Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od Anaxien » stř 16.6.2010, 16:37

Zdravím, hledal jsem gůglem zmíněný formulář (Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti), ale jde stáhnout jen verze bez zadní strany. nevíte někdo o nějakém uložišti dat, kde by byl kompletní?

Rozumějte, nechce se mi cestovat 35 km na krajské oddělení, hodina času v prcině, jen vyzvednout formulář a pak tam jet zase, až se rozhodnu, že umím vše abych do toho šel a podal to...

Ano, je řešení tam zajet až "naostro" - tj se všema znalostma (nebo většinou a spoléhet, že to nebude do pár dní...) a přímo to tam vyplnit. Také řešení.

Ale kdebych chtěl to vyplnit v klidu doma ušetřit si jednu cestu? Nemáte nědko doma bianco, co by se dal naskenovat, nebo zde je vyžadován jen TEN policejní formulář, nevyroben domácky... thx
Glocke साथ हमेशा के लिए

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od cityshark » stř 16.6.2010, 17:05

Nejak nechapu. Zadost o zkousku != zkouska.
Podas zadost a oni ti reknou tehdy a tehdy se dostav k tomu a tomu komisari na zkousku. Na PCR se zkouska nedela.

A jinak tam zadavas jenom nacionale, takze nic co bys nemohl zvladnout na chodbe...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od Anaxien » stř 16.6.2010, 19:39

jasně, chápu že to je jen formalita, ale chtěl jsem to mít už v klidu vyplněné. Jako předem připravené doma a jen odevzdat, až si budu věřit, že to mám naštudované, pro případ, že by se to konalo hned vzápětí za pár dní. Takhle jasně, to vyplním hned na chodbě, ale většinou jsem s malou, takže jednou rukou se přetahovat s prckem o průpisku a druhou ji přidržovat... asi vezmem maminu taky na výlet.. :crazy:

Zpětně ten dotaz tedy opravím na : Dá se nějak sehant ten formulář jinak, než u okresní policie?
Glocke साथ हमेशा के लिए

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od cityshark » stř 16.6.2010, 20:08

Kdyz se zeptas strejdy Googla na "prihlaska ke zkousce z odborne zpusobilosti zbrane" a kliknes na prvni odkaz, tak.... EDIT po par minutach:...tak tam zadni strana koukam chybi taky. Anyway, 6 kolenk, a par krouzku, podpis. To zvladnes i s ditetem na zadech. :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od S474N » stř 16.6.2010, 20:58

Ona ta verze se zadni stranou ani neexistuje, ani samotne MV CR jej nema, respektive alespon nereaguje.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od cityshark » stř 16.6.2010, 21:51

AFAIK zadni strana tam je, ale nic uz tam nepisou.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od S474N » stř 16.6.2010, 22:23

No oni tyhle papiry chtej stejne original, jakoze v barvach, takze bych to vyplnil az na miste a nekombinoval.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od HV » čtv 17.6.2010, 7:29

Na PČR ti dají více termínů a z těch si vybereš ;) Každopádně by se zkouška měla konat max. 1x měsíčně. Tedy půjdeš tam když budeš našprtanej a přinejhorším budeš mít ještě měsíc k dobru ;)
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od cmk » čtv 17.6.2010, 7:51

HV - to neni v zakone a ani bych na to nespolihal. Mode OR PCR proste predalo zadost komisari a byl jsem informovan o terminu. Nic vic.
Ano, urcite jde komisar kontaktovat, termin pozmenit, ale obecne bych pojem "daji vice terminu" nebral jako ze to tak urcite bude.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od HV » čtv 17.6.2010, 8:11

Hmm, tak OK, prostě dorazím na PČR když jsem ready a oni mi dají nějaký termín, nebo mi dají více termínů. Co mi ale dají určitě je kontakt na komisaře. S tím se pak pokusím rozumě domluvit dle mých potřeb ;)
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od kuba » čtv 17.6.2010, 13:38

me slecna rikala ze to postou musi dorazit dopis kdy a kam nejdyl 14dni predem jinak nejdes :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od HV » čtv 17.6.2010, 13:45

Jakou formou ti sdělí termín, je na nich. V Praze mi to sdělili ústně a na papír mi napsali kontakt na komisaře. Termín a kontakt ti ale musí dát.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od Anaxien » čtv 17.6.2010, 14:31

kuba píše:me slecna rikala ze to postou musi dorazit dopis kdy a kam nejdyl 14dni predem jinak nejdes :)
takže kdyby byl termín zkoušky dejme tomu za 3 dny od mého podání přihlášky, tak bych stejně šel až za měsíc, protože se musí splnit nějaká ta oznamovací povinnost dopisem? Tady bych snad doufal, že bude existovat možnost domluvy... zvláště ve městíčku s pár obyvateli, kde asi nebude tolik žadatelů každý měsíc... Aby to nedopadlo stylem : " Káájooo, máš tady uchazeče, máš čas? Joooo, mám (ofoukne zaprášené desky s testy..)! Tak to hned sepíšem, vyhodnotíme a v příapadě 74+ půjdem prásknout pět včeliček do Leninovýách spisů v suterénu v archivech... :lol:
Glocke साथ हमेशा के लिए

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od cmk » čtv 17.6.2010, 15:09

Ohlasovaci povinnost predem je dana zakonem - teoreticky by to nemelo jit obejit.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od Albert » čtv 17.6.2010, 15:30

Teoreticky by to jít nemělo ale v praxi v jednom nejmenovaném městě u nejmenovaného prodejce zbraní se přihlásíš, on vypíše dotazník, a nasledně do týdne nejpozději do měsíce pošle sms v kolik máš být u zkoušek :D (pak už to teda probíhá přesně podle zákona :wink: )
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od S474N » čtv 17.6.2010, 15:36

Anaxien: podle me to moc hrotis nebo se moc bojis :-) Proste to neres a skoc do toho a bude hotovo, uvidis.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od Anaxien » čtv 17.6.2010, 16:23

No Pekelný tvore, neřekl bych že se bojím, našprtal jsem se horší věci, střílím prakticky od malého svazarmovského prtěte (vzduchovku Haenel s natahováním pákou co mají velké kvéry + monokulár jsem byl za komančů na základce boss) , dvojránu z brokovky jsem dokonce ustál v 7 třídě, tuším i padl jeden asfaltový holub z pěti (já vím, stydím se :oops: ), ale jsem prostě zbytečně zvídavý a do všeho zabředávající, snad až lapidárně perfekcionistický hovedo ..... :wink:

Šel bych do toho hnedle, ale safra porte, teď budu měnit adresu (jiný okres, jiné okresní PČR, jiný komisař..) a stav, takže by to bylo na pytel, páč bych musel zas měnit údaje v průkazu a bez tak by mne vyzvali zrovna, když budu mít střiženou občanku... tak to radši udělám až za měsíc najednou a ten měsíc budu tady prudit na fóru, jak mi zas něco přeletí přes kebuli (doufejme že nic většího než .22 LR)..
Glocke साथ हमेशा के लिए
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od S474N » čtv 17.6.2010, 18:18

Anaxien: no vidis to, tak nekombinuj, skoc si na mistni inspektorat, vem si zadost a doma si to v klidu vypis.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od Anaxien » čtv 17.6.2010, 22:32

:lol: To je právě ono, "skoč si na místní inspektorát" ať v mém současném ofiko bydlišti, nebo v budoucím, znamená cestovat na okresní pobočku cca 30 km ať už do frýdku, nebo do karviné, tedy to nás vrací k mému prvnímu příspěvku a tedy tomu, že se mi jen tak nechce cestovat hoďku zbytečně jen pro formulář. Takže mne až pozěji napadlo, že tam můžu zajet to jen vyplnit a hned podat až budu mít nové doklady (teorie Okemovy břitvy tak nejspíše platí i zde.. :) ). Což snad bude poučení z tohoto vlákna pro další ne-velkoměstské.. Shrnul bych to tedy :

Formulář v ofiko prevedení se nikde(ani stránky mvcr) sehnat nedá, takže kdo bude chtít být snaživka a předpřipravit doma, musí holt obětovat čas a náklady pro dojetí za formulářem, nebo to zajet rovnou podat a čekat a čekat jako v tom policejním fóru o výtahu co je "jen pro tři", až se nasbírají další spolu - cestující / střílející.

btw teď mne tak napadá, když píšu čekat, hmmmm, tak že v předpise č. 384/2002 Sb. o se nikde nic nepíše do jaké doby se musí vypsat termín, takže hypoteticky, kdybych byl sám (jsou téměř prázdniny, všicki někde na plážích, chalupách apod), abych se dočkal?
Aááá, to sem celý já, furt do toho musím rýpat, kůůůva pes :twisted:
Glocke साथ हमेशा के लिए
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

Příspěvek od S474N » čtv 17.6.2010, 22:49

Anaxien: a ted jsi kde? Klidne si skoc na libovolny inspektorat!
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz