S nábojem v komoře či bez


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » stř 06.9.2006, 17:33

poznám človeka,ktorý doma takto trénoval a terčom mu bol bubon na práčke...ten nový stál 3000.- aj s montážou :D
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » stř 06.9.2006, 17:36

stengan: a já myslel, že ho uhraneš pohledem... 8)

rostar: komu není rady, tomu není pomoci...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » stř 06.9.2006, 18:10

Já sice zatím střílet nemusel a na mě zatím taky nikdo :wink: , ale kdyby k něčemu takovému došlo, vím že mi bude v každém případě chybět - čas.
Takže jsem pro pouzdro bez řemínků, žádné pojistky na zbrani, náboj v komoře a manipulaci se zbraní tak jednoduchou, jak jen je možné.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » stř 06.9.2006, 18:49

Ja sice zbran nenosim, ale obcas ji clovek preci jen vezme, (neco kupuji, beru vetsi casku penez atd.) tak za me rikam rozhodne nenatazenou, nejdu prece nekam do policejni akce.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 06.9.2006, 18:55

Lala:
V Budějicích je asi bezpečno :shock:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » stř 06.9.2006, 18:59

No asi jo, jeste po me nikdo nikdy nestrilel :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 06.9.2006, 19:02

Když budu brát civilní život, tak po mě taky ne, ale jen díky tomu že sem byl rychlejší :wink:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

nene

Příspěvek od icks » stř 06.9.2006, 20:06

Já sem taky z Budějic a naučil sem se nosit Gločka takřka furt 8)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » stř 06.9.2006, 20:30

Naprostá pohoda to jak kdo co nosí je jen jeho věc.Já jsem psal jen pár věcí jak a proč to nosím já.K tomu jak si to každý bude nosit nebo ne je jen jeho přesvěčení a jeho čokoláda.Jen doufám že nás moc nebude kteří to jednoho dne budou muset použít.

sten. :wink:Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » stř 06.9.2006, 21:22

ja nosim s nabojom v komore! oba sposoby nosenia maju svoje pre a proti, ale pokial ide o psychologicky efekt obtiahnutia zaveru, on nepridete ani pri naboji v komore, ak je to pre danu situaciu vhodne. a pri situacii, ked potrebujete strielat sa nemusite zdrzovat!
lepsie sediet, ako lezat

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 07.9.2006, 8:35

CZ100: V komoře. Nečekám, že v případě konfliktu budu mít takový přehled, abych ještě natahoval. Málo zkušeností, málo času na tréning a chování v takové situaci se těžko trénuje.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » čtv 07.9.2006, 10:52

Ono taky záleží na tom, jakou zbraň člověk má. Když má nějakou kapesní pištolku např. kelteca, tak je natažení závěru jediná možnost jak útočníka přesvědčit, že je to doopravdy pistole a že je doopravdy nebezpečná.

A nejsem si jistej jestli natahovat pistoli která už náboj v komoře má je dobrý nápad, protože ve stresový situaci by vypadnuvší náboj mohl útočníka vést ke zkratkovité úvaze, že když vypadl, tak už tam další není. Já vím, že se vám to může zdát jako nesmysl, ale klidně se to může stát.

Mimochodem, nevím, proč tolik lidí tady zdůrazňuje okamžitou připravenost ke střelbě, když nošení zbraně automaticky přináší velkou odpovědnost spojenou s ostražitostí a opatrností, takže by se člověk do situace kdy musí ve zlomku vteřiny vystřelit vůbec neměl dostat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 07.9.2006, 11:14

Stepan píše: takže by se člověk do situace kdy musí ve zlomku vteřiny vystřelit vůbec neměl dostat.
Až budem žít v dokonalé společnosti kde je kriminalita na nule, tak to bude aktuální, ale bohužel musim tě zklamat, toho se asi, my, nedožijem :?
"Only the dead have seen the end of war."

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » čtv 07.9.2006, 13:11

Já s taky občas ocitnu v Budějcích :) a není to tady tak hrozný, ale je fakt, že jsem byl k náboji v komoře dříve docela rezervovanej, ale když jsem si poslední dobou občas na ulici představil co kdyby... - tak jsem pro kvalitní pouzdro a náboj v komoře. Asi by moc času nezbejvalo, ale- každému jeho nebe. Zkrátka, jsem pro náboj v komoře.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 105

Registrován: pát 25.8.2006, 0:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od mpts » pát 08.9.2006, 12:42

Glock -- v komoře, revolver -- hmm, tam je to asi jasné, 1911 -- v komoře a zajištěno, CZ858 -- nenataženo, jen vložený plný zásobník (ale tu po ulicích nenosím; kdybych někdy musel, asi bych nosil nataženou a zajištěnou).

BTW, sice si o odstrašujících efektech myslím své, nicméně když už to někdo chce zkoušet, tak u revolveru může podobnou funkci, jakou plní natažení u pistole, plnit natažení kohoutu -- to otočení válce a dobře slyšitelné cvaknutí je také působivé.
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 105

Registrován: pát 25.8.2006, 0:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od mpts » pát 08.9.2006, 12:50

Stepan píše:Mimochodem, nevím, proč tolik lidí tady zdůrazňuje okamžitou připravenost ke střelbě, když nošení zbraně automaticky přináší velkou odpovědnost spojenou s ostražitostí a opatrností,...
Trochu OT tohoto threadu: přiznám se, že tento postoj z hloubi duše nesnáším. Nošení zbraně je imho samozřejmá a běžná věc, která nepřináší o nic větší odpovědnost, než užívání automobilu, nošení kapesního nože, užívání kávovaru a jiných elektrických spotřebičů, užívání zápalek atd., zkrátka jakákoli manipulace s čímkoli potenciálně smrtícím. Postoj soudobé společnosti (který lze ve zvýšené míře pozorovat hlavně v posledních asi třiceti letech), že zbraně jsou něco extra nebezpečného a přinášejí vyšší zodpovědnost než ty ostatní zmíněné věci, považuji za naprosto debilní.
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » pát 08.9.2006, 12:51

Naprostý souhlas s mpts. G s nábojem v komoře, pokud STI, tak nataženo, zajištěno, pokud Llamu micro max, taky nataženo, zajištěno ( je to klon 1911) Já opravdu nechci spoléhat na to, že prostě budu mít dost času natáhnout. A jednou mít s a jednou bez? Myslím, že ve stresu si budu těžko vzpomínat, v jakém stavu mám zrovna zbraň. Z toho důvodu také pomalu preferuji nošení jen jednoho druhu - G 19. Když už, tak pořád stejně.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » pát 08.9.2006, 13:57

mpts píše:
Stepan píše:Mimochodem, nevím, proč tolik lidí tady zdůrazňuje okamžitou připravenost ke střelbě, když nošení zbraně automaticky přináší velkou odpovědnost spojenou s ostražitostí a opatrností,...
Trochu OT tohoto threadu: přiznám se, že tento postoj z hloubi duše nesnáším. Nošení zbraně je imho samozřejmá a běžná věc, která nepřináší o nic větší odpovědnost, než užívání automobilu, nošení kapesního nože, užívání kávovaru a jiných elektrických spotřebičů, užívání zápalek atd., zkrátka jakákoli manipulace s čímkoli potenciálně smrtícím. Postoj soudobé společnosti (který lze ve zvýšené míře pozorovat hlavně v posledních asi třiceti letech), že zbraně jsou něco extra nebezpečného a přinášejí vyšší zodpovědnost než ty ostatní zmíněné věci, považuji za naprosto debilní.
Když máš zbraň tak se rozšíří počet situací, do kterých se můžeš zapojit, můžeš v určité situaci pomoci nějakému jinému člověku, který je ohrožen, člověk beze zbraně by pomoci nemohl. To podle tebe nepřináší vyšší odpovědnost? Nebo by jses do toho prostě nechtěl plést, je to jeho věc, že se neumí ubránit, že ho zabijí, tvoje kůže to není, prostě by jses na něj vykašlal? Ano? Co bys dělal?

Přirovnávat nebezpečnost zbraně k nebezpečnosti zápalek nebo kapesního nože je doopravdy hloupé. Zbraň je nástroj zkonstruovaný právě kvůli tomu, aby zabíjel.

Jestli ke zbrani přistupuješ k jako k naprosto samozřejmé a běžné věci - na stejné úrovni jako je kapení nůž, tak si koleduješ o dost veliké něštěstí.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 08.9.2006, 14:02

Stepan: prvne te poprosim, at nepouzivas nekolikanasobne citace, stava se to potom znacne neprehledne.

MPTS znam a on to myslel tak, ze proste zbran je zbytecne demonizovana a bylo by vhodne ji brat jako vec denni potreby - stejne jako auto, ktere je mimochodem vetsi zabijak (prumerne 3.5 mrtvych denne) a to ani neni urceno k zabijeni (jak sam rikas). V soucasne dobe je ten pohled verejnosti prave o tom, ze dle nich prece "neni normani nosit zbran" pripadne "nezijeme preci na divokem zapade". To, ze by sami ocenili zbran v dobe, kdy bys s jeji pomoci jim pohohl je vec druha.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Příspěvek od Salamoun » pát 08.9.2006, 14:14

TO SATAN

Skoro než vlastní názor na nošení náboje v komoře,je vlastní zkušenost a podle toho se zařídit.Kdesi tu někdo psal psal,ať je každý odpovědný za své chování a nošení zbraně.Takže modelová situace je,že já se potkám s někým,kdo je ozbrojen a vzájemně si např.sdělíme,že jsme na kozatý menší blondýny s modrejma očima a kde nosíme bouchačku a v jakém stavu,pak se v klidu rozejdeme a hlavně nebudeme druhému zdůrazńovat jakej je omezenec,v naší zatím válkou nestižené zemi nemá stav zbraně zatím tradici a každý stav bouchačky má své pro a proti.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz