Prihlaseni nove zbrane nebo predlozeni stare ke kontrole


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Prihlaseni nove zbrane nebo predlozeni stare ke kontrole

Příspěvek od S474N » stř 12.10.2011, 8:59

Dneska me opravdu rozesmalo jedno sdeleni Policie na tema viz. Predmet:
Upozornění držitelům zbrojních průkazů

BRNO: Zbraně je nutné převážet ke kontrole v uzavřeném obalu.

Upozornění Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál:
* Policie ČR upozorňuje všechny držitele zbrojního průkazu na povinnost mít drženou střelnou zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo (§ 2 písm. a) bod 2 zákona o střelných zbraních a střelivu). Držitelé zbrojního průkazu skupiny B mohou nosit sportovní střelnou zbraň pouze na schválené střelnici, držitelé zbrojního průkazu skupiny C mohou nosit loveckou zbraň pouze na schválené střelnici nebo ve schválené myslivecké honitbě (§ 28 odst. 2 písm. a) zákona o střelných zbraních a střelivu), přičemž nošením se rozumí mít střelnou zbraň u sebe nabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru.
* Nesplnění této povinnosti držitelem zbrojního průkazu skupiny A, B, C nebo E naplňuje znaky přestupku na úseku zbraní a střeliva dle § 76a odst. 6 písm. a) nebo § 76a odst. 11 písm. c) nebo § 76a odst. 13 zákona o střelných zbraních a střelivu a může být sankcionováno, podle míry společenské nebezpečnosti, uložením pokuty až do výše 50.000,- Kč, v blokovém řízení uložením pokuty až do výše 5.000,- Kč.
* Upozornění se týká zejména případů, kdy držitelé zbrojního průkazu a vlastníci střelných zbraní předkládají střelné zbraně ke kontrole na výzvu příslušného útvaru policie, například při příležitosti vydávání nového zbrojního průkazu, a zbraně přemisťují z místa jejich uložení ke kontrole na útvaru policie. Při přemisťování zbraní, které nejsou uloženy v uzavřeném obalu, je vyšší nebezpečí jejich zneužití nepovolanou osobou, zejména v lokalitě Brno, kde je pracoviště odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál umístěno v ul. Příční 31, tedy v lokalitě se zvýšenou kriminalitou.
Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.policie.cz/clanek/upozorneni ... ukazu.aspx
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Prihlaseni nove zbrane nebo predlozeni stare ke kontrole

Příspěvek od Slim » stř 12.10.2011, 9:11

Mno ona Příční je trošku specifická. Když jsem tam tuhle byl a vylezl jsem s novým průkazem zbraně, chtěl jsem jít od PČR doprava, ale po padesáti metrech jsem se otočil a usoudil, že bude lepší to obejít. Byla tam skupinka tak třiceti občanů, jichž je v této lokalitě více, přes celou ulici a nevypadali, že by mě pozvali na pivo. A to byly dvě hodiny odpoledne. Tam by měla PČR naopak doporučovat nosit a ještě k tomu raději nadrcnuto a ruku na kvéru :-D
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prihlaseni nove zbrane nebo predlozeni stare ke kontrole

Příspěvek od S474N » stř 12.10.2011, 9:13

Slim: tak jasne, ale ten paradox, ze tam maji centralu a presto je tam kolem cerno. A to nemluvim o tom, proc to vubec premistovali z Cernovicke z Komarova. Tady zaparkovat se realne pres den ani neda.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Prihlaseni nove zbrane nebo predlozeni stare ke kontrole

Příspěvek od Nikdo » stř 12.10.2011, 10:29

Tak úplná lež to není, jen zavádějící formulace. Při nepříliš pozorném čtení se může zdát, že zbaně ke kontrole musí přinést v režimu držení i držitel ZP skupiny E, což samozřejmě není pravda.

Poslední odstavec mne pobavil. Kdy je větší riziko zneužití mé zbraně, když vylezu z auta a jdu směrem k služebně registrující zbraně a střelivo s kufříkem s nápisem Glock v ruce, nebo když v ruce nedržím nic a na opasku mám to, co tam patří? :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Prihlaseni nove zbrane nebo predlozeni stare ke kontrole

Příspěvek od Starosta » stř 12.10.2011, 11:15

Já myslím, že ani to krátké přenesení odhalené brokny (z auta na služebnu) by nebylo velkým nebezpečím pro možnost zneužití zbraně někým nepovolaným :)
Samozřejmě pouze hypoteticky.

Holt záleží na schopnosti rychlého nabití vs. schopnosti rychlého (neoprávněného) nabytí :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Prihlaseni nove zbrane nebo predlozeni stare ke kontrole

Příspěvek od Slim » stř 12.10.2011, 11:20

Nijak ten přesun neobhajuju. Navíc na Černovické to fungovalo, tady moc ne. Když jsem vyřizoval pitomej průkaze zbraně, stál jsem 40 minut ve frontě, 2 minuty jsem byl u pultu a pak dalších 20 minut čekal až ho někdo napíše. Když jsem tam přišel, bylo přede mnou 7 lidí. Když jsem odcházel, stálo jich ve frontě 15. V Komárově by to byla otázka deseti minut od začátku do konce...
A k tomu nošení - spíš jim asi vadí, když někdo nese krochnu na registraci a u pultu si ji začne tahat z pouzdra a vybíjet před nima. To chápu, to by mě asi taky trochu štvalo :-)
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Prihlaseni nove zbrane nebo predlozeni stare ke kontrole

Příspěvek od Nikdo » stř 12.10.2011, 11:23

Žejo, přitom je to úplně zbytečné, přece nebudou mačkat na spoušť *2680*
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prihlaseni nove zbrane nebo predlozeni stare ke kontrole

Příspěvek od S474N » stř 12.10.2011, 11:44

Slim: na vybijeni je tam vybijeci misto - staci se otocit. I kdyz spis tam v realu plni funkci zarazky pro dvere. *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Prihlaseni nove zbrane nebo predlozeni stare ke kontrole

Příspěvek od Slim » stř 12.10.2011, 12:40

Mno to sice je a v Komárově bylo i funkční, ale tady si toho fakt asi nikdo nevšimne :-)
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prihlaseni nove zbrane nebo predlozeni stare ke kontrole

Příspěvek od S474N » stř 12.10.2011, 13:00

Slim: funkcni? Ten navod byl opravdu "zajimavej":
:arrow: vybijeci-misto-pokyny-t7286.html

*4286* *4403*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Prihlaseni nove zbrane nebo predlozeni stare ke kontrole

Příspěvek od Slim » stř 12.10.2011, 14:10

Tím "funkční" jsem myslel to, že jsem několikrát viděl jak ho někdo použil :-D Jestli si před tím četl návod nevím, na to jsem se neptal :-)
Nemo contra deum nisi deus ipse

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz