Ruger LCP


Ostatní "plastové" pistole

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Ruger LCP

Příspěvek od Pařez » stř 26.12.2012, 17:54

Tak a teď chvalte,nebo trhejte dámy a pánové :mrgreen:

Příspěvky: 25

Registrován: úte 30.3.2010, 11:07

Zbraň: G19

Re: Ruger LCP

Příspěvek od petr1312 » pát 18.1.2013, 15:59

lcp jsem mel, byl supr, pohodlnej na noseni, celkem dobre se mi s nim strilelo, do ruky mi sednul tak akorat. pak prisla touha vic strilet a vymenil jsem ho za G19. kdyby zas neco malyho, premejslel bych nad LC9, kvuli vykonejsi razi. no a ted prisel ruger s LC380 - velkej jako lc9, raze jako lcp - popravde tenhle mezistupen moc nechapu. http://www.gunblog.cz/dalsi-novinka-sho ... ger-lc380/

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Ruger LCP

Příspěvek od Pařez » pát 18.1.2013, 16:27

LCP mám již delší dobu a je to mazlík :inlove:
Jeho pořízení probíhalo takto:
1.den - přijdu do kšeftíku a že chci něco na nošení.Prodavač mi ukázal LCP,já jsem se mírně zděsil a povídám,že bych chtěl pistoli a ne zapalovač.Pak mi tedy nabídl Glocka,ale v té době jsem ještě nebyl pro Glocka definitivně naladěn.Tak jsem odjel domů.Před spaním jsem si to tak promýšlel a rozmýšlel...
2.den - nákup LCP :D

Plus:na nošení všude a hlavně v létě je to ideální záležitost(absolutně nikdo by nečekal,že něco takového by jsi mohl mít :lol: :lol: ).
:jako přednost oproti LC9 a LC380,jak jsem koukal, je absence jakýchkoli pojistek (jediná je daná dlouhým chodem spouště).

Minus:odstrašující efekt této zbraně,ale vzhledem k dokonalým kopiím u hojně rozšířených plynovek a airsoftů je odstrašující účinek tasené jakkoli velké zbraně diskutabilní...
:na velké blbnutí na střelnici to není a i náboje jsou dražší,proto byl s odstupem pořízen větší bratříček G17 gen 4


Mimochodem ten LC380 taky moc nechápu??Je to jako kdyby Škoda vyrobila ještě další model,něco mezi Octávií a Rapidem...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3

Registrován: pon 28.1.2013, 15:17

Zbraň: 0

Bydliště: Brno

Re: Ruger LCP

Příspěvek od GiFu » pon 28.1.2013, 15:29

Zdravím všechny, zrovna řeším dilema jestli koupit LCPčko nebo taurusa 85 UL. Po 14 letech jsem prodal devítku a chci něco malého. Poradí někdo? LCP je fakt mazel, ale zase mám dilema, stejně jako u svýho ultrastára, co když nevystřelí? V jedné ruce psa, svýho, a druhé pistol. Co teď? U revolveru jasný, ale zase je větší a těžší. Jaká spolehlivost u LCP? UltraStar mi nikdy neselhal, ale červík hlodal. Proto jsem ho prodal s tím, že koupím revolver, ale v obchodě mi ukázali LCP a já jsem v řiti. Oba nechci. Jen jednoho. Přesvědčí mě někdo ke koupi? dík za odpovědi majitelů.

Příspěvky: 26

Registrován: čtv 26.1.2012, 16:12

Bydliště: Zlínsko a Brno

Re: Ruger LCP

Příspěvek od TripleTap » pon 28.1.2013, 16:55

Nacvicit zaverglovani závěrem jednou rukou by mohlo pomoci tuto obavu zmirnit.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Ruger LCP

Příspěvek od Pařez » pon 28.1.2013, 19:56

GiFu:
Ahoj,přesvědčovat Tě nebudu,protože na tom nejsem nijak finančně zainteresován :D .Napíši pouze svůj názor a zkušenost:
Selhat samozřejmě může cokoli a především kdokoli :wink: .Pro Ruger LCP u mě hovoří toto:
1. Americká firma Ruger je firma s dlouholetou tradicí a je čelným představitelem na trhu s revolvery a pistolemi v USA.Jelikož se dá předpokládat,že americký národ je znalcem zbraní,tak je to dobrá vizitka

2.Model LCP měl také dětské nemoci,ale vyrábí se už několik let,takže se dá předpokládat,že už ho mají vychytaný a nikde jsem nenarazil na jinou než kladnou recenzi

3.není to pistole na terčové střílení (přesnost na 10m je ale překvapující) proto Ti neřeknu zkušenost v tom smyslu,že bylo vystříleno 6000ks bez závad.Fyzicky jsem vystřelil okolo 100ks bez jediného selhání.Jedinkrát to nepřebilo kámošovi a to proto,že to v obludně velké tlapě blbě držel

4.zásadně jej nosím vždy s nábojem v komoře a předepnutým bicím kladivem (nejsem zastáncem nějakého natahování závěru v době kdy už po tobě někdo jde,protože je zaděláno na spoustu stresových chyb)

5.na nošení zásadně používat tovární střelivo (já nosím Black Mamba od Fiochi a to 5ks = 1ks v komoře a 4ks v zásobníku,nesnažím se tedy využívat maximální kapacitu zásobníku tj 7,protože i tím se snižuje riziko vzniku závady při podání dalšího náboje)

6.další věci jsem již popsal v předchozím příspěvku a případné doplňující dotazy rád zodpovím

Hodně štěstí při výběru! :D

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: Ruger LCP

Příspěvek od Stenny » pon 28.1.2013, 22:23

Já bych bral ultralight. Je to rozměrnější, ale líp se mi drží a víc bych mu věřil. Osobní názor.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3

Registrován: pon 28.1.2013, 15:17

Zbraň: 0

Bydliště: Brno

Re: Ruger LCP

Příspěvek od GiFu » úte 29.1.2013, 8:33

To jsem si taky řekl, ale stále přemýšlím. Do LCP jsem se zamiloval na první pohled, ale s revolverem si můžu hrát. Pravda, za chvíli mě první nadšení přejde a budu si vyčítat proč jsem nekoupil lehčí a menší LCP. Takže nakonec asi vyhraje LCP. Ještě jedna věc mě trápí a to, že jsem různě četl, ve forech, že se vysouvá montážní kolík, povoluje nějaký šroubek, nedojíždí závěr na doraz, musí se natahovat pružina závěru o 2 cm apod.. Jaké jsou vaše zkušenosti? Měl bych ji hlavně na nošení. Na nějaké bláznění to nebude. Střelba obraná 1 - 5 m na střelnici, max. 20 kousků měsíčně.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Ruger LCP

Příspěvek od Pařez » úte 29.1.2013, 18:16

GiFU: nic z toho co uvádíš ,že se popisuje na fórech,můj LCP nevykazuje.Samozřejmě se může lišit kus od kusu,takže kupovat pokud možno nový a u prodejce s tou nejlepší pověstí.Já jsem jej kupoval v brněnské Alfa Proj na Šumavské.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: Ruger LCP

Příspěvek od daveG17 » úte 29.1.2013, 21:51

Gifu: LCP jsem si pořídil namísto Kevina - jediný důvod byl hmotnost. Popravdě, Kevin vypadal trochu víc jako pistole, LPC je prostě hračka, vypadá jak stříkací pistolka. Odstrašující účinek nula nic. Stejně jako Pařez nosím Fiocchi Black Mamba - nevýhoda je, že není vidět náboj v komoře (přeci jen klasický SB celoplášť jde zahlídnout, mohlo by to třeba případného útočníka odradit-ale to je nepravděpodobná drobnost).
Výhodou je nízká hmotnost a rozměry, skryješ ho snad v každém oblečení...Dokonce jsem se s ním už jednou i koupal - skočil jsem si po jednání u klienta na přehradu a nechtěl jsem nechat kvér v autě - schválně, kolik jiných pistolí schováš do vodotěsného pouzdra na doklady a strčíš do kapsy plavek??? :lol:
Podobně jako Kevin umožní navýšení kapacity - nový vnitřek zásobníku (pružiny a podavač) dává +1 a prodává se zvětšená botka zásobníku - opět +1. Ta botka zvětší délku zásobníku o cca 2 mm - myslím oproti zásobníku s botkou se "zobáčkem". Takže při skoro stejných rozměrech je to 8+1, na tak mrňavou potvoru slušná kapacita.
Nebál bych se ani staršího - několik původních serií mělo problém s pádovou pojistkou, dovozce to řešil opravou. Jde to poznat podle vyražené značky případně si zavolej na MPI a tam ti podle čísla zbraně řeknou, jestli byl na servisu.
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: Ruger LCP

Příspěvek od g-relax » úte 29.1.2013, 23:29

GIFu: Je to záložní zbraň na skryté (i utajené) nošení. Ze začátku plastové kolíčky se vysouvaly, 4x až 5x jsem je zatlačil na místo a teď už drží. Vnitřní vratná pružinka se nesmí nasadit obráceně. Pistolka sedne dobře i do velké ruky, není marný návlek. Mířidla jsou velmi nízká, ale pro střelbu na obrannou vzdálenost nejsou potřeba.
Velmi dlouhá spoušť, ale dá se zvyknout. Relativně drahé střelivo, to však při tom velmi nízkém předpokládaném počtu výstřelů měsíčně nebude hrát žádnou roli.

Vyzkoušej, jak se Ti z ní bude střílet.

Pokud chceš mít pouze jednu zbraň, kup si větší bouchačku. Budeš mít ze střílení větší radost + větší využití (mířenka, kurzy a soutěže obranné střelby).

Spolehlivosti se neboj, zvaž spíše využití.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3

Registrován: pon 28.1.2013, 15:17

Zbraň: 0

Bydliště: Brno

Re: Ruger LCP

Příspěvek od GiFu » stř 30.1.2013, 8:17

Díky za vaše názory, potřeboval jsem se rozhodnout před žádostí o nákupku. Navíc jsem zjistil, že Taurus 85 UL je stejně velký jako ultrastar, kterého jsem prodal. Chci něco menšího. LCP je úplně idealní. Hned jak ho budu mít tak skočím do gan klubu, teď se jmenuje jinak, a vyzkouším ho.

Příspěvky: 48

Registrován: ned 24.3.2013, 12:51

Bydliště: Kolín

Re: Ruger LCP

Příspěvek od buki » sob 08.6.2013, 14:34

Zdravím,
chci se optat jak máte obtištěný úderník na zápalce. Mě to dělá toto.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Ruger LCP

Příspěvek od Pařez » sob 08.6.2013, 18:56

buki:musím přiznat,že nevím.Pokud je ale v pořádku odpáleno,tak otisk není třeba řešit... :)

Příspěvky: 48

Registrován: ned 24.3.2013, 12:51

Bydliště: Kolín

Re: Ruger LCP

Příspěvek od buki » sob 08.6.2013, 19:29

Odpaluje zatím na 100%. Jen se bojím, že zápalník vykonává taky pohyb do strany na
který není přece navržen, aby tím nerupnul.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: Ruger LCP

Příspěvek od Smith » sob 08.6.2013, 20:00

Otázka je, jestli ten pohyb nedělá třeba nábojnice: po výstřelu přece následuje zákluz hlavně se závěrem a nábojová komora se snižuje dolů, aby se to odemklo; pokud by by v tu chvíli úderník ještě alespoň trochu koukal ze závěru, mohl by se tam nějak takhle omačknout.
To ale jenom hádám...
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Ruger LCP

Příspěvek od Pařez » sob 08.6.2013, 20:14

Nábojnice má v komoře menší vůli ca 0,5 mm.Myslím,že při odpalu úderník po zápalce trošku sklouzne a pak zapíchne.Hýbe se ale náboj a ne úderník.Proto možná taková stopa...

EDIT:zvednul jsem zadek a kouknul na nábojnici dodanou k mému LCP.Stopa po úderníku je identická.Takže v pohodě :)

Příspěvky: 48

Registrován: ned 24.3.2013, 12:51

Bydliště: Kolín

Re: Ruger LCP

Příspěvek od buki » ned 09.6.2013, 12:49

Dík za útěchu.
Jinak jsem taky místo zápalky vyplnil důlek voskem a otisk to udělá přesně stejný. Přitom pokud narazí zápalník do zápalky, která je "tvrdá", tak to chápu, že klouzne nábojnice, ale do měkkého vosku, který nemá odpor, tak to je mi divné.

Příspěvky: 92

Registrován: úte 27.3.2012, 22:59

Zbraň: Walther PPS

Bydliště: Hradec Králové

Re: Ruger LCP

Příspěvek od keza.tom » úte 14.1.2014, 21:30

Mám prozbu je někdo v H.K kdo mně nechá z lcp bouchnout,na oplátku pujčim walther pps.Díky

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Re: Ruger LCP

Příspěvek od draven » pon 09.6.2014, 20:20

nejsem zastáncem nějakého natahování závěru
Minus:odstrašující efekt této zbraně,ale vzhledem k dokonalým kopiím u hojně rozšířených plynovek a airsoftů je odstrašující účinek tasené jakkoli velké zbraně diskutabilní...
Dejte si to dohromady jak chcete … jo a děda se vyzná!
remember, short bursts
glock - dobře drží v zatáčkách a pěknej čtyřhran

Zpět na „Jiné plasťáky“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz