S nábojem v komoře či bez


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » stř 06.9.2006, 9:41

MarK: ale zbytečně se připravíš o náboj, který ti může ve finále chybět...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » stř 06.9.2006, 9:52

Tedy - budeš mít stejně nábojů, jako kdyby jsi chodil bez náboje v komoře. Takže to tak šílenej úbytek není.
Navíc pochybuju, že bych někdy opravdu využil celou kapacitu zásobníku. A pokud se toho bojíte, máte náhradní. Co mají říkat revolveráři, ti můžou odstrašovat jen cvakáním zubů :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » stř 06.9.2006, 9:57

MarK: nikdy neříkej nikdy. Ta kdysi udávaná teorie, že na vyřešení sebeobranné situace ti stačí 4 až 5 ran, už dávno neplatí. Koukni se do knížky Manuál obranné střelby, Pavel Černý tam o tom píše. Nevím jak kdo, ale já nosím dva plné zásobníky, nerad bych střílel jinde, než na střelnici, ale pokud bych musel střílet v sebeobraně, nechtěl bych zažít situaci, kdy drban ještě funguje, a já nemám krmení pro svoje železo...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 06.9.2006, 10:13

K té knize "manuál obranné střelby" vyšel v novém čísle (9/2006) Střelecké revue, docela zajímavej článek na straně 68. Doporučuji si ho přečíst, obrázek ať si udělá každý sám. :wink:
Naposledy upravil(a) para dne stř 06.9.2006, 10:28, celkem upraveno 1 x.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » stř 06.9.2006, 10:21

parabellum: no jestli to bylo v roce 2002, tak to budu těžko shánět. Nevím, čemu říkáš zajímavý článek, ale znám autory, lidi , co mu tam figurují na fotkách, a i podle svého názoru ( už funguju 12 let na ulici) si myslím, že je to povedená kniha. Pokud myslíš letošní září, tak si ten časopis koupím a článek přečtu. Jsem ale zvědav, kdo ho napsal. Přijde mi, že v poslední době píše každý, kdo má do pozadí díru, a svůj názor vydává za jediný správný. Nejhorší je, že tomu pak lidi věří, protože by přeci v časopise nelhali...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 06.9.2006, 10:27

překlep, 2006 omlouvám se . Není to nic o tom že ta kniha není dobrá, to ne .Já ji četl a myslim že je velice užitečná, ale ten článek je zajímavej z jinýho pohledu. Až si to přečteš uvidíš sám :wink:
Naposledy upravil(a) para dne stř 06.9.2006, 10:28, celkem upraveno 1 x.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » stř 06.9.2006, 10:28

Klucí nohana na zem tohle je realita-po prvním výstřelu se bud krejete vy nebo on podle toho kdo střílí neplet te si to s Sounter Strike nebo kuličkovkou,ani já jakož to dost trénovanej nic neudělám v případě že útočník vystřelí jako první.

Když jsme jednou jeli na vykradenou hospodu a pachatel byl uvnitř po nešem příjezdu okamžitě spanikařil a vyběhl proti nám ze dveří a střílel-tak jsme s kolegou pleskli na zem a když probýhal kolem,tak ještě střílel zaplať pánbůh že jen plynovkou a nic jsme neudělali dobrou čtvrt hodinu jen jsme tam leželi a čuměli jako blbí.

Pokud se to poravdu stane,tak útoční má vždy navrh už jen proto,že je připravenej on vybírá místo čas a scénář vy mu bud do toho zapadnete nebo ne a potom inprovizace.

Pokud mohu doporučit,tak je lepší těmto věcem předejít a připravovat se fyzicky,tak aby kotmu nemuselo dojít stejně jako v Krušnejch Horách jak tu bylo řečeno.Pokud by totiž jeho kámoš nečuměl a třeba jen kopl tak se to nikdy nemuselo stát,proto raději vždy použíte to nejjednoduší co jde a to klidně i ústup,protože to že někoho zastřelíte v sebeobraně nekončí ale začíná pozůstalí,kámošové atd...
Radeji volte cestu smíru,protože kdo zvás tu je snad jen krom lidí co znám jako je:rostár,Radek L.,realcop,synciták,jirka-mek,vito,adis- si opravdu nedokážete představit jaký to je.Doba se mění a lidi nejsou jen ty klučinové ze základky co jste se snima fackovali o přestávce.
Myslete na to než to použijete může vám to zachránit život.
Terč není člověk a to že občas jdete střílet neznamená že to umíte správně a včas použít.
sten. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » stř 06.9.2006, 10:39

Stengan: myslím, že si realitu s pc hrou nepletu. Zbraň jsem tahal ve službě jen jednou, nepočítám nějaké preventivní připravení zbraně u narušeného objektu, obešlo se to bez střelby. Ale je fakt, že se na případné použití zbraně připravuju,byl jsem na kurzech obranné střelby, střílel jsem závody v rámci AOS. Je mi jasné, že to je v prvé řadě o krytu,a tam potom může každý náboj chybět..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » stř 06.9.2006, 10:50

Naprostý souhlas jen jsem tě neuvedl jako příklad protože tě neznám,ale podle tvých příspěvků jsi jedem z mála co má představu jak na to a co dělat v případě střetu,proto to taky nebylo až tak myšleno na lidi co to dělaj nebo se tím živí,bylo to psáno jako obecné info pro představu co se děje.Je to takový fofr když ktomu dojde,že se člověk má co ohánět aby se schoval a nepřemýšlí jak a co to až potom.Proto jsem to psal,aby si nemysleli že jin případný útočník dá senemenší šanci na obranu.
sten. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » stř 06.9.2006, 10:52

2Vláďa: Budiž, tvůj názor ti neberu, ale když provedeš ono vybití jak jsem psal, tak budeš mít ve zbrani přesně tolik nábojů kolik bys měl pokud bys nosil bez náboje v komoře. Takže pokud bereš jako argument proti nošení bez náboje v komoře to, že by bylo o náboj méně, tak prosím...
Jinak - pokud ten náboj nezahodíš, tak vsunout ho přímo do komory je záležitost necelejch 2 sekund.
A myslím, že ze situace, kdy si budeš myslet že zvuk závěru může pomoci, se velice těžko vyklube přestřelka na pět zásobníků. I když možné je všechno.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » stř 06.9.2006, 10:57

Mark :P na pět zásobníků sundám i já poppera
Obrázek
sten. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » stř 06.9.2006, 11:09

Zato na babu ti stačí jeden. Náboj.

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Příspěvek od Salamoun » stř 06.9.2006, 12:06

Znovu opakuji,ať se všichni zamyslí,co zde presentuje STENGAN,zřejmě ví o čem mluví,malá rada pro zastánce náboje v komoře,nechť si tedy pořídí revolver a mají po starostech :idea:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » stř 06.9.2006, 12:13

Stengan ale zbran nidky pouzit nemusel, vzdy mu s ni stacilo zahrozit. Jeho protivnici mohli, ale ani nemuseli byt odhodlani, byli jeste daleko a on byl na ne pripraven. Vytahl a zahrozil. Je dobre, ze to zafungovalo, ale nedavno probehl realny konflikt se zbrani. Kluk tasil az na zami pod ranama... Pripraven nebyl, byl zaskocen a jednal v nouzi a v obrane. V takove chvili bych nerad musel nadrcavat.
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 06.9.2006, 12:19

Mě ten knedlík v komoře neobtěžuje, takže u toho zůstanu. 8)
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » stř 06.9.2006, 12:20

Salamoun: ale my zadne starosti s plnou komorou nemame, to vy je s nasi plnou komoru mate. :wink:

(a s cz83 s prvni ranou v DA jsem tomu revolveru blizko... s 1911 uz moc ne, no)

Ja proste nebudu zbran tahat, dokud nebude nejfur. A az bude nejhur, nemusi byt na divadlo cas (a tim ted nechci onen efekt nadrcnuti shazovat, uznavam ho, pokud je cas).
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » stř 06.9.2006, 13:48

MarK: když už k něčemu dojde, je to takovej mazec, přesně jak psal Sten, a nemusí se ani střílet, že každá zbytečná manipulace zvyšuje riziko,ať už závady, nebo třeba i nechtěného výstřelu. Proto je potřeba mít veškerou manipulaci zažitou natolik, že jsi schopný vybít, uklidit pistoli i s rukama rozklepanýma...Takže vřele doporučuju, na vybíjení a nabíjení náboje zapomeň...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » stř 06.9.2006, 17:09

Nic jen cvičení nepomáhá,ale pozor tak dlouho se cvičí doma až spadne lustr. :oops: Taky jsem jeden ztěch co tasil natahoval a pak bum a lustr dole.
Proto doporučuji zakoupit cvičné nefunkční patrony-tuším že jsou z červeného plastu a cvičit jen a výhradně stím!!!!!!
Jínak navštěvovat kurzy obrané střelby,závody LOS a jiné akce zaměřené na pohyb se zbraní,krytí,nucené přebíjení atd..

Jákákoliv akce spojená s manipulací se zbraní je dobrá škola a nemusíte se mutně umistovat na stupních vítězů i já proto na závodech LOSu testuju spíš úhli a spůsob provedení než abych střílel tak že se umistoval.To není ten pravý smysl závodu LOSu.Závod je to jen pro spestření celého dne na střelnici.

Jínak tuším že je další možnost kterou pro nás připravil p.Pavlík a to je veřejné trénování ve stylu LOSu na Avimu pokud se nepletu odkaz v sekci závody atd..

sten. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » stř 06.9.2006, 17:24

Stengan: Ty vrahu lustrů :twisted: Doufám, že bydlíš v bytě a že si to sousedé užili :lol: Jinak Stene, chodit s prázdnou komorou je jako bys lezl do ringu s rukama v kapsách :wink: R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » stř 06.9.2006, 17:32

jj panekák,takže super a co se tíče toho ringu mě to nevadí aspon dám soupeřovi¨trochu šnace než ho kopnuObrázek
sten.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz