Rada začátečníkovi s výběrem zbraně


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 59

Registrován: čtv 16.2.2006, 23:23

Zbraň: 3dlhe,4kratke

Bydliště: Bratislava - Senica

Příspěvek od skemro » pát 17.2.2006, 11:50

zuzka, ja osobne G nevlastnim (zatial,v lete to dufam napravim) no mam kamarata z G19 a ten ju na strelnici poziciava mojej slecne.Ma tak do 50kg aj z botami a dokaze G19 schovat v dastackom opaskovom puzdre pod tenkou bundickou.A striela z nou bez broblemou aj z tasenim.A musim uznat ze o dost lepsie ako kamarati z policie :D Pred tym som ju ucil z malorazkou Walther P22, tu ma najradsej no na obranu nieje.Skor na zabavu.A 357 magnum vzdala po 2 vystrele.Inac drzim ti palce

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » pát 17.2.2006, 13:13

Zuzka: Hlavně se nenech nějěkýma blbama odradit :!: :) Jestli se ti nechce do Prahy, tak asi bude pro tebe fakt nejlepší si dojít k tomu Abrhámovi. Nebo už jsi tam byla? A jak jsi pochodila?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » pát 17.2.2006, 16:22

zuzka
ak nie si pripravená na takú situáciu,tak..ale ved to zistiš. /môže sa stať,že sa tvoja zbraň obráti proti tebe pri sebemenšom zaváhaní/
Nevadí,len som chcel poznať tvoj názor.Ale....
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Příspěvky: 90

Registrován: čtv 09.2.2006, 18:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Tobiáš » pát 17.2.2006, 22:46

pro Zuzku, ale i pro ostatní: Zbraň si teprve chci koupit, ale dělám už nějaký ten rok bojové sporty (přímo v klubu PČŘ=policejní klub-zaměřeno hlavně na realitu) a taky už mám nějaké zkušenosti z "praxe". Podle Manuálu obrané střelby tvoří psychyka asi 80% souboje a já nemůžu než souhlasit (i když u boje bez zbraně je to asi trochu míň, záleží toitiž víc na fyzických dispozicích člověka). Každopádně psychycké selhání je velice nebezpečné (činí člověka prakticky bezbraným-vím, o čem mluvím!) a pokud člověk není připravený, tak i velice pravděpodobné, zvláště u žen. Tohle není žádný antifeministický názor, ale realita, protože ženám chybí taková ta přirozená mužská agresivita a bojovnost. A až vás půjdou tři chlapi, vám se roztřesou kolena a naser... si do kalhot, je pozdě to začít řešit. Se zbraní si to těžko vyzkoušíte "na ostro", ale hodně dobrá příprava je podle mého právě nějaké bojové umění. Ale jedině něco kontaktního (protože spousta bojových umění se "zvrhla" v takovou podivnou gymnastiku bez jakéhokoliv praktického využití) a taky si myslím, že není vhodné judo. Ideální je box, thajský box, kickbox... Bohužel to nebude přes noc a rozhodně nestačí nějaký rychlokurz, ale myslím, že se to vyplatí. Když nic jiného, je to další způsob obrany. Někdo může namítnout, že existujou dysciplíny zaměřené i na realnou střelbu. Problém je ale v tom, že se střílí do terčů a ono jde hlavně o to praštit si do člověka. Promiňte, že jsem se tak rozepsal, ale myslím, že by se lidé mající zbraň na obranu měli v prvé řadě zajímat o tenhle problém, protože jinak (jak napsal cybernetic) "sa môže stať,že sa tvoja zbraň obráti proti tebe pri sebemenšom zaváhaní".
Rock hard, ride free!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 18.2.2006, 19:59

No jde o to, si vubec pripustit myslenku, ze clovek zbran pouzije proti zivemu tvoru (zamerne nepisu cloveku, protoze ten, kdo chce nekomu sahnout na majetek, zdravi ci zivot neni clovek, ale hovado). Dle me je to minimalni zacatek pro to, si poridit zbran. Nikdo samozrejme nemuze rict, ze se v nejake vypjate situaci zachova tak ci onak, nicmene pokud si sam sobe racionalne "oduvodnim", ze nekomu mohu udelat zraneni neslucitelna se zivotem, je to alespon dobry zacatek.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 90

Registrován: čtv 09.2.2006, 18:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Tobiáš » sob 18.2.2006, 21:04

Souhlasím, ale sám jsem si vyzkoušel, že mezi "připustit si" a "udělat" je ještě hodně (!!!) dlouhá cesta. Samozřejmě můj příspěvek byl jen pro ty, kteří chtějí zbraň používat k sebeobraně.
Rock hard, ride free!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 19.2.2006, 12:45

Tobiáš: no samozrejme, ale pokud si nekdo nedovede ani pripustit tu myslenku, tak ten si nema tu zbran ani kupovat, respektive o tom vubec ani premyslet.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 15

Registrován: stř 01.2.2006, 14:35

Příspěvek od zuzka » pon 20.2.2006, 8:11

Karel73: U Abrháma jsem byla, je to zvláštní člověk, nicméně se mi snažil poradit. Jeho rada byla abych si koupila co nejmenší zbraň, že je to pro ženskou nejlepší volba. Ale až bude den s Glockem, tak si to tam radši ještě zkusím. A do té Prahy, pokud mi to bude časově vycházet, se přijedu podívat.

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » pon 20.2.2006, 10:32

ZUZKA: No, je sice trochu zvláštní, ale asi s ním si nejlépe dohodneš tu předváděčku. Jde o to, aby jsi si vzala do ruky okamžitě po sobě těch několik modelů, o kterých by jsi uvažovala. A uvidíš, který ti nejlépe padne do ruky. Jestli myslel jako nejmenší G26, tak jo, ale pokud měl na mysli nějakou titěrnou šestpětatřicítku, tak je asi vedle, s tou by jsi se tolik nevyblbla na střelnici a akorát by tě to svádělo jí nosit všude jinde než na opasku, kde je asi nejpohotověji při ruce- samozřejmě to není žádné dogma. Byla by sice také dobrá na obranu nežli nic, ale jakékoliv géčko je daleko plnohodnotnější zbraň. Do Awimu bych taky někdy rád vyrazil poznat tuhle partu lidí, ale mám to opravdu z ruky. Ta předváděčka v Borovanech bude asi pro tebe nejbližší, člověk se tam nemusí ani dopředu objednávat a je tam celkem domácí prostředí. A nenech si v případě koupě, kdekoliv, nacpat "nezbytné taktické doplňky" :!: :D Sama časem určitě přijdeš na to, co potřebuješ. I standartní provedení bude OK.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od markony » stř 22.2.2006, 8:16


Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz