Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Steiner » čtv 20.6.2013, 14:09

S474N píše:Vubec netusim tomu, proc by si policie mela cokoliv jakkoliv u majitele overovat - delaji to snad pri realizaci koupe zbrane z druhe ruky?
Při koupi z druhé ruky píšeš na oznámení o převodu vlastnictví identifikaci původního majitele, způsob převodu vlastnictví a předkládáš zbraň fyzicky ke kontrole. Původní majitel je povinen do 10 dnů oznámit převod vlastnictví a odevzdat svoje doklady od zbraně. Takže ano, v podstatě to dělají.

Co se týká vydání povolení k půjčené zbrani - zákon o zbraních není jediným zákonem na světě a protože při vydání povolení (toto rozhodnutí je správní úkon) policie postupuje podle zákona 500/2004 Sb. (Správní řád), tak je asi načase abys i tento zákon vzal na vědomí a případně si ho aspoň jednou přečetl. A začít můžeš tím, že si najdeš co musí obsahovat žádost, kdo všechno je účastníkem řízení a jak postupuje správní orgán při rozhodování.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » čtv 20.6.2013, 14:26

Steiner: dekuji za doporuceni cetby. Nicmene pokud se podivam primo na Rozhodnuti, tak se tyka konkretni osoby (zadatele) a konkretni zbrane za konkretnim duvodem - tedy doslova policie prijala zadost o povoleni na drzeni/noseni konkretni zbrane a pokud neshleda duvod, ktery by branil vydani pozadovaneho povoleni, tak mu to Rozhodnuti musi vydat. To Rozhodnuti se tyka pouze NOSENI a DRZENI zbrane, nikoliv toho, zda zbran bude zapujcena a za jakych podminek - to je totiz uz trosicku jina pisnicka a jina smlouva a jaksi mimo Spravni rad.

Navic vzhledem k tomu, ze jsem to jiz prakticky resil nekdy v roce 2006 a pote i opakovane pozdeji a mam to tak funkcne vyreseno, tak se nezlob, ale nesouhlasim s teoriemi, ktere pises.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Steiner » čtv 20.6.2013, 14:32

S747N: jaké doklady ta "osoba" při podání žádosti předložila? Případně kdo ji tam osobně doprovázel? Třeba by to tu "teorii" trošku líp osvětlilo. 8-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » čtv 20.6.2013, 14:48

Steiner: nejednalo se pouze o jednu osobu a vzdy predlozila pouze Zadost o povoleni. V prvnim pripade jsem tam vubec nebyl, v druhem pripade jsem cekal na chodbe.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od reddog » čtv 20.6.2013, 14:55

S474N píše: Tedy receno jinak, kdyz pouziji neco zbytecne trapneho ja, lze to brat s jistym nahledem toho, ze to napsal "nedospely plebs s detskym myslenim".
cmk píše:To jsem rad, ze ses priznal a tim oduvodnil ledsaco z historie i pritomnosti tohoto fora....
Hold jsem asi méně konstatntni a občas se ze me stane take nedospely plebs s detskym myslenim.
Tak mam pocit, ze Seikel nic nevyresil ;-) zato jsme se (alespon nekteri, tedy minimalne ja) jaksi dozvedeli, ze nekteri z nas jsou obcas/casto "nedospely plebs s detskym myslenim". Tak to mi pripomina zminku o skolce z jineho topu a to znamena, ze jsem opet v pr...i. V kazdem pripade si myslim, ze nekomu, neco, od nekud a mozna i nekdy (casto) muze lezet v zaludku. Asi mozna zrejmne nejake zasute nevyresene neco. Ale pravda, nechci spekulovat, bo nejsem zjevne na stejne diskuzni vysi. LEX neLEX, tohle je spise o interpretacich mezi konkretnimi lidmi. Ale pravda, ja se v tom moc nevyznam. Evidentne jsou zde na to jini experti (mysleno opravdu seznali).

Pripomina mi to lehce ne/odmitani pouzivani - zavedeni Zadosti o povoleni pres nakupku.
Takze nas mily Seikele :-) . Projed to a rekni nam pak vysledek. Alespon budeme mit za Brno jasno.

Jesteze nejen toto forum je, alespon je kde sosat info. Bo se to probira dokola, a vzdy se objevi neco noveho.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Steiner » čtv 20.6.2013, 14:56

S747N: no a protože sklo snese všechno a nemáme si tvoje tvrzení jak ověřit, tak holt asi nezbývá než ti věřit :?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » čtv 20.6.2013, 15:01

Steiner: pokud mas pocit, ze si vymyslim, tak je mi lito. Taky jsem nejak nepobral ten pouzity "plural majesticus", protoze spousta lidi o tom, co jsem zde napsal, nema duvod pochybovat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od reddog » čtv 20.6.2013, 15:08

Satan:
A proc by jsi si mel vymyslet?

Co ja vim, tak Seikel se ptal prave Certa. Je tak?

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od cipis » čtv 20.6.2013, 15:29

červený: žádost o povolení přes datovku, ne nákupku ;-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od reddog » čtv 20.6.2013, 15:33

Jo jo, diky za opravu. Jasne ze pres datovku ;-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od cmk » čtv 20.6.2013, 16:21

reddog píše:Tak mam pocit, ze Seikel nic nevyresil ;-) zato jsme se (alespon nekteri, tedy minimalne ja) jaksi dozvedeli, ze nekteri z nas jsou obcas/casto "nedospely plebs s detskym myslenim". Tak to mi pripomina zminku o skolce z jineho topu a to znamena, ze jsem opet v pr...i. V kazdem pripade si myslim, ze nekomu, neco, od nekud a mozna i nekdy (casto) muze lezet v zaludku. Asi mozna zrejmne nejake zasute nevyresene neco. Ale pravda, nechci spekulovat, bo nejsem zjevne na stejne diskuzni vysi. LEX neLEX, tohle je spise o interpretacich mezi konkretnimi lidmi. Ale pravda, ja se v tom moc nevyznam. Evidentne jsou zde na to jini experti (mysleno opravdu seznali).

Pripomina mi to lehce ne/odmitani pouzivani - zavedeni Zadosti o povoleni pres nakupku.
Takze nas mily Seikele :-) . Projed to a rekni nam pak vysledek. Alespon budeme mit za Brno jasno.
Ja teda nevim, ale Seikel dostal odkaz na "Oficialni stanovisko MVCR - příslušného oddeleni" a dostal k tomu komentar od 2 lidi z Lexu plus od Certa, kterak uz to ma vyresene.
Pricemz se v podstate ta reseni i ten dokument shoduji, jen se vede diskuze nad necim, co by mozna mohlo prijit, kdyby...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Steiner » čtv 20.6.2013, 17:53

S474N: znovu ti doporučuju přečíst si Správní řád a zamyslet se pak nad tím, kdy je a kdy není vlastník zbraně účastníkem správního řízení o vydání povolení k držení a nošení. A když už budeš v tom dumání, tak se taky zamysli nad tím, proč nemůže být žadateli jedním papírem (rozhodnutím) vydáno povolení k držení a nošení všech zbraní zaregistrovaných v ČR, protože ta otázka zcela jistě vzápětí přijde. Já teď jedu na 3 dny do zahraničí, tak s tím nemusíš spěchat, klidně si to přečti i víckrát :wink: .
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » čtv 20.6.2013, 17:58

Steiner: pri vsi ucte, nez tohle hrani na kocku a mys by bylo lepsi svou argumentaci napsat konkretne, jasne a vystizne, aby se zejmena ostatni podle toho mohli zaridit. A ne takoveto jinotaje - zrejme to mozna frci u LEX, ale tady jsme na MG. Takovymto stylem by se mohli uzavrit veskere fora, protoze by to bylo zbytecne - nikdo by se nic nedozvedel, respektive by byl "obecne" odkazan.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od cmk » čtv 20.6.2013, 19:55

To o tom, kde co frci je opravdu levny kop :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od maja » čtv 20.6.2013, 20:04

Co si na tyhle vaše diskuze založit vlastní vlákno a netahat je do ostatních? Neustále tu do sebe kopete a je jedno, kdo to začal.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » čtv 20.6.2013, 20:05

cmk: nedokazi posoudit, neb to forum je pro normalni plebs nepristupne. Nicmene bych se radeji vratil primo k danemu tematu a radeji ho posunul nekam dale. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz