Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák


Osobní zkušenosti s prodejci, s obsluhou střelnic apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od S474N » pon 22.6.2009, 12:36

:arrow: Typ: Prodejce
:arrow: Město: Česká Třebová
:arrow: Název: Řehák & Řehák
:arrow: Web: http://www.rehak-lov.com/

Tak jake mate kdo osobni zkusenosti s timto prodejcem? Co jsem cetl na ruznych forech, tak se jedna dle me o HODNE kontroverzniho prodejce.

Jenom pro priklad zminuji prodej falzifikatu COLT 1911 USS (viz. článek ve Střelecké revui č. 1/2009 na str. 74 - "Padělek Coltu 1911 A1") a dale napriklad uplne cerstva afera se svolavanim majitelu zbrani zakoupenych u teto spolecnosti. PCR pry overuje na kazde zbrani individualne tormentacni znacky, ktere pry nejsou koser.

Nicmene vsechno jsou to pouze "nactene" zkusenosti, mate nekdo osobni?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od Sobull » pon 22.6.2009, 20:00

Když jsem se zbraněma začínal, tak jsem od nich pár věcí vzal. Postupně pak jen náboje a teď už nic, prostě z principu. Moje osobní zkušenost je např. toto: "Vlastně doklad nepotřebujete, tak vám nebude vadit, že na něm bude napsaný 5000, že? Tady za to máte rabičku nábojů." Zaplacená cena o mnoho tisíc více.
Tu 1911 jsem u nich držel v ruce, po dlouhé době mě přivedla do jejich krámu, byla mi prostě podezřelá od pohledu, nekoupil jsem. Až ve střelecké jsem se dozvěděl jaký jsem měl štěstí.
Jeden z nich možná i o zbraních něco ví, ale jeden by prodal snad i svoji matku. Prostě pro mě ŘaŘ nikdy více.
I kdyby z toho co se o nich píše byla polovina pravda, tak pro mě je to už trošku zu viel.
Možná se u nich dá občas něco pěkného sehnat, ale obezřetnost je na místě. Ostatně svého prvního Glocka jsem měl taky od nich :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od provarenec » pon 22.6.2009, 21:27

Mám hodně zkušeností, ale na zveřejnění to není. Pouze osobně. Buď na závodech, nebo na nějakém srazu...
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 68

Registrován: ned 27.8.2006, 15:51

Bydliště: Středočech

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od kukurap » úte 23.6.2009, 21:46

Mám zkušenost, a bohužel hodně :evil: :evil: :evil: negativní!
A jak píšee Provařenec není to na ventilaci prostřednictvím tohoto fóra.
STI Lawman,HK USP Match,Ruger KGP161,S&W 340MP
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od S474N » úte 23.6.2009, 22:18

Naopak si myslim, ze tady je presne spravne misto to sdelit ostatnim.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od provarenec » sob 27.6.2009, 8:55

Není to nějaká neuznaná záruka nebo něco ve smyslu že mě třeba na něčem ošidili, to ne. Jsou to spíš jejich průserový záležitosti. Já se s tím netajím, s pár lidma jsem to na závodech už probíral, ale veřejně to psát nebudu.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od Edelweiss » ned 28.6.2009, 21:20

mám za to že teť mají zavřeno, trochu je vybrala PČR. Nějak se od nich množily zbraně s tormentační značkou která se v daných rocích již nepoužívala. Taky nešlo dohledat záznamy o provedení, takže home-made šroty Ř&Ř už se asi vyrábět nebudou :angry:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Obrázek

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od Sobull » pát 16.7.2010, 18:14

Táta byl ve středu přihlásit zbraň a na PČR mu oznámili, že má čekat dopis. Bude muset odevzdat zatím minimálně jednu pušku koupenou u ŘaŘ. Prý nějaký problémy s tormentacema...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od Salamoun » pát 16.7.2010, 20:41

Nedá mi to,než reagovat,všichni,kdo na ně máte negativní názor,tak si uvědomte,za kolik jste zbraně a jejich příslušenství od nich nakupovali,trochu levné,v té době nezdálo se Vám ????????? Tak se pak nedivte,že jste koupili trochu jinou kategorii,ale ostatně,jak je včeské povaze,nekupte to,když je to tak výhodné.............Sorry :huh: :huh: :huh:

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od Sobull » sob 17.7.2010, 11:05

No jo, ale my jsme tam nikdy nekoupili nic "trochu levného" někdy spíš naopak. A v podstatě s žádnou zbraní od nich nebyl zásadní problém.
Jenže tady jde o podvod, pokud se ukáže, že falšovali značky. Jednak je to pro ně v podstatě 1000 korun čistá ruka za každou zbraň(nebo kolik stojí tormentace).
A druhak může jít i o hubu se starší nepřezkoušenou zbraní.

A jen tak na okraj, policajt říkal, že už se ta zbraň nemusí majiteli ani vrátit...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Řehák

Příspěvek od Slim » čtv 12.8.2010, 9:06

Teď nevím, jestli to patří do Černé kroniky nebo do uživatelských zkušeností, ale kauza, která se tu už lehce rozebírala, je dnes i v LN (odkaz funkční od 23:55).

http://www.lidovky.cz/policie-zkouma-zb ... s=100812_0
Nemo contra deum nisi deus ipse

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od Selag » pát 13.8.2010, 10:59

Tak jen pro jistotu, než bude ten odkaz nefunkční.....



Policie zkoumá zbraně, prý zbytečně12. srpna 2010


Podle kriminalistů je zapleten do nelegálního obchodu se zbraněmi. Podnikatel to označuje za šikanu.

PRAHA Čtyřicetiletý Jaroslav ze Zlínska si na konci minulého roku koupil zbraň Mauser ve zbrojním obchodu Řehák & Řehák. S potřebnou dokumentací i vyraženým znakem zkušebny ji ihned registroval. Po několika měsících jej ale překvapila obsílka, podle níž měl pušku odevzdat k expertize.

Nebyl jediný, policie nyní výrobky zakoupené u Daniela Řeháka kontroluje hromadně. „Kvůli podezření z nepovoleného obchodu se zbraněmi,“ říká k tomu státní zástupce Vladimír Prokop. Další informace nechce říct. „Trestní stíhání je na začátku,“ vysvětluje.

Podle Daniela Řeháka se případ táhne od loňského března. „Policie u nás pravidelně dělá razie. Nikdy nic nenašla, tak se pokouší šikanovat naše zákazníky. Jen aby ukázala, že na něčem pracuje,“ zlobí se.

Na otázku, proč policie vybírá zakoupené zbraně, reagují krajští mluvčí tím, že je to na příkaz Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). „Potřebujeme je pro další zkoumání v trestním řízení,“ reaguje mluvčí Hana Švecová.

Pokud by se skutečně jednalo o nelegální prodej zbraní, jak říká dozorující státní zástupce, měla by policie hledat viníky ve svých řadách.

„Teoreticky je možné dostat do obchodu nelegální zbraň, ale muselo by jít o spolupráci několika odpovědných osob na vysokých postech celní správy a policie,“ potvrzuje zbrojní expert Ivan Chludil. ÚOOZ však jeho kritiku nepřijímá. „Všechno, co děláme, musí být podloženo zákonem. Jestli vyhodnotíme, že došlo k jeho porušení, konáme. Nevymýšlíme si to,“ říká Hana Švecová.

Případ zbrojního obchodu Daniela Řeháka zatím připomíná policejní akci Rampuš z roku 2007. Detektivové s velkou slávou ohlásili, že rozbili gang, který měl prodávat zbrojní materiál do zahraničí bez potřebné licence. „Jednoznačně šlo o zneužití pravomocí policie. Dotyčný důstojník spustil celý ,cirkus‘, aniž by si ověřil, zda jde o schválené střelivo. Stačil jediný telefonát řediteli zkušebny,“ vzpomíná Chludil.

Policisté se ale podobným nařčením z ledabylosti brání. „Každý případ je řešen individuálně. Vždy se snažíme řídit legislativou, která se dané věci týká,“ říká jejich mluvčí Jan Melša. Majitel firmy Multiagro, která střelivo prodávala, skončil i s manželkou na tři měsíce ve vazbě. „Stát pak přiznal chybu a vyplatil nám odškodné čtrnáct tisíc,“ vybavuje si nepříjemné období podnikatel Rudolf Martin.

***

JAK SI OPATŘIT ZBRAŇ Z CIZINY

Přes obchodníka v Česku 1. Zbraň dovážená z ciziny musí nejdřív projít celním úřadem 2. Po skončení kontroly v celním skladu je zaregistrována u dovozce, většinou velkoobchodu 3. Po odeslání z velkoobchodu je zaregistrována u prodejce, který si ji koupil 4. Nakonec ji musí k policejní evidenci přihlásit majitel

Pokud byla zbraň přivezena ze země, která nemá státní zkušebny (například USA) nebo nemá mezinárodně uznávané zkušební značky, musí ještě projít ověřením českou zkušebnou zbraní. To musí zajistit dovozce nebo majitel.

Soukromě 1. V Česku si musí zájemce požádat o mezinárodní potvrzení, že zbraň je u nás legální 2. Pokud to zahraniční prodejce či typ zbraně vyžaduje, je třeba si povolení ke koupi obstarat ještě i v zemi nákupu 3. Zahraniční policie informuje své české kolegy o nákupu 4. Po návratu do Česka musí majitel svou zbraň ihned přihlásit do policejní evidence, pokud se tak do deseti dnů nestane, jde o nelegální obchod

ONDŘEJ STRATILÍK
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od Adam » pon 20.9.2010, 12:31

Já jsem z okresu Rychnov nad Kněžnou a Řehák Česká Třebová je nejbližší obchod se zbraněma, když vezmu že obchod přímo v Rychnově zkrachoval. Takže co se týče nábojů, pouzder, čistících šňůr a olejů, tak pro tyhle věci jezdím do Třebové, protože na tomhle druhu zboží se nic pokazit nemůže, Boresnake od Řeháka je prostě stejný jako od kohokoliv jiného. Ale zbraň bych si tam nekoupil, právě s ohledem na ty "události" co se tam dějí. Osobně znám lidi (ať z práce či střelnice) kterým přišla od Policie obsílka, že zbraně koupené u Řeháka musí odevzdat. Takže bych nechtěl riskovat že si u Ř. něco koupím a zabaví mi to Policie. Takže nakonec jsem si pro ten Glock 19 (co jsem kupoval minulý týden) zajel do Hradce Králové do prodejny pana Dufka, která je na stránkách MPI vedena jako oficiální prodejce Glocků. Řehák na stránkách MPI uvedený není a to je taky divné, protože v České republice by správně nikdo kdo nebere Glocky od MPI prodávat neměl. Takže to je další podezřelá věc u Řeháka a důvod, proč si konkrétně Glock nekoupit. Jinak ale proti nim nic nemám, pokaždé když jsem tam byl tak byli ochotní a slušní a snažili se poradit. Takže doplňky u nich kupovat ano, zbraně nikoliv.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od S474N » pon 11.7.2011, 9:12

Podvodná zbrojařská firma má na svědomí stovky naštvaných zákazníků

Stovky naštvaných a podvedených zákazníků má na svědomí jedna zbrojařská rodinná firma z východních Čech. Společnost nejen podvodně upravovala běžné zbraně do podoby sběratelských unikátů, ale věnovala se také dovozu funkční vojenské techniky, a to ve velkém.

Jak Právo informovalo jako první již loni v lednu, detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) obvinili trojici šéfů této společnosti, dva muže a jednu ženu (39 až 64 let), z toho, že pomocí padělaných německých raznic dělali z dovezených zbraní z Rakouska a Německa z dob druhé světové války sběratelské kousky a historicky velmi cenné unikáty, které nejsou normálně k sehnání. Od zákazníků tak inkasovali mnohem vyšší částky, než by dostali za původně dovezené zbraně.

Policisté z ÚOOZ ale v průběhu více než půldruhého roku dlouhého vyšetřování zjistili, že se obvinění nespecializovali jen na historické unikáty.

„V souvislosti s dokumentováním původního případu se postupně začalo ukazovat, že v této firmě mohlo docházet k nelegálnímu obchodování se zbraněmi v daleko větším měřítku. A to konkrétně v souvislosti s dovozem zbraní od jedné německé firmy, jejichž majitelé jsou na území Německa rovněž za obdobnou trestnou činnost stíháni,“ sdělil ve čtvrtek Právu mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.
Dovezli funkční vojenské zbraně

„Tentokrát jde především o nelegální dovoz vojenských zbraní, jako jsou pistole, samopaly a pušky či jiné automatické zbraně, na který neměla česká firma platná povolení,“ podotkl Hanták.

Východočeští zbrojaři podle něj dovezené vojenské zbraně deklarovali jako lovecké nebo sportovní - a co je prý nejhorší, také jako znehodnocené. Ty totiž nepodléhají žádné registraci, takže si pak každý dospělý člověk mohl bez problémů od této společnosti koupit třeba samopal, který byl na oko znehodnocený, ale údajně plně funkční.

„Zákazníkům se tak do rukou dostaly nejen neodzkoušené střelné zbraně, ale také zbraně hromadně účinné a mohlo být ohroženo zdraví i životy jak kupujících, tak dalších osob. Funkční zbraně označené jako znehodnocené totiž často končí v podsvětí a slouží k páchání závažné násilné trestné činnosti,“ poznamenal Hanták.
Zbavili tři stovky zbraní

Detektivové podle něj v souvislosti s touto kauzou zabavili celkem na tři stovky krátkých i dlouhých střelných zbraní dovezených z Německa a Rakouska, přičemž řadu z nich museli policii odevzdat nic netušící řádní zákazníci východočeské firmy. Ti tak s největší pravděpodobností přišli jak o koupené kousky, tak o nemalé peníze. Škoda se totiž pohybuje v řádech miliónů korun.

Podle Hantáka policisté nyní rozšířili obvinění tří šéfů společnosti o další zadokumentované skutky a také trestné činy jako jsou podvod či porušování cizích práv. Všem hrozí až desetileté tresty vězení.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/238331-podv ... zniku.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od cmk » pon 11.7.2011, 10:54

Ja bych jeste pockal.

Ze na Rehaky je nastvany kde kdo = to je rpavda. Casto i kvuli udajne spatne kvalite toho, co prodavaji.
Ja nevim, ja od nich nic nebral.
Jen vim, ze jsou jedni z nejlevnejsich.
Takze mozna hodne prodavaji, hodne zakazniku = hodne nespokojenych zakazniku.

Ale jestli prodavali cernotu ??? Nevim. Vzpomenme si, jak to bylo s Multiagrem. Taky vychazely podobne clanky, kterak ceska firma prodavala na cerno vojenske samopaly do zahranici a prubojne strelivo. Nakonec z toho byl obycejny prodej na povoleni trvaleho vyvozu a strelivo se strelou s povolenou tvrdosti.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od S474N » pon 11.7.2011, 11:30

cmk: vsak zatim nikdo nerikal svuj nazor. Ja pouze dal clanek, ktery se uvedenych tyka, nic vice, nic mene.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 72

Registrován: stř 15.6.2011, 20:09

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od Ghost762 » úte 15.11.2011, 8:30

Tak koukám, že se ještě neozval nikdo kdo má konkrétní zkušenost. Tak já ji mám. Sniper mosin s tormentační značkou, která podle zkoumání Ústavu pro zkoušení zbraní a střeliva je udělána nepůvodní technologií. Flinta je zadržena jako důkazní materiál, už jsem byl i u výslechu na PČR. Prostě paráda. A pokud se týká ceny, tak určitě nebyla nepřiměřeně nízká. Doufám, že se mi jednou ta flinta vrátí. Byl jsem s ní spokojený a tu tormentaci klidně zaplatím. Nic méně mě nas... protože bych jim tu 1000 klidně přidal kdybych měl teď pokoj. Jo a taky jsem slyšel, že tvrdí že všichni byli upozorněni, že je zbraň bez tormentace. Nevím kde se tam potom ta samá značka vzala u všech.
Tak pánové díky, že se na trhu objevilo několik válečných zbraní, ale kurva dalo se to udělat dle zákona.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od kolaCZek » úte 10.7.2012, 12:49

Mam dotaz ohledne obchodnich podminek. Je mozne, abych si u Rehaku v e-shopu neco koupil a pak koupenou "vec" nedostal?
I kdyz bude evidentni, ze "vec" maji skladem a ja si budu trvat na tom, ze onu "vec" chci? :D
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od Starosta » úte 10.7.2012, 14:45

Pokud jde o nákup online (e-shop, mail), tak musíš dostat potvrzení objednávky a pak se bere kupní smlouva jako uzavřená.
Pak je tuším povinnost toto zboží dodat za danou cenu, pokud je to možné (a pokud je skladem třeba na prodejně, tak to možné je).

Takhle měl pár let zpátky problém jeden mobilní operátor s chybou v ceníku mobilů a automatickou odpovědí, potvrzující příjem objednávky emailem :)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Prodejce - Česká Třebová - Řehák & Řehák

Příspěvek od kolaCZek » úte 10.7.2012, 14:53

Starosta: Tak to maji kluci Rehacky trochu problem... V eshopu nabizeji svoji novou prodejnu za 1,-. http://www.rehak-lov.com/m26-obleceni-a ... -prodejna/ :lol:
A uz mi prislo potvrzeni objednavky... :lol:
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Zpět na „Zkušenosti s prodejci“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz