Problémy, závady.......rady a porady


Debata o pistolích GLOCK

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od HV » ned 28.4.2013, 17:14

blbost, sjede taky, vzdyt si to vyzkousej
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 265

Registrován: pát 21.7.2006, 8:37

Zbraň: GLOCK 38

Bydliště: okres Sokolov

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od bacil.357 » ned 28.4.2013, 17:58

no právě, že nesjede. Proto jsem sem o tom napsal. Proto mě zarazilo to , že ostatní padají. Na což nejsem zvyklý po letech používání Ghost Rocket.
Prostě když sundám závěr, tak je táhlo pod stojinou, pod tím ohybem, který určuje odpor spouště. Ikdyž nasimuluju natažení a spuštění na rozebrané zbrani. Tak píšu, že je to asi tím, že se stojina zapře o táhlo, tím výstupkem, který zajišťuje doraz spouště...
No mě prostě stačí, že je normální, že ty stojiny padají, o to mi šlo....nemá cenu to dál rozebírat..
Glock mit uns...

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od HV » ned 28.4.2013, 19:59

No je fajn, že nechceš pokračovat ale...
...proč by tam ta rocket stojna měla ten ohyb s radiusem, který slouží na odhození stojny?
Ono k tomu dojde, jinak by nemohlo táhlo vyjet nahoru a nezachytilo by se za zápalník. Ale je možné, že se táhlo podrží výše tím výstupkem u stojny rocket a tak dojde k nahození v jiném stavu. Nicméně pokud pří sundaném závěru strčíš do toho radiusu na stojně z boku, měla by stojna odskočit. To, že ji nevidíš shozenou po sundání závěru neznamená, že k jejímu odskočení nedošlo ;)
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 265

Registrován: pát 21.7.2006, 8:37

Zbraň: GLOCK 38

Bydliště: okres Sokolov

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od bacil.357 » pon 29.4.2013, 14:58

no je fakt, že v nějaké fázi odskočit táhlo musí, jinak by se nezvedlo a nemohlo zachytit zápalník pro další výstřel. V opačném případě by to vlastně hermexilo, což nedělá. Ale oproti jiným stojinám se u Ghostu táhlo spouště záhadně vrátí do polohy pod ohyb na stojině, který udává odpor...protože když sundám závěr je pěkně pod stojinou. a když nasucho při sundaném závěru pohybuji spouští, jako když se střílí, tak jezdí táhlo taky pěkně pod stojinou. Jenom jak píšeš, když strčím do stojiny zboku, táhlo sjede...

No pěkně si tady povídámě o nesmrtelnosti chrousta, neníliž pravda :lol:
Glock mit uns...

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od HV » pon 29.4.2013, 20:25

Hermex efekt je dávka ne? Tohle by ale podruhé nevystřelilo ;)
...není na škodu objasnit si funkci G :mrgreen:
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od Sailor » pon 29.4.2013, 20:42

Kdyby byl hermex efekt dávka,tak všichni nebudou řešit jak ho odstranit :wink: :D
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

Příspěvky: 265

Registrován: pát 21.7.2006, 8:37

Zbraň: GLOCK 38

Bydliště: okres Sokolov

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od bacil.357 » pon 29.4.2013, 21:04

HV: když jsme u toho...nebylo by na škodu objasnit si funkci osmapadesátky :mrgreen:
Glock mit uns...

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od HV » stř 01.5.2013, 10:11

Aha, jsem žil v omylu. Tuhle věc jsem ale držel v ruce před více než 25 lety. Svého času jako vojín :) A funkci znám. Ale jen v té ostré verzi, tyhle pojebaný skoro znehodnocenky jsem ještě v ruce neměl :mrgreen:
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 265

Registrován: pát 21.7.2006, 8:37

Zbraň: GLOCK 38

Bydliště: okres Sokolov

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od bacil.357 » stř 01.5.2013, 10:30

jo v pohodě :wink: .....ikdyž, kupodivu na vojně jsem měl Tu "ostrou verzi" v horším stavu než Tu pojebanou skoro znehodnocenku, kterou mám teď. Každá z nich střílela(lí) dopředu, takže je to ok :lol: .
Ale to je na diskuzi do jiného vlákna.
Glock mit uns...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: ned 03.2.2008, 21:17

Zbraň: Glock 19 2.gen

Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od Vacil » ned 23.6.2013, 11:50

Ahoj,
po několikaleté okružní jízdě se ke mě vrátil stařík - Glock 19 2.gen, bohužel s několika šrámy :
1.)opotřebení závěru vedle zápalníku, viz. foto
Obrázek edit : Obrázek Obrázek

2.)zápalník
Zkoušel jsem podle příručky kontrolu pojistky zápalníku a hned u druhého bodu narazil
  Kód:
"Držte závěr svisle s ústím dolů a přitlačte na pojistku zápalníku. Hrot zápalníku by se měl propadnout směrem k ústí a viditelně vyčnívat z otvoru pro zápalník."
Pokud držím závěr svisle s ústím dolů a přitlačím pojistku, tak zápalník se nehne, ani když se závěrem zatřesu. Když mu ručně lehce pomůžu, tak konečně propadne. Každopádně pokud není pojistka zamáčknutá, tak ani s pomocí nepropadne.

Ohledně vnitřností zbraní se moc nevyznám, takže moje otázní zní : Je vůbec bezpečné s takovou zbraní střílet? :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od S474N » ned 23.6.2013, 11:55

Vacil:
1) Kolik to ma nastrileno?

2) Pokud ti udernik "necestuje" ani pri uvolnene pojistce, tak je problem zrejme mechanickeho razu a tedy v necem jinem. Jako prvotni vec bych overil cistotu, tedy rozebrat a zkusit vycistit (zbytky laku zapalek, spaliny,...). Proste podle me ti to tam ten bordel drhne udernik.

Pokud to nepomuze, tak bych zkusil udernik z jine pistole, pripadne tento udernik jinde. Ale podle me je to na 99,9% pouze spina.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: ned 03.2.2008, 21:17

Zbraň: Glock 19 2.gen

Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od Vacil » ned 23.6.2013, 12:34

Díky za rychlou odpověď ;)

K 1.) To už není v mých silách zjistit, bude to přes 15k.

2.) Zkusím to rozebrat, doteď jsem dělal jen rozborku na čištění, takže jsem zvědavej, co po sundání čela závěru pohnojím ;)

Každopádně - dá se ze zbraně beze strachu střílet? :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od S474N » ned 23.6.2013, 12:52

Vasil: pokud tam bude dostatek energie, ktera uderniku udeli dostatecnou energii k inicializaci zapalky, tak vystrelis. Pokud tam nebude, tak ti to neodpali ani zapalku.

Nicmene nejak nerozumim te otazce, proste to nejdriv vycisti (lokalizuj a vyres problem) a potom vymyslej co dal (strilej).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od reddog » ned 23.6.2013, 13:57

Protoze velka cast pruseru s neodpalovanim byva diky malo/nedostatecne/zadnemu cisteni. Pochopis, az uvidis. Zaslapany bordel opravdu umi svoje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od kolaCZek » pon 24.6.2013, 9:28

Hlavne udernik NEmazat! Nabali se na to bordel a za chvili budes tam, kde jsi ted... :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: ned 03.2.2008, 21:17

Zbraň: Glock 19 2.gen

Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od Vacil » pon 24.6.2013, 14:53

S474N :
Přesně kvůli selhačům (cca 3 z 50ti) jsem se začal o úderník zajímat.

Závěr jsem s pomocí manuálu zbrojíře rozebral a pořádně vyčistil (a že to bylo opravdu potřeba), nic nemazal, složil, ale stále se sám ani nehne.

Zkusím se ještě domluvit se známým a nacpat tam úderník z G17 3.gen (předpokládám, že bude pasovat? ;) ) a poreferuji.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od HV » pon 24.6.2013, 16:07

Vacil: mě to připadá, že ten otvor v závěru pro zápalník je nějaký pochroumaný. Jestli ono se to tam nepřidírá. Chtělo by tam sáhnout nějakým pilníčkem.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od FRENKY » pon 24.6.2013, 16:32

Vacil píše: Pokud držím závěr svisle s ústím dolů a přitlačím pojistku, tak zápalník se nehne, ani když se závěrem zatřesu. Když mu ručně lehce pomůžu, tak konečně propadne.
Tak tuhle závadu znám. Ještě dodnes se stydím, že jsem ji sám neodhalil, když s tím za mnou kolega přišel a zbraň musela putovat do MPI. No nebudu napínat. V šachtě úderníku chybí "chanel liner", neboli "vložka kanálu úderníku".
Takový plastový válec, co není zobrazený ani na rozkresu zbraně a při letmém pohledu do šachty je hovno poznat jestli tam je nebo není.
U glocků ho tam prostě zapomněli dát (byl jsem u toho, když kolega kupoval zbraň jako funglovku..a dodnes ho podezírám, že si ten bazmek při čištění někde vytrousil),
No každopádně zbraň střílela ok, závady žádné..jen úderník neřehtal a vlastní vahou nepadal.
Ještě jeden zajímavý jev to vykazovalo. Když se (na sejmutém závěru) stáhl úderník úplně dozadu, tak tam zůstal. Prostě misky (jak nebyly vedeny v plastu), tak tam kdesi zapadly za nějaký odfrézovaný okraj a celý úderník zůstal bez zjevné příčiny v napnutém stavu. "Setřepat" pak šel jen kombinačkama :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: ned 03.2.2008, 21:17

Zbraň: Glock 19 2.gen

Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od Vacil » pon 24.6.2013, 22:01

Buď jsem úplně slepý, nebo máš pravdu - žádnou plastovou vložku jsem nevytahoval a v šachtě jí ani nevidím (po celé délce je vidět jen kov)

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od S474N » pon 24.6.2013, 22:07

FRENKY: bavime se o polozce cislo 6?
:arrow: http://www.mujglock.com/technicky-nakre ... ck-17.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz