Protimer


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Protimer

Příspěvek od HV » čtv 12.4.2012, 15:45

Jo jo, funguje. Ale na pískání do závodu bych to nevzal ;) Dej vědět až to zkusíš při střílení. Hlavně mě zajímá možnost snížení citlivosti, nastavení potlačení echa atp.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Protimer

Příspěvek od kuba » čtv 12.4.2012, 15:52

bude to tomu mikrofonu v mobilu delat dobre?
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Protimer

Příspěvek od kolaCZek » čtv 12.4.2012, 15:57

kuba: Nechodis na strelnici s mobilem? :P

Co jsem videl podobnou aplikaci, tak mela problemy s ozvenou na kryte strelnici. Bylo vic zapocitanych vystrelu, nez jich bylo ve skutecnosti.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Protimer

Příspěvek od HV » čtv 12.4.2012, 16:07

Echo je největší problém. HW timery (CED7000) má možnost nastavení echa v s. Default je tuším 0,07 s. Ale při rychlopalbě na kryté střelnici to nestačilo. Počítám, že telefon by napočítal cca 3x tolik výstřelů :) Ale jako nouzovka na trénink...proč ne. Možná by se při sušení někomu ta vyšší citlivost hodila - zachytí třeba spuštění i bez výstřelu.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Protimer

Příspěvek od Steiner » čtv 12.4.2012, 16:15

Ta aplikace v iPhonu nebere splity pod 0,2 sec a při špatně nastavené citlivosti bere ozvěny, přebití zbraně ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Protimer

Příspěvek od kuba » čtv 12.4.2012, 16:51

no to je jasny ze chodim, ovsem tim ze ho mam v kapse tak predpokladam ze ten mikrofon pokud netelefonuju nefunguje ;-)

jednou kamarad potreboval do nejaky detsky hry zvuk strelby tak jsme k petardam dali mikrofon od sluhatek a ten to prave neprezil (ty rany) tak proto se ptam :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Protimer

Příspěvek od HV » čtv 12.4.2012, 18:50

Mikrofon je ze svého principu snímač vibrací. Asi záleží na typu. V dnešních telefonech jsou mikrofony tak miniaturní, citlivé a přitom odolné, že poškození hlukem výstřelu nepředpokládám. Taky je podle mě jedno, jestli je telefon aktivní či nikoli. Okolní hluk na něj působí stejně.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Protimer

Příspěvek od kuba » čtv 12.4.2012, 19:28

hele na fyziku si jeste pamatuju :D
prave tim ze ten hluk (vibrace) hodne velkej a narazovej tak prave proto aby to tomu nevadilo, navic je fakt ze nevim nic o konstrukci tech mikrofonu :-)
na rekreacni strilenicko asi postacujici :-)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Protimer

Příspěvek od HV » čtv 12.4.2012, 20:19

No už jsme asi trochu mimo Tak třeba piezo mikrofon je vlastně kovová placka, tu těžko hlukem prorazíš. Dovedu si představit, že by hluk výstřelu mohl snížit citlivost u nějakého profi studiového mikrofonu. Ale u elektretového mikrofonu, který má vstupní otvor cca 1mm těžko. Jedině by na něj působila přímo tlaková vlna, která po té, co střela opustí hlaveň, uniká kolmo k hlavni. Tak prosím nepřikládejte mikrofon přímo k ústí hlavně, mohli byste si ty mikrofony ustřelit ;)
...zbraně, mám zbraně

vsw

Příspěvky: 100

Registrován: čtv 24.11.2011, 17:50

Re: Protimer

Příspěvek od vsw » čtv 12.4.2012, 20:19

HV píše:Dej vědět až to zkusíš při střílení. Hlavně mě zajímá možnost snížení citlivosti, nastavení potlačení echa atp.
S free shot timerem na iphonu jsem taky strilel, kryta strelnice, Glock 17. Pocitani bez chyby, funguje to pekne.

P.S. nemam dvojstrely pod 0,2s :-)
Čím více z nás bude nosit zbraň, tím méně z nás ji jednou bude muset použít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Protimer

Příspěvek od maja » čtv 12.4.2012, 20:46

Já to zkoušel na Androidu na kryté střelnci a tam byly problémy s echem, ale to je jen o správném nastavení (ta možnost tam je, jen jsem zatím nenašel správnou hodnotu). Občas to taky vzalo přebití (buď docvaknutí nebo pád zásobníku na beton, nevím). Když se to správně nastaví, pak na běžný nezávodní (amatérský) provoz je to dostačující.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Protimer

Příspěvek od cmk » čtv 12.4.2012, 22:38

A tys nasel nejakou Anroidi aplikaci?

Ja uvazuju, ze ukecam jednoho znamyho, aby mi program pro android udelal.
Vyvinul ted nedavno docela solidni jednoucelovy udelatko na rozpoznavani zvuku. Pak totez softwarove vyvinul pro Android, takze by dokazal i rozlisit ne jen "razy" ale i prubeh vlneni zvuku vystrelu a odfiltrovat "vlneni" od odrazu a od echa.

Je na to navazano spousta dalsich myslenek (ukladani nejen casu, ale i zasahu, nasledne presypani do kompa, automaticke hodnoceni, nebo on-line presypavani pres internet na nejaky server a on-line vysledky, apod apod... - rekl bych, ze uz mam v hlave pomerne vymyslenej system, jen to chce programatory webu a androida, co budou ochotny rok delat zadara s tim, ze z toho mozna nic nebude :-) ).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Protimer

Příspěvek od kolaCZek » čtv 12.4.2012, 22:43

cmk: Jeden webar by se nasel... :P
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Protimer

Příspěvek od maja » čtv 12.4.2012, 22:52

cmk: IPSC Shot Timer. Existuje jak free, tak placená verze. Výsledky si můžeš poslat mailem a podporuje to tři různé módy (comstock, virginia, par time).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Protimer

Příspěvek od Albert » pát 13.4.2012, 5:02

Našel jsem na android dokonce dvě verze timeru . Obě jsem instaloval ale ještě jsem to nepokoušel.

Příspěvky: 33

Registrován: pát 02.12.2011, 21:54

Zbraň: Glock 19

Re: Protimer

Příspěvek od duch » pát 13.4.2012, 12:16

V IPSC Shoot Timeru pro Android jde nastavit threshold na to, aby nebral vsechny zvuky a echo delay. Pro AVIM s uspechem funguji hodnoty -90.1 dB a 0.16 vteriny na ozvenu.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Protimer

Příspěvek od cmk » pon 16.4.2012, 23:59

0.16 je moc.
Echo je tam 0.1sec (kdyz vezmu, ze strela z 9ky leti cca. rychosti zvuku 17m tam a zvuk 17m zpatky, je to 34m - to je ta 1/10s.
0.16 uz jsem schopnej nekdy umackat a pak by mi to nebralo dvojstrely.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Protimer

Příspěvek od HV » úte 17.4.2012, 7:55

Teď v Dobřanech mě zklamal timer - CED7000. Přestal zobrazovat - podsvícení fungovalo. Vzhledem k tomu, že jsem chvíli před tím cofeemu kritizoval "žluťáka", dal mi to pěkně sežrat :)
Včera jsem měl chvilku tak jsem ho rozhodil a kouknul na to. Systém spojení s displayem je jako u starých digitálek - přes sandwich vrstvenou gumu (vodivá/nevodivá). Stačilo očistit gumičky a kontakty na tišťáku, opět složit a vše zase jede jak má.
Popis rozborky: Povolit dva šroubky na zádech. Rozhodit plasty - mají 2+2 západky na bocích. Oddělením se rozpojí konektory které spojují dvě části.
Obrázek
Jednu polovinu tvoří baterie s vnějšími konektory a druhá polovina je deska elektroniky a spínačů s displayem. Deska elektroniky je ke krytu a display šroubovaná čtyřmi šroubky, po jejich povolení se dostaneme k již zmíněným gumičkám zajišťujícím propojení desky a displaye.
Obrázek
Obrázek
Gumičky jsem vyjmul, očistil isopropylem (nebo lihem) a vrátil na místo. Při skládání dbejte na umístění mikrofonu. Ten můj měl kapku deformované přívody, zřejmě na to někdo zatlačil při montáži. Narovnal jsem je a posunul do polohy, kdy přesně zapadá do výlisku v plastu.
Mimochodem, mikrofon je standardní elektretový. Tím se eliminuje teorie, že by se mohl častými výstřely zničit mikrofom v telefonu.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Protimer

Příspěvek od E-Ryc » úte 17.4.2012, 10:10

cmk píše:0.16 je moc ... 0.16 uz jsem schopnej nekdy umackat a pak by mi to nebralo dvojstrely.
To vis, my jsme zacatecnici, nam to staci. Ale vcera jsem zaregistroval, ze to zapocitalo zasunuti zbrane do pouzdra ;)

Příspěvky: 23

Registrován: úte 01.7.2008, 21:01

Zbraň: GLOCK

Re: Protimer

Příspěvek od fubus » pát 20.4.2012, 10:36

O naprogramování timeru pro android jsem už přemýšlel, líbí se mi ty možnosti, např. wifi synchronizace dat s PC a podobný vylomeniny.Mohlo by to zefektivnit zapisování a přenos výsledků třeba na soutěžích. Dalo by se i uvažovat o nějakym šikovnym zadávacím mechanizmu pro výsledky, dotykové displeje poskytujou v tomhle ohledu docela zajímavý možnosti.

Jako nejslabší místo systému se mi v tuhle chvíli jeví právě mikrofon. Ne ani z důvodu poškození, ale ve svym telefonu mám snímací rozsah mikrofonu do 100dB. A podle tohohle měření je úroveň zvuku výstřelu typicky kolem 155dB, takže ten zvukovej záznam bude shora ořízlej, což dost znesnadní nějaký zpracování zvuku. Chci zkusit nahrát nějaký vzorky k prozkoumání a uvidí se, ale jsem z tohohle důvodu skeptický.

Asi by to bylo řešitelné nějakým dodatečným HW, ale to už by ztratilo to kouzlo jednoduchosti.

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz