Raketová základna USA v ČR


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Jste pro raketovou základnu USA na území ČR?

ANO
26
50%
NE
26
50%
 
Celkem hlasů: 52
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » pát 11.8.2006, 14:52

Hlasuju ne, at si ji udelaj na Slovensku nebo v Polsku, este se na nas zbytecne zamerej teroristi.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pát 11.8.2006, 15:12

Scout:
na slovensko :?: neblázni :!: ve světě ještě mají za to že sme jeden stát :lol:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » pát 11.8.2006, 15:15

ja to posúvam na Ukrajinu :D
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » pát 11.8.2006, 15:17

cybernetic: No jasně, posouvejte to tak daleko až těm dárečkům z východu dáme zadarmo raketovou základnu na to aby nás pak mohli v klidu sami ostřelovat :lol:
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » pát 11.8.2006, 15:18

:lol: :lol:
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pát 11.8.2006, 15:19

Cybernetic:
do maďarska by bylo rozumnější :twisted:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » pát 11.8.2006, 15:23

kua na paprikášov som zabudol.Tam stačí len jedna raketka,základňu nechám na UA, :D
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 11.8.2006, 15:29

cybernetic: "paprikasov" :twisted: :lol: :twisted:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » pát 11.8.2006, 16:41

O kvalitě vojáků US Army jsem měl možnost se před několika lety na vlastní oči přesvědčit na společném cvičení jednotek US Army a AČR. Jmenovitě šlo o Jednotky Ranger. Můžu vám říci, že tento útvar a vojáky v něm by strčil do kapsy kdejaký útvar složený z vojáků ZVS AČR. Kluci od AČR se po cvičení shodli, že to bylo z jejich strany velké zklamání hluboko pod práh předem zaslaných propozic o útvaru. Jediné co Rangers nelze upřít je schopnost překonávat pěšky veliké vzdálenosti. Pokud se však jejich "plán akce" naruší, nejsou schopni žádné smysluplné improvizace a po chvíli připomínají spíš než bojovou jednotku stádo ovcí ve vlčím výběhu. Samostatně bez spojení s velením a polní kuchyní za zadkem jsou naprosto k ničemu. Na rozdíl od v dnešní politice nepopulárního ruského vojáka, kterého můžete vysadit v pustině jen v kalhotech, botech a strunou do kytary a on se přesto o sebe postará. Proč to píši. Protože si myslím, že spousta lidí je obvlivněna americkým filmem a má US Army, Navy, Marines nebo Air Force za superbojovníky z pomalu jiného světa. Znám člověka který US raketovou základnu podporuje s tím že zde budeme mít nejlepší vojáky na světě. Co zbývá dodat? Já jsem proti jakýmkoli cizím základnám a vojskům na našem území a nevidím důvod, proč zde musíme neustále někoho "hostit". Howk.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pát 11.8.2006, 16:56

glockmaniak: tak nevim jestli třeba neposlali 2 ligu nebo nějaký rekruty, ale tyhle jednotky jako Rangers, SEAL, delta force, GB atd. bych nepodceňoval páč maj za sebou nějaký výsledky narozdíl od AČR takže bych nějaké komentáře našich vojáků na jejich adresu nebral tak vážně. Jen by mě zajímalo jestli by naši zelení mužíci taky obstáli v reálném boji i když je pravda že některé naše pluky už jsou na úrovni, nicméně jim stále chybí zkušenosti z VÁLKY. :wink:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pát 11.8.2006, 22:30

Jsem pro, považuji to za alespoň pasivní zvýšení bezpečnosti regionu. Lukašenka se nebojím, spíše takovýho Iránu a jemu podobných s mozoly na hlavě (Šalamoune máš bod za dobrou hlášku :lol: ). Obavy, že základnu zde radši ne, protože by na nás mohl někdo útočit mi příjdou mírně řečeno nehrdinské. Ti kteří chtějí být za dobře s někým, kdo je agresor, nedopadají dobře viz rok 38, Mnichov a vše co následovalo.
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » pát 11.8.2006, 22:46

hlasuji NE
sám nemám nic proti případné základně NATO, nakonec jsme členská země a vojenských prostor k zabydlení tu zbylo dost
ale další Guantanámo a ještě v centru Evropy nikoliv, díky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Příspěvek od Ptak » pát 11.8.2006, 23:04

Hlasoval jsem NE. Nevidím pro nás žádný přínos. Je to jednostranně výhodné jen pro USA. A na dočasné pobyty cizích vojsk u nás jsem nějak alergický. :mad:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 339

Registrován: úte 21.3.2006, 6:51

Bydliště: stredni Cechy

Příspěvek od WALT » pát 11.8.2006, 23:55

hlasuju pro
mimo zakladnu se budou ridit nasim pravnim radem, uvnitr at si delaji co chteji
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » sob 12.8.2006, 6:01

Určitě pro,v současné době to vypadá na konfrontaci západ/islám,to že v případě že západ vyhraje to pak bude konfrontace americký protestantský fundamentalismu/evropský sekularismus budeme řešit tak za padesát let,život je holt Darwinistickej oportunista :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

...

Příspěvek od freak » sob 12.8.2006, 12:17

Jednoznačně proti. Pokud by to bylo taky využitelné k obraně evropských členů NATO, tak klidně. Ale bude to obranné zařízení určené výhradně pro obranu území USA a výhradně od velením USA. Možná se nám dostane té cti být na seznamu VIP cílů pro první úder, směřující právě na tyto záchytné systémy. Bude to čest být USA nukleární hláskou. :evil:
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » sob 12.8.2006, 19:05

NE, proč pořád někomu lízat pr..l,když pošlem svoje lidi do kosova,afgánistánu,nebo iráku poplácaj nás po zádech a řeknou good boys. a ropu slíznou samy.

Mám kámoše co byl na misi v kosovu. Větší lemry neviděl.Bez teplé snídaně s sprchy nevylezli z peřin.A když hlídali most kterej odděloval dvě znepřátelený dědiny a u mostu začala demonstrace,tak amíci skočili do humra a naše kluky tam nechali.S takovou ať si tu základnu postaví v Iráku,kde jsou jim teď všichni vděční,že jim dovezli demokracii.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » ned 13.8.2006, 8:39

parabellum píše:glockmaniak: tak nevim jestli třeba neposlali 2 ligu nebo nějaký rekruty, ale tyhle jednotky jako Rangers, SEAL, delta force, GB atd. bych nepodceňoval páč maj za sebou nějaký výsledky narozdíl od AČR takže bych nějaké komentáře našich vojáků na jejich adresu nebral tak vážně. Jen by mě zajímalo jestli by naši zelení mužíci taky obstáli v reálném boji i když je pravda že některé naše pluky už jsou na úrovni, nicméně jim stále chybí zkušenosti z VÁLKY. :wink:
Nemyslím, že by poslali druhou ligu na cvičení, kde se mělo dle US ukázat, jak to čechům natřou. Výsledek byl však trochu jiný. Nevím, zda si byl na nějaké misi, ale mohu Tě ubezpečit, že stejný názor na US jednotky mají i vojáci jiných zemí i když official do TV se to samozřejmě neřeknou. Jinak myslím, že našim klukům díky misím nechybí bojové zkušenosti a věř že české jednotky jsou velice dobře ceněny zahraničními odborníky. Napsal bych Ti tady akce při nichž Američané utekli (nebo se takticky stáhli ? :D ) a nechali tam kluky co bojovali po jejich boku. Nemohu to sem však z jistých důvodů napsat, navíc by ti názvy operací stejně nic neřekli. Snad jen jestli Ti něco říká jméno Opata a pomoc FCL v Jugošce, kde se FCL dostala do obklíčení a trny z prdele (admine promiň) jim tahali naši kluci. Byla to úspěšná záchranná mise díky AČR. Jinak prosím, abys nehovořil špatně o českýh útvarech. Máme jednotky o kterých veřejnost vůbec neví a věř, že to nejsou nějací nazdárkové co se schovají při prvním výstřelu. Ještě přidám, že jinak nepodceňuji žádnou jednotku a že schoposti útavru, plán akce a operativnost nemusejí jít vždy ruku v ruce - to jen aby nevznikla nedorozumění.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » ned 13.8.2006, 15:53

Glockmaniak:
Nic špatného o AČR jsem nenapsal, jen to že co se tíče bojových zkušeností se nemůže rovnat s US army a na tom se snad shodnem, a jestli ne jmenuj mi prosím alespoň jednu solo akci AČR nebo akci pod jejím velením kterou vybojovali v nějakém konfliktu. Nemyslim si že našim vojákům vůbec přísluší kritizovat nebo posuzovat jejich schopnost obstát v boji.Nejsem žádnej proamerikanista, ale kritika z řad AČR a z řad lidí jako jsi ty nebo jako jsem já na adresu třeba Rangers nebo SEAL je minimálně úsměvná. :wink:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » ned 13.8.2006, 16:35

para:rozdíj je v tom že naši vojáci se nevyloďují po desettisících,ale pracují v počtu úměrnému naší zemi.Proto si většina lidí myslí že nebojují.Opak je pravdou.Od našeho vstupu do NATO se účastnili dosud všech konfliktů.


P.S. už zhruba dva roky operují v afgánistánu jednotky naprosto srovnatelné svým určením,výcvikem a vybavením se SEAL.
Akce se nedozvíš,protože jsou tajné.
A už ti víc neřeknu,páč bych tě pak musel zabít. :D

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz