Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 26.1.2020, 3:06Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Před příjezdem policistů po sobě 2 muži ve Slatině stříleli 
Autor Zpráva
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13254
Bydliště: mám
Příspěvek Před příjezdem policistů po sobě 2 muži ve Slatině stříleli
Před příjezdem policistů po sobě dva muži ve Slatině stříleli

Slatina – „Byla to rána jako blázen. Myslel jsem si, že se někdo spletl a slaví silvestr, ale když jsem se otočil, viděl jsem, že tam stojí on a míří na mě flintou."

Těmito slovy popsal pan L. H. ze Slatiny dramatický zážitek z pátečního večera, na který on ani ostatní obyvatelé malé vesničky na samém okraji severního Plzeňska nejspíš nikdy nezapomenou.

Soused myslivec na něj loveckou pušku vzal prý bez sebemenší záminky. Na zahradě ve středu obce vypálil kolem 18. hodiny nejprve do vzduchu, o pár desítek minut později se v lese pokusil spáchat sebevraždu. Přežil velmi vážně zraněný.
Mezi těmito dvěma výstřely došlo i na automobilovou honičku a přestřelku nejen s policisty, ale také s jiným místním člověkem, který prchajícího myslivce pronásledoval.

Na základě svědectví několika lidí, kteří si nepřáli být jmenováni, jsme se pokusili zrekonstruovat, co se ve Slatině přihodilo.

Když padla první varovná rána a myslivec mířil přes plot, vyděšený soused se schoval. „Jen jsem na něj zakřičel 'Co blbneš?' a utekl jsem do garáže," uvedl soused.

Rána zburcovala ostatní obyvatele. Ti, kteří tou dobou byli na návsi, se schovali, jiní prý vyběhli z domů zjistit, co se děje.

Jedním z nich byl i člověk, který s panem L. H. sousedí z druhé strany. Byl to prý právě on, kdo viděl, že myslivec naložil zbraň do favoritu, nasedl a odjel směrem na Milíčov (Středočeský kraj, pozn. red.). Sledoval ho v dodávkovém Fordu Tranzit a cestou telefonoval na policii. S sebou měl revolver.

Jízda skončila v lese u říčky Javornice. Favorit podle všeho už v jednu chvíli zkrátka nemohl dál a muži po sobě začali pálit.

Předtím, než k Javornici dorazili policisté, se myslivci podařilo tranzit jednou zasáhnout, pak nimrod obrátil zbraň proti strážcům zákona a nakonec proti sobě.

Sebevražda se však nezdařila, s velmi těžkým zraněním, údajně s ustřelenou čelistí, skončil v plzeňské nemocnici. „Utrpěl devastující zranění a je v kritickém stavu," řekl v sobotu administrátor nemocnice Petr Kozák. Jeho kolegyně Jindra Šneberková podala včera odpoledne další zprávu: „Pán je stabilizován, nicméně stále ve vážném stavu. Prognóza je nejistá," sdělila.

Policisté se k případu vyjádřili v pondělí dopoledne a jeho průběh potvrdili. „V době, kdy se na místo dostavila policejní hlídka, se podezřelý ukryl v nedalekém lesním porostu. Na výzvy policistů nereagoval a od svého jednání neupustil ani po několika vyrovných výstřelech. Naopak směrem k policistům měl i vystřelit. Ti využili momentu, kdy svoji zbraň opět nabíjel, a k jeho úkrytu se přiblížili. Když toto podezřelý zjistil, obrátil zbraň proti sobě a vystřelil. Došlo tak k jeho poranění hlavy. S tím byl transportován do nemocnice," uvedla mluvčí Jana Tomková.

Co se v průběhu cesty a u potoka odehrávalo, motiv jednání a další okolnosti případu budou podle Tomkové nadále předmětem šetření kriminalistů Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, kteří si případ dle věcné a místní příslušnosti převzali.

Námi oslovení obyvatelé Slatiny se do jednoho shodují v tom, že střelec nebyl psychicky v pořádku. „Podle mě už neměl mít zbraň několik let. Do lesa stejně nechodil, jenom na schůze. Upozornit na to někoho jsem se ale bál," řekl jeden z jeho kolegů z mysliveckého sdružení. Ostatní mluvili podobným tónem. Muž prý v posledních měsících žil sám a měl problémy s alkoholem. „Když od něj odešla žena, začalo to být ještě horší," mínil další.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://plzensky.denik.cz/zlociny-a-soud ... 40323.html

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


úte 25.3.2014, 9:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Exot fóra
Exot fóra

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 978
Příspěvek Re: Před příjezdem policistů po sobě 2 muži ve Slatině stříl
S474N píše:
Námi oslovení obyvatelé Slatiny se do jednoho shodují v tom, že střelec nebyl psychicky v pořádku. „Podle mě už neměl mít zbraň několik let. Do lesa stejně nechodil, jenom na schůze. Upozornit na to někoho jsem se ale bál," řekl jeden z jeho kolegů z mysliveckého sdružení. Ostatní mluvili podobným tónem. Muž prý v posledních měsících žil sám a měl problémy s alkoholem.


Opět, alkohol a psychické problémy. Uvědomují si ti srabíci kolegové myslivci, neschopní upozornit na jeho stav patřičné orgány, že kdyby ten člověk někoho zabil, že by byli alespoň morálně spoluodpovědní?

Pokud víte o někom, kdo má problém s alkoholem nebo má psychické problémy a má zbraně, oznamte to. Jestli to neuděláte, budete nejenom spoluodpovědní za škody a neštěstí, co ten člověk může způsobit, ale v případě držení a nošení zbraní na osobní ochranu můžou takové incidenty vést ke ztrátě práva nosit zbraně pro osobní ochranu pro úplně všechny.

Práskat se nemá? Práskat se musí, když jde o životy a ohrožení práv velkého množství lidí.

Opakuju stále dokola:

Právo vlastnit a nosit zbraně pro osobní ochranu běžnými občany ČR je v evropském a světovém měřítku vyjímečné, dokonce i některé americké státy mají restriktivnější zákony než my.

POKUD SE NEBUDEME CHOVAT ODPOVĚDNĚ, MŮŽEME O TOTO PRÁVO KDYKOLI PŘIJÍT.


Naposledy upravil Stepan dne úte 25.3.2014, 9:54, celkově upraveno 1úte 25.3.2014, 9:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6779
Bydliště: EU :-(
Příspěvek Re: Před příjezdem policistů po sobě 2 muži ve Slatině stříl
Vid, to uz je asi potreti letos... To je cely 1 pripad na mesic !!!
No povaz - celych 12 lidi rocne... Z 300.000 !!!
To je 0.004% (I kdyby to bylo 10x tolik, je to 0.04%).

Samozrejme, ze kdo se po ozrani nekontroluje, nemel by zbrane mit...
Samozrejme, kdo neni dusevne zdravy, nemel by zbrane mit...

Ale places tu na spatnem hrobe a kdyz uz places, je potreba si predmet place hodit do realneho ramce...
A popremyslet, kde skutecne je ten problem...

Jestli "nekolik let" mel nejakou dusevni indispozici, bylo na jeho doktorovi, aby o tom vedel... A zdravotni zpusobilost nepripustil.
Novy zakon navic umozni policii pozadovat prezkoumani zdravotni zpusobilosti kdykoliv...

Co vic bys chtel?

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
----------------------------------------------------------------------------------------------------
CZ75TS, Ruger SR1911, G17, G26, Astra, Taurus 905, CZ 858 Tactical, Saiga 12K, Marlin 308


úte 25.3.2014, 9:52
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Exot fóra
Exot fóra

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 978
Příspěvek Re: Před příjezdem policistů po sobě 2 muži ve Slatině stříl
cmk píše:
... kde skutecne je ten problem...

V tomto konkrétním případě byl problém v tom, že kolegové myslivci, i když věděli, že by měli, přesto na jeho stav neupozornili.


úte 25.3.2014, 9:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2010
Příspěvky: 1266
Příspěvek Re: Před příjezdem policistů po sobě 2 muži ve Slatině stříl
Stepane, ty mas ocividne psychicke problemy. Uz jsi s tim byl u doktora, aby te diagnostikoval?

_________________
Lajte mi lhu-li


úte 25.3.2014, 11:08
Profil

Registrován: 06/2012
Příspěvky: 597
Bydliště: blízko Brna
Příspěvek Re: Před příjezdem policistů po sobě 2 muži ve Slatině stříl
Problém spíš měl ten s brokovnicí a nebyl u lékaře ... Ještěže nesmázl některého ze svých kolegů, co ho "podrželi" ...


úte 25.3.2014, 11:38
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2012
Příspěvky: 450
Příspěvek Re: Před příjezdem policistů po sobě 2 muži ve Slatině stříl
Štěpáne, četl jsi vůbec náš zákon o zbraních? Co je na něm tak výjimečného, že tady tu dezinformaci stále dokola šíříš (už jsi to psal v několika tématech)? To chceš, aby stejný dojem získali i další odpůrci zbraní, kteří ten zákon nečetli a začali vyřvávat, že v ČR může mít zbraň každý a že jsme benevolentnější než státy USA?
Na tom zákoně je snad výjimečné jen to, že v něm nejsou kraviny, protože ho dávali dohromady lidi, kteří rozumí problému. Tím pádem je ten zákon nejlepší v Evropě, ale rozhodně ne nejmírnější. Naopak se řadí k těm hodně přísným. Takže tady nevykřikuj hlouposti, protože by se toho mohl ještě nějaký šílený kytičkový odpůrce chytit - což je možná skrytý účel věci.

_________________
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca


úte 25.3.2014, 12:00
Profil
Exot fóra
Exot fóra

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 978
Příspěvek Re: Před příjezdem policistů po sobě 2 muži ve Slatině stříl
Střelkyně, moc nechápu tvůj příspěvek. Napsal jsem, že v rámci Evropy i světa máme vyjímečné právo nosit zbraň pro osobní ochranu. Osobně si myslím, že právo chránit svůj nebo něčí život a zdraví před útokem zločince nebo nějakého zvířete je naprosto přirozené a když někdy není jiná možnost, než použít k tomu účelu palnou zbraň, i právo nosit palnou zbraň mi připadá přirozené. Bohužel si to nemyslí politikové a vládci v drtivé většině států.

Jestli máš nějaké jiné informace, než já, byl bych docela rád, kdybys mi je napsala. Já jsem se zatím dozvěděl, že vedle NĚKTERÝCH států USA máme nejlepší práva na světě. Bohužel díky jejich objektivní vyjímečnosti, díky tomu, že jsme součástí EU, díky tomu, že tohle právo využívá mizivé procento lidí ve společnosti, o něj můžeme kdykoli a velice lehce přijít a musíme předejít jakýmkoli incidentům, které by tomu mohly napomoci.

Chápete to?

Strelkyne píše:
... Tím pádem je ten zákon nejlepší v Evropě, ale rozhodně ne nejmírnější. Naopak se řadí k těm hodně přísným....
Jsi mimo. Tady se nejedná o to, jak je zákon přísný, ale jestli nám vůbec některá práva dává nebo ne. Dává nám široká práva a je vyjímečný. Ve světovém měřítku je vyjímečné, jak nám náš stát věří. Věří, že jsme dostatečně odpovědní a že tohle právo dokážeme využívat k jeho pravému účelu.

Jestli se budou někteří opíjet a dělat s legálně drženými zbraněmi blbosti, stát nám věřit přestane. Několik blbců to může zkazit úplně všem. Proto pokud znáte takového vola, postarejte se o to, aby přestal být součástí ozbrojené veřejnosti. Jestli to neuděláte, jste sami proti sobě.


úte 25.3.2014, 12:34
Profil

Registrován: 12/2012
Příspěvky: 2199
Příspěvek Re: Před příjezdem policistů po sobě 2 muži ve Slatině stříl
Stepan:
1.pokud politici budou chtít zakazovat legální zbraně,tak to bude úplně z jiných důvodů než jsou ožralí myslivci..
2.nevím co se plašíš,vždyť to dobře dopadlo

EDIT:Cituji "..stát nám přestane věřit.." hehehe,tak to mě opravdu pobavilo :lol:


úte 25.3.2014, 19:19
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13254
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Před příjezdem policistů po sobě 2 muži ve Slatině stříl
Pařez: a vic te pobavilo to "stat" nebo to "nam"? *3* :lol:

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


úte 25.3.2014, 20:32
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI