolí Glock. Byť jsem tomu sám nemohl uvěřit... Nevylučuji závady i na jiných zbraních, ale popisuji jen svou vlastní zkušenost. U všech se opakovala stejná závada. Během střelby při nabytí nového náboje nedošlo k úplnému dovření závěru. Závěr nešel dorazit a ani nešel z táhnout zpět. Na rozebrání zbraně a odstranění nedovřeného náboje musela být použita značná fyz. síla a pouhými rukami to nebylo možné. Později jsme začali pytlíky s této série před použitím promazávat běžnými mazacími prostředky (WD40, Balistol atd.) a problém byl odstraněn. Střelivo bylo a je používáno do všech možných zbraní v ráži 9x19 a to včetně automatických a opravdu jsme s ním neměly zatím mimo toho žádný problém! Nemám důvod ho lživě chválit. Protože by mi to k ničemu nebylo a hlavně by se mi neprodávalo. Protože ukázaná platí!!! A spokojenost našich zákazníků na střelnici i v obchodě je ta nejlepší zpětná vazba a reklama. Vím, že popisované závady a destrukce zbraní byly s tímto střelivem, ale osobní zkušenost jsem zatím neměl :D a tak to i doufám zůstane :D . Podělil jsem se jen o moji vlastní zkušenost, protože tu můžu doložit. A ta byla zatím dobrá. :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od S474N » stř 08.7.2015, 21:24

Martin Hartl: zkusim odbocit - kdyz se naboj sekne pri podani do komory, tak je to problem zbrane (at uz je jakakoliv)?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 3

Registrován: stř 08.7.2015, 16:20

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Martin Hartl » stř 08.7.2015, 22:52

Zmiňovaná závada vznikla vždy jen u tohoto střeliva dané série. Ostatní střelivo jiných značek nezávadovalo. Zbraně byly od různých majitelů a různých modelů a stáří. Další série již bez problémů a to ve stejných zbraních stejných majitelů. Zároveň se ta série zkoušela ve zbraních jiných značek a bez závad.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Rough boy » čtv 09.7.2015, 8:29

Tak nějak nevím, co z toho tedy plyne. Co jsem se setkal s problémy přebíjenek (a ne jen Limitů), tak když to někdo očůral a při přebíjení nezkalibroval nebo nezažehlil (nejsem přebíječ, tudíž se omlouvám, nejspíš používám špatnou terminologii) nábojnici, tak zůstala nafouknutá od předchozího výstřelu a po přebití prostě nešla zasunout do komory Glocku, poněvadš byla jako soudek. Z jiné pistole, která má volnější nábojovou komoru ale vystřelit šla, ale tady se nám kruh uzavírá, neboť pokud pak ty hilzny, vytvarované podle volnější nábojové komory někdo posbírá a opět přebije, tak do komory Glocka logicky nepůjdou. Toť moje osobní zkušenost s přebíjenkama, potvrzená šuplérou. Tudíž Glocka bych z toho klidně vynechal a dál se bavil jen o těsných a volných nábojových komorách.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od pitt » ned 19.7.2015, 7:42

Vcera na strelnici - mezi alsy se me namotali dva limity, a napaskoval ksem je hned za sebou a 2x zavada dvuli vydute nabojnici. A nebyl jsem jedinej :roll:

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz