Puškohled na MAO v nižší cenové relaci


Vše o Taktické malorážce, aneb o novém směru v malorážné střelbě u nás

Moderátor: Grinch

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od midlos » stř 23.3.2011, 19:46

Ahoj všichni,

tuším, že pokládám otázku, která byla položena již mnohokrát, ale i tak se pokusím.
Chci se pokusit střílet z malorážky na 50 metrů a chci samozřejmě i nějaký puškohled, protože střílím dioptrem a chtěl bych mít lepší výsledky.

Nechci utopit v puškohledu x násobek ceny pušky a tak se poohlížím po něčem levnějším.
No a jelikož jsem laik a nerozumím tomu, ptám se tady, jestli by mi někdo mohl poradit, případně pomoct vybrat ze mnou uvedených puškohledů.

Po přečtení mnoha příspěvků na několika fórech zabývající se problematikou puškohledů je mi jasné, že se mnozí zděsí, co jsem si to vybral za „shit“.
Ale chápejte, nechci puškohled za balík, abych zjistil, že mi to s puškohledem nejde tak, jak jsem očekával a aby mi pak drahý puškohled ležel ve skříni.

Je mi taky jasné, že mnou uvedené puškohledy nebudou zřejmě perfektní, ale moje otázka zní, jestli se s nimi dá střílet MAO a jestli je skrz ně vidět na terč.

Případně pokud se někomu bude chtít dopručit něco jiného, budu jen rád.

Děkuju

http://www.gunshop.cz/cs/sport-hd-ir-3- ... -3022.html

http://zbrane.subrt.cz/puskohledy-ostat ... nighteater

http://www.zbranenaobjednavku.cz/produk ... md-6-24x44

http://www.zbranenaobjednavku.cz/produk ... ed-4-16x50

http://www.zbranenaobjednavku.cz/produk ... -1-4-16x44
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od daveG17 » stř 23.3.2011, 20:35

Ahoj, pokud pomýšlíš jen na MAO, pak OK, pokud ale zajdeš i na jiné závody, dost často je maximální povolené zvětšení 4x, takže variabl s nejmenším zvětšením 4x ještě zkousnou, s 6-24 nebo ještě větším si už neškrtneš.
Já mám NS Nighteater 4-16 x 44 s osnovou LRX, podrobněji je recenzován tady.
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od Grinch » stř 23.3.2011, 21:52

Zdravim...

Tak abych pravdu řekl, tak tady jsem celkem váhal a dumal, co odpovědět :crazy:

Prvně bych zřejmě chtěl upřesnit nějaké pojmy.

Pojem MAO - můžeme jej chápat jako:
- zkratku MAO pro malorážnou odstřelovačku, chápáno jako definici typu zbraně - malorážka s optikou - pak je vše ok, ale upravte trochu kontexty

- pokud jej budeme chápat jako zkratku Ma"O" - soutěž Malorážná "odstřelovačka" HK a Pha (záměrně píši uvozovky, ať aspoň tady nejde o blamáž na střelce), tak bych Tě rád odkázal do patřičného vlákna na jiném fóru u konkurence, kam tato diskuze patří...

Zde bychom se mohli bavit o Taktické malorážce... což je diametrálně jiná disciplína s diametrálně jiným zaměřením a hlavně s diametrálně jiným přístupem ke střelcům, než má Ma"O"...

Nikdo si nehraje na odstřelovače, nikdo se nesnaží tuto činnost nasimulovat, protože to nelze... A veškeré informace podáváme doopravdy takové, jaké ve skutečnosti jsou...


Takže bych Vás chtěl požádat abyste oba své příspěvky specifikovali a pozměnili tak, aby mohli zůstat v tomto oddělení, DĚKUJI


Doufám, že je vše OK... :angry:
---------------------------------------

Teď k té optice...

Pokud to vezmeš objektivně, tak si musíš upřesnit pár věcí:
- NA JAKOU SOUTĚŽ TO UPOTŘEBÍM
- JAKÁ JE MAXIMÁLNÍ CENA CO JSEM DO TOHO OCHOTEN DÁT

Add první bod:
Máš několik možností u nás - různé klubové soutěže, pak z těch známých Ma"O", Sniper Otrokovice a Taktickou malorážku následovanou Mizivýma cílema (první soutěž MaO!!!)

Mizivé cíle
Jednoznačně omezeno na 4x (dle mě zpátečnické a zbytečně degradující spoustu flint - se 4x si jinde neškrtneš. Nvm proč nedali 6x, kde těch slušných variablu je dost), osnovu to chce tenčí aby byly vidět centry cílů

Ma"O"
Myslím si svoje, ale co se týče optiky, tak je na Classic proklamované zvětšení 12x, ale kdo ví jaxi ty pravidla uzpůsobí, aby se jim to lépe hodilo do plánů. A upřímně na kategorii Unlimited to v těchhle cenách nemá vůbec cenu. Osnova je jedno, avšak dost lidí se nechalo natlačit do vlasových osnov, se kterýma si jinde neškrtnou (ale to je defekt soutěže a volba každého)

Otrokovice + Taktická malorážka
Diametrálně odlišné soutěže. Jednoznačně je nutnost taktické osnovy kříže (MilDot, MilHash, či jiná dílcová osnova). Jedná se spíše o dovednostní soutěže, než, na rozdíl od výše uvedených, o terčové mířenky. Omezení optiky není žádné, bo omezovat optiku je blbost v dnešní době. Zvětšení se alespoň u TM vyžaduje nejméně 12x, ale s využitím pozorováku a jisté odhodlanosti střelce, je to na každém... Tedy bez omezení

Add druhý bod
Ceny si u nás můžeš rozdělit na několik levelů - jedná se pouze o můj názor vytvořený na základě toho ,co jsem měl, přes co jsem koukal, s čím jsem klikal a k čemu jsem se dopracoval...

Za mě takto:

do 10tis - jednoznačně nejlepší poměr cena/výkon Delta Titanium 4-16x42, od léta by zase měla být prodejná i verze 6-24x42, obě mají možnost MilDot osnovy, tedy ideální na všechny výše uvedené soutěže (z hlediska viditelnosti terčů, ne stavby a principu celé soutěže!!!), další zajímavou volbou tady mohou být některé verze Hawke Sidewinder (ale zde je údajně možnost narazit na špatný kus)

10 - 20 tis - tady jednoznačně vede za cenu kol 17tis Vortex Viper PST 6-24x50 tuším, kde jde o luxusní optiku vhodnou i pro VeO (pravou Velkorážnou a doopravdy už i odstřelovačku). Kdo by ovšem chtěl paralaxu od 10m, tak tam jednoznačně za cenu kol 20tis Nikko Stirling Diamond 10-50x60 Sportsman

cena nad 20 tis - tam jsou to značky SaB, Zeiss, NightForce, Deon atd atd :wink:

Vzal jsem to obecně, protože je nutné zdůraznit to, že hlavně u optik jde o to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ Z CELÉ FLINTY! Se špatnou optikou nelze střílet dobré výsledky...

Někde Vám mohou tvrdit, že ta nejlepší volba odměřování atd je klikáním...
S prominutím je to hloupost, protože drtivá většina optik pod 10tis, a dokonce i dost optik do 20 tis, NEMÁ SPRÁVNÝ KROK KLIKÁNÍ A MĚNÍ NÁSTŘEL SE ZVĚTŠNÍM NEBO S KLIKÁNÍM... což defakto degraduje nejen optiku, ale hlavně celého střelce... :huh:

Navíc oči máme jenom jedny a koukat přes popelník a nebo přes mléko není zrovna to nej co pro ně můžeš udělat... :shock:

Takže závěr
Počkal a nebo našetřil bych jednoznačně na tu Deltu Titanium 4-16x42 - je to puškohled za který ručím, že bude super, vzhledem k ceně a výkonu předčí i jiné optiky kolem 10tis!!! Má osnovu, kterou použiješ na všech soutěžích a hlavně zvětšení, se kterým je možná každá soutěž u nás (komplexně ale jak která :crazy: )
Pokud bys jo kor chtěl dobře udělat, tak počkej na tu Deltu 6-24x42 - ta předčí i mnohem dražší optiky!

Co se týče Tebou uvedených optik tak vyloženě NEDOPORUČUJI Základního Hawke, KonusPro, GameKinga a opatrný bych byl i s tím Nighteater v té nížší verzi...

Ten vyšší NS Nighteater by nemusel být špatný, ale to se chce jednak už zeptat větrovkářů kdo ho má na GS a nebo přišetřit pár drobných a koupit tu deltu, za mě jednoznačně baštit měsíc rohlíky, ale mít pořádnou optiku, kterou pak můžeš ze všech těch puškohledů prodat s nejmenší finanční ztrátou!!!

Jinak je zde ... http://www.binox.cz/puskohledy-delta-op ... 42-mildot/

Martin
Naposledy upravil(a) Grinch dne čtv 24.3.2011, 13:41, celkem upraveno 1 x.
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od midlos » čtv 24.3.2011, 11:45

Děkuji za odpověď,
jen upřesním, že mám zájem střílet "malorážnou odstřelovačku, chápáno jako definici typu zbraně".

Tvoje argumenty chápu a pokusím se "jíst měsíc rohlíky".

Ještě jednou díky.
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od Grinch » čtv 24.3.2011, 12:01

Super. muzeme pokracovat v diskuzi dale :D :-)

omlouvam se jestli to vyznelo utrhovacne nebo nabubrele, to nebylo cilem...

jen bych byl moc rad, aby bylo vidno to, ze TM je zcela neco jineho, zamereneho na jiny typ strelcu a jiny typ dovednosti...

Osobne rikam veci narovinu a pokud se to nekomu nelibi, tak at se s tim smiri :crazy: :-)

ty rohliky byly obrazne samozrejme. Nejlepe kdybyses prijel podivat treba nyni v sobotu k nam na zavody... optik tam bude nespocet...jak nikka, tak delty a i hawke...

takze bys primo videl, co a jak a vim, ze kluci moc radi nechaji kouknout skrze sklo...

ta delta je v dane relaci doopravdy unikat... ovsem dani za obraz je paralaxa na objektivu a palcovy tubus...
Naposledy upravil(a) Grinch dne čtv 24.3.2011, 13:16, celkem upraveno 1 x.
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od Grinch » čtv 24.3.2011, 12:05

Samozřejmě všechny mé informace jsou čistě jen můj názor (za kterým si stojím), takže nejlépe, když si vše ještě tak 5x jinde ověříš :listen:

Každopádně kdybys měl zájem se přijet podívat na závody, tak místa je na střelnici dost!
Naposledy upravil(a) Grinch dne čtv 24.3.2011, 13:42, celkem upraveno 1 x.
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: stř 02.3.2011, 18:17

Zbraň: ZKM 452 Style

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od kitcarcup » čtv 24.3.2011, 13:29

Ideálně přijeď na, TM do Třebíče tuto sobotu, podíváš se, zeptáš se střelců a budeš víc vědět proč :!: chceš investovat do lepšího skla. Jinak se řid doporučením co napsal GRINCH.

Na svojí pušce mám Leapers AccuShot 8-32X56 AO MilDot RGB EZ-Tap. Ještě k tomu budu dokupovat velký kolo na paralaxu. (Puškohled 8tis, 500kč kolo na paralaxu+pevná montáž). Rozhodně jsem udělal dobře s investicí. Prohlédl jsem i další optiky a DELTA se zdá být ještě kvalitnější sklo, má i jemnější kříž ale já jsem spokojen. A to zvětšení až 32x je luxus.
Na závodech Taktické-malorážky v sobotu Tě nechám klidně podívat když řekneš "PROSÍM" :D :D :D

ZDE CHCI PODEKOVAT GRINCHOVI ZA DOBROU RADU S VOLBOU PUŠKY A PUŠKOHLEDU:
:wink: Díky GRICHI za tip :arrow: že jsem nevyhodil čtyři tisíce za "levné" sklo, který bych pak se snažil rychle prodat, protože by to degradovalo flintu.

KITCARCUP
ZKM 452 Style + Leapers AccuShot 8-32x56 MilDot EZ-Tap + bipod Harris style 6-9"
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od Grinch » čtv 24.3.2011, 13:32

Kitcarcup: Díky za zastání se, na závodě máš ten párek v rohlíku zdarma, jaxem slíbil :mrgreen:
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: stř 02.3.2011, 18:17

Zbraň: ZKM 452 Style

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od kitcarcup » čtv 24.3.2011, 15:40

Tak to abych fakt přijel :D
Grinchi ukážu Ti v třebíči to moje sklo a flintu, co na to řekneš. (pokud budeš mít chvíli čas)
Hodně zdaru organizátorům. A to počasí už jen...
ZKM 452 Style + Leapers AccuShot 8-32x56 MilDot EZ-Tap + bipod Harris style 6-9"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od Haness » čtv 24.3.2011, 19:33

Zdravím,

já mám optiku Falcon Menace 4-14x44FFP http://www.falconoptics.com/4-14x44FFP.php s křížem ML16 a musím říct že optika je to celkem v pohodě. Až na velice tuhé točítko zoomu, které je zespodu zadělané vazelínou proti průniku vody.

Sklo je taky v pohodě, krok rektifikace by mohl být lepší ale jinak je to v pohodě, box testem prošel taky na výbornou, takže suma sumárum je to za tu cenu dobrá volba, ale má své nevýhody. Pro mě osobně jsou ty točítka a jejich chod hlavním mínusem, jelikož je pro mě krok rektifikace na naprosto prvním místě. Nicméně tento puškohled už nejspíš neseženeš, jelikož ti ho z Anglie nepošlou.

Jestli budeše na TM tak si skrz něj můžeš klidně vystřelit :wink: Stačí přijít a říct.

Co se týká Delty tak z toho co jsem viděl je to velice dobře zpracovaný puškohled, krok rektifikace je velice dobrý a totéž sklo, kříž by možná mohl být trošku tenší, ale u soutěže jako je TM to nehraje až takovou roli. Tzn. v rámci možností jež jsi vymezil bych šel jednoznačně do té Delty.

Poměrně důležité je i sledovat od kolika metrů (yardů) je paralaxa, aby se ti nestalo že bude třeba od 100 m a ty jsi pak neměl na blízkých terčích rozmazaný obraz. Někdy je to těžké najít, protože někteří výrobci to neudávají, ale když to pohledáš tak to většinou najdeš někde na netu.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 28.3.2011, 11:46, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od midlos » čtv 24.3.2011, 19:54

Hele já jsem normální jelito.
Co je to ta "paralaxa" ?
Nějak lidsky. Na Wikipedii to sice je vysvětleno, ale že by to bylo srozumitelné, to se říct nedá.
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od Grinch » čtv 24.3.2011, 20:03

Takže lidsky :D

Začnu tím, kde ji najdeš - u té delty je na objektivu, tzn koriguješ paralaxu tím, že otáčíš objektivem. Na více puškohledech ji najdeš na středové kostce na levé straně jako další třetí komínek.

Bývá značena buď v metrech a nebo yardech, na taktických puškohledech pouze čárky (třeba moje NF)

K čemu slouží - každý správný větrovkář, nimrod a vlastně většina střelců Ti řekne, že k měření vzdálenosti :crazy: :bomb: :angry:
To svým způsobem je a není pravda.

Paralaxa primárně slouží k tomu, aby sis zaostřil obraz!!!

Prostě se podíváš na cíl, který můžeš mít mázlý a pokud máš správně nastavenou korekci dioptrií, tak pomalu točíš paralaxou tak dlouho, až se Ti obraz zaostří co nejlépe.

K tomu to primárně slouží, k ničemu jinému to udělané nebylo (kdo je chytřejší než já, tak mne prosím opravte, rád se přiučím).

Fundovaně Ti prostě mění ohniskovou vzdálenost puškohledu - tzn můžeš zaostřovat na různé vzdálenosti.

Jen prostě pak někoho napadlo, že když je ostrý obraz, taxe vlastně koukáš na tu přesnou vzdálenost jako je terč, tzn, že když se podívá na štelování paralaxy, tak uvidí, jak je cíl daleko...

Někde to propagují jako supr trupr přesnou věc na měření vzdálenosti, ale zas to naráží na to, jak moc kvalitní puškohled máš a jak moc přesně je kolo paralaxy ocejchováno (i když bude šmajdavé, tak si stačí to kolo poopravit svýma značkama, kdyžtak pak ukážu na TM)

Bylo to srozumitelné?
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 66

Registrován: čtv 10.3.2011, 19:44

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od rimfireBR » čtv 24.3.2011, 20:26

zdar TM pacijenti :inlove: na závod povezu na pušce sightron SIII 20x42 s křížem modifikovaný mildot a v kufru vezu čerstvě z celnice vymodlený :lol: sightron SIII 16x 42 se stejným křížem.
Můžete kouknout do obou :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od Haness » čtv 24.3.2011, 20:28

Ačkoliv to Grinch vzal dost okolo, tak ti u tohoto druhu střelby stačí to, že tím zaostříš puškohled, nějaké special chytré definice z wikipedie jsou k ničemu a stejně to z nich nepochopíš (už čekám nesouhlasné reakce :D ).

Proto je důležité si zjistit od jaké vzdálenosti má ten a onen puškohled paralaxu = od jaké vzdálenosti si dokážeš zaostřit obraz.

jen k tomu co zde řešil Grinch. Já mám třeba paralaxu na levém komínku a přijde mi to jako lepší než ji mít na objektivu.
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od Grinch » čtv 24.3.2011, 20:32

Jsem moc rád, že plníš co si slíbil, že dáváš jednoho z těch Sightronů jako sponzorský dar od Roburu pro vítěze celoroční ligy :lol:

Já tam budu mít taky flintu, sice nenastřelenou ale budu - musím pak odzkoušet střelivo po závodě...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od midlos » čtv 24.3.2011, 20:41

A co znamená tohle ?
To jsem původně myslel ( nesmějte se ) že má co do činění s paralaxou a proto jsem se jí dost obával.

Kamarád mě nechával střelit si z jeho pušky.
Měl ji na nožičkách, takže jsem s puškou vůbec nehýbal.
Když jsem koukal do jeho puškohledu, nedokázal jsem dostat kříž na terč. Buď jsem viděl tmu, nebo kříž puškohledu, ale ne terč, nebo terč i kříž ale jakmile jsem se pohnul kříž cestoval do leva a terč do prava, nebo zase terč utekl někam dolů a kříž nahoru. Prostě mi trvalo tak 30 vteřin, než jsem dostal terč i kříž jakž takž do jedné osy.

Tchán je myslivec, tak jsem mu to pak vyprávěl a on má na kulovnici nějaký starý puškohled. Tak jsem se mrknul a prostě kam koukáš, tam střílíš, během okamžiku, žádné pohybování terče ani kříže.

Čím to tedy mohlo být ?
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od Grinch » čtv 24.3.2011, 20:47

Hele na to je můj názor celkem jednoduchý.

Moc záleží na zvětšení. u puškohledů přes které jsem koukal je velký rozdíl v pozorovacích úhlech při daných zvětšeních.

Jinými slovy na malé zvětšení Ti puškohled dovolí větší chyby v poloze vůči ose puškohledu a vzdálenosti oka od okuláru.

Naopak čím větší zvětšení u variáblu dáváš, tím se projevuje více tunelový jev a pozorovací úhly se Ti zostřují, takže musíš mít daleko přesnější polohu.

Ale vše je jen o zvyku, taky jsem byl na začátku nešťastný a i teď občas hledám polohu, ale doopravdy si zvykneš a natrénuješ tu správnou polohu raz dva...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 66

Registrován: čtv 10.3.2011, 19:44

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od rimfireBR » čtv 24.3.2011, 21:35

to grinch JÁ :mad: se ale vůbec nesměju :crazy: :bomb:
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od Grinch » čtv 24.3.2011, 22:10

I ty jeden, snad byses nezlobil :listen:

Všem přeji dobrou noc, ráno vstávám v 5 abych to stihl...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: stř 02.3.2011, 18:17

Zbraň: ZKM 452 Style

Re: Puškohled na MAO v nižší cenové relaci

Příspěvek od kitcarcup » čtv 24.3.2011, 22:47

Abys viděl v puškohledu, tak oko musíš mít ve správné poloze:
V ose puškohledu a ve správné vzdálenosti od optiky.

Za předpokladu že máš oko přesně v ose puškohledu:

Malá vzdálenost od optiky= tak bys viděl jen kousek světla a zbytek skla by vyplňovala tma.

Velká vzdálenost od optiky= tak bys viděl světlo v celém skle, ale omezoval by sis zorné pole. :idea: Asi jako když dáš oko daleko od klíčové dírky. :idea:
ZKM 452 Style + Leapers AccuShot 8-32x56 MilDot EZ-Tap + bipod Harris style 6-9"

Zpět na „Taktická malorážka“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz