Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skusenost


Osobní zkušenosti s prodejci, s obsluhou střelnic apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skusenost

Příspěvek od MRBLUE » úte 24.9.2013, 23:28

:arrow: Typ: Prodejce / eshop
:arrow: Město: Plzeň/Praha a další výdejní místa
:arrow: Název: Strelecky-portal.cz (TARGETRON s.r.o., Kaprova 42/14, 11000 Praha 1)
:arrow: Web: http://www.strelecky-portal.cz/

Chcem sa podelit o negativnu skusenost s predajcom Strelecky-portal.cz

Mam zaujem kupit Taurus TCP 738 a nejake prislusenstvo k tomu. Oslovil som tohoto predajcu ci mi vie dane veci zabezpecit a dodat na ich partnersku prevadzku v Breclavi. Platbu som chcel urobit dopredu na ucet predajcu.
Odpovedou mi bolo ze vsetko je skladom v Ceskej republike a ze tovar dodaju do troch tyzdnov. A ze dalsie doplnky mi nacenit nevedia,ale ze to neni podstatne... Toto ma dost zaskocilo,lebo ak si vybavim Zbrojny sprievodny list ktory ma platnost mesiac,lahko sa moze stat ze by prepadol kym nasledne urobim objednavku,zaplatim,vycestujem pre tovar a vybavim potrebnu administrativu na PCR.
Ked som sa dotazal predajcu preco to tak dlho trva,ked tovar je skladom,odpovedal ze do toho ma nic nieje ze to su ich interne zalezitosti.
Pri zmienke o tom ze sa s touto skusenostou podelim s inymi strelcami na forach ma obvinil z vydierania,kazenia dobreho mena a vyhrazal sa mi pravnikmi.
Takze neodporucam u tychto "pseudoobchodnikov" nakupovat.
Preco tovar na sklade v CR distribuuju 2 tyzdne si kazdy moze domysliet sam...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Negativna skusenost so strelecky-portal.cz

Příspěvek od S474N » stř 25.9.2013, 8:58

MRBLUE: a tys chtel kupovat teda v CR nebo v Bratislave? Pokud na uzemi SK, tak nechapu, proc by ses mel ty jakkoliv zajimat o prevoz pres hranice, to by si snad musel poresit ten prodejce, ne?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Negativna skusenost so strelecky-portal.cz

Příspěvek od nico » stř 25.9.2013, 10:58

Chapu z toho, ze to hodlal prevzit v Breclavi.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Negativna skusenost so strelecky-portal.cz

Příspěvek od S474N » stř 25.9.2013, 11:43

nico: no jo, protoze jsem blbec, cetl jsem to rychle a nevim proc, zamenil jsem Breclav za Blavu. *3*

EDIT: jeste jsem tam v pameti patral, odkud mi je tento portal povedomej a uz jsem na to prisel. To jsou ti amateri, ktery kradou fotky nalezene na netu a potom je vydavaji za svoje. A ne, neni to zadna jedna pani povidala, protoze ta zkusenost je bohuzel primo osobni!
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skuse

Příspěvek od nico » stř 25.9.2013, 12:25

A jestli jim dodávka po ČR trvá tři týdny, tak prostě zboží nemají skladem.
Pokud je navíc prodejce arogantní už při prodeji, obrátil bych se jinam.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skuse

Příspěvek od S474N » stř 25.9.2013, 12:32

Osobne bych se zkusil domluvit primo s tim prodejcem v Breclavi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skuse

Příspěvek od MRBLUE » stř 25.9.2013, 15:36

Oslovil som inych predajcov v CR. Na Slovensku ma pre Taurus vyhradne zastupenie len jedna firma a vedia mi dodat len samotnu zbran.
Inak forum na strankach strelecky-portal.cz nefunguje. Ktovie preco asi? :-D

Příspěvky: 84

Registrován: stř 20.10.2010, 18:51

Bydliště: Plzeň

Re: Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skuse

Příspěvek od coltik » stř 25.9.2013, 16:39

MRBLUE: no názor jedné strany známe.... já jsem tam bral a spokojenost. Neříkám, že to musí fungovat vždy, jsme lidi a myslím si, že každý provozovatel (zvláště většího e-shopu) se snaží zákazníkům vyhovět. A ještě jedna otázka - prodejce ti slíbil, že zbraň dodá do 3 týdnů. Po třech týdnech ti zbraň nedorazila kam měla nebo jak to bylo?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skuse

Příspěvek od Starosta » stř 25.9.2013, 19:11

Ja tam taky asi dvakrat neco bral a problem jsem nemel...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skuse

Příspěvek od MRBLUE » stř 25.9.2013, 22:42

Predajca deklaroval ze zbran je na sklade v CR. A ze dodacia doba je tri tyzdne. Vraj si mam zbran objednat a do poznamky dat co este k nej chcem. Zasobniky a predlzovacie botky mi ale nacenit nevedel.
Neprijemny zacal byt az po dotaze,preco im dodavka v ramci CR trva tri tyzdne.
Mne to dava len jednu odpoved. Informacia o tovare v sklade v Cechach asi nebola az tak uplne pravdiva.
Ak mam nieco na sklade,v ramci Ciech nemoze trvat preprava tri tyzdne. A ak mam tovar na sklade,nemoze byt problem ho nacenit...
A ak mi niekto nevie ako zakaznikovi normalne vysvetlit, preco trva dodanie tovaru co je na sklade tri tyzdne, tak nema so slusnym obchodnikom nic spolocne.
A ked predajcovi oznamim ze sa podelim s tymto zvlastnym sposobom obchodovania s inymi strelcami a on sa zacne vyhrazat pravnikmi, to tiez nieco napoveda. Mna tento pan akurat pobavil,lebo hrozba hufom firemnych pravnikov za prispevok na streleckom fore, to naozaj nic ine ako usmev na perach nevyvola. S touto firmou nechcem mat nic spolocne a odporucam to aj inym.

Příspěvky: 84

Registrován: stř 20.10.2010, 18:51

Bydliště: Plzeň

Re: Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skuse

Příspěvek od coltik » čtv 26.9.2013, 7:31

Takže ty jsi ty 3 týdny nepočkal, na obchodě jsi se vůbec nedohodl a šťoural jsi, proč to bude trvat 3 týdny je to tak? A proč by ti měl obchodník něco vysvětlovat? Co já vím, třeba mu zrovna vypadl rozvoz zbraní, tak ti prostě řekl 3 týdny. A to, že se někdo při dnešní konkurenci ohradí právníkem mě ani nijak nepřekvapuje. Nic proti, ale ono stačí 2-3 "zákazníci" tvého typu a máš o "dobré" jméno postaráno.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skuse

Příspěvek od Tekka » čtv 26.9.2013, 8:35

Nezlob se, ale mě na době 3 týdny nepřijde nic divného, pokud jde o přemístění zbraně v rámci ČR.
Předpokládám, že to asi není nic co by se posílalo běžným přepravcem. Pravděpodobně prodejce ví, že za 3 týdny bude mít realizovanou dopravu více věcí, nebo pravidelný závoz.
Určitě bych nečekal, že prodejce sedne v Plzni do auta a poveze ti tvou objednávku extra. Jen na palivu by jeho marže byla pryč.
Vem si to z druhého pohledu. Co ti bránilo sednout do auta a dojet si pro zboží do Plzně?
Předpokládám, že náklady na cestu. Nicméně jsi mohl mít zboží ihned.

Dnes je každý zvyklý, že v době e-shopů se vším možným má zboží do druhého dne na konci republiky a kurýr mu klepe na dveře. Nicméně je třeba si uvědomit, že toto "zboží" má svá obchodní specifika.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skuse

Příspěvek od S474N » čtv 26.9.2013, 8:48

coltik: tak pokud se zakaznik zepta a prodejce ma nejaky problem, tak mu snad neni problem odpovedet ve stylu: "vite, zrovna se nam pokakalo to ci ono". Pokud ovsem na normalni dotaz zakaznika nasleduje odpoved ve stylu: "po tom je ti lejno" doplnena o hystericky rev s pravniky, tak je asi neco spatne.

V kontextu jejich aplikace autorskeho zakona v praxi je opravdu velmi usmevne, ze zrovna oni se ohaneji pravnikem.

Docela mi to pripomina jednu spolecnost - PROLUX, ti se az tak dlouho ohaneli pravnikem, az to opravdu realizovali, doslo to k Nejvyssimu soudu a ten naridil z predmetnych prispevku v diskusi pouze odstranit slovni spojeni "jak svine". Konkretni informace zde:
:arrow: http://www.lupa.cz/clanky/prolux/

Realne sance Streleckeho portalu jsou tedy v tomto pripade se limitne blizici k nule, protoze zadne vulgarismy zde nepadaji.

Tekka: a co branilo prodejci to takto zakaznikovi sdelit? Navic osobne docela vnimam rozdil mezi "SKLADEM", "SKLADEM U DODAVATELE" nebo treba "K DODANI DO 3 TYDNU", ty ne? Rad vysvetlim *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skuse

Příspěvek od Tekka » čtv 26.9.2013, 9:05

Čerte - v tom máš pravdu. Hodně e-shopů takhle funguje (Skladem, skladem u dodavatele,..). Nicméně předpokládám, že obchod se zbraněma je trošku specifický a já třeba bych taky zrovna každému neměl potřebu sdělovat přesné detaily ohledně přepravy.
Zákazník prostě chtěl dodání na jiné místo než je standartně zboží k dispozici. Prodejce sdělil termín - duvodem jsou interní záležitosti. Toť vše. Pokud se to někomu nelíbí ať si jde nakupovat jinam.
Pokud jinde zboží nemají a mám o něj vážný zájem tak si holt počkám.

P.S. Také dělám už nějáký pátek v obchodní firmě a upřímně - heslo "Náš zákazník náš pán" není vždy to ideální. Každý obchodník by si měl spočítat, kam až si může dovolit se vstřícností zajít a ještě vydělat. Nebo prodělat, ale třeba za cenu získání reference atd.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skuse

Příspěvek od S474N » čtv 26.9.2013, 9:28

Tekka: ale naopak to je misto, ktere "standardne" uvadeji na svych webovych strankach:
:arrow: http://www.strelecky-portal.cz/index.ph ... Itemid=112

Rozumim presne tomu co pises a zakaznik se i v tomto pripade zachoval stejne - jde si holt nakoupit jinam a pouze navic se o tuto zkusenost podelil. Nic vice, nic mene.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 84

Registrován: stř 20.10.2010, 18:51

Bydliště: Plzeň

Re: Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skuse

Příspěvek od coltik » čtv 26.9.2013, 12:58

Tam jde ale taky o to, jaký je ten zákazník. Jako snad budoucí fyzioterapeut se po nemocnicích setkávám s hodně lidma a každý člověk je jiný. To co je u někoho samozřejmost je u jiného naprosto nepochopitelná buzerace. Nechci se nikoho zastávat, ale já bych také informace o přepravě nesděloval - prostě dávám dodací dobu 3 týdny a je to. Nikdo nikoho nenutí tuto dobu akceptovat. Tenhle obchod byl na úrovni poptávky, něco jiného by bylo, kdyby po 3 týdnech ta zbraň nedorazila , což se ale nestalo. Prostě to vidím tak, že zákazník byl moc hrrr a otravoval - jak jsem již psal, vím jací lidi dokážou být. V tom případě si je člověk nesmí pustit moc k tělu. Nechápu, že to někdo nedokáže pochopit....

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skuse

Příspěvek od cipis » čtv 26.9.2013, 13:24

Říká ti něco asertivní chování?

Příspěvky: 84

Registrován: stř 20.10.2010, 18:51

Bydliště: Plzeň

Re: Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skuse

Příspěvek od coltik » čtv 26.9.2013, 13:28

jo říká, ale taky mi něco říká, že když už je toho moc, tak jde asertivita stranou....né každý je splachovací flegmouš a i mě to občas ujede....ikdyž by nemělo....
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skuse

Příspěvek od reddog » čtv 26.9.2013, 14:33

Tak nekdy to na cloveka prijde, ani sam nevi jak. Ale chlap je chlapem taky od toho, ze potom umi rict: jo jo, ujelo mi to, tak jak to udelame. No kdyz pak neni z druhe strany vule, muzeme se navzajem poslat do patricnych mezi ;-)

A je pravda, ze prodej zbrani ma sva specifika, a prave proto se vice nez kde jinde je nutno orientovat dle psaneho na strankach a jasne komunakci po telefonu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Prodejce - Plzeň - Strelecky-portal.cz - negativna skuse

Příspěvek od MRBLUE » čtv 26.9.2013, 15:58

coltik
...asi citas len posledne prispevky a nie vlakno od zaciatku. Tam som vysvetlil dostatocne v prvom prispevku,preco cakat tri tyzdne mi pride dlho...
Keby obchodnik vysvetlil ze ma problem s dopravou a ze u neho na predajni mozem mat tovar po zaplateni na druhy den,tak to beriem a asi by som presiel tych par kilometrov naviac. Inak pre Tekku,ta sluzba za prevoz zbrane je platena...
Dalsia vec,ktoru akosi opominate je to, ze ak mam tovar na sklade,preco neviem cenu?
Podla mna tovar nemal a podrazdilo ho ze som ho prichytil pri klamstve ze je tovar na sklade.
Zbrojak mam 23 rokov a toto neni prva zbran,ktoru som chcel kupit v zahranici. Zatial som mal skusenost,ze strelci su akasi spriaznena komunita a vychadzaju si v ustrety. Keby mi predajca vysvetlil v com je problem a snazil by sa najst spolocne riesenie,je to OK.
Co sa tyka prepravy zbrani,su prepravcovia ktori maju na to licenciu a dopravia zbran do 24 az 48 hodin.
A pre informaciu coltika,aby mohol so mnou ratat:
Na nakup zbrane sa vydava Zbrojny sprievodny list,ktory ma platnost mesiac. Dam si ziadost a bud mi ho daju policajti hned,alebo najblizsi strankovy den. Kedze uraduju Po,St,Pi. Tak Napriklad v stredu podam,v piatok ho mam. To su 3 dni. Nasledne urobim objednavku a zaplatim prevodom. Prevod trva standardne pri medzinarodnej platbe 48 hodin. To su dalsie 2 dni. Predajca akceptuje objednavku a dodava tovar zo svojho skladu na pobocku 21 dni. To znaci ze sa dostavam na hranu platnosti Zbrojneho sprievodneho listu. Ak by do toho skocil vikend,sviatok,pripadne technicka porucha,tak si na PCR nestihnem vybavit nakupne povolenie,ZSL prepadne a ja mozem cele vybavovanie absolvovat znova,samozrejme vratane novych spravnych poplatkov,straty casu a nakladov na cestu. To ze niekto kto s tymto nema skusenost nepriklada tomu vyznam ma neprekvapuje. Ale predajcovia to vedia,preto by ich dotaz na dlhu dodaciu dobu od zahranicneho zakaznika nemal prekvapit a uz vobec nie podrazdit.

P.S. Iny obchodnik vie dodat do tyzdna tovar,co na sklade nema. Ze by bol z inej planety? :lol:

Zpět na „Zkušenosti s prodejci“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz