Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Carloss » pon 05.11.2012, 22:35

No.. nemohou.. tím bych si nebyl tak jist... Když Ti NP nedaj, co s tím uděláš? Odvoláš se... zamítnou.. odvoláš se... zamítnou... odvoláš se... zamítnou.. Jak dlouho? K tomu nějaká ta zdržovačka...

Jinak máš pravdu, ano, je to v podstatě nároková záležitost. Stejně, jako mraky jiných věcí v tomhle banánistánu... Vždyť taky píšu, že jednou z dalších možností je NP prostě zrušit. Já jsem popsal některé možnosti. Bez toho, že bych cokoli preferoval. I když pochopitelně preferuji, ale to v daných souvislostech není podstatné.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od kolaCZek » pon 05.11.2012, 22:37

Carloss: Museji mit duvod, aby mohli zadost o nakupku zamitnout. A ten si nemuzou jen tak vycumlat z prstu...
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » pon 05.11.2012, 22:38

Carloss: oni ti to nemuzou zamitnout. A pokud ano, tak s nejakym duvodem. V normalnim rezimu nemaji co vymyslet.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Carloss » pon 05.11.2012, 22:52

Satane, Ty mě překvapuješ... Ty nevíš, že: Kdo chce psa...? To myslím znáš, ne?
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » pon 05.11.2012, 22:55

Carloss: znam, ale v tomhle je to fakt licha obava. Nebo realne znas nekoho, komu to zamitli?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od cmk » úte 06.11.2012, 21:04

V podstate plati, ze jakmile zamitnou nakupku (pokud to neni proto, ze nekdo prinesl neplatny formular), tak to je na odebrani zbrojaku, protoze jiny duvod na zamitnuti neni.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: čtv 06.6.2013, 22:43

Zbraň: G26

Bydliště: Brno

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od SEIKEL » čtv 20.6.2013, 0:31

Na základě dnešní osobní zkušenosti na SZSVD PČR MŘ Brno mám dotaz ...

Řeším držení a nošení zbraní kat. B - samonabíjecí pistole - jinou osobou než která je uvedena v technickém průkazu zbraně jako majitel ... nebudu se zde, s ohledem na vtipné komentáře jednoho Brňáka :wink: rozepisovat k okolnostem, které mě k tomuto vedou ... ale má se to zkrátka tak ... že potřebuji více čí méně pravidelně držet a nosit cizí kvéry a zase někdo jiný potřebuje držet a nosit kvéry moje ...

Stáhnul jsem si z mvcr.cz formulář "Žádost o povolení k nabytí vlastnictví, držení, nošení kategorie B" vyplnil - včetně výrobních čísel zbraní, nakoupil 100korunové kolky a vyrazil na Bratislavskou ...

První překvápko - černobílé formuláře z netu neberem, musíte mít barevný originál ... slečna byla příjemná, nechtěl jsem prudit na téma forma vs. obsah a tak jsem to přepsal ... s tím, že co formuláře, které mám podepsané od ostatních "pacientů" ... odpověď: Nelze, musí přijít osobně ... Plná moc by nestačila? ... To možná jo, ale lepší když přijdou osobně ... hmm, plné moci nemaje a formulářů plnej šanon, říkám si - to teď řešit nebudu, teď pořeším cizí zbraně co chci nosit já ... moje zbraně pro ostatní vyřeším v druhém kole až budu chytřejší ...

Trochu mě překvapilo, že ten barevný originál formuláře je starší než ten z netu, bo na něm nebyla kolonka o bydlišti v EU ... ale budiž ... na Žádosti jsem škrtnul nahoře slova: "nabytí vlastnictví" a nechal tam jen držení a nošení ... ústně jsem řekl slečně o co mi jde ... abych mohl držet a nosit cizí zbraň .... a dozvěděl jsem se, že když chvíli počkám na chodbě tak mi to vystaví na počkání ... inu serdéčko zaplesalo, že to vyřídím jedním vrzem, tož jsem gecnul na chodbě na kůžu a čekal ... trocha jsem znejistěl když mi slečna donesla Rozhodnutí se slovy ... příště tam nemusíte psát výrobní číslo atd. ... jsem to musela všechno ověřovat v registru ... stačilo napsat jen "pistole samonabíjecí" ... jsem vyvalil vógle a říkám ... a jak ten orgán při kontrole pozná, že se zrovna jedná o tuto zbraň když není moje ... já to mám rád v pořádku, pěkně i s výrobním číslem ... podepsal jsem převzetí a hrnu si to ven ... v tom si všimnu dole - platnost jen jeden rok ... otočím se a říkám ... já to ale nechtěl omezit na rok na nákup ... já to mám jen na držení a nošení cizí zbraně na dobu neurčitou ... Slečna se zeptala celkem vtipně: Jk jako cizí zbraně? ... No když si ji od někoho půjčím, tak ... Jo Vy myslíte výpůjčku, tak to jste měl říct, to potřebujete sepsat Smlouvu o výpujčce, 4x ... 2x zástane u nás .... to musíte ale přijít oba ... Plná moc by nestačila? ... No to asi jo ... ale to Povolení držet a nosit potřebuju taky? ... No to taky ... A když platí jen rok? ... No to nevadí když budete mít tu Smlouvu o výpůjčce ... ????? .... rezignoval jsem, nechal jsem si vytisknout jak má vypadat Smlouva o výpůjčce ... teď to vyplňuju, nic složitýho ... napsal jsem si i plnou moc, úředně ověřená být nemusí ... tak nechám ostatní podepsat a půjdu tam v pátek znova ... a zeptám se pro jistotu ještě jednou jako debil co má vysokou školu co a jak ... bo mi to fakt není moc jasný ... pochopil bych, kdyby mi na základě této Smlouvy stávající Rozhodnutí o povolení k nabytí, držení a nošení změnili na dobu neurčitou a nebo mi toto vystavili nové na dobu neurčitou ... ale třeba mě ještě překvapí ...

.... a tak se teď ptám vás všech ... můžete mi někdo přesně říct jestli jste to v poslední době někdo řešil ... co přesně mám dostat, jak to má nebo nemá být časově omezeno (když smlouva o výpujčce bude na dobu neurčitou) ... (zdůrazňuji - neptám se pak mám nosit u sebe, to je každýho čokoláda - zajímá mě jen - co dostanu nebo mám dostat na PČR ...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » čtv 20.6.2013, 8:33

SEIKEL: to je zase nejaka lidova tvorivost, protoze je to tak, jak jsme se bavili - tedy pro policii pouze nakupka a tam MUSI byt vyplneny konkretni udaje o konkretni zbrani. Takto to mam reseno i ja. To co po tobe chteji je prachsprosta buzerace a nejaka tvorivost, kterou si vycucali z prstu. Zakon o nicem takovem nehovori a vcelku bych se i divil, kdyby na to meli i nejaky interni predpis. Je to uplne stejne, jako buzerace, kdyz drive otravovali lidi u CZ858, kde je nechteli davat na noseni ("jste normalni, jak to chcete nosit", "to nepripada v uvahu",...).

Takze mas dve moznosti, bud budes shanet nesmysly, ktere pozaduji nebo se obratis na MVCR s dotazem, zdali toto maji nejak pravne upraveno, respektive jaky je doporuceny postup. Respektive si nech vydat nakupky a kdyz budou vymyslet "ze nemohou xyz", tak jim rekni, at ti to daji pisemne i se zduvodnenim, proc ne - tohle je obvykle velmi rychle vyleci z nesmyslu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od cmk » čtv 20.6.2013, 9:02

To uz davno Lex udelal.
A jak pani Backovske fandim, v tom, co od ni prislo, s ni nesouhlasim.
Prislo skutecne neco o nejake smlouve, nahlaseni apod...

Mu osobni nazor je:

a) skutecne si nechat vystavit nakupku (na konkretni zbran i s cislem - preci jen je to povoleni k drzeni a noseni ZBRANE, nikoliv ZBRANI - takze povoleni drzeni "pistole samonabijeci" je sice fajn, teoreticky nam to umizni si pujcit pistol kdykoliv jakoukoliv, ale neni to pravne OK dle zakona si jich pujcit vic - klidne i ne najednou... I kdyz uznavam, ze dukazni bremeno, ze jsem si prubezne pujcil vic zbrani je na jine strane, presto bych pro obecnejsi spokojenost a nedrazdeni si nechal vystavit povoleni drzeni a noseni na konkretni zbran)

b) pak uz bych jen a jen trval na dodrzeni zakona: "Platnost povolení k nabytí vlastnictví zbraně kategorie B dále zaniká, není-li využito do 12 měsíců ode dne jeho vydání."
Tedy pokud neni podtrzeno povoleni k nabyti vlastnictvi, je platnost povoleni neomezene (resp. do konce platnosti zbrojaku).

c) zrovna Brnaci (Policajti) mi prisli pomerne otevreni k novym vecem a reseni i min obvyklych problemu...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » čtv 20.6.2013, 9:40

cmk: a to jeji vyjadreni (respektive jeji pravni nazor) je prosim presne kde? Me se jako nejnovejsi dokument podarilo dohledat z 04/2012 toto:
:arrow: http://www.mvcr.cz/soubor/zbrane-pujcovani-pdf.aspx

A tam nic o sepisovani nejakych smluv a uz vubec davani kopii policii nehovori. Nehlede na fakt, ze o tom primarne rozhoduje zakon/vyhlaska.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od cmk » čtv 20.6.2013, 9:58

Chtel jsem byt mrcha a poslat tenhle odkaz:
http://www.gunlex.cz/forum/viewtopic.ph ... t=25#p6348

Ale Lex rad pomaha i svým kritikum :-)
http://www.gunlex.cz/z-domova/stanovisk ... vice-osob/

Ze se nejedna o pravni dogma, ale o pravni vyklad MVCR je snad zrejme.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Piggy » čtv 20.6.2013, 10:04

Toto jsme řešili už před drahnou dobou (v rodině zatím celkem 5 držitelů). Chtěli písemný souhlas vlastníka (také se o tom nikde nepíše, ale zdá se mi to rozumné), vydali Rozhodnutí. Od té doby došlo k opakované výměně ZP a u některých zbraní i k přechodu vlastnictví. Toto jsme administrativně nijak neřešili, neboť zákon ani vyhláška o tom nehovoří a v případě potřeby lze argumentovat totožností subjektů i objektů našeho vlastnicko-držitelského propletence. Ostatně toto je i oficiální stanovisko MV.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » čtv 20.6.2013, 10:14

cmk: on SEIKEL kritizuje nekde LEX? Jinak si tvou posledni vetu nedovedu vysvetlit. Pokud jsem tim nad mel byt myslen ja, tak je to trosicku mimo, protoze ja uvedeny "problem" neresim a naopak mam uz hodne davno vyresen.

Jinak ten text me opravdu uprimne rozesmal. Na jednu stranu si udelaji nejaky formular a potom do textu "pravniho nazoru" doslova napisou perly jako:
Pro smlouvu o výpůjčce se nevyžaduje písemná forma.
K podpisu smlouvy však nemůže příslušný útvar policie žádnou ze stran nutit.
A dalsi veci, ze kterych je naprosto jasne, ze je to jen neci naprosty vymysl. Jediny zakonny pozadavek je nakupka, kde si clovek zatrhne drzeni/noseni + napise duvod. Duvodem navic neni vypujcka, ale kuprikladu ochrana zivota, zdravi a majetku. Smlouva o vypujcce je veci dvou konkretnich stran (pujcitele a vypujcitele) a policii do toho vubec nic neni a urcite pritomnost smlouvy NEBUDE a NEMUZE mit zadny vliv na vystaveni nakupky pro drzeni/noseni zbrane. Naopak nakupka s konkretnimi udaji i vystavenim na drzeni/noseni JE dostatecne jasnou identifikaci toho, proc byla vystavena (neboli obracenou logikou, napada vas jiny duvod, proc by se tam davalo vybrat VLASTNICTVI, DRZENI a NOSENI, respektive jiny priklad, nez zapujcka zbrane, pri zatrhnuti DRZENI/NOSENI?). A tak to zcela zjevne zakonodarce i chtel.

Osobne bych se to snazil resit racionalne, slusne, ale asertivne. Tedy tady bych od vas chtel nakupku na drzeni/noseni konkretni zbrane, mate tam veskere udaje vcetne duvodu a po tom, co s tim hodlam delat je vam svym zpusobem lejno. Je to uplne stejne, jako se drive snazit vysvetlovat, jak tu kosu clovek hodla pod kabatem nosit - naprosto zbytecne a zejmena nad ramec. Zadost vam davam pisemne a ocekavam pisemne Rozhodnuti - i kdyby melo byt zamitave, tak pochopitelne s oduvodnenim.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od cmk » čtv 20.6.2013, 10:28

S474N píše:cmk: on SEIKEL kritizuje nekde LEX? Jinak si tvou posledni vetu nedovedu vysvetlit. Pokud jsem tim nad mel byt myslen ja, tak je to trosicku mimo, protoze ja uvedeny "problem" neresim a naopak mam uz hodne davno vyresen.
Kdyby to byla odpověď jen pro SEIKELa (kterého ani neznam), napisu mu to soukromou zprávou.
Rypnuti ohledne "kritiku" bylo smerovano na Tebe (a par dalších), odkaz je pak urcen vsem (tedy i Tobe i par dalším) :-)

Jak moc relevantni to je a co si o tom myslime - to uz není podstatne...
Muj nazor take je, ze staci prosta nakupka na "drzeni a noseni - nebo jen drzeni" a muzu si zbran i s prukazem pujcit od majitele (kdyz mi ji pujci). A ze nakupce neskonci platnost po roce... Na asertivnim reseni "tady mate zadost o povoleni drzet a nosit, vydejte rozhodnuti..." se shodneme.

Ale dotazy smerovaly k: "jestli to někdo resil" a "kde je nejaka poslední verze nejakeho dokumentu". Tudiz takto by to rado videlo MVCR a minimalne alespoň toto lze vyzadovat na jednotlivych OSZBM a mit pro to jednoznacny podklad.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Steiner » čtv 20.6.2013, 10:41

Můžete mi říct, co se vám na vysvětlení od Bačkovské nezdá? Dám si na PČR nákupku (držení+nošení s číslem cizí zbraně), řeknu že mám ústní smlouvu s majitelem (bez písemné smlouvy se zdrží vydání povolení, protože si to PČR bude u majitele ověřovat, mají na to 30 dnů), tím je nákupka využitá a platí furt, smlouva o výpůjčce nemusí být písemná, půjčím si zbraň + průkaz zbraně a nosím. Při kontrole ukážu zbraň a průkaz (cizí) zbraně a na výzvu příslušného útvaru policie předložím smlouvu, což v případě ústní smlouvy potvrdí na PČR její majitel (klidně taky ústně). Podle mně to Bačkovská popisuje docela srozumitelně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Nikdo » čtv 20.6.2013, 10:54

K čemu je potřeba ten souhlas majitele? Ten o přání žadatele vypůjčit si jeho zbraň v okamžiku podání žádosti o povolení k držení a nošení přece nemusí vůbec vědět. Smlouva o zápůjčce přece může být uzavřena kdykoliv v budoucnu.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od cmk » čtv 20.6.2013, 11:00

Sorry, nechal jsem se strhnout debatou :-)
Zapletl jsem do toho ještě "pocit z jedne starsi odpovedi", kde se psalo o vice prukazech zbrane na jednu zbran, nutnosti sepsani smlouvy apod...

K tomu poslednímu dokumentu - v podstate plati, co jsem rekl:
"Staci zazadat o povoleni drzeni, popripade noseni a jakmile jej obdrzim, muzu si zbran pujcovat a platnost nakupky nekonci po roce" - pricemz dodavam - Steiner ma pravdu, stanovisko pani Backovske tento postup nevyvraci - naopak potvrzuje.

Snad jedina drobnost, v cem se lisime - povoleni nezanikne ne proto, ze bylo vyuzito, ale proto, ze se nejedna o povoleni nakupu, které zanika za rok, ale o povoleni drzeni ci noseni.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Steiner » čtv 20.6.2013, 11:03

Nikdo: protože bez souhlasu majitele movité věci s jejím nakládáním neexistuje řádný důvod k vydání povolení ;-) , stejně tak v případě, že majitel tu věc prodá někomu jinýmu by ti to povolení měli odejmout ;-)
cmk píše:... povoleni nezanikne ne proto, ze bylo vyuzito, ale proto, ze se nejedna o povoleni nakupu, které zanika za rok, ale o povoleni drzeni ci noseni.
Bať, bať, máš pravdu předsedo :oops:

ad písemná smouva: když jim při žádosti nepředložíte písemnou smouvu, tak jim jen přiděláváte práci a jsou nevrlí, proto vám nabízejí formulář se smlouvou, aby to pak celý mohli vyřídit rychle a od stolu
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » čtv 20.6.2013, 11:32

cmk: ja to pochopil hned, proste naprosto lacine a zbytecne kopnuti, ale budiz ti prano. Jen jsem myslel, ze za toho dusevne vyspeleho a dospeleho ses tu ty. Tedy receno jinak, kdyz pouziji neco zbytecne trapneho ja, lze to brat s jistym nahledem toho, ze to napsal "nedospely plebs s detskym myslenim". A zbytecne to bylo proto, ze myslim sam moc dobre vis, ze ja "problem pujcovani zbrane" mel davno vyreseno nejenom se soucasnou polovickou.

Steiner: no ja jsem toho nazoru, ze nemusim nic o pujcovani rikat. Proste tady mate zadost, kde je specifikovano CO zadam (tedy drzeni a noseni), DUVOD zadosti (tedy ochrana zivota, zdravi a majetku,..), NA CO to zadam (presna specifikace zbrane vcetne vyrobniho cisla). Vubec netusim tomu, proc by si policie mela cokoliv jakkoliv u majitele overovat - delaji to snad pri realizaci koupe zbrane z druhe ruky?

K tvemu poslednimu prispevku - proc odejmout? Rozhodnuti se vydava na zbran, nikoliv na jejiho majitele a ja se muzu klidne s novym majitelem domluvit, ze vypujcka bude pokracovat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od cmk » čtv 20.6.2013, 13:40

S474N píše:cmk: ja to pochopil hned, proste naprosto lacine a zbytecne kopnuti
Asi mas pravdu... Lex si tu takovych kopnuti uzil az az :-)
Tedy receno jinak, kdyz pouziji neco zbytecne trapneho ja, lze to brat s jistym nahledem toho, ze to napsal "nedospely plebs s detskym myslenim".
To jsem rad, ze ses priznal a tim oduvodnil ledsaco z historie i pritomnosti tohoto fora....
Hold jsem asi méně konstatntni a občas se ze me stane take nedospely plebs s detskym myslenim.
A zbytecne to bylo proto, ze myslim sam moc dobre vis, ze ja "problem pujcovani zbrane" mel davno vyreseno nejenom se soucasnou polovickou.
Ocividne ne zbytecne, když to byla první relevantni informace a odkaz :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz