Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 10.12.2018, 2:45

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Problém střelivo nebo pistole? 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Problém střelivo nebo pistole?
Já vim. Akorát u mě je problém, že tak tak stíhám přebíjet havěť (rozuměj děti) :mrgreen: leč technicky, prostorově o zájmově by mi to nečinilo jedinou obtíž.
Ale abych neodbíhal, takové přebíjenky jsem si také "užil", ještě lepší byly wolfy, ty jsem mlátil třeba na pětkrát, než jsem usoudil, že do glocka budu muset investovat 68Kč za červenou pružinu zápalníku :D

pát 29.4.2016, 21:28

No to jsem fakt zvědavej, čím to nakonec bude...Jenom doufám, že nebudu muset kvér reklamovat...To bych to snad raději prodal a koupil CZ.... :oops:

pát 29.4.2016, 21:31

Jj, dycky je všecko špatně,jenom ruce jsou v pořádku :mrgreen:

sob 30.4.2016, 18:22

navaraross: he he, jakože když už budeš mít to reklamování nacvičený, tak Tě CZ už nepřekvapí? :D

ggrand: jasně že to bylo taky rukama...náboje mi lis sám zatím nevyrábí... :wink:

sob 30.4.2016, 22:36

Tak vyšel nějaký volný čas, takže návštěva střelnice a testování... 50 ks přebíjenek a 50 ks origo, prvně přebíjenky, při úchopu, stejném jako minule, závěr nezachytával vzadu, při úpravě úchopu /palec silné ruky ve vybrání podélně - pod záchytem závěru / bez problémů zachytává. Poté 50 ks origo, první sada s úchopem jako minule, závěr opět nezachycen vzadu, opět úprava úchopu a opět již bez problémů. Takže to je opravdu zřejmě rukama, stačí asi lehký kontakt se záchytem v nesprávném okamžiku a je prů... Takže suma sumárum vystřeleno 100 ks, 3 x použit starý úchop /palec silné ruky nad záchytem v lehoučkém kontaktu - 3x nezachyceno vzadu, zbytek upravený úchop palec ve vybrání podélně a zachyceno vždy...Tudíž se stydím a slibuji, že se zkusím polepšit... :mad:

ned 01.5.2016, 16:25

Tomm45: Až si přečteš, co napsal navaraross, tak pochopíš, jak jsem to přesně myslel.

ned 01.5.2016, 18:11

Ty voe, tak tohle rozuzlení jsem fakt nečekal :lol:
Ale hlavně, že je to vyřešeno :D

ned 01.5.2016, 20:01

ggrand: jsem jen chtěl odlehčit atmosféru... :oops: :D

pon 02.5.2016, 10:51

Nechci plevelit zakládáním nového tématu. Nicméně střílím nepříliš kvalitní přebíjenky a u G19 je jeden z cca 30 výstřelů selhač. Ale s jinými pistolemi se stejným střelivem se mi to nestává. Nemůže to být únavou materiálu některého z dílů?

stř 08.2.2017, 17:00

Jak dlouho nebo jak starou tam mas zapalnikovou prizinu? Ja mel problem treba v ni.

stř 08.2.2017, 18:52
VIP člen

kregan:
co tak napsat, zda selhač následně vystřelíš v jiné zbrani? kolik toho má za sebou tvá zbraň (v tisících či desítkách tisíc) bez výměny střev? je vždy dobře dovřen závěr? klidně i foto nápichu v zápalce při selhači
jinak klidně to může být výše uvedenou pružinou, bordelem okolo zápalníku, opotřebovaným hrotem zápalníku

stř 08.2.2017, 19:12

kregan : a když víš, že jsou přebíjenky "nepříliš kvalitní", jak píšeš, proč to vůbec střílíš ?? :roll: 1selhač na 30 ran je masakr.
Já mám nějaký úpravy na G 17 i 19, selhač občas taky, ale vzhledem k jejich počtu - cca 1 selhač na +- 1000 ran - to zatím vůbec neřeším.
Střelivo si dělám sám a počty selhačů jsou menší, než s továrním.
Ale je zajímavý to, že každej selhač to napodruhý vždycky stopro odpálí.
Pokud má tvůj G19 najeto desítky nebo stovky tisíc,upravenou zápalníkovou pružinu atd, nějakou únavou to být může...nebo i blbě zalisovanou zápalkou, jednou to dá, jednou ne. Zkus rozebrat a vyčistit komplet vše kolem úderníku.
Ale já bych se v první řadě zbavil výše zmíněných "nepříliš kvalitních přebíjenek". Ony totiž můžou míti neblahý vliv nejen na schopnost odpalovat... :idea:

stř 08.2.2017, 20:16

vymenit úderníkovú pružinu za silnejšiu.
pri nekvalitnom strelive to pomože a pri kvalitnom budeš mat rezervu na prípadný nepodarený kúsok.
ja mám v obidvoch glockoch modré pružiny.

čtv 09.2.2017, 7:26

To střelivo bylo vždycky bez problémů. Až poslední várka mi blbne. Je pravda, že některý zápalky sou mírně vylezlý. Tak zase je to Glock (řekněme spotřební zboží), a navíc by měl něco vydržet. Takže bych se nějakého poškození zbraně nekvalitnim střelivem nebál. Stejně u mě zažívá písek, vodu, pády atd. Kolik má za sebou nevim. Kupoval sem ho jetej, ale na první pohled vypadá dobře (tj. bez vůlí, zrcadlová hlavěň, víceméně neošoupanej). Nápich v zápalce selhače je stejný jako na odpálenejch nábojích. Na druhej pokus se selhač v G odpálí cca z 50% (v ostatních pistlích vždy). Opotřebovaný hrot zápalníku mě taky napadl, ale nedokážu to poznat. Možná i ta pružina. Při svý šikovnosti se v tom sám hrabat nechci. Spíš to vezmu někam k puškaři.
Jinak po každym použití pečlive čistim.

čtv 09.2.2017, 9:09

Hele takovýhle přebíjenky už jsem měl jednou čest vidět, není to někde od Kladna nebo Rakovníka? Defacto všechny měly povylezlý zápalky, některý měly i nakřivo nalisovanou a OAL přes 30mm nebyl výjimkou, takže se i sekaly v gločím zásobníku. Pokud není zápalka dolisovaná na doraz, tak se kovadlinka neopírá o dno nábojnice a při úderu úderníku mírně povyleze ze zápalky. Pak je potřeba větší síla, aby se více promáčklo dno zápalky.
Zkusil bych jako první červenou pružinu zápalníku (ta mi bez problémů odpalovala i tvrdý zápalky u wolfů), případně výše zmiňovanou modrou. Ale ta už je dost tuhá, je pro střelbu pod vodou v kombinaci s trochu jiným plastovým vodítkem úderníku. Ale jinak samozřejmě funguje taky, jen ta spoušť je pak dost tvrdá, tak abys nebyl překvapen.

čtv 09.2.2017, 11:53

kregan píše:
......Jinak po každym použití pečlive čistim.

kdy naposled i s vyjmutým zápalníkem ?

čtv 09.2.2017, 12:12

Co mám z doslechu, tak nikdo jinej s těma přebíjenkama problém nehlásil. Proto mě napadlo, že by to mohla být chyba ve zbrani. Je pravda, že s vyjmutym zápalníkem jsem nečistil nikdy. Jednou se mi takhle povedlo rozebrat do šroubku flobertku, kterou sem pak nedokázal složit a v pytlíku to nesl puškaři.
Ale jo, před tim než budu něco měnit zkusim to nakoukat na youtube a vyčistit i vnitřek. I když právě z těhle důvodů se snažim pořizovat si bezúdržbový zbraně.
A kdyby to nešlo, kde mi tam v Praze daj tu červenou pružinu?

čtv 09.2.2017, 12:39
VIP člen

Tak to je vono! Bordel z laku zapalek a vsechno okolo mas nacpany na zapalniku uvnitr!

Podle manualu zbrojire se da bez problemu rozdelat i slozit:
:arrow: http://mujglock.com/manual-zbrojire-glock.html

Obrázek

čtv 09.2.2017, 12:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Když to vyčistíš, tak by ti to mohlo daleko míň závadit, ale prvotní příčinu bych viděl právě v těch povylezlých zápalkách.

čtv 09.2.2017, 12:56

S474N: mohol by som poziadat o navod ako vybrat "vlozka kanalu uderniku" ? strana 11
to som vonku nikdy nemal, ani neviem, ze to tam je.

dakujem

čtv 09.2.2017, 15:40
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další