Přepadení v tramvaji Brno - modelová situace v reálu


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 25.3.2009, 15:43

honza.jestřáb: nechci mluvit za Satana a budu OT, ale srovnání se závody LOS není v tomto případě na místě. Člen klubu MujGLOCK se zároveň stává členem sdružení LEX a tudíž může uplatnit slevy na vstupné na závody atd. Z toho vyplývá, že mezi MG a LEXem jsou jisté domluvené "obchodní" vazby a naše podpora LEXu a LOSu je cílená a je součástní fungování klubu.
Stejně tak tomu je i např. v případě kurzů obranné střelby pořadaných Radkem Libovickým a dalších akcí, které budou pro návštěvníky fóra připravovány ve spojení s jinými partnery serveru MujGLOCK.
Naposledy upravil(a) Jasik dne stř 25.3.2009, 21:18, celkem upraveno 1 x.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 25.3.2009, 15:59

reakce lidí co tam byli, jde o informace které tím získali a vy je chcete bez toho, aniž by jste hnuli prstem
Hmmm, takze kdyz se nekdo na foru zepta: "jake si mam poridit pouzdro?", "jak mam nosit?", "jak... cokoli ...?", "mam nosit nabo v komore nebo mimo?", "je lepsi revolver nebo pistole?" tak mu vsichni maji odpovedet: "bez na kurz, my jsme si jim prosli a nechceme, aby ses k tem informacim dostal, aniz bys hnul prstem?"

Asi si porad nerozumime, nikdo po tobe nechce navod s rozkresama, fotkama. Jen strucny info o nejakym zaveru - 1, 2 vety z pohledu obeti a spolusediciho. Treba prave to lidi navnadi, ze budou chtit vedet vic.

A kdyz uz jsme u tech predsudku, tak mi rekni, proc jsi rovnou nepodal cele info tak, jak jsi jej podal tech par dni dopredu?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » stř 25.3.2009, 17:00

Steiner píše:Fakt to není materiál ke kterýmu by se mělo dát proklikat odkudkoliv a kýmkoliv.
Toto je ten najotrepanejší "argument" aký si mohol použiť :wink: . Tí čo tieto informácie potrebujú pre páchanie tr.č. ich bez problémov získajú (ako aj zbrane ak sa im zažiadajú). Dokonca sme tu mali (2006) aj prípad kedy vraždili tí "najinformovanejší".

Takže si skús vymyslieť iný "argument" (alebo sa na to rovno vy...).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: tram

Příspěvek od S474N » stř 25.3.2009, 17:36

john.hawk píše:pro S474N - ale tady se to přece děje pořád, LOS je snad charita která je zadarmo ? Myslím že je to stejný princip..v případě Losu je to prezentace střelnice, prodej občerstvení spojený s návštěvou střelnice, startovné, atd.
Ano, spravne, LOS je charita, aby chytraci jako ty mohli ty kvery vubec vlastnit - vlastne sorry, tebe se to netyka, protoze ty ho mas na kovovou vizitku, ze? V kazdem pripade LOS tu ma zelenou, ty s timto pristupem nikoliv - preber si to jak chces *4*.

JAKLA: presne tak, vono je totiz hodne pravdepodobne, ze vsichni co delaji "elpicka" nabehnou do knihoven a studoven a zacnou hledat na ruznych forech navody, jak se proti nim lidi chteji branit *1469*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » stř 25.3.2009, 18:17

S474N
vies co sa tam za tie 3-4hod naucili? Ako rychlo opustit sedadlo,ked sa na prostriedku MHD zatvaraju dvere....
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » stř 25.3.2009, 18:30

Cybernetic: ale to umí každej, kdo jezdí načerno a uvidí revizora *47*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » stř 25.3.2009, 18:48

to mas pravdu,len oni to mali v RAMBO rezii-v ustach noz v jednej ruke buchacka,druha ruka v r..i,aby sa nepo....i
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » stř 25.3.2009, 20:54

reakce lidí co tam byli, jde o informace které tím získali a vy je chcete bez toho, aniž by jste hnuli prstem
Takze je to budto kseft, nebo akcicka VIP only. Certe smaz to, at se tady nenasirame.
BTW kdyz mi zaplatis volnej den a cestu, abych moh vyrazit tam k vam na vychod do Ruska, tak klido prijedu a zucastnim se osobne
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 25.3.2009, 21:12

Ježíš, zas z toho nedělejte trágu :lol:
Jak když vám spadnou hračky do kanálu - taky jsem zvědavej, ale mazat téma kvůli tomu, že nezveřejnil fotky :lol:
Ještě mu smažte účet a zabanujte IP, tvrdolíni :oops: :roll: *1469*

Admix: Když ty mě zplatíš volný dva dny, hotel a stravu, přijedu se podívat k vám na náměstí do Plzně (termín nech na mě). A fotky toho náměstí si klidně strč víš kam :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » stř 25.3.2009, 21:28

A co jinyho s tim? Ja (a predpokladam teda, ze nejsem sam) jsem ocekaval, ze po skonceni akce se tady objevi nejakej aspon hrubej report pro ty, co se nemohli zucastnit, a ne kecy o tom ze "nehrabnul si ani prstem, tak si polib prdel". Zkus cely forum vest v tomhle stylu a muzeme to tu rovnou zavrit :lol:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 25.3.2009, 21:39

OK pánové, zazvonil zvonec a pohádky je konec.
Přestává to tu být konstruktivní a začíná se to tu tím vzájemným osočování atd. hodně podobat dění v "Posranecké" sněmovně.
Nikomu nemůžeme nařídit aby tu zveřejnil něco, co sám nechce.
Pokud se budeme něčeho účastnit jako klub, jak je zvykem ze závodů, bývalo i z pátečních dýchánků, testování a tréninků, fotky a další info zveřejňujeme a tak to bude i nadále.
V případě, že někdo chce pořádat akci a následně nechce zveřejnit nic o tom, jaké to bylo atd. navrhuji využít např. soukromé zprávy pro lidi, které chce pozvat a ne dávat oznámení na forum. Pak platí staré heslo "Když už jsi něco nakousnul, tak to dopověz.."
Napadá mne v této souvislosti možnost zaslání SZ i s žádostí o zaslání výsledků z dané akce. Takže kdo chcete vědět více, zkuste honzovi jestřábovi napsat SZ a uvidíte.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » stř 25.3.2009, 22:09

Ja ho samozrejme nenutim, aby neco zverejnoval proti svy vuli, jen jsem rozcarovanej z toho pristupu. Jestli to nekoho urazilo, pak se omlouvam
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 61

Registrován: stř 21.3.2007, 11:58

Zbraň: Glock 19

Bydliště: KH, pracovne PHA

Příspěvek od krtek » čtv 26.3.2009, 7:19

Kdyby to rovnou podal ve stylu "ahoj, zabývám se výukou chování v nebezpečných situacích, a nabízím vám možnost přehrát si několik scénářů v opravdové tramvaji, účast zdarma, na pořízené materiály má právo pořadatel", neřeknu ani slovo.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 26.3.2009, 7:37

Pri procitani ruznych webu jsem narazil ciste nahodou na zajimavou diskuzi, kde je take clovek s prezdivkou "johny.hawk". Navazel se do nejakeho AS tymu a po vzajemne schuzce pry se zlou potazal - jeho znalosti jsou pry velmi teoreticke, prakticky pristup ke zbranim katastroficky. No staci si precist toto tema:
:arrow: http://www.specnaz.cz/forum/viewtopic.p ... &start=150

Konkretne tento prispevek je velmi zajimavy, ale doporucuji precist to cele:
:arrow: http://www.specnaz.cz/forum/viewtopic.php?p=35935#35935
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » čtv 26.3.2009, 8:25

Tak to je LOL - ne ze by me to prekvapilo, ale pobavilo :D
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 26.3.2009, 9:32

Roflmao.

Lockněte to tu, je to nedůstojné.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » čtv 26.3.2009, 10:59

Pane boze, procetl jsem to na str. 5 a dal uz nemuzu. To je opravdu sila, jak dovede nekdo byt takle namysleny, ego prerostle pres hlavu, o tom nehoraznem CJ nemluve (slova jako "výkend" apod. ve me vyvolavaji podobne pocity jako skrabani nehty po tabuli). Po takovych projevech, jako ma john.hawk, jsem opravdu vdecny za sve skromne pratele se zdravym rozumem.

EDIT: Prekonal jsem se a docetl to do konce. Jeden ze zaveru, ktery jsem si vyvodil, je mimo jine to, ze by se na forech meli zakazat smajlici, protoze evidentne nekteri dusevne nevyrovnani jedinci nepochopili, co znamena rceni "Vseho s mirou". :roll:
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."

M.

Příspěvky: 8

Registrován: sob 05.5.2007, 12:38

Příspěvek od M. » čtv 26.3.2009, 11:36

Zdravím všechny,

také jsem se simulace přepadení v tramvaji zúčastnil a chci se připojit
ke slovům ostatních účastníků:
Lekar.t píše: chtěl bych poděkovat organizátorům za tuto vyjmečnou akci.

Od A do Z bylo vše připraveno a nachystáno.

Vše bylo připraveno, naplánováno, tramvaj k dispozici ve vozovně - co více
si přát...
Steiner píše:
Díky organizátorům za skvěle připravené tématické cvičení. Škoda tak malého počtu účastníků.

Těm, které vyděsil požadavek na povinné suspenzory a chrániče zubů a obávali se moc drsná akce můžu sdělit, že se obávali naprosto zbytečně.

Po celou dobu se v první řadě kladl hlavní důraz na bezpečnost všech účastníků, proto tyto možná až přehnané požadavky. Každé cvičení se probralo nejdřív teoreticky, pak fázovaně pomalu s komentářem k jednotlivým částem a na závěr "naostro".

I ti účastníci, kteří nemají vůbec žádné zkušenosti z bojových umění nebo kontaktních sportů si tam měli možnost vyzkoušet taková řešení situací, které odpovídají jejich schopnostem.
Opět souhlasím - to bylo můj hlavní dojem profesionální přístup a
důraz na bezpečnost všech zúčastněných.

Jinak souhlasím s nezveřejňováním postupů obránce, ani svědka.

Je třeba si uvědomit, že pokud by pachatel například znal, kdy je
ideální doba k zahájení obrany, nebo jak se svědek bude chovat
předtím než začne intervenovat, tak by to jednoznačně byla
výhoda pro pachatele.

Oběť i případný zasahující svědek by o svou výhodu přišly.

Nevím, jestli to všichni pochopili, ale všichni, kdo se
chtěli zúčastnit, se museli prokázat platným zbrojním průkazem

- tedy všichni byli bezúhonní a spolehliví podle zákona o zbraních a střelivu.


To na internetovém foru zajistit nelze a je tedy logické a myslím
i pochopitelné, že se zde návod na obranu či intervenci svědka
neobjeví - na čemž se účastníci s organizátorem domluvili.

Nechápu komentáře o komerci - za účast jsem nic neplatil.



Také děkuji ostatním účastníkům za jejich rozumný, otevřený
a tvořivý přístup k řešení a také za bezchybné dodržování
bezpečnosti všech účastníků - ani na okamžik jsem se necítil
nějak ohrožen, ať už chování účastníků nebo organizátora.

Ještě k videozáznamům a fotkám, pokud to dobře čtu:
john.hawk píše:
Z celého cvičení máme asi 20 min videa, pokud z toho půjdou udělat foto, tak v tom problém nevidím..
Takže fotek se dočkáte, ale myslím si, že o fotky tady nejde.

Hlavní přínos vidím v možnosti si situaci vyzkoušet v reálné tramvaji,
to je to, co je k nezaplacení. Dále mi bylo sympatické, že nikdo nikoho
do ničeho netlačil - každý trénoval, jak nosí - někdo s nábojem
v komoře někdo bez náboje v komoře....


Závěrem bych ještě jednou chtěl poděkovat organizátorovi za
to, že vše zorganizoval, zajistil tramvaj i vedení a organizaci
simulace.

Tedy ještě jednou díky a rád se podobných akcí i v budoucnu
zúčastním


M.


P.S. Srovnávat znalosti a dovednosti v sebeobraně s dovednostmi
útvarů typu ZJ - výše uvedený spor s AS teamem,


je jako srovnávat jablka a hrušky...

(a AS team bych dal do úvozovek, protože kdo se v té oblasti
pohybuje ví, že URNA Pardubice není obvyklý AS team, vzhledem
k tomu, kdo v teamu tráví volný čas 8-) )
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 26.3.2009, 12:53

M.: ano, tys nic neplatil, jenze by sis mel uvedomit, ze tys delal herce, ktery nedostal zaplaceno *4*.

V kazdem pripade jste si to hosi pekne domluvili, udelali a ted se muzete s tema informacema jit treba nechat vyfotit, protoze jestli opravdu zijete v tom, ze si z vami zjistenych postupu najednou vsichni "cvrknou" do kalhot a najednou vsichni zlocinci si to prectou na MG foru a zacnou se podle toho chovat, tak jste bud naivni, nebo mate IQ poletujiciho snehu (prave ted toho venku *40*). Co se me tyce, tak hlavni prinos vidim trosicku jinde a pro priste jsem uz taky poucen, jak s nekterymi jedinci rovnou zachazet.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » čtv 26.3.2009, 12:58

M. píše:Dále mi bylo sympatické, že nikdo nikoho
do ničeho netlačil - každý trénoval, jak nosí - někdo s nábojem
v komoře někdo bez náboje v komoře....
Doufam, ze ty naboje byly susilky :mrgreen:

Jinak jak pise cert, predstava, ze si padouch prijde precist na forum MG, jak spravne predejit zneskodneni v tramvaji je prinejmensim naivni
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz