Puškař Balvín - G26 výměna mířidel


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 303

Registrován: pon 07.1.2008, 23:31

Bydliště: 50°9'11.987"N, 14°5'28.934"E

Puškař Balvín - G26 výměna mířidel

Příspěvek od berny15 » sob 19.4.2008, 16:12

Dobrý den

Jsem majitel G26 od ledna tohoto roku.Na tuto zbran jsem si objednal v Usa tritiová miřídla od firmy Trijicon,která přišla originálně zabalená a pohledem ve tmě jsem se přesvědčil že bezvadně svítí.Tyto miřidla jsem svěřil k odborné montáži p.Balvínovi z Kladna u kterého jsem předpokládal,že výměna bude pro tak známé jméno na kterého se předává telefonní číslo snad jako státní tajemství běžnou rutinou.Zbran byla přijmuta do opravy v půlce února tohoto roku s termínem dodání cca.14 dnů.Dne 29.1.jsem si zbran vyzvedl a zaplatil 700kč za výměnu.Doma jsem zjistil že muška nesvítí a že je zbroušena na výšku,je možné že neopatrným zacházením nebo pádem na zem došlo k poškození skleněné ampulky s tritiem.Toto jsem šel druhý den reklamovat do obchodu,kde slíbili věc předat p.Balvínovi k reklamaci a k odstranění závady.Po cca 14 dnech jsem tohoto puškaře telefonicky kontaktoval a při našem rozhovoru mi řekl,že mušku poškodil při montáži a slíbil provést náhradu a výměnu za novou na své náklady.Po naší vzájemné dohodě byla muška odeslána k reklamaci do USA k prodejci,ale sám nevím proč když tento puškař sám přiznal její poškození.Reklamace byla samozřejmě zamítnuta s tím,že byla provedena nepovolená úprava.Já sám jsem sháněl prodejce,který by dokázal zajistit prodej samostatné mušky,ale bez výsledku.Po několika mých tel.dotazech kdy jsem se snažil zjistit,kdy bude provedena oprava a výměna mušky za novou jsem byl neustále odkazován na další a další týden,ale zbran nabyla vždy ve smluveném termínu opravena a tento stav trvá do dnešního dne.Včera jsem měl mít opět zbran připravenu v prodejně což mě osobně slíbil p.Balvín,tak jsem se natěšený pro ni vypravil,ale múžete hádat jak to dopadlo.Včera večer jsem p.Balvínovi volal,telefon mi nebral,dovolal jsem se až dnes a náš rozhovor mě tak rozhodil,že jsem se rozhodl napsat tento článek.Dozvěděl jsem se,že zbran má stále u sebe na chatě,opravena že není,miřidla od firmy Trijicon jsou šmejd za pár korun a když jsem řekl,že celou věc předám k řešení České obchodní inspekci tak mi bylo sděleno zvýšeným hlasem a arogantním způsobem at si to předám komu chci,že ČOI p.Balvína vůbec nezajímá.To prosím cituji jeho vyjádření doslovně.Za celou dobu co má moji zbran u sebe což je od 1.3.2008 nebyl schopen ani jednou zavolat a sdělit mi kdy bude zbran opravena,nebo říct co a jak.Při našem dnešním rozhovoru mi bylo dokonce řečeno jestli moji zbran chci at si pro ni přijedu k němu cca asi celkem 70km,že opravena stejně není.Omlouvám se,že možná někoho obtěžuji tímto článkem,ale jen chci varovat lidi před takovýmto podnikatelem,který si s ničím neláme hlavu.K dnešku mě stála oprava 700kč,dalších zhruba 200kč za telefony a nepočítám čas strávený na netu vyhledáváním prodejců,zasílání emailů s dotazy ohledně nákupu mušky atd.Opravdu důrazně varuji všechny zájemce o provedení opravy či úpravy zbraně před tímto pánem.Já jsám jsem zvědav jak se situace vyřeší,vše výše zmíněné mohu doložit paragony s cenou opravy,i paragonem o přijetí reklamace s datumem 1.3.2008Děkuji za váš strávený čas při čtení tohoto článku a přeji dobrou mušku.L.Bernard Kladno

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » ned 20.4.2008, 8:30

Skromná rada:
1). Získejte svůj Mlock 26 zpět do své moci - neodkládejte to- tedy jeďte těch 70 km tam, kde ho má. Nejlépe se svědkem a fotoaparátem. O předání sepište předávací protokol s dovětkem o porušení zbraně. Zbraň si vyfoťte, a koukněte, kde byla uschována ... V případě neochoty zbraň vydat okamžitě argumentujte Policií ČR - s tím, že se pán dopouští trestného činu, a že okamžitě podáte trestní oznámení (při podání tr. oznámení nemusíte jeho jednání kvalifikovat, od toho je Policie, tedy nelamte si hlavu, zda-li je to zpronevěra, podvod, etc).
2). Neobracejte se na ČOI, obraťte se na advokáta. A pak k soudu... V případě, že věc se má tak, jak ji popisujete, s největší pravděpodobností u soudu "uspějete" - jestli chcete, pošlete mi SZ, konkrétně v Kladně mám spolužáka advokáta, co má rozum, a není zlatokop... V těchto případech je praxe taková, že by pán platil i náklady řízení, ve finále by Vás soud nestál ani korunu, i těch 2 x70 km cesty autem by musel "puškař" cvaknout.
Mrtví nemluví...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 68

Registrován: ned 27.8.2006, 15:51

Bydliště: Středočech

Příspěvek od kukurap » ned 20.4.2008, 8:38

Nezlob se, ale to ti nebylo ani trošku divné že výměna mířidel bude trvat 14 dní??? Balvína znám a vyjadřovat se nebudu - také osobní zkušenost. ale mířidla by ti v Praze vyměnili jak v Kentauru nebo u Brýmové. Z Kladna co bys "26" dohodil.
STI Lawman,HK USP Match,Ruger KGP161,S&W 340MP
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 20.4.2008, 14:19

kukurap: naopak si myslim, ze kazda dalsi reference na pana Balvina sem vice nez patri. Takze jake mas zkusenosti ty?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 303

Registrován: pon 07.1.2008, 23:31

Bydliště: 50°9'11.987"N, 14°5'28.934"E

Příspěvek od berny15 » ned 20.4.2008, 15:20

kukurap:díky za tvoji odpověd,bohužel jsem dost časově zaneprázdněn,takže volba nechat miřidla vyměnit u nás na Kladně byla pro mě nejpřijatelnější varianta.Doba 14 dní kterou uvádím je způsobena tím,že p.Balvín si jezdí pro zakázky do prodejny jednou za tuto dobu a zbraně si odváží na statek do Račice,kde provádí požadované úpravy atd.Dnes již vím,že jsem udělal chybu,ale nemohl jsem vědět co se stane při tak banální výměně.Prosím všechny ostatní kdo mají s tímto puškařem?také špatnou zkušenost at se nebojí a napíší co se jim stalo a jak p.Balvín reagoval v jejich případě.Já sám jsem jeho jednáním velmi znechucen a myslím si,že čím více lidí uvede svůj konkrétní případ tím lépe pro všechny ostatní aby si nenaběhli jako já nebo kdokoliv jiný.V zahraničí by s takovým podnikatelem zatočili hodně rychle,u nás bohužel je situace taková jaká je.Ještě jednou děkuji za vaše názory.L.Bernard Kladno
Uživatelský avatar

Příspěvky: 68

Registrován: ned 27.8.2006, 15:51

Bydliště: Středočech

Příspěvek od kukurap » ned 20.4.2008, 17:55

berny15: I tak si myslím že jednodenní výlet do Prahy by se ti vyplatil! Výměna na počkání, cena možná nižší, a dle mého i méně starostí. Spíš mi je záhadou proč puškař, kterým Balvím je upravoval orig.mušku určenou pro Glocka? No P.B. rád uvádí jak kterému známějšímu střelci upravoval zbraň, ale Glock který dělal mě mi musel dát dohromady zbrojíř na Leiku v Plzni. Zmr..l celé táhlo spouště, takže koupě nového plus další hlouposti a práce. Ted vím že je lepší dát to někomu kdo opravdu ví co dělá, šetří to peníze, nervy a čas :lol: ! A pokud je nutné a chci to tak si i připlatit nebo i vydržet delší čekací dobu.
STI Lawman,HK USP Match,Ruger KGP161,S&W 340MP

Příspěvky: 33

Registrován: stř 04.7.2007, 19:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Dr.Halíř » pon 21.4.2008, 22:26

Četl jsem tyto příspěvky. Pana Balvína dobře znám a domnívám se, že zbraním skutečně rozumí a svoji práci provádí velice pečlivě a dobře. Sám jsem měl s několika zbraněmi problémy, pan Balvín se k problému postavil velice ochotně a zbraně odborně opravil /či zprovoznil/. Nemohu říci, že bych měl s panem Balvínem nějaké problémy, naopak je velmi vstřícný a ochotný. Zakázek má bohužel velice mnoho a tomu někdy odpovídá i doba čekání. To že poškodil mířidla, se může stát každému puškaři.
Sám jsem kdysi svěřil zbraň, která byla v záruce puškaři z Prahy od Walther Trading a co on se zbraní provedl, to by mě nenapadlo ani v nejhorším snu. Pan Balvín skutečně věci rozumí a zákazníci jsou s ním převážně spokojeni.
Tvoje zbraň je vždycky ta nejkrásnější:)))

Glock 21 (3.gen) .45 ACP, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, ČZ 858 Tactical 7,62x39, CZ 75 SP-01 Shadow 2012 9mm Luger, ČZ 550 Predátor .308 Win.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 21.4.2008, 22:38

Dr.Halíř: to ze jsi ty spokojen neznamena, ze musi byt automaticky spokojeni i jini. Dle vseho to zatim vypada, ze je vice nespokojenych, nez tech spokojenych.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » úte 22.4.2008, 10:36

Dr. Halíř - že poškodí mířidla se samozřejmě stát může, nikdo nejsme neomylní. Ale dle mého skromného názoru má tato situace pouze 2 řešení, po kterých může pan puškař odejít středem se ctí. Dovoz nových a výměna grátis nebo vrácení částky, kterou poškozená mířidla stála. Nevšiml jsem si, že by se vydal kteroukoliv z těchto cest.
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!

Příspěvky: 33

Registrován: stř 04.7.2007, 19:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Dr.Halíř » úte 22.4.2008, 11:35

Poměrně mě to dost udivuje, kdybych p.Balvína neznal, asi bych měl názor jiný. Jestli je skutečně příběh výměny mířidel pravdivý, faktem je, že pokud došlo k poškození mířidel p.Balvínem při montáži /jak údajně přiznal/, měl správně zbraň opatřit mířidly jinými ve vlastní režii a zbraň jimi osadit. Zeptám se ho na tuto záležitost, protože mě to osobně zajímá.

To Satan: Z pár příspěvků nelze soudit, zda jsou lidé více či méně spokojeni s prací p.Balvína a věřím tomu /jak je tomu ostatně zvykem/, že píší převážně jen ti nespokojení a ti to jsou spokojeni, nemaj důvod se zdržovat příspěvky...
Tvoje zbraň je vždycky ta nejkrásnější:)))

Glock 21 (3.gen) .45 ACP, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, ČZ 858 Tactical 7,62x39, CZ 75 SP-01 Shadow 2012 9mm Luger, ČZ 550 Predátor .308 Win.

Příspěvky: 303

Registrován: pon 07.1.2008, 23:31

Bydliště: 50°9'11.987"N, 14°5'28.934"E

Re: Puškař Balvín - G26 výměna mířidel

Příspěvek od berny15 » úte 22.4.2008, 22:50

Dnes jsem si konečně vyzvedl opravený Glock 26 předán do reklamace 1.3.-22.4.2008 Poškozená muška Trijicon byla nahrazena orig.muškou Glock děkuji všem za jejich příspěvky k mému článku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 183

Registrován: sob 14.7.2007, 22:02

Bydliště: Praha

Příspěvek od Jeňýk » úte 22.4.2008, 23:54

Výměna miřidel u pana Balvína se evidentně vyplatí :shock: .
Glock 17, CZ 858 Tactical, Mossberg M590 A1, Tokarev 1933, Sajga M3, Makarov PM, Mosin 44, Beretta 71, SVD-63 Dragunov

Příspěvky: 155

Registrován: pát 16.11.2007, 7:11

Zbraň: GLOCK

Bydliště: praha

mířidla

Příspěvek od Miloš Verner » stř 23.4.2008, 6:59

Koupit si tritiová mířidla, zaplatit za výměnu dost peněz, čekat na zbraň téměř tři měsíce a ve finále mít obyčejnou mušku. Tomu říkám super kšeft! Co na to říkáte vy, jenž jste s p. Balvínem spokojeni? Takhle to dělá dobrý puškař, co myslíte?
Bylo hůř a lidé šli!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » stř 23.4.2008, 9:30

tak to je sila! :shock:
neviem co viac k tomu povedat!?
lepsie sediet, ako lezat

Příspěvky: 303

Registrován: pon 07.1.2008, 23:31

Bydliště: 50°9'11.987"N, 14°5'28.934"E

Re: Puškař Balvín - G26 výměna mířidel

Příspěvek od berny15 » stř 23.4.2008, 12:24

Omlouvám se,ale zapomněl jsem dodat,že byla nahrazena tritiovou muškou (z článku to snad logicky vyplívá)od firmy Glock,ale hlavně mi nebyl dodán ani prodejní paragon z obchodu kde byla zakoupena,takže ani nevím jak je to se zárukou atd. L.Bernard

Příspěvky: 33

Registrován: stř 04.7.2007, 19:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Dr.Halíř » stř 23.4.2008, 17:08

Záruku na vyměněnou mušku p.Balvínem máš samozřejmě u pana Balvína, jako tvého prodejce této originální mušky od Glocka. Celá situace mě osobně zajímala, protože mám s p.Balvínem jen ty nejlepší zkušenosti, proto jsem mu volal, abych se dozvěděl celý stav této záležitosti. I po tomto rozhovoru si však myslím, že pan Balvín se i v tomto případě snažil zákazníkovi vstříc a delší doba, po kterou se tato reklamace táhla, byla způsobena nemožností sehnat samotnou mušku /skutečně se samotná neprodává/ s absencí mířidel od firmy Trijicon, na které bez výhrady majitel trval.
Tvoje zbraň je vždycky ta nejkrásnější:)))

Glock 21 (3.gen) .45 ACP, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, ČZ 858 Tactical 7,62x39, CZ 75 SP-01 Shadow 2012 9mm Luger, ČZ 550 Predátor .308 Win.

Příspěvky: 303

Registrován: pon 07.1.2008, 23:31

Bydliště: 50°9'11.987"N, 14°5'28.934"E

Re: Puškař Balvín - G26 výměna mířidel

Příspěvek od berny15 » stř 23.4.2008, 17:56

Dovol mi,abych reagoval na tvůj příspěvek.Na mušce od f.Trijicon jsem netrval,protože vím,že se samostatně nedá sehnat a p.Balvín mi ani nenabídl náhradu zakoupením nového kompletu od jakékoliv jiné firmy ani vrácení peněz za montáž a poškozenou mušku.Samostatně prodejnou tritiovou mušku jsem sehnal pouze u MPI ale jen od f.Glock.Tuto možnost jsem p.Balvínovi oznámil,ale i tak to trvalo 3 týdny než tuto mušku zakoupil a namontoval,nevím čím byla způsobena taková časová prodleva od doby co jsem mu tuto informaci poskytl.Je mi jasné,že nyní bude veškerá vina přehazována na mě,protože si zřejmě někdo myslel že si nechám vše líbit a budu jen čekat než se věc nějak vyřeší.At si z výše popsaného udělá úsudek každý sám.Nezlobte se ale od ted už nic komentovat nebudu,to je vše k dané věci.

Příspěvky: 80

Registrován: úte 25.12.2007, 20:16

Zbraň: G26

Příspěvek od Kurt » stř 23.4.2008, 19:22

A my ostatní tady na to budeme čumět s otevřenýma hubama a kroutit hlavou, protože se pravdu nikdy nedozvíme - každý z účastníků na to má jiný pohled a nikdo jiný, nestranný, u toho nebyl. Takže se pravdy nedobereme. (koneckonců "The truth is out there")
Snad nám to pomůže alespoň k tomu, že si budeme dobře rozmýšlet, komu dát do rukou svoji zbraň.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 23.4.2008, 22:28

No tak v kazdem pripade to neni problem majitele, ale zbrojire, ze se muska samotna neprodava. Mel okamzite koupit komplet, musku potichu vymenit a jeste se modlit. A ne timhle stylem, kdy necha zakaznika "vycukat" x tydnu *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Příspěvek od O.Gun » čtv 24.4.2008, 9:36

Tak tak.
Takhle každý "slušný" prodejce či sevrvis (v našem případě puškař)
reší reklamace.

Když něco pokazim v práci: zaplatim, objednam, vyměnim. 8-)

Dál se neřeší. Když se to udělá jinak, tak zákazník příště nepřijde. To je jednoduchý.

Každopádně tohle z mého pohledu není normální řešení reklamace, když evidentně něco pokazil.
To je můj názor. :wink:

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz