Problémy, závady.......rady a porady


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od FRENKY » úte 27.12.2011, 10:33

..ještě možná jedna možnost. Zkusit "ručně" vypáčit vytahovač z nábojnice
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od S474N » úte 27.12.2011, 10:47

FRENKY: no jeste muze zkusit rozebrat celo zaveru, vyjmout udernik (pokud pujde, coz asi ne), ale co by melo jit bez problemu vyndat je prave ten vytahovac.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od FRENKY » úte 27.12.2011, 10:51

Sundat krycí desku závěru právě nemůže. Na to je závěr málo vzadu (nedostane se ke stlačení vodítka zápalníku). Snad jedině /velice teoreticky/ přes zásobníkovou šachtu..

Edit: tak přes zásobníkovou šachtu asi taky ne..na to závěr zase málo vpředu :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od admix » úte 27.12.2011, 10:56

Pokud pouzije trochu nasili, tak to celo zaveru sunda i bez zmacknuti voditka zapalniku, ale chce to fakt opatrne, aby to celo nedokurvil sroubovakem :)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17

Registrován: čtv 17.11.2011, 9:53

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: kousek od Opavy

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od Paulie89 » úte 27.12.2011, 11:00

Frenky, díky, teď se mi hodně ulevilo. Mám sice obě ruce obité ale nakonec jsem tu nábojnici z toho fakt vymlátil. Chtělo to do jiného místa a trochu víc zešikma. Díky moc! :D
Glock 17 Gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od FRENKY » úte 27.12.2011, 11:09

Nemáš zač. Standardně se bouchá právě do místa, kde hřbet pažby přechází v bobří ocas. Je to vlastně takové natažení zbraně "s rozběhem" :)
Třeba na vyduté nábojnice je to nepřekonatelný postup :) Jsem rád, že ti to pomohlo.

Edit: Ještě mě tak napadlo, že uvedená situace by se monžá dala řešit i opačně. Snahou o zavření závěru (silou - bouchnutím zezadu na závěr). No ale teď už je to fuk.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: sob 24.10.2009, 14:04

Zbraň: Glock 19

Bydliště: BRNO

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od Slick7 » úte 06.3.2012, 21:19

Tak přesně tohle se mi stalo teď na střelbách, závěr s hlavní mí zůstal ve stejné poloze, jako zde popsaná situce s prázdnou nábojnicí v hlavni.
Byl jsem z toho úplně v pr.... , závěr samozřejmě vůbec nešel dozadu ani dopředu, no prostě solidně zarvaný do sebe. Naštěsti tam byl se mnou kámoš, který si ji vzal, přišel k pařezu, co tam byl, vyhodil zásobník, uchopil glocka pevně oběma rukama, jako při střelbě, závěr opřel o okraj pařezu, aby hlaveň byla volně přes okraj pařezu a zprudka zatlačil a náboj byl venku. Při bližší prohlídce vyhozeného náboje, byl problém velmi rychle odhalen, vydutá nábojnice! :crazy:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12

Registrován: čtv 04.8.2011, 15:29

Zbraň: GLOCK 19GEN4

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od DanielX » ned 22.7.2012, 9:01

Stalo se mi totéž. Střelba přebíjenkami, po po odpálení se vzpříčil náboj stejně jako na fotce. Závěrem škubnout nešlo, navíc tam byl ostrý náboj. Nicméně zásobník šel ven, spoušť šla mimo, tak jsem Glocka položil a přes dřevěný špalík jsem třísknul po závěru a bylo to. Ten vzpříčený náboj šel pak normálně odpálit, nebylo na něm vidět žádné poškození. Prý špatná navážka prachu u předchozího náboje a nebylo dost síly k překonání vratné pružiny aby šel závěr až dozadu. No nevím... Nicméně jsem vystřílel těch přebíjenek od stejného člověka cca 1000ks a nikdy žádný problém, ale teď budu asi nějakou dobu střílet jen továrními

KMK

Příspěvky: 56

Registrován: ned 11.7.2010, 20:35

Zbraň: několik Glocků

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od KMK » stř 01.8.2012, 10:54

tak to asi nemá s navážkou v předešlém náboji nic společného. u přebíjenek je to většinou špatně vyžehleným nábojem, který se prostě do komory nedostane lehce. ejlepší je praštit ze zadu do závěru, aby se dovřel a pak to vystřelit, nebo to v krajním případě vytlouct mosazí přez lauf.

Příspěvky: 17

Registrován: čtv 01.11.2012, 12:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: Humpolec

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od Hliník » čtv 01.11.2012, 14:51

Zdravím Mám GLOCK19ku nastříleno asi 4000 ran,mám na něm stojinu Ghost Rocket 2kg
dorazem,silnější spouštovou a vratnou pružinu. Poslední dobou z něj padaji trochu
zmačkaný nábojnice, už dřív sem si všimnul , že jsou na okraji v jednom místě odřené,
ale ted' už jsou i zmačknuté.Nevíte včem je problém?
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od kuba » čtv 01.11.2012, 15:10

asi vyrobni vlastnost. me to uz asi 30tisic ran dela taky, ale vyhazuje to bez zavady takze si nestezuju.. :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od PB » čtv 01.11.2012, 21:21

při vyhazování prázdné nábojnice, když dno nábojnice kopne vyhazovač, začne se stáčet doprava dokud se nevysmekne z vytahovače a někdy v tento moment štrejchne o spodní hranu výhozního okna v závěru a to je ta známka punku na nábojnici.
Kolik Glocků máš, tolikrát jsi člověkem.

Příspěvky: 17

Registrován: čtv 01.11.2012, 12:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: Humpolec

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od Hliník » pon 05.11.2012, 23:13

Díky za info, je fakt že na funkci to nemá vliv.Jen mě to zajímalo,protože se chystám začít časem přebíjet, tak aby mi ty omlácený nbc nedělaly problémy

Příspěvky: 27

Registrován: pát 10.4.2009, 8:52

Zbraň: Glock 17, 21

Bydliště: Blansko

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od revas » pon 05.11.2012, 23:47

Mám G17 Gen3 nastříleno 18.000,- ran a dělá mě to také a poslední 2 měsíce jako bonus mě to vyhazuje nábojnice do ksichtu a nebo přes hlavu, rovnou nahoru a nebo před hlaveň, rukama to není dělá to každýmu kdo si to půjčí včetně velice zkušených střelců (celkem asi 7 lidí). Jedinej způsob kdy to vyhazuje dobře na 3 a 4 hodinu je když si zbraň (držím ji pravou rukou) posadím do levé dlaně a zatlačím zásobník víc do zbraně. Vyměnil jsem zásobník, záchyt zásobníku, vyhazovač. Střelivem to není mám vyzkoušeny všechny druhy střeliva od slabých až po silné přebíjenky i továrních SB vše řádově ve stovkách kusů. Už mě nic nenapadá, na internetu jsem taky zatím pomoc nenašel, máte někdo nějakej tip či zkušenost s tímto problémem? ....než to rozdupu nebo pošlu do MPI? :oops:

P.S.: mám i G21 asi 10.000 ran a ten šlape bez problémů a ani jsem si nikdy nevšiml že by měl naraženou nábojnici o závěr jako G17 a nebo kamarádova G19

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od HV » úte 06.11.2012, 7:27

Na vytažení a vyhození má vliv více věcí. Největší vliv má podle mě vyhazovač. Zkus ho porovnat s jiným glockem/zkus si s někým prohodit domeček. I zdánlivá maličkost jako otřep/otlak na konci či úhel/vybočení vyhazovače může zcela změnit způsob vyhození. Tím, že zatlačíš zásobník víc do zbraně docílíš většího tlaku na vytahovanou hilznu ze spodu. Tím může dojít k tlaku vyhazovače v jiném bodu hilzny a k docela jinému způsobu vyhození.
Vyhazovač je součástí domečku, opravdu jsi měnil domeček? Nebo jsi měnil vytahovač?
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od reddog » úte 06.11.2012, 7:57

Vycistit vytahovac, prohodit domecek.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od HV » úte 06.11.2012, 8:04

Pokud není vytahovač uštípnutý nebo zalepený opravdu tvrdým bordelem (zaschlá barva) je jeho samočistící schopnost opravdu vysoká a aby zasvinění mělo vliv na vyhození, to by musel být sakra bordel. Ale v zásadě je fakt, že tyto dvě komponenty mají na vyhození největší vliv a jejich výměna by měla zabrat. Osobně však stále sázím na vyhazovač tedy domeček.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 27

Registrován: pát 10.4.2009, 8:52

Zbraň: Glock 17, 21

Bydliště: Blansko

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od revas » úte 06.11.2012, 20:33

HV: měnil jsem celej domeček s vyhazovačem (vyhazovač je v tom zalisovaný napevno) - závada trvá

reddog: to bylo první co jsem udělal vyčistil vytahovač pak následovala výměna domečku - závada trvá

HV: Vytahovač vypadá že je v pořádku, je z něj jen odřené černění v namáhaných místech, jinak na něm není známka žádné deformace. Když tahám jen za závěr tak celé náboje to vyhazuje naprosto perfektně.

tady na tom videu je stejný problém http://www.youtube.com/watch?v=KySpNpwjdjw

Takže prosím napadá někoho ještě něco?

Příspěvky: 195

Registrován: pát 02.3.2012, 20:51

Zbraň: Walther PPQ

Bydliště: MOST

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od Deringer » úte 06.11.2012, 21:46

Potřebuji poradit. Rozdělával jsem celého glocka a teď zaboha nemůžu zandat čep spouště... Už jsem zkoušel vše. Nemáte nějaký grif? :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od maja » úte 06.11.2012, 22:10

Zprava doleva to půjde líp :)

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz