Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 27.6.2022, 3:08

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Programy střelecké přípravy a Stanovená záloha státu 
Autor Zpráva
MujGLOCK team

Příspěvek Programy střelecké přípravy a Stanovená záloha státu
Jak asi mnozí víte, zákon č. 14/2021 Sb., o nakládání se zbraněmi v některých případech ovlivňujících vnitřní pořádek nebo bezpečnost České republiky, stanoví mimo jiné to, že vláda vydala nařízení pro organizaci programů střelecké přípravy.
Detaily ohledně programů a ohledně zákona lze nalézt na webu Lexu (https://www.gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/legislativa) a rovněž i v sekci Sdružení Lex tady u nás na fóru.
https://www.gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/legislativa/3937-provadeci-predpis-k-nadstavbovemu-zakonu
https://www.gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/legislativa/4059-programy-strelecke-pripravy

Otevírám tuto diskuzi na sdílení zkušeností těch, kteří již absolvovali některý z kurzů střelecké přípravy.
Díky předem za smysluplnou a přínosnou diskuzi.

pon 04.4.2022, 8:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
MujGLOCK team

Příspěvek Re: Programy střelecké přípravy a Stanovená záloha státu
Kurz MV-101 - Hard Task - 2. 4. 2022
Kurzy střelecké přípravy zatím poskytují 2 akreditované subjekty - CZUB a Hard Task (http://www.hardtask.cz).
Vybral jsem si HT a termín, kde byli jako instruktoři Miloš M. a Tomáš F.
Miloše znám ze závodů, koukám na HT videa atd., ale přímo na kurzu HT jsem ještě na žádném nebyl. Tomáše jsem viděl pouze na videích.
Na střelnici Oleško bylo živo, probíhaly tam 3 kurzy současně (MV-101, MV-102 a Sniper), ale jelikož je tam hodně místa, nebyl problém s místem. Instruktoři pro nás "vybojovali" učebnu před "snipery" :-)
Po úvodní prezenci začal kurz přesně v 9:00.
Nejprve představení společnosti HT, představení programů střelecké přípravy, informace o zákonu, diskuze o tom, co to může přinést držitelům ZP.
Shodou okolností byl na kurzu přítomen pan T. Vaněk, který se prý na této úpravě zákona nějakým způsobem podílel, takže přispěl v řadě případů do diskuze.
Přesně dle programu následovaly informace o KN a NO s praktickými příklady z praxe, poté se probíraly způsoby vyhodnocení situace, možnost řešení situace jiným způsobem než palnou zbraní, použití jiných obranných prostředků atd. Opět se u každého bodu vedla diskuze např. o případech NO a KN z praxe doplněno o další příklady instruktorů z jejich dlouhé praxe u ozbrojených složek.
Dále se probíral výběr vhodné zbraně pro obranu, střeliva s promítáním videí s účinky střeliva se zvýšenou deformací, doplňků ke zbraním, výběr vhodného pouzdra atd.
Zaujalo mne, že účastníci, kteří mají třeba 2 roky ZP až nyní začali řešit kydex pouzdra nebo pouzdra na náhradní zásobníky.
Nakonec jsme probírali základní zásady poskytování první pomoci jak dle právních aspektů, tak s praktickou ukázkou vhodných prostředků. Turnikety a SWAT zaškrcovadlo pro zastavování masivního krvácení, Izraelský a Olaes tlakové obvazy, ukázka správného provádění KPR.
Souhrnně, jak se shodla většina účastníků, podobný příděl informací by měl dostat každý zájemce o ZP a nošení zbraně již v průběhu kurzů pro získání ZP, aby, jak říká klasik, "věděl do čeho jde".
Bylo to takový souhrn všeho co by měl člověk znát a následně v rámci sebereflexe a dalšího vlastního vzdělávání se jednotlivým oblastem věnovat v širším spektru.
Stejně tak mají působit i další, již praktické části Programů střelecké přípravy.
Poskytnout v celku v rámci intenzivní výuky informace o tom, co je potřeba umět a motivovat ty, co mají zájem o další vzdělávání, tréninky nebo účast na dalších, konkrétně zaměřených kurzech.
Rád jsem poznal nové lidi a třeba naviděnou na MV-102 (já jdu 7.8.2022).
Edit: Díky instruktorům za vedení kurzu a zkušenosti.

Naposledy upravil Jasik dne pon 04.4.2022, 19:58, celkově upraveno 1

pon 04.4.2022, 8:47
Profil Zobrazit autorovy stránky

Ahoj!
Díky za shrnutí, já se na MV-101 + MV-102 teprve chystám (6.5. a 12.8.).

pon 04.4.2022, 9:13

6.5. proběhlo velmi uspokojivě s Pavlem a Anetou, 102ku se mi podařilo přesunout na 4.6.
Tak kdybyste se tam někdo ukázal, dejte o sobě vědět :)

stř 11.5.2022, 18:44
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ]