Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno


Osobní zkušenosti s prodejci, s obsluhou střelnic apod.

Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od Jasik » stř 24.6.2009, 16:25

Jo.hny, Dolfik:
Nechtěl jsem svým příspěvkem nijak schazovat schopnosti pana instruktora, ale opravdu mi to při mých krátkodobých zkušenostech (ZP mám cca 14 let) nepřijde zrovna "košer", když učí nováčky "šetřit" úderník místo ubezpečující rány jistoty a navíc nevyžaduje na kryté střelnici brýle.
Podobně jako S474N jsem už i já schytal pár odražených střepinek do krku, tváří, čela a kdybych nemusel nosit dioptrie,stejně bych nosil "střelecké" brýle na ochranu.
Pokud jde o ránu jistoty, tak kdyby byla tak "zbytečná", dovolím si odpovědět otázkou. Proč jí vyžadují pravidla na závodech LOSu, proč je vyžadována na závodech IPSC atd..?

No nic, budu si muset někdy udělat výlet do Brna a uvidíme.. :wink:
Naposledy upravil(a) Jasik dne pon 29.6.2009, 11:19, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 166

Registrován: sob 23.7.2005, 0:23

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od Jo.hny » stř 24.6.2009, 16:59

Draci, kde hergot vidíte že píši že "rána jistoty" nemá smysl, že brýle nemáme používat..? Snažil jsem se popsat z mého pohledu (subjektivně) jak proběhl kurz u Hynšta, každý snad máme mozek a cizí názory i rady dokážeme zpracovávat jako "doporučení" po vlastní úvaze, kdo to dělá jinak, dle mne by měl rovnou i bečet po ovečsku.. :wink:

citace rána jistoty = vypouštění přes palec v mém příspěvku znamená - Hynšt preferoval tuto variantu - za toto se klidně rád omluvím že jsem nenapsal něco naprosto jednoznačně..

Navíc z mého příspěvku je snad jasné, že za mne Hynšt na brýle dbal, ránu jistoty zmínil a preferoval dril a neustálou kontrolu zbraně při jakékoliv manipulaci.

Myslím že je dobré přistupovat k instruktorům trochu s rezervou, každý je nějak ovlivněn, zadání kurzu však zní příprava na ZP a to si myslím obsah kurzu splnil, v mém případě naprosto subjektivně i dalece víc než jsem očekával, rád tedy znovu připomenu vše je naprosto subjektivní. :idea:

S474Nova narážka na odbornost je zcela na místě, protože pokud jsem lama, tak i ten kdo dokáže natáhnout závěr by na mne mohl udělat dojem, proto jsem si dal tu práci abych popsal jak vše probíhalo, aby se z toho dalo posoudit o něco více než jen kdybych napsal žůžo zážitek :wink: pokud ještě chcete abych každému dokazoval odbornost a tudíž i váhu mého názoru, to si prosím nepleťte dobrovolné forum s placenou službou.. :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od S474N » stř 24.6.2009, 17:04

Jo.hny: nevim co jiny "drak", ale ja nikde nepsal o tom, ze tys psal. K tobe jsem psal pouze to, ze alternativa rany jistoty neexistuje. To je jako alternativa oplodneni do pusy - proste nic takovyho neni. Zbytek byl spis urcen pro Dolfika *4*.

Vubec nezpochybnuji, ze tobe pred x-lety bryle dal. Me "vytky" patri k dobe nedavne, tzn. aktualni. Stejne tak nezpochybnuji tve znalosti, takze to sem neplet, nejsme na pisecku ani v hospode, abychom si pomerovali, kdo ho ma delsiho.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 166

Registrován: sob 23.7.2005, 0:23

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od Jo.hny » stř 24.6.2009, 17:42

ok, jsem rád, že jsme se pochopili a budeme zde řešit pouze informace o střenici, ne problematiku bezpečné manipulace se zbraněmi, myslím že je to natolik důležité, že je na to třeba vlastní vlákno, ne jen nějaká lokální střelnice.. :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od S474N » stř 24.6.2009, 17:55

Kvuli vecem tykajici ze konkretne bezpecne manipulace (rany jistoty apod.) jsem zalozil vlastni tema:
:arrow: postup-kontroly-zbrane-rana-jistoty-a-v ... t4840.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 42

Registrován: pon 15.6.2009, 20:04

Zbraň: SIG Sauer P225

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od Dolfik » čtv 25.6.2009, 21:46

ja nikdy nerekl ze mam nejake velke zkusenosti se zbranemi. Mimo sterlnici pana Hynsta jsem skoro vubec nestrilel, vlastni zbran dosud nevlastnim. Pan inzenyr Hynst mi prisel jako profesional tudiz se jeho radami snazim ridit. To vsak neznemena ze kdyz mi da nekdo padne argumenty tak si je rad neposlechnu a nerikam ze nemas pravdu ba naopak se rad poucim proc ranu jistoty a nevypoustet pres palec ... Jsem ve zbranich dosud lama ;-)
Jenom mrtví viděli konec války.. Platón
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od S474N » pát 26.6.2009, 8:12

Dolfik: nezpochybnuji celkove znalosti pana Hynsta, ale zrovna ve dvou oblastech - konkretne rana jistoty a absence bryli ma evidetne znacne mezery. U bryli jde o oci konkretnich lidi a ver, ze odrazeny kus strely je naprosto bezny (o to vic me to udivuje). A co se rany jistoty tyce, tim pan Hynst zadelava do budoucna zacatecnikum na solidni pruser, nicmene to se resi v tematu vedle a verim, ze sis to uz precetl.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 42

Registrován: pon 15.6.2009, 20:04

Zbraň: SIG Sauer P225

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od Dolfik » ned 28.6.2009, 22:39

jasně, že jsem to četl a odnesl si z toho svoje ;-) btw. nemá někdo zkušenosti jak je na tom u pana Hynšta s cenou střeliva, konkrétně nějaký celopláště 9 Luger? Díky
Jenom mrtví viděli konec války.. Platón
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od S474N » pon 29.6.2009, 7:35

Dolfik: obecne plati, ze kupovat strelivo na strelnici je nesmysl. Co jsem se dival na web, tak tam ma cenu 4-5,50 Kc za kus:
:arrow: http://www.bhmagnum.com/bhz/bhg_idx.idx ... &p_odkaz=3
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od cmk » ned 05.7.2009, 22:55

Tak tak, rana jistoty je proste dalsi "pojistka" pri kontrole zbrane. Kdyz vsechno selze, rana jistoty to odhali. A ze muze selhat ledasco. Ruku na srdce - kdo z nas NIKDY nezapomnel mrnout do hlavne? Kdo z nas NIKDY nezpaomnel zkontrolovat zasobnikovou sachtu (at uz pohledem nebo prstem)?

Ale mel bych dotaz - je tu nejaky ZKUSENY strelec, ktery ma zkusenosti s IPSC, nebo hodne s LOSem, EPP apod... kdo by dokazal posoudit prakticnost vycviku v BH?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 42

Registrován: pon 15.6.2009, 20:04

Zbraň: SIG Sauer P225

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od Dolfik » úte 17.11.2009, 19:00

Tak uběhla nějaká doba, co jsem tohle téma viděl naposledy, od té doby vlastním 2 zbraně a už i začínám přemýšlet o Glocku (jen co budou peníze).

Nejsem zatím zkušený střelec, ale upřímně jsem začal spoustu věcí dělat jinak než sem se naučil u pana ing. Hynšta, ať už jde o postoj při střelbě, bepečné manipulace apod. Na druhou stranu jednalo se o základní výcvik, takže by bylo pošetilé si myslet, že by se tam stihlo probrat nějaké základy obranné střelby apod. Šlo čistě o to udělat zbroják a naučit se tak nějak respektovat zbraně a vyvrátit si určité mylné představy, které člověk má, dokud si to sám nezkusí.

Pokud však potřebuju poradit ohledně zbraně, vždy za ním rád zajdu nebo alespoň zavolám. Pan ing. Hynšt je velice ochotný, zkušený střelec a určitě pokud mým mazlíkům něco bude, tak je svěřím jemu ;-)
Jenom mrtví viděli konec války.. Platón
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od S474N » stř 18.11.2009, 9:03

Dolfik: a co se trosicku vice rozepsat? Proc si zacal delat ty veci jinak? Na zaklade ceho si to zacal delat?

BTW jenom obecne, mit blbe navyky jako zacatecnik neni zrovna 2x dobre, protoze se to potom hure "preucuje".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 42

Registrován: pon 15.6.2009, 20:04

Zbraň: SIG Sauer P225

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od Dolfik » stř 18.11.2009, 18:01

Konkrétně už neuložím zbraň do trezoru apod. bez rány jistoty, i když má můj SIG celkem pohodlné spouštění kohoutu na páčce. Pak postoj při střelbě bylo po nás vyžadováné nohy od sebe v šíři ramen a pak takový jako kočičí hřebet, nevím jak to popsat. Teď spíš stojím levá noha mírně vpřed, rozkročení zase na šíři ramen, nohy pevně na zemi a trup rovně. Přijdu si takhle stabilnější, líp tu zbraň zvládám. A taky jsem pořidl kvalitní ochranné brýle, bez kterých na střelnici nejdu :-)

Jako studijní materiál mi byl doporučen člověkem od kterého mám svou první zbraň (děkuji Albertovi) Manuál obranné střelby, kterou beru v podstatě jako svoji bibli a snažím se cvičit podle ní, některé věci dolaďuji na střelnici, kde jako nováčkovi se mi každý snaží sdělit svoje moudra a poučovat (upřímně, občas mě někteří i otravují, i když o to vůbec nemám zájem:-D). Z toho si pak vezmu svoje, ne každého poslechnu a určité věci beru s rezervou, ale já na sobě určité chyby nevidím, které druhá osoba samozřejmě vidí hned.
Jenom mrtví viděli konec války.. Platón
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od S474N » čtv 19.11.2009, 9:36

Dolfik: jsem rad predevsim za tu ranu jistoty, ze jsi opravdu pochopil, jak se to spravne "ma" delat. Osobne v tomto smeru ing. Hynsta opravdu nechapu.

No a poznamka o brylich je sice se smajlikem, ale ty bryle bych take vubec nepodcenoval *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od S474N » stř 15.2.2012, 20:33

Tak jsem dneska cetl jeden clanek a zrovna jsem tam narazil opetovne na zminovaneho inzenyra Hynsta:
Střelnice v Brně - B&H Magnum

Tuto střelnici vlastní a provozuje pán jménem Ing. Hynšt. Titul před jménem je v tomto případě klíčem ke všemu. Dotyčný se takto popisuje všude, ať už jde o podpis bločku nebo hovor o sobě samém. Ing. Hynšt je asi pětapadesátiletý obrovský hromový pán, který má rád, když je všechno podle jeho představ. Arogantnější osobu byste mohli pohledat, rozumí totiž úplně všemu. Výcvik k praktické zkoušce byl utrpení. Pan inženýr rád vtipkuje, nejraději o tom, jak to děláte všechno blbě a jste idiot. To je pro začátečníka deviza sice nevšední, ale také dramaticky nepřínosná. Na výcviku se mnou byl asi čtyřicetiletý pán, kterého Ing. Hynšt oslovoval „pane doktore“. Pan doktor byl tupý jako poleno a neuměl zopakovat základní manipulaci se zbraní, ing. Hynšt ho však chválil, jak je šikovný, zato osoby do 30 let věku pro něj byly absolutní plevel, takže i já. Těm tykal a neváhal na ně řvát o idiotech. Když jsme se točili u střeleckých stanoviští, stalo se, že mne pan doktor předběhl. Já ho na to upozornil, s tím, že pokud se teď rozhodí pořadí, rozhodí se celý řetěz (chvíli to trvalo, než pan doktor analyzoval situaci, poté přiznal že mám pravdu a omluvil se). Byl jsem okřiknut, jak že to drze mluvím s panem doktorem! A tak došlo mezi mnou a panem inženýrem Hynštem k menšímu konfliktu, který samozřejmě neměl kam eskalovat, protože jsme byli na střelnici. Asi jsem měl zdůraznit, že mám titul taky, abych se mohl výcviku účastnit a bylo se mnou jednáno jako s člověkem, přišlo mi to ale směšné.

Podstatné je to, že pán při školení vyloženě chyboval a o jeho renomovanosti svědčí to, že se nás snažil přesvědčit, že na nošení k osobní obraně je nejlepší revolver ráže .357 Magnum. Toto téma bych chtěl odbýt s tím, že podobné názory vám taky leckdo napíše na fóru, většinou se ale jedná o těžké teoretiky. Z úst samozvaného instruktora bych podobné šílenosti nečekal. Dále jsem se vždycky pobavil, když ing. Hynšt vyslovoval označení náboje 7,65 Browning „brovynk“, asi si nikdy nespočítal ta písmenka. Dále nám vštěpoval zásadu, že rána jistoty se nedává, protože si zlomíme zápalník (docela mi trvalo odstranit v sobě tento psychický blok, dnes vím, že pán asi teoreticky ustrnul v období První republiky, kdy se střílelo z ČZ27, ale já mu tehdy prostě uvěřil). Když ještě označil Glocky za neohrabané recyklované plastové lahve s tím, že jediné možné je staré dobré železo, pochopil jsem, s kým mám tu čest. Poté, co jsem na střelnici složil ZP jsem tam už nikdy nepáchnul.

Ve svém okolí jsem kupodivu zaznamenal úplně stejné reakce, téměř všichni kdo tam byli, potvrdili, že tam byli zároveň naposled, neboť s majitelem se nedá mluvit a je to prý „arogantní vůl“, zatímco technické zázemí je docela fajn. Údajně střelnici drží nad vodou hlavně to, že ing. Hynšt má dobrého kamaráda v instituci, která zajišťuje vysokým školám v Brně různé tělesné výchovy. Studenti si mohou zapsat střelbu a chodit po jeden semestr jednou za dva týdny na začátečnické střelecké kurzy, ty se ovšem odehrávají teoretickou formou v posluchárně VŠ. Studenti zaplatí za semestr cca 6k protože neví, do čeho jdou. Pan inženýr učí celou přednáškárnu všech studentů Brna naráz a jedna hodina jeho výkladu je pak oceněna vskutku zajímavou sumou, protože studentů je prý typicky kolem 150. Abych nebyl zlý, prý se za ty peníze studenti i dvakrát po skupinkách podívají do střelnice a vystřelí si. Jednoduchou matematikou vychází, že pokud se bude tohle panu majiteli dařit i nadále, cashflow ho nemusí trápit.

B&H Magnum nedoporučuji, především začátečníkům ne!!!
Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010121906
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 12

Registrován: ned 29.1.2012, 15:58

Zbraň: Alfa Proj Defender

Bydliště: Brno

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od fastek » čtv 16.2.2012, 13:35

Dovolim se tu s vami podelit o zkusenosti z uplynulych dvou tydnu, kdy jsem tuto strelnici navstivil. Na zacatek zminim, ze jsem po precteni zkusenosti odtud sam cekal, co bude, ale obe dve navstevy naprosto v pohode. p. Hynst je takovy celkem pohodovy pan, na kterem je od zacatku videt, ze uci. Je takovy starostlivy, ale na druhou stranu nic prehnaneho. Vytknul mi akorat spatne odlozeni zbrane, coz jsem jako zacatecnik uvital. Jinak mi do niceho nekecal. Zminku o Glocich (ze je s nimi potreba vic cvicit zvlaste suseni) jsem zaznamenal :)

Po strelbe si po sobe musi clovek zamest naboje (podobne jako je to treba v Rosnicce). Oproti Triggeru, kde clovek zadne zametani absolvovat nemusi, je zde zase podstatne nizsi cena (150 Kc zde proti 250 v Triggeru). Clovek se take musi minimalne den dopredu rezervovat.

Co se tyce prodavanych naboju, p. Hynst prodava prebijene naboje sve vyroby, poloplaste, za 3.40 Kc. Maji o neco mensi laboraci, takze kopou o neco mene, nez tovarni S&B.

Na ZP jsem delal pripravu v Triggeru a osobne bych doporucil pripravu spise absolvovat tam, nez u p. Hynsta, nicmene na to jit si zastrilet nevidim v teto strelnici problem.

Toz tak :)

PaF

Příspěvky: 272

Registrován: pát 18.4.2008, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BRNO

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od PaF » čtv 16.2.2012, 19:57

Sam jsem na teto strelnici byl 2x a uz tam nepujdu stejne jako na AWIW. Cena mne neprilaka, chodim do TS, prestoze je nejdrazsi.
Pristup maitele je fakt na hrane, ikdyz kam se hrabe na majitele AWIWu :lol:

Mel jsem v peci nekolik novacku, kteri se chystali na ZP v Magnumu a bez vyjimky meli otresne NEbezpecnostni navyky! Precvicovani nebylo jednoduche, prece jen autorita instruktora z Magnumu fungovala. Krome jednoho pripadu se vsak vse podarilo. S tim jednim jsem odmitl byt na strelnici a je pro mne nepochopitelne, ze slozil praktickou zkosku na ZP. :roll:
PaF

Příspěvky: 12

Registrován: ned 29.1.2012, 15:58

Zbraň: Alfa Proj Defender

Bydliště: Brno

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od fastek » pát 17.2.2012, 8:02

No do AWIWu jsem si netrouf, uz jen kvuli cene :)

Jinak muzes napsat, co meli za ty navyky?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od S474N » pát 17.2.2012, 9:20

fastek: uz jenom z toho, co se kde jinde pise, tak bych to minimalne videl na absenci ochrany zraku a zejmena na absenci rany jistoty!
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 148

Registrován: pát 04.11.2011, 19:21

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od Honza.S » pát 17.2.2012, 10:09

Jj,oči jsou moje,když je nemám,moje blbost.Ale ta rána jistoty jednoznačně být má.Je to jediná jistota.Zažil jsem pár "náhoďákú" a všichni tvrdili,že udělali ránu jistoty....Asi podle toho,jak je to někdy někdo učil,nebo se na to prostě vysrali,zapoměli..... Nejvíc mně dorazil borec,co mi střelil puškou asi 30 čísel u hlavy a začal řvát,jak se to mohlo stát,že tam náboj nebyl.Všichni mu tvrdili,že když to udělalo bum,tak tam asi byl.On prostě tvrdil,že ne a že to nechápe.
Taky je dobrý,když frajer v místnosti s ostatníma dělá ránu jistoty....bum,tak vytáhne zásobník a znova bum....a divil se.....

Prostě rána jistoty 100% a ostatní bezbečnost určitě nepodceňovat.
G17 3.gen. Olive

Zpět na „Zkušenosti s prodejci“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz