Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 04.12.2020, 21:57

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 První GLOCK 19 - co k němu dokoupit? 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?
Spíš bych to viděl tak, že pokud na nošení, tak G26. I tak ten krám zavazí. S G26 se dá střílet i tak slušně, třeba mě vyhoval kratší lauf, kdy po výstřelu neměla pistole takovou tendenci se potápět při vracení do záměrné jako delší modely. Výkonově je Luger i v G26 víc než bys chtěl kdy použít se střelama FMJ. Sám jsem začínal s G26 a překvapilo mě, jak je to neskladné, když nejsi zvyklý nic nosit a G19 je v tomto ohledu ještě horší. Pamatuj, léto se blíží.
Trezor je naprostá blbost v této chvíli. Zvlášť ty, co ti tu někdo radil i obrázkama. Když bys v budoucnu měl víc kvérů a dojde k průseru, tak je celkem jedno, jestli je máš zamknuté v šuplíku nebo v tom krámu. Jak to nemá lejstro, co požaduje zákon, máš problém.
Takže za mě na nošení: G26, k tomu jednu botku +2 na prodloužení zásobníku, jeden zásobník z G17 jako rezervní. Ne, že bys někdy snad tolik střeliva potřeboval, ale nosit na jedné straně těla 700g je prostě nezdravé a chce to vyvážit. K tomu třeba takovou tu modrou sadu kartáčků, balistol a nemáš co řešit. Hodně lidí dělá z čištění a mazání kvéru moc velkou vědu. Hlavní je vůbec čistit a mazat.
Jo a pouzdro na pistoli. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit jedině hybridní, třeba jako dělá Šakal. 100%-ní kydex. pouzdro není tak pohodlné a nastavitelné.
Na střelbu stačí špunty do uší, brýle by asi taky byly fajn. Nekdo bude namítat něco o přenášení hluku přes kosti, ale bohužel jsem nikde nenašel věrohodný zdroj této informace. Stejně ani zvukové frekvence střelby. Něco jsem našel, ale to bylo spíš dělostřelectvo.
Hlavně se neboj používat hlavu a zdravý rozum. Jeden by nevěřil, co za kupu nesmyslů se dá vyčíst na internetu.

Naposledy upravil MujGLOCK.com dne pon 27.2.2017, 8:05, celkově upraveno 1

Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)

ned 26.2.2017, 20:08

Tomak: To mas pravdu a vím, že do 2ks zbraní stačí je mít doma v šuplíku. ...... ale. ....

Už jen pro klid duše chci mít pistoli pod zámkem. .... když ji nebudu mít u sebe.

Malej je zatím batole, ale za chvilu "promozuje" barák vrchem spodem

A peníze za střelivo teď moc neřeším. ... ta bezpečnost je na 1.místě.

Navíc předpokládám, že si dám trezor do účetnictví, takže -DPH. ...

ggrand: Mně právě přijde ta 19 jako zlata střední cesta. ... nejsem uplne dobrý střelec a přijde mi ze víc natrénuju s větší pistoli. .... a kupovat si 26 na nošení a něco většího na trenovani. ... tolik peněz teď investovat nechci. ...

A když už trezor....tak jedině s papírem....

Naposledy upravil MujGLOCK.com dne ned 26.2.2017, 21:29, celkově upraveno 1

Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!

ned 26.2.2017, 20:25

Já bych dokoupil permanentku na střelnici a poukaz na nějakej kurz, nebo klidně i tři.

ned 26.2.2017, 21:08

worech: jestli máš dítě, jdi do elektronickýho zámku. ať jednou někde nenajde klíč.

ned 26.2.2017, 21:30

worech: Ok, kup si trezor, ale s potvrzením. Pak platí, že když už trezor s papírem, tak velikost aspoň pro Kalašnikov. Nemusíš mít zrovna dlouhou, stačí pár krabiček nábojů a je půlka trezoru zaplněná.
Nikde nepíšu, že si máš pořídit 2 zbraně. Tak buď chceš nosit nebo si jen tak střílet. Všeuměl neumí ani jedno pořádně. Ale neboj, G19 prodáš dycky rychle. Proto tolik lidí má Walthera PPS, G43 atd. Je celkem rozumné trénovat s tím, co nosíš. Pokud si chceš střílet na střelnici, tak si kup něco jako Shadow nebo podobnou věc, protože to je sakra o něčem jiném než lehké,střední géčko s ne zrovna ideální spouští. Pak přijdeš na soutěž, třeba LOS a tak nějak zjistíš, že i s G19 jsi ve stejné kategorii jako Shadow nebo G34 a máš blbou startovací pozici. Na soutěž na principu mířenky to taky není nic, s čím by to nešlo odstřílet, ale je to i zbraň se kterou to těžko vyhraješ. Ale zrovna G26 je taková výjimka, kdy i s malou zbraní se dá velice dobře střílet, pokud ti padne do ruky. Mě na ní vadil hrbol na zádech a tak než abych to nějak řešil přetvarováváním plastu, prodal jsem ho, stejně to není vhodná ráže na nošení v našich podmínkách.
Hlavní je si ujasnit, co chci. Jestli víc nosit=plast a co nejmenší nebo víc střílet=kov a co největší.

ned 26.2.2017, 22:35

ggrand: Určitě chci plast. .... na noseni.....je asi relativně bezúdržbový .... když by byl kov....budu nosit mastné tričko a to se mi nechce.... navíc je tezky

Naposledy upravil MujGLOCK.com dne pon 27.2.2017, 8:05, celkově upraveno 1

pon 27.2.2017, 6:28
VIP člen

worech:
není relativně bezúdržbový
nemusíš mít mastné triko
ano, je těžší

takže...
udržovat musíš každou zbraň, když pominu střílení, tak nošením se umí taky slušně zašpinit. Hodně se toho dá pořešit vhodným pouzdrem
a
s tím souvisí také to mastné triko, kteréžto nemusí být mastnější od zbraně notně víc, než od tvého potu. Opět to řeší vhodná volba pouzdra
a
s tím souvisí také rozložení váhy. Zde, stejně jakož i u předcházejícího bodu, pak také dost záleží na tvých tělesných proporcích.

tedy...
neboj se toho, že postupem doby budeš vyměňovat pouzdro za pouzdrem, zbraň za zbraní, vlastní zajetou garderobu za jiné kusy hadříků. No a aby to tolik finančně třeba nebolelo (pokud jsi bohatý marnotratník, tak dál nečti), tak poslechni rady havrana a začni hledat kurzy ve svém okolí. Ano, i na toto je na foru několik topů, jen hledat. V profilu bydliště nemáš, takže si hledej když tak sám. Kvalitní kurz ti často odpoví i na takové otázky, které tě ještě ani nenapadly.

pon 27.2.2017, 6:55

worech : jestli ti přijde G 19 jako zlatá střední cesta, jdi do něj. Já bych taky nic menšího nekupoval, ani nenosil. Nosit se dá všechno. Buď nosit chceš a přizpůsobíš se tomu, nebo nechceš a nebudeš. Nosil jsem no problem G17 i SW MP9.
S pouzdrem bych byl opatrnější. Dneska je to samej kydex, hybrid, IWB...
Kydex moje očekávání ani omylem nenaplnil, o nějakým hybridu nechci ani slyšet, vnitřní pouzdro je podle mě total mimo.
Ale podle jiných jsou tato pouzdra dobrá. To budiž důkazem, že s pouzdrem se nedá radit. Vyzkoušej sám, udělej si vlastní názor a nenech se zviklat. Kdybych si nechal poradit já, tak mám dnes vnitřní pouzdro se sweatguard a dost bych nadával, co jsem to koupil. Ale to opět neznamená, že třeba zrovna tohle pouzdro nebude pro tebe to pravý.
Já začínal s Fobusem s pádlem a na to pouzdro nedám dopustit. Teď nosím ten kydex, ale spíš proto, abych si na to zvykl, když už ho mam.
A kvalitní kurz je samozřejmostí. Já za ním jel 180 km...a na další a další taky... 8-)

pon 27.2.2017, 8:13

Tomak: Jsem z Brna. .... takže vybrat a navstetovat kurz nebude problém. ...už se tesim

Naposledy upravil MujGLOCK.com dne pon 27.2.2017, 9:08, celkově upraveno 2

pon 27.2.2017, 8:32

Botku na zásobník :-)

Přílohy:
glock botka1.jpg
glock botka1.jpg [ 39.88 KiB | Zobrazeno 2104 krát ]
glocka back.jpg
glocka back.jpg [ 30 KiB | Zobrazeno 2104 krát ]
g19rhh.jpg
g19rhh.jpg [ 49.74 KiB | Zobrazeno 2104 krát ]
glock botka.jpg
glock botka.jpg [ 39 KiB | Zobrazeno 2104 krát ]
pon 27.2.2017, 11:26

Vypadá dobře. ..... mužů se zeptat jak a kde ho nosíš? ?

pon 27.2.2017, 11:28

Ahoj, v IWB od RHH na pravém boku, sklon cca. 0.

pon 27.2.2017, 11:32

Hele není lepší pořídit rovnou 17. Bo když na 19 nastrelim takovou botku, tak ta velikostní výhoda kapku mizí. Já bych raději nosil náhradní zásobník a ten právě klidně s tou botkou. Tohle už je monstrum u pasu. Já teda 17 unosim úplně v pohodě...

Odesláno z mého CHM-U01 pomocí Tapatalk

pon 27.2.2017, 11:33

Ahoj, no v podstatě máš pravdu, ale mám G19 a botka se mi prostě líbí, je funkční, zelepšuje i úchop g19, a jak píšeš ty, unosím to v pohodě :-) tak, že no problem.

pon 27.2.2017, 11:39

Ale to jooo. Já neříkám že to je kravina. Je to jedno z funkčních a ověřených řešení. Proti gustu...

Odesláno z mého CHM-U01 pomocí Tapatalk

pon 27.2.2017, 11:43

No když už jsme tak daleko, co dokoupit ke G19 jako hlavní doplněk ještě G17 ? :lol: :lol: :lol:
Pouzdra můžou bejt stejný, zásobník ze 17 jde do 19... :wink:

pon 27.2.2017, 15:53

Tomak....... to mne prijedu jako blbost. ... k 19 mít 17.....tam takovej rozdíl nebude

pon 27.2.2017, 16:59

ggrand píše:
Trezor je naprostá blbost v této chvíli. Zvlášť ty, co ti tu někdo radil i obrázkama. Když bys v budoucnu měl víc kvérů a dojde k průseru, tak je celkem jedno, jestli je máš zamknuté v šuplíku nebo v tom krámu. Jak to nemá lejstro, co požaduje zákon, máš problém..

Ty poznáš z těch obrázků tady jak je nebo není ten trezor kvalitní, jestli má certifikát nebo nemá,od jakého je výrobce,viděl jsi tento na vlastní oči a prohlédl si jej a vyzkoušel? Nebo jen patříš k těm ,,inženýrům" co všechno co nestojí aspoň dvacet tisíc poplivou? worechovi to samozdřejmě nenutím jen jsem mu dal tip na věc kterou mám a jsem s ní spokojen po stránce funkční i zabezpačení.

pon 27.2.2017, 18:09

worech : no bylo to spíš myšlený s nadsázkou, ale rozdíl tam je. Minimálně ten mezi full size zbraní a kompaktem.
Mraky lidí to tak má, já taky.
Kup zbraň a pouzdro na ní a něco na čištění. To pro začátek úplně stačí. Ostatní zjistíš časem. Něco za týden, něco dýl.
Trezor bych stejně jako pouzdro důkladně zvážil. Myslím hlavně velikost, typ...

pon 27.2.2017, 20:25

Ivoo: Jelikož jsem sháněl sám pro sebe, tak vím, co se dá do 5k koupit a co ne. A jak jsem říkal, tady vůbec nejde o kvalitu, ale o lejstro.

Jj, něco mezi G19 a G17 jsem vyřešil po svém. Něco mezi G34 a G19 :)

Přílohy:
DSCN9981 (2).jpg
DSCN9981 (2).jpg [ 293.87 KiB | Zobrazeno 2024 krát ]
pon 27.2.2017, 20:29
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další