Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno


Osobní zkušenosti s prodejci, s obsluhou střelnic apod.

Příspěvky: 26

Registrován: čtv 26.1.2012, 16:12

Bydliště: Zlínsko a Brno

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od TripleTap » pát 17.2.2012, 11:10

Mohu potvrdit, ze pokud jde o ochranu zraku, ing. Hynst nikoho nenuti bryle pouzivat, avsak bryle k dispozici jsou a vzit si je samozrejme muzete.

Pokud jde o ranu jistoty, pak jsem osobne slysel ing. Hynsta vysvetlovat proc ano/ne a urcite netvrdil, ze ranu jistoty ne - uvedl argumenty proc ano, uvedl argumenty proc ne (v podstate stejne argumenty se daji docist temer na libovolnem foru, kde se dohaduji zastanci a odpurci rany jistoty) a jak to kazdy z nas bude nebo nebude v realu delat, to uz jen nase zodpovednost.

Jinak dojem ze strelnice, veskrze pozitivni. Na Triggeru je to sice vsechno peknejsi/modernejsi, ale na BH mi to prijde take fajn, navic vyrazne levnejsi, na druhou starnu, je potreba se predem objednat (nemohu si odpoledne vzpomenout ze mam dve hodinky cas a jit si zastrilet). Na Triggeru je pro zajemce pripraveno radove desitky zbrani k pujceni, na BH jen par, z cehoz vetsina jsou ruzne varianty CZ 75.

Jinak s ing. Hynstem jsem jednal osobne nekolikrat, nemam s jeho pristupem zadny problem, pohybuji se casto mezi "uciteli" na nejruznejsich stupnich naseho skolstvi a mi jeho pristup nevadi (nechvalim ani nezatracuju).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od S474N » pát 17.2.2012, 12:51

TripleTap: po pravde jsem se s zadnym "odpurcem rany jistoty" nesetkal. Zatim jsem se setkal s lidmi, kterym to bylo receno a kteri nasledne pochopili, co za blbost meli zafixovanou.

Mohu vedet nejake URL, kde takove idioty lze nalezt? Jde mi o to, abych se jim opravdu velkym obloukem vyhnul.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 26

Registrován: čtv 26.1.2012, 16:12

Bydliště: Zlínsko a Brno

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od TripleTap » pát 17.2.2012, 13:08

Pokusim se to odpoledne dohledat, bylo to nektere z mnohych ceskych for (nejen) o strileni, ale uz je to nejaky ten mesic zpet. :-/ Treba i tady na foru se najdou nazory, nikoliv radikalne proti rane jistoty, ale napr. ze ranu jistoty jen na strelnici, ale urcite ne doma (protoze si "nemohu dovolit aby mi pistole vystrelila", to jsem procita zrovna vcera vecer tak si pamatuju ze je to tady na foru), nejruznejsi duvody ohledne zivotnosti zapalniku,...

PS: Prosim nechapat ve smyslu, ze ja jsem odpurcem rany jistoty, nejsem.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od S474N » pát 17.2.2012, 13:44

TripleTap: vsak o tech jsem se take zminoval, obvykle tito lide pochopili duvody a uz takovou ptakoviny nejenom, ze netvrdi, ale naopak dodrzuji bezpecnou manipulaci.

Jinak rict, ze "ranu jistoty nedelam z duvodu toho, ze si nechci doma vystrelit", to muze opravdu pouze kreten. Takze si radeji streli do sebe nebo nekoho jineho, nez pripadne "rizene" nekam do skrine. V kazdem pripade, kdyz je nekdo prece natolik neomylny, tak si zcela nepochybne doma nevystreli, protoze proste a jednoduse nezanedba pohled do zbrane do prazdne sachty i komory.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od Mistral » pát 17.2.2012, 14:37

Tak já třeba ránu jistoty dávám jen tam, kde se pohybují cizí osoby (střelnice). Doma ne. Pohled do závěru a na vytažený zásobník považuji za zcela dostačující.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od kolaCZek » pát 17.2.2012, 14:48

Ja nevim... Nejak jsem si zvyknul cvakat. A asi bych neusnul, kdybych vedel, ze mi v trezoru lezi Glock s predepnutym zapalnikem. :lol:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od S474N » úte 12.2.2013, 19:18

K debate o rane jistoty nazorna ukazka:
Obrázek
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od john.hawk » čtv 14.2.2013, 9:57

taky nechápu jak 85 procent kurzantů ze začátku dávají ránu jistoty na zem před nohy..prostě pohoda..no na konci kurzu už to nikdo nedělal.. bylo to asi tím teleskopem co jsem měl v ruce.. :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od reddog » čtv 14.2.2013, 10:56

Hawk:
Jo jo, ty jsi mocna ucitelka
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: pon 12.10.2009, 17:42

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od spideyx » pon 25.2.2013, 15:18

Sakra čerte, nemůžeš tam hodit Not Safe for Lunch? :D

Příspěvky: 10

Registrován: sob 27.7.2013, 15:19

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od Biermann » sob 27.7.2013, 16:13

Zdravím všechny zdejší členy. Jelikož jsem nedávno také zjišťoval, kde v Brně dělat zkoušky na ZP, resp. přípravný kurz na ZP a kam chodit střílet, tak jsem se rozhodl, že zase přispěju k aktualizaci tohoto tématu a zkušeností s BH Magnum.

Důvody, proč jsem zvolil BH Magnum byly celkem prozaické - zaprvé byl na této střelnící nejlbižší vypsaný volný termín zkoušky odborné způsobilosti, zadruhé mám tuto střelnici nejblíž a není u ní problém s parkováním a za třetí pro běžnou střelbu člověka bez ZP je výrazně nejlevnější.

Jelikož už dávno nejsem dítko školou povinné a nemůžu tak využít třeba kurzů pro VUT zároveň mám celkem problém se uvolnit na celý den na školení, tak jsem se snažil domluvit spíše individuální výuku. Přípravný kurz jsem teda absolvoval o státním svátku a byli jsme tam v počtu 2 kusů (cena byla jako u standardního praktického kurzu - 1500). Školení trvalo cca. 3 hodiny, probraly se obecné zásady bezpečnosti, probrala se bezpečná manipulace se zbraní, základy střelby, střelba na 10m, v případě kolegy i na 15m, protože si dělal Dčko. Udělaly se rozborky obou krátkých zbraní, které jsou v Magnumu u zkoušky (CZ75 a CZ83), z obou se zastřílelo, kvůli vyzkoušení, která líp sedí. Na druhou stranu při tom malém počtu výstřelů se to dá těžko rozhodnout. U dlouhých zbraní nám je ukázal, udělal rozborku, ale vzhledem k tomu, že jsme ani jeden nechtěli B ani C, tak jsme si sami rozborky nedělali.

Věřím, že i ten krátký kurz by stačil na udělání zkoušek, byť je otázka co všechno bude komisaře zajímat z pohledu nauky o zbraních. Každopádně za sebe jsem se rozhodl si radši dávat každotýdenně v Magnumu ještě soukromé střelby nejen kvůli zkoušce, ale hlavně že mě to baví.

Sám jsem zatím s celkovým přístupem p. Hynšta spokojený a nemám nejmenší důvod si stěžovat. Pokud zkusím doplnit ještě aktuální informace ke zde probíraným nešvarům:
- Glocky - V rámci kurzu byly zmíněny, kontext lisovaných PET flašek samozřejmě zazněl. Vzhledem k tomu, že tyhle pistole nejsou u zkoušky, tak jsem z nich nestřílel, ani jsem se nedožadoval půjčení.
- Ochranné brýle - Nikdy jsem si o ně nemusel nijak žádat, vždycky byly automaticky připravené ve stavu, stejně jako sluchátka. Kdybych řekl, že chcí střílet bez nich, možná by mi to bylo dovoleno, ale standard je rozhodně s brýlemi.
- Rána jistoty - v rámci kurzu byla zmíněna jak možnost rány jistoty, tak vypouštění kohoutu. Nicméně s tím, že "pokud střílíme na střelnici pod dozorem p. Hynšta a z jeho zbraní", tak budeme vypouštět kohout, až budeme střílet ze svých, můžeme si to dělat jak budeme chtít. Jako argument pro vypouštění nebylo v mém případě zmiňováno poškození pistole, ale to, že jde o "nevratný proces a zkrátka jak člověk zmáčkne, tak už nad tím nemá kontrolu".
- Velitelský přístup - Možná i tím, že nejsem ve skupině, ale chodím individuálně, tak tam nepozoruji žádný problém. Z mého pohledu zcela konkrétní postoj instruktor : student. Nevnímám žádnou aroganci nebo nadřazenost.

Jinak uvažoval jsem i nad návštěvou triggeru, ale pro mě, jako člověka který (zatím) nemá ZP se zdá být Trigger jako dost drahý špáš. Pokud vezmu svoji běžnou střeleckou tréninkovou jednotku (30 minut, 50 výstřelů), tak zatímco v Magnumu to vyjde na nějakých 665 Kč, tak v Triggeru bych se dostal na 1060. A bojím se, že přidaná hodnota Triggeru těch 400 za půl hodiny nedosahuje. Na druhou stranujakmile budu mít ZP, tak se asi do Triggeru přesunu kvůli jeho velmi příjemné otvíračce. V Magnumu je všechno potřeba domlouvat dopředu a termíny jsou dost obsazené.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od S474N » sob 27.7.2013, 18:52

Tak zkus Rosnicku, mozna budes prijemne prekvapen, jak cenou, tak i pristupem.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 10

Registrován: sob 27.7.2013, 15:19

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od Biermann » ned 28.7.2013, 22:42

Díky za tip, určitě vyzkouším.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8

Registrován: pon 13.8.2007, 0:50

Zbraň: GLOCK

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od A_Smitec » čtv 28.5.2015, 21:57

Velmi srdečně zdravím příznivce GLOCK

Po delší odmlce, se chci začít střelbě věnovat pořádně.
Ať zbytečně neprodlužuju nudné tlachání jedná se mi o zkušenossti s p. Ing. Hynštem.
téma "alfasamce" "velitelského přístupu" apod. řešit nechci .. každý jsme nějaký. Oč se mi tedy jedná ?

Má někdo zkušenost s jeho 3/4 ročním kurzem za 35.000,- Kč + se hradí střelivo.
Kdy se začne ráží 22 mířenka a postupně se střílí s vlastní zbraně mířenka, pudová apod.
Údajně je součástí i nějaký fyzický tréning a podobně. Dále vím že by mělo jít o 1,5 hod / týdně na střelnici.
Jsem naprostý laJk :huh: = strhávám a kdyby jste viděli můj terč na 10m od srdce by jste se zasmáli.
Nicméně začátky jsou prostě takové a hodlám na tom zamakat.
Nevím co přesně je v kurzu dalšího a moc rád bych pokecal s někým kdo ho např. absolvoval případně přiblížil oč se jedná a zda má cenu investovat takovou částku ?
Přeci jen nejsem v pozici kdy bych takový úbytek sumy z peněženky "nezaznamenal".

Děkuji všem.

p.s. Glock byla pro mě jasná volba :inlove: ( i když je možné že bych např. z CZ75 střílel lépe)

Jednou chci našetřit i na G26.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od S474N » čtv 28.5.2015, 22:04

Nejak mi to nestymuje. "Nekdy" koupis G26, tzn. mas problem za ni dat prachy, ale 35k + kdovi kolik tisic za strelivo nemas problem dat?

Co bych udelal ja osobne? Koupil bych si teda jetou G26 (-10k), zbytek rozdelil na tretiny. Za 2/3 nakoupil strelivo a zbytek venoval do kurzu, ktere maji nejaky realny smysl (Radek Libovicky, Aegis,...) a sem tam skocil i za klukama na Drilly.cz. Vysledek za mene penez (protoze strelivo uz budes mit nakoupene).

BTW nechci ho nejak shazovat,ale nejsem si az toliko jist, jak jsou moc informace, ktere predava svym sverencum ing.Hynst "aktualni". Treba vyucuje dle nejmodernejsich trendu ICS..........nebo taky ne a je tam stale styl "kavezaka" (Klub vojaku v zaloze) s jejich typickou mirenkou.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8

Registrován: pon 13.8.2007, 0:50

Zbraň: GLOCK

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od A_Smitec » čtv 28.5.2015, 22:17

Díky za rychlou reakci,

je tady sic cítit velká "neláska" k Ing. Hynštovi na místo rady, ale já ho bránit nebudu.

Myslím že to v podstatě i tobě štymuje.
Já nepotřebuji G26, zbraň u sebe nenosím i když by se to někdy hodilo. Prostě jen mám moc rád tuhle značku a tak si na tu G26 myslím.
Proč chci investovat do "umění" střelby .. no na rovinu jsem laik. A raději utratím peníze za propracovaný dlouhodobý kurz který na mě bude mít komplexní nároky a něco mě naučí (hlavně techniku střelby).
Nechci jít za každou cenu k p.Hynštovi, jen mi ten kurz nabídnul a já prostě neznám alternativy a už vůbec nejsem schopen se mezi němi nějak zorientovat.
Takže proto tady píši zda někdo poradí. Evidentně dělám pořád stejné chyby a nechci je dělat.
O Rosničce mi řekl kamarád takže tam budu chodit pro zábavu, ale pokud se jedná o nějaký "kurz" .. klidně i 1denní , 2hodinový tj jedno ale prostě odborný který mě posune někam nevím kam se obrátit.
Píšeš - RAdek Libovický, Aegis, Drilly.cz
Mrknu co se o to mdá dohledat na internetu.
Můžeš mi třeba napsat oč se jedná u p.Libovického ? kdo to je ? (odkazy)
To stejné Aegis ?

+ teda dotaz jak je to s "olovem" do glocka ? Do teď střílím Limit 9mm.
Ale jak jsem psal, jsem opravdu zajíc začátečník.

Díky ještě jednou Honza
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od S474N » čtv 28.5.2015, 22:41

Precti si cele tema a naleznes i nazory jinych (treba PaF), kteri museli zacatecniky preucovat.

Jak misto rady? Vzdyt jsem konstruktivne napsal, co bych udelal ja a zaroven vyjadril obavy o to, dle "jake skoly" ing. Hynst uci. Vzhledem k tomu, ze neustale preferuje ochranu uderniku (opet mam info par dni stare), tak se na zaklade toho duvodne obavam, ze nedoslo k zadnemu posunu ani v jinych oblastech teto problematiky.

Bohuzel si take nespecifikoval, jakou svou potrebu chces realne resit. Jedna se o mirenku nebo snad denni noseni a pripravu na efektivni obranu?

Odkazy netreba psat, bud muzes pouzit funkci Hledat v pravem hornim rohu nebo Google.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8

Registrován: pon 13.8.2007, 0:50

Zbraň: GLOCK

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od A_Smitec » pát 29.5.2015, 10:23

Ahoj,

promiň, nevyjádřil jsem se přesně. Rozhodně děkuju za rady už se mi ozval kolega Drilly.cz
Stran toho co chci, chci se naučit jak mířenku tak použití zbraně v reálných situacích při skrytém nošení apod.
Čím víc se toho postupně naučím tím lépe. Proto jsem zvažoval 3/4 roční kurz.
Nemám problém ani s fyzickou zátěží apod.
Do formy se pomalu po problémech s ploténkami dostávám a rád si rozšířím obzory.
Našel jsem si odkazy a po víkendu někoho určitě oslovím. Takže ještě jednou díky.
Ohledně zbraně pro skryté nošení by jsi také volil G26 ? Nebo něco jiného ?

peace
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od S474N » pát 29.5.2015, 13:24

Ja pres 10 let nosik bez problemu G19, ted mam G42. Rozhodnout se musis sam, ale s temito vecmi uz neplevelme toto tema, klidne si zaloz nove nebo pouzij stavajici k vyberu zbrane.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Prodejce/Střelnice - Brno - B&H Magnum Club Brno

Příspěvek od 4mike » pát 29.5.2015, 14:14

no pokud Tě tam, co jsi dělal ZP naučili stát, dýchat, držet kver a spouštět tak, že :
A_Smitec píše:........ strhávám a kdyby jste viděli můj terč na 10m od srdce by jste se zasmáli.
....
tak bych asi nekoukal po kurzech pro ty co nemají problém se vlézt do terče
ale spíš po nějakým mířenkářským klubu, kde Ti za zlomek z těch 35k nalejou základy,
po jejich zvládnutí se třeba dokážeš rozhodnout sám, která disciplína Ti připadne nejvíc sexy
a budeš se ji věnovat popř. který kurs Ti dokáže něco dát

každopádně to nebude o tom, o kolik zastávek MHD je to či ono blíž
to bude o tom jestli 10 či 50km autem a kolikrát týdně či měsíčně
prostě stojí to čas , energii i prachy, páč žádnej učenej z nebe nespadl :D
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

Zpět na „Zkušenosti s prodejci“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz