Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišti se


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišti se

Příspěvek od S474N » sob 27.5.2017, 21:55

Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišti sešli k pietě

Kriminalisté z ústeckého kraje vyšetřují smrt muže, který byl v noci na sobotu zastřelen v Chomutově. Střelce policisté zadrželi na místě, je podezřelý z vraždy. Dle informací iDNES.cz ukončila střelba hádku o noční klid. Ve městě se v sobotu večer sešla asi stovka Romů na pietní shromáždění, na akci dohlížela policie.

Výstřely se ozvaly kolem třetí hodiny ráno v ulici Jirkovská v Chomutově. Na místě zraněním podlehl muž narozený v roce 1983, upřesnila odpoledne policie. Původně uváděla muže ročníku 1980, stejného jako podezřelý střelec. Toho policisté na místě zadrželi. „Ve věci budou zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy,“ řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. Jakékoliv další informace odmítl zveřejnit.

Redakce iDNES.cz mluvila s několika svědky, kteří incident viděli. Muž, který zemřel, je Rom. Už několik let žil v Nizozemsku. V noci přišel s rodinou domů a začali se hádat. Později se přesunuli ven a v hlasitém sporu pokračovali. Někteří svědci uvedli, že sedl do auta a chtěl odjet. Z domu pak vyšel rozčilený muž, který po zúčastněných začal pálit.

Muž podle svědectví vystřelil zhruba osm ran a poté odešel počkat na policii na nedalekou benzinku. Podle svědků tvrdil, že jednal v sebeobraně.

Svědectví se různí, policie mlčí

„Oni byli na diskotéce a když se vrátili, tak došlo k nějaké hádce. Ten muž, co později střílel, na ně už v baráku křičel, ať jsou zticha a nedělají hluk. Odešli dolů před barák, kde hádka pokračovala. Jeden z nich pak nastoupil do auta, hádka stále pokračovala. Pak přišel ten muž se zbraní a začal po všech střílet. Střelec nebyl Rom. (...) On zastřelil toho muže v autě a postřelil ještě psa, který byl na místě. Nevystřelil jen jednu ránu, vystřelil jich několik,“ popsal serveru Romea.cz incident jeden ze svědků.

Deník Blesk však uvedl, že střelbě předcházelo to, že zastřelený muž svou dodávkou naboural několik aut a pak autem ohrožoval i lidi, kteří kvůli jeho konání vyšli z okolních domů. „Jeden z nich zřejmě neudržel nervy na uzdě, před dům vyběhl se zbraní v ruce a řidiče sedícího v autě zastřelil,“ tvrdí list.

Vítek odmítl tyto informace potvrdit či vyvrátit. „Vzhledem k počátečnímu stadiu vyšetřování zatím nebudeme k případu sdělovat bližší informace,“ reagoval stroze mluvčí.
Na místě tragédie lidé zapalovali svíčky

V podvečer se na místě sešlo několik desítek Romů z okolí na pietním shromáždění. Reportér iDNES.cz účast odhadl zhruba na dvě stovky lidí, celá akce podle něj proběhla překvapivě klidně. „Bylo tu jen několik hádek s policisty, hodně emotivní byl výstup matky zastřeleného,“ popsal nálady na místě tragédie. Lidé na něm zapálili několik desítek svíček.

Emoce přijel na místo krotit i krajský policejní mluvčí Vítek. Lidem sdělil, že střelec je zadržený a pravděpodobně ho čeká vazba, čímž dav uklidnil. Část sídliště přitom policie pro veřejnost uzavřela kvůli zajišťování důkazů, během setkání našli další náboj. „Situaci na místě budeme monitorovat a zajišťovat, aby nedocházelo k narušování veřejného pořádku a občanského soužití,“ dodal ještě před zahájením akce mluvčí policistů Vítek.

Setkání bylo naplánováno na šestou hodinu večer, už před osmou reportér hlásil, že se lidé rozcházejí. „Je to velmi klidné,“ doplnil.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/strelba-chomutov ... 8_krimi_eb
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od S474N » sob 27.5.2017, 22:06

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

kkk

Příspěvky: 57

Registrován: čtv 19.11.2015, 11:22

Zbraň: zatim nemam

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od kkk » ned 28.5.2017, 8:01

ad hrebenar: ano, nemel tam co delat, ohrozena byla jen jejich rodina ... presne duvod proc se nikoho nezastavat, pak to odnese jen a jen obrance. Dalsi jak se hned maji zakazovat zbrane, co treba zakazat auta, vzdyt tam autem ohrozoval lidi jak sam clanek tvrdi. Sice to bylo v rodine, ale to je v poradku kdyz ohrozuju nekoho v rodine?
Bohuzel jako obvykle se na ruznych servrech ukazuji blitinky podle zamereni daneho serveru. Misto aby informovali jen o tom co se stalo tak se podsouvaji nepodlozene teorie. A jeslti tam jsou poulicni kamery, tak se snad ukaze jak to skutecne bylo.
Kdyby radeji nechali policajty at to vysetri. Ale to by se nesmelo jednat o zastreleni "roma" "belochem".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od Int1m1thy » ned 28.5.2017, 13:54

bilej sejmuj cernyho, vidim to blede
G17gen4

Příspěvky: 228

Registrován: čtv 15.5.2014, 16:00

Zbraň: Glock 19 a jiné

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od Phoenix308 » ned 28.5.2017, 19:27

Dnes jsem koukal na TN cz a dnes došlo k,, domácí,, zabijačce (vraždě nožem) a několika dalším případům pobodání.... Ale na Hrebenar serveru(ke kterému se raději nebudu vyjadřovat) :? jsem marně hledal něco o podpoře zákazu kuchyňských nožů......Ale jinak dle mého názoru pokud někdo pod vlivem návykové látky VĚDOMĚ najíždí na spoluobčany a do aut -navíc po hádce-tj jasná agrese a afekt., nelze to chápat jinak než velmi nebezpečný útok ......( navíc za použití dopravního prostředku :!: )Pokud se vše událo jak uvádí média..... i když možná někdo bude tvrdit ,že chtěl zúčastněným pouze ,,vyleštit pneumatikami polobotky......Ale dokud se nedozvíme podrobnosti,je jakákoli debata pasé.....

Příspěvky: 65

Registrován: pát 04.5.2012, 10:26

Zbraň: makarov

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od traktorista » pon 29.5.2017, 8:02

Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od Sedmej » pon 29.5.2017, 8:17

traktorista: Dělat z něj někoho, kdo chtěl zabránit teroristickému útoku je trochu úlet. :)

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od josuk » pon 29.5.2017, 8:28

přesně případ, který by se měl posuzovat ex ante a ne ex post. Při reálném teroristickém útoku na rozhodnutí bude taky sotva pár sekund..
(jinak dopadlo to samozřejmě špatně, střelec bude mít proti sobě u soudu nejen EU ale i pejskaře..)

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od Jarda K » pon 29.5.2017, 12:21

Sedmej píše:traktorista: Dělat z něj někoho, kdo chtěl zabránit teroristickému útoku je trochu úlet. :)
Takže je lepší toho střelce rovnou odsoudit? JXD si jen dovolil podívat se na to z úplně druhé strany než ten "hrebenar". A proč ne? Kdo tam byl aby nyní mohl soudit čí pohled je ten správný?

Jsem povinen se dívat jak mi někdo ničí auto? Mě by to dosti natočilo... Radost bydlet na sídláku s "černýma hubama" *). Znám to.

*) Vysvětlení dobroserům: Dokud budu já nazýván jako "gádžo", tak oni jsou "čh". Tomu se říká reciprocita.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od Sedmej » pon 29.5.2017, 14:04

Jarda K: oba články jsou pošahaný. :-)
hele mě by to taky jistě vytočilo, ale přišlo by mě normální zavolat policii a ne tam jít někoho rozstřílet.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od Jarda K » pon 29.5.2017, 15:43

Ano. Od klávesnice je to jasná a jediná správná varianta. Ale sousedil jsem 1,5 roku s čh. To chování je opravdu jiné než u středoevropanů. Ta naštvanost se postupně střádá = jako kritická úrověň radiace. Ten co střílel byl možná už "nastřádaný" přespříliš...

Co je pošahanější? Někdo mezi domama jezdí autem a bourá do ostatních aut a najíždí na lidi. Někdo toho dotyčného postřelí/zastřelí. A co se stane?
A) Okamžitě ho obviníme z vraždy.
B) Okamžitě se vyjádříme, že mohlo jít o zastavení teroristického útoku.
V obou variantách pokračujeme ve vyšetřování o co vlastně šlo.

Co je pro společnost lepší? Co je pro střelce lepší? Kde je zásada "in dubio reo"?
Já souhlasím s přístupem JXD. Mě už unavuje to, že 25 let, maje zbraň legálně, jsem v očích OČTŘ okamžitě vrah jako by jiná varianta neexistovala.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od Jarda K » pon 29.5.2017, 15:45

A nejvíce pošahané mi přijde, když nějaký trotl má potřebu ve tři ráno se věnovat hádkám a bouráním aut nezúčastněných. Tam je ta prapůvodní příčina zrakvení dotyčného...
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od cmk » pon 29.5.2017, 16:46

To je zase detektivu, statnich zastupcu, obhajcu a soudcu dohromady...


Cele je to o posleednich 5 sekundach pred strelbou...

Najizdel cikan na nekoho bezporstredne pred strelbou nebo to bezprostredne hrozilo?
Nebo uz jen odjizdel - sice ozralej, ale uz nikoho bezprostredne neohrozoval?

O tom to cele je a jednoznacnou informaci v tomhle duchu nemame...

Cosi nasvedcuji fotky z mista, infromace, ze rozstrilene je celni okno apod...
Takze nejaky vlastni nazor v pomeru 51:49 asi mit muzeme...

Ale rvat tady, jak je to jasny na jednu nebo druhou stranu - to je fakt volovina.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od Sedmej » pon 29.5.2017, 19:27

Jarda K: z toho co jsi napsal, mě pošahanější/vtipnější přijde, nazvat celou tuhle situaci "zabránění teroristického útoku". :-D
Já souhlasím s tím co napsal cmk, počkal bych až se vyšetří z jaké pozice střílel a zda šlo o NO nebo o nějaký výbuch emoci.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od reddog » úte 30.5.2017, 6:26

Honzo (cmk),
nepřeháněj. Tolik toho tady ti lidé zase neřekli, abys hned musil tahat "To je zase detektivu, statnich zastupcu, obhajcu a soudcu dohromady...".
Plně s tebou souhlasím s těmi pěti vteřinami před osudovým životním zlomem aktérů. Jenž i ty moc dobře víš, že u soudu se budou točit mnohem delší časové úseky před střelbou. Historie aktérů, jejich věrohodnost, bezúhonnost, návyky, aktuální emoční stavy, dlouhodobé emoce, prostě bude toho tři dupy.
Zemřel člověk. Samo o sobě je to tragédie pro jeho rodinu a konec konců u pro toho, kdo jeho smrt zavinil. Nikomu zde ta situace není příjemná. Zatím ale asi všichni zde mají málo relevantních informací. Tak pokud chceš klidnit vášně, nezesměšňuj ty horkokrevnější, nesedí mi to k tobě.
Díky, Tomík

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od Jarda K » úte 30.5.2017, 7:19

CMK trošku přeháníš. Znovu jsem vlákno projel (rychle) a nepřijde mi, že by došlo k odsouzení. Všichni tu jsme poučeni jak se média chovají... Bureš se ještě na případ nepodíval, takže zadání není úplně jasné = to je pro novináře / poskytovatele "informací" to nejhorší... :lol:
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od Sedmej » úte 30.5.2017, 11:29

neviděl jste někdo fotku toho auta v kterém ho rozstřílel? jsem četl, že nejvíce střel šlo z boku, tak jenom co je na tom pravdy.

Příspěvky: 23

Registrován: čtv 06.2.2014, 11:02

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od corwin.m » úte 30.5.2017, 12:07

Sedmej: na jednom foru už se foto objevilo tak přikládám odkaz na obrázek níže.
Pokud dobře vidím tak i na sloupku u předního okna jsou nějaké otvory od střelby.
http://jpeg.cz/obrazek/gMxY
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od michalkolen » úte 30.5.2017, 13:26

Jestli je pravda,ze se hadal rodinny klan,tak urcite ti "lidi" do kterych najizdel byli taky cikani...
Ja jen ze ja osobne bych cikana krery najizdi do cikanu nechal konat,zavolal policii a cekal a cekal a cekal...
Jestli by jich tam par prejel,zabil...melo by to za nasledek mnohem lepsi vysledek a jeden z nas by se vyvaroval moznemu vezeni....
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Při střelbě v Chomutově zemřel muž, Romové se na sídlišt

Příspěvek od Fox4077 » úte 30.5.2017, 15:05

Já bych snad tu policii ani nevolal. :-D
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz