Problémy, závady.......rady a porady


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 27

Registrován: pát 10.4.2009, 8:52

Zbraň: Glock 17, 21

Bydliště: Blansko

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od revas » ned 11.11.2012, 21:13

Takže vypadá to, že problém je asi vyřešen, dnes ráno jsem byl opět na střelnici s tím kamarádem co má taky G17 který je ok má nastříleno 2000 ran a vyhazuje mu to dobře. Zkusil jsem vyměnit vratnou pružinu a nepomohlo to, pak jsem měnil celý závěry, jeho závěr na můj rám a naopak, střílel jsem série 10ran a počítal kolik jich letí dobře - na 3 a 4h a který špatně to je zbytek směrů a všechno si to zapisoval, abych neudělal nějakou chybu, už se mě to začalo plést, co jsem zkusil a co ne z jakých výsledkem. Zjistil jsem, že nakonec na kamarádův rám a můj závěr to lítá dobře, naopak na můj rám a jeho závěr to lítá blbě, takže asi chyba v rámu. Přehodil jsem teda "pajšle" rámů kromě záchytu zásobníku a zásobníku, ty jsem nechal v původních rámech a zkusil a nic, vyhazovalo to blbě. Tím jsem už asi vyčerpal všechny možnosti a dál už mě nic nenapadalo, zůstalo mě posledních asi 70ks střeliva ze 300ks co jsem si vzal na ten test, zkusil jsem zase zatlačit zespodu na zásobník a lítalo to dobře a tak poslední výkřik do tmy bylo začít znovu a zkusit vyměnit všechny nový díly, co jsem koupil - vyhazovač, záchyt zásobníku a zásobník (co jsem už jednou zkoušel poprvé a nefungovalo to) a hele najednou začalo lítat dobře na 3 a 4h. Takže pak jsem už rychle přišel na to, že za všechno tohle může ten blbý záchyt zásobníku za 50,- Kč, který jsem tam už jednou měl, ale zlepšení se mě nějak neprojevilo anebo jsem někde udělal nějakou chybu. Z posledních 70ks jich asi 6ks letělo na 5h jinak vše 3 a 4h do ksichtu už mě netrefila žádná. Pak mě došlo střelivo, takže příští víkend to zkusím ještě ověřit.

Závěr: to že 60% nábojnic mě spolehlivě lítalo na všechny strany vyjma té, kam to lítat mělo asi způsobil starý záchyt závěru který je je vymáčknutý asi o 0,5mm oproti novému.

Zkusím z toho ještě vysypat pár set ran a pak dám vědět jestli to je už vyřízená věc.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od john.hawk » ned 11.11.2012, 21:15

skus Pekaříka v Brně, je to doktor House přes pistole Glock..

Příspěvky: 27

Registrován: pát 10.4.2009, 8:52

Zbraň: Glock 17, 21

Bydliště: Blansko

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od revas » pon 12.11.2012, 8:47

Díka za radu, vím o něm, ale dostat se na Šumavskou pro mě není jednoduchý, mám stejnou pracovní dobu jako on a vzít si volno je pro mě složitý a víkendy má zavřený, takže si napřed zkusím poradit sám a vypadá to že se zadařilo, když ne tak pak se to pokusím pořešit přes něj. ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od R123 » pon 12.11.2012, 10:19

Mohla by to způsobovat unavená pružina záchytu, pak by se mohl přibržďovat závěr. Měl jsem kdysi podobné problémy, kdy mi zůstávaly skříplé nábojnice v okénku.

Příspěvky: 27

Registrován: pát 10.4.2009, 8:52

Zbraň: Glock 17, 21

Bydliště: Blansko

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od revas » ned 18.11.2012, 18:23

Tak dnes jsem byl ověřit "opravu" směru vyhazování nábojnic a je to v pořádku, bylo to tím záchytem zásobníku, dnes vystřeleno 200 ran a do hlavy mě netrefila žádná, sem tam se stalo že poslední nábojnice ze zásobníku vyletěla spíš kolmo nahoru a přeletěla mě takže vše ok, jsem spokojen. Na přiloženém fotu je vidět deformace záchytu, která způsobila změnu vyhazování nábojnic. Vrchní je špatný spodní je nový.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od PB » ned 18.11.2012, 20:45

tak hlavně že se to vyřešilo, ať dobře slouží.
Kolik Glocků máš, tolikrát jsi člověkem.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od S474N » ned 18.11.2012, 22:09

Zajimave zjisteni, clovek by rekl, ze tohle zrovna na to mit vliv nemuze.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od HV » pon 19.11.2012, 14:29

Ale z logiky věci je to jediný díl, který ovlivňuje vyšší umístění vyústění zásobníku, které mělo na vyhazování vliv, podivné, že to nikoho (alespoň myslím) nenapadlo. Holt potřebuje vyhazovaná hilzna nakopnout od náboje pod ní.
Každopádně souhlasím s tím, že je to zajímavé.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od FRENKY » pon 19.11.2012, 14:47

HV: Ale napadlo :) Viz. poslední můj příspěvek. Jen mi tam nesedělo tohle z prvotního příspěvku:
revas píše: ... Vyměnil jsem zásobník, záchyt zásobníku...
Takže zjevně chybná vstupní data od autora :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od reddog » pon 19.11.2012, 15:14

Frenky:
Asi tak :-)
Hlavne ze se na to prislo, cenne pro priste.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od FRENKY » pon 19.11.2012, 15:52

Ono podobné ožvýkání plastu nastává i u zásobníku. Viz zde: nestandardni-opotrebeni-zasobniku-pozor ... t8859.html
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 27

Registrován: pát 10.4.2009, 8:52

Zbraň: Glock 17, 21

Bydliště: Blansko

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od revas » pon 19.11.2012, 21:04

FRENKY: jo máš pravdu, první díly co sem vyměnil byl záchyt a zásobník a nevím kde jsem co zvoral a opoměl že to nefungovalo hned napoprvé asi byla chyba v tom že jsem si to nezapisoval a pak jsem v tom měl bordel co jsem zkusil a co ne a z jakým výsledkem. :oops:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od kolaCZek » stř 21.11.2012, 12:00

HV píše:Ale z logiky věci je to jediný díl, který ovlivňuje vyšší umístění vyústění zásobníku, které mělo na vyhazování vliv, podivné, že to nikoho (alespoň myslím) nenapadlo. Holt potřebuje vyhazovaná hilzna nakopnout od náboje pod ní.
Každopádně souhlasím s tím, že je to zajímavé.
A co ta posledni v supleti? Tu nakopne kdo? :P
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od HV » čtv 22.11.2012, 11:09

tu nakopne podavač :)
...a pokud náhodou přistane mezi očima, je to upozornění k přebití :mrgreen:
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 265

Registrován: pát 21.7.2006, 8:37

Zbraň: GLOCK 38

Bydliště: okres Sokolov

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od bacil.357 » sob 27.4.2013, 17:01

Dnes jsem zjistil něco, co se mi nezdá. Mám stojinu spouště Ghost Rocket s dorazem a chtěl jsem ji po čase používání vyměnit a porovnat s ostatními ( std.2kg, 2,5kg a Ghost bez dorazu ), abych se ujistil, že ta co používám, je pro mě to nej. No nudil jsem se.

A teď to, nad čím jsem se podivil.
Při vysunutí závěru z rámu a pohledu na stojinu a táhlo spouště, nebylo táhlo pod vrchní zahnutou hranou stojiny, ale vedle stojiny. Při ručním natažení spouště se to srovnalo a dále při spuštění spouště ( na stále rozložené zbrani ) už bylo táhlo pěkně ve stojině. Ale při zkomletování zbraně, natažení závěru, stisknutí spouště a násdedném rozebrání, byly zase táhlo a stojina vedle sebe.. Je to normální??? Nikdy jsem si toho nevšiml.
Je pravda, že stojinu Ghost Rocket s dorazem mám namontovanou už dlouho. U téhle stojiny je táhlo spouště i po rozebrání stále na svém místě. Zřejmě jak se táhlo zachytí o doraz, tak ze stojiny nesjede...

Je to jen můj postřeh, kterého jsem si nikdy nevšiml, tak mě zajímá, jestli to dělá i ostatním.

Jinak, jsem tedy zjistil, že Ghost Rocket je to nej, a dal jsem ji zpět...
Naposledy upravil(a) bacil.357 dne sob 27.4.2013, 20:31, celkem upraveno 1 x.
Glock mit uns...

Příspěvky: 26

Registrován: sob 16.3.2013, 9:24

Zbraň: glock 20

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od jurokrak » sob 27.4.2013, 19:45

tiez mam problem,pri skladani sa mi zaver neda uplne dotlacit,az do zacvaknutia.do niecoho tam naraza.ale nerobi to stale,obcas ide ako ma.ked to nejde, tak dam spust do predu,a pretlacim zaver a potom to ide zacvaknut.co by to mohlo byt?

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od HV » ned 28.4.2013, 7:58

bacil.357: není to náhodou záměr - přerušovač?
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 265

Registrován: pát 21.7.2006, 8:37

Zbraň: GLOCK 38

Bydliště: okres Sokolov

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od bacil.357 » ned 28.4.2013, 8:25

jooo? no vím, že řeším blbosti, ale z Ghostu se táhlo spouště nesesmekne a funkce zbraně je naprosto stejná..
Tak jen že mě to sesmeknutí se táhla ze stojiny po letech překvapilo...Takže je to normální stav?
Glock mit uns...

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od HV » ned 28.4.2013, 11:51

Zkus si to s tou tvojí spouští.
- Sejmi závěr
- Stlač do boku stojnu, seskočí z táhla. V tomto stavu stojna je, když závěr přetáhne a ty ponecháš stlačenou spoušť. Tu stojnu ti shodí dráha v závěru. Tím dojde k posunu konce táhla nahoru a táhlo se může zachytit za zápalník.
- Posuň táhlo dopředu (simulace povolení spouště), dojde k resetu. V tuto chvíli můžeš opět vystřelit. Stojna se vrátí na místo, odkud ovlivňuje dráhu táhla při spouštění - táhlo může jet po dráze stojny (dozadu a dolů).

Kdyby to tak nefungovalo, nemohl bys vystřelit, protože by se stojna nezachytila za zápalník. Stejně to funguje i u G18. Ke střelbě dávkou se využívá něco, co shazuje táhlo ze zápalníku. Ale stojna plní stejnou funkci.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 265

Registrován: pát 21.7.2006, 8:37

Zbraň: GLOCK 38

Bydliště: okres Sokolov

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od bacil.357 » ned 28.4.2013, 15:35

..já se nepřu, je jasné že táhlo se pohybuje dozadu a dolů a tím uvolní zápalník. Jen jsem si nikdy nevšiml, že ke konci sjede ze stojiny do boku. Jo, je tam na to místo, tak je to asi normální.
Jen mě to po letech, kdy mám namontovanou stojinu Ghost s dorazem, překvapilo. Z Ghostu mi táhlo nesjede, protože se neposune dostatečně daleko. Jen dokud se nesesmekne zápalník.
Takže tak.
Glock mit uns...

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz