Přepadení


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » stř 01.2.2006, 11:55

S474N: Za cokoli proti tobe pocitas i jejich uprk?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 01.2.2006, 11:57

Sobull: precti si prosim pozorne me predchozi prispevky. Situace je tam popsana z meho pohledu dostatecne jasne. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » stř 01.2.2006, 12:04

ja to ctu neboj. Jen by me zajimalo jestli v te situaci by si to opravdu dokazal. Ja bych asi nekoho nesmazl jen pro mobil. A taky bych to nevidel tak ruzove s nasim pravem
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 01.2.2006, 12:07

Sobull: slovy Vaclava Klause "...ale to je falesna karta, nevkladejte mi prosim do ust neco, co jsem nerekl...". Kdybys celt opravdu pozorne, nikde jsem nepsal, ze budu do nekoho strilet, ale psal jsem o varovnem vystrelu do vzduchu - navic za podminky, ze trva utok vuci zajmu chranenemu zakonem.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » stř 01.2.2006, 12:11

Napsal si ze odkracet by si je nenechal. A ze zajem chraneny zakonem je majetek. Asi jsem si to spatne spojil dohromady, ale sorry vyznelo to tak. Jeste jednou teda sorry, asi moje spatne pochopeni :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 01.2.2006, 12:56

Samozrejme, s majetkem bych je rozhodne odkracet nenechal. Predpokladam, ze dotycni by meli IQ vyssi nez 40, tj. maji nejaky pud sebezachovy a po varovnem vystrelu by velmi radi setrvali na miste.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 166

Registrován: stř 09.11.2005, 19:56

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BK

Příspěvek od Gamba » čtv 02.2.2006, 9:48

Varovný výstřel je sice dobrý prostředek a když by to bylo možný, tak bych ho použil taky, ale nespoléhal bych stoprocentně na to, že borec zareaguje. Jednou jsem honil chlapa co vykradl obchod, padlo několik varovných výstřelů, ale vůbec nereagoval a utíkal dál. Když jsem ho nakonec chytil a ptal se ho proč nezastavil, jestli neměl strach, že jednu koupí, tak mi řekl, že to vůbec neslyšel. Strach, zvýšenej adrenalin a pud sebezáchovy udělal svoje a vůbec nereagoval na nic ostatního. A to bylo na malé dědině, kde je v noci klid a ticho jak v hrobě. Žádnej okolní ruch velkoměsta. Takže je lepší počítat s něčím takovým dopředu.
Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 02.2.2006, 9:58

Gamba: samozrejme, nic neni 100% - teda krome smrti. V tom pripade je vhodne strelit treba do popelnice pred nim, aby to i videl *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 03.2.2006, 14:53

Radek píše:V žádném případě :!: Asi jsi mě špatně pochopil.

Můj čtyřletý syn jezdí často se mnou, takže pokud by mě ti neřádi napadli a hrozili slovně, nebo čímkoliv jiným, tak bych je hned smáznul a z místa ujel.

Někde bych jim potom anonymně z budky zavolal sanitku - nosím federaly, takže by to byl spíš alibismus :twisted:

Pokud by přijeli policajti a viděli tě, jak stojíš nad někým s bouchačkou, tak by jsi měl problémy i ty. Oni neví, když přijíždí na místo činu, jestli jsi ten dobrý, nebo ten špatný. Pro ně jsi jenom chlap s bouchačkou. Špatný pohyb a smázly by i tebe. A něvěřil by jsi, jak by to mohli vidět případní svědkové.

Samozřejmě, že pokud člověk ujede, tak na něho přijdou, ale jednal jsi ve stresu a o první pomoc jsi se taky postaral. :)
Proto je potreba uz pri hlaseni na policii rict co nejstrucneji, ale nejpresneji, jak se situace ma... V tomto pripade: "Dobry vecer, u telefonu Felix Slovacek, prave me prepadli 3 muzi na parkovisti u Makra na Cernem Moste. Zadrzel jsem je pomoci legalne nosene zbrane. Ted tu lezi na zemi a do prijezdu policie jsem jim zakazal se hybat, prosim, bezodkladne se dostavte. Dekuji"
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 03.2.2006, 14:56

cmk: pripadne zarvat Makro Cerny Most a 2x vystrelit do vzduchu a zavesit. A budou tam jeste rychleji *40**49**3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 03.2.2006, 15:00

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sorry za tenhle zbytecnej mail ode me, ale nemuzu jinak :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 03.2.2006, 15:12

S474N píše: Pokud trva utok na zajem chraneny zakonem, coz majetek bezesporu je, muzes pouzit legalne zbran. Z toho vyplyva, ze bych ji pouzil, nejdrive varovnym vystrelem do vzduchu. Jsem naprosto predsvedcen, ze na dalsi vystrel by nedoslo - mozna tak v kalhotech pobertu *40*.
Paklize se bavime o utok na zajem chraneny zakonem, jedna se o nutnou sebeobranu.
Pak plati, ze ci jinak trestny, neni trestnym cinem, pokud neni sebeobrana zcela neprimerena zpusobu utoku (zkracene z paragrafu 13).


Tady by hold proste zalezelo na soudci, jestli by uveril, ze na me frajeri rvali, ze mi rozbijou hubu, nebo ze se k tomu dokonce chystali. Protoze pokud ne, tak hrozi, ze vytazeni bouchacky v tuhle chvili nebude brano jako nutna obrana...
Pokud bych to chtel uhrat na krajni nouzi, hold by se muselo prokazat, ze to neslo jinak a vystrelem do vzduchu bych nesmel ohrozit nikoho na zdravi nebo zivote. To je taky problematicky.
Problem je, ze soudy se stavi do role boha a policii do role supermana, kdyz tvrdi, ze odvratit konkretne tuto zlodejinu by slo tim, ze zavolam policii a zlodeje necham utect.
Na druhou stranu - chodi mezi nama spousta soukromejch mstitelu, kteri by benevolenci zakona vuci obranci dokazali zneuzit, takze tezko nekomu neco vycitat.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 03.2.2006, 15:15

cmk: na krajni nouzi to v pripade utocniku - lidi neuhrajes nikdy. Tam se vzdycky jedna o nutnou obranu.

K tvemu druhemu odstavci - pokud bych videl, ze to opravdu mysli vazne, tak ty mladence odvezou v poloze lezmo. Porad lepsi, nez aby tak odvezli me. Tak to alespon vidim ja.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 03.2.2006, 15:26

Ale jo, o tom zadna...
Tady spis jde o to, kdyby to dopadlo takovou tou streni cestou...
Tzn. ani by nepustily brasnu a nedali se na uprk a ani by se s taskou v ruce nepustili smerem ke me se slovy, ze me zabijou...
Ale nastala by situace, ze bych se s nim zacal otasku rvat, on na ne rval, ze mi rozbije hubu, jestli mu to zkusim vzit koukal by pri tom na me... Pripadne by treba i udelal nejaky gesto, ze jde proti me... Tohle uz by pro me byl impuls minimalne k odhrnuti bundy a chyceni zbrane (podle vzdalenosti - mozna uz i taseni a namireni)... Ale co ted, co kdyby se zastavil, zacal rvat, co na nej mirim, ze si me najde a zabije? A s nadavkama do cu*aku proste s moji taskou odesel?
Ja myslim, ze hold podle prava proste nemame jinou sanci, nez ho nechat odejit :-( I kdyz by zaslouzil obuskem nekam do kycle nebo tak neco, aby to bolelo, ale neublizilo a on proste neodesel :-( Ale co by zaslouzil a co povoluje zakon je hold rozdil...

o a proc pisu zrovna o tomhle pripadu - jak uz jsem kdysi psal, dobre znam asi 30 lidi co ma zbran, od videni apod... tak 100, z tech 130 uz tu zbran na cloveka vytahla tipuju tak polovina lidi, jen jeden musel strilet, ale ne na cloveka, ale na zvire. Nicmene jeden z tech znamejch, co ji vytahl na cloveka tak bylo v podobny situaci... A taky si nelajsnul strilet - presto, ze zlodej utikal se silnejma recma pryc :-(
Ja nevim, ja bejt zlodejem a nekdo na me vytahne bouchacku, pustim co mam, slusne se omluvim, utecu a doufam, ze toho cloveka uz nikdy nepotkam :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 03.2.2006, 15:32

cmk: no na me vytahnout nekdo zbran, tak udelam vsechno, co si preje. Rozhodne by me nenapadlo utikat, zas takovy dobrodruh opravdu nejsem. Nikdy nevis, co proti tobe stoji za cloveka a muze te klidne smaznout a co si na nem vezmes.

Osobne si opravdu nedovedu predstavit situaci, ze kradu nekomu tasku, on na me namiri zbran a ja jeste utecu i s tou brasnou *24**71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 03.2.2006, 16:01

Ale stalo se :-(
Svedci to bud o velke odvaze nebo naproste blbosti zlodeje :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pát 03.2.2006, 18:40

Koukám, že jste si to stihli vysvětlit, než jsem zareagoval. O to mě totiž satane, šlo. Když na někoho namířím a on mě pošle do prdelky a kráčí pryč s mojí taškou, vystřelím do vzduchu a stále kráčí, a já nemám nic, čím bych ho zrovna mohl praštit po hlavě, nezbývá mi než být nasraný na náš nepředvídatelný a posraný justiční systém plný komunistických hovad a nechat ho bejt.
Leda že bych měl v té tašce penízky v řádu > 100 tis. Pak teprve by mi stálo riskovat delší pobyt ve vazbě nebo případně 3 letý kriminál za vraždu (u nás), pokud by takto nějaký pantáta přehodnotil mou obranu majetku.
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 04.2.2006, 9:47

abeille: docela me prekvapilo, ze si sve stanovisko (z AVIMu minule) uz prehodnotil na vice jak 100 kKc *40*. Nicmene kazdy jsme jini a kazdy z nas ma i jine socialni citeni ci pristup k majetku. Proto je zbytecne se zde dale bavit timto smerem, protoze co plati pro me, nemusi pro tebe a naopak *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pon 06.2.2006, 9:27

Nevím jestli jsem to vyloženě přehodnotil, ale když se na to budu dívat čistě ekonomicky, tak pár měsíců ve vazbě je pro mě ztrátou v hodnotě ušlého zisku, který mi bohužel v čr nikdo nevrátí v případě neoprávněné vazby. Těžko určovat asi částku, to by záleželo na aktuální náladě, míře nasranosti apod.
Plně s tebou souhlasím, že je to individuální a pro někoho tisíc je dost, zatímco pro jiného 1 mio. v igelitce je pár drobných. :wink:
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz