Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole

Příspěvek od Nikdo » pát 02.4.2010, 22:26

Jasně S474N, změň myšlení. Polož svou zbraň přede dveře, a vstupuj neozbrojen. Můžeš na ni přilepit lísteček se vzkazem NEBRAT!, aby ji náhodou někdo nepovažoval za odloženou či zapomenutou, a někam neuklidil :lol: :lol: :lol:

Sorry, tady už nedokážu pokračovat vážně...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole

Příspěvek od de-luxe » sob 03.4.2010, 7:33

A přeškrtnutej pes na dveřích znamená, podle zde převažující logiky, že se psem sice můžu vstoupit, ale nesmím ho používat? A se zmrzlinou taky můžu dovnitř, ale nesmím si líznout? :lol:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole

Příspěvek od cmk » sob 03.4.2010, 7:59

A k cemu ma ta zbran bliz - psovi, zmrzline, nebo mobilu?

Mobil je vec, kterou nekde mam (v kapse, v pouzdre... a kdyz chci, tak ho pouziji).

Pes je zvire, chodi po zemi, muze ocuchavat ostatni, maminky a deti se ho obcas bojej, kdyz neni socializovanej, vydela se klidne uprostred banky.

Zmrzlinu drzim permanentne v ruce, uz to, ze ji mam v ruce znamena, ze ji pouzivam, muze se roztect, muzu ji kydnout nekomu na zada.

PISTOLE JE...

De-Luxe - dopln prosim a rekni mi:
a) k cemu z tech trech veci bys ji pripodobnil nejvice
b) souhlasis, ze preskrtnuty mobil neznamena "nevstupovat s mobilem", nybrz "nepouzivat mobila" ???

(pozor, jsou to dve nezavisle otazky).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole

Příspěvek od Starosta » sob 03.4.2010, 14:43

A pokud je na dveřích banky přeškrtnutý pes a vejde panička s taškou a v ní je (viditelně zazipovaný) malý hafan, který je potichu, nesmrdí a neslintá - vyhodí tu dvojici ochranka nebo ne?

Malý kvíz: proč to (nejspíš) neudělá?
a) Protože něco tak malého není pes.
b) Protože to neobtěžuje "psími" projevy.
c) Protože ta baba je vážně kus.
:mrgreen:

No a teď ještě jedna myšlenka - pokud bude mít někdo mobil/zbraň/zmrzlinu/psa v kapse tak, že se o ní nikdo nedozví. Je to problém? Podle mě jedině v tom, že bych začal telefonovat/střílet/konzumovat/štěkat a oni mě adekvátně zpacifikovali. S tím musím počítat.

Ale jinak? Trhněte mi nohou, to je moje kapsa, ne vaše.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 03.4.2010, 23:14

To Starosta:Pokud bych byl ochranka já,a Tys měl svýho "rotvíka"v ruxaku na zádech,byl by vás asi "kus"!Patrně bych neodolal a pustil vás i proto,že víte co se sluší a patří. :D Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole

Příspěvek od de-luxe » ned 04.4.2010, 9:38

Já tedy nevím, dělal jsem si z toho záměrně legraci, ale radši zvážním, protože se to tady ubírá trochu špatným směrem a jaksi nám při debatách o piktogramech na dveřích uniká obsah problému. Všechny zde uváděné symboly je potřeba si vykládat podle toho, co je jejich skutečným účelem a rovněž je nutné vyjasnit si důvody, které provozovatele vedly k jejich umístění. Pokud to neuděláme, tak budeme řešit, že na obrázku je Beretta, a proto se Glocku netýká, a zmrzlina že je kopečková a ne točená.

ad symbol zmrzliny) Provozovatel banky nemá zájem na tom, aby mu klienti v baráku jedli a drobili a kydali sósy na zem, protože se mu prodraží úklid a navíc to nevypadá hezky. Banka není kantýna ani místo k relaxaci - lidi se můžou najíst na místech k tomu určených. Symbol přeškrtnuté zmrzliny je tedy jasný a jen omezenec bude argumentovat tím, že párek v rohlíku v bance jíst může, poněvadž obrázek zakazuje zmrzlinu.

ad symbol psa) Provozovatel banky memá zájem, aby se mu v bance potuloval pes, který může štěkat, smrdět, zvracet, kňučet, výt, pelíchat, může udělat hromádku nebo louži, nebo vzbuzovat strach u ostatních (ano jsou i lidi, kteří se psů bojí a jsou s nima neradi v jedné místnosti). Je to teda opatření, který má zajistit pořádek a klid v budově. Symbol přeškrtnutého psa tedy nezakazuje vstup pouze irskému setrovi, který je na piktogramu stylizován, ale taky koze na vodítku a všem zvířatům, který jsou schopný způsobit všechny výš popsané následky (smrad, bordel, hluk, strach nebo pohoršení u dalších osob).

ad symbol mobilu) Jedná se o "bezpečnostní opatření" zamezující svolávání supů na mršinu, jak už tady jednou v náznaku zaznělo. Je to pochopitelně spíš výkřik do tmy než fungující opatření. A má se na mysli telefonování, nikoli vnášení telefonu, to se má samosebou.

ad symbol zbraně) Provozovatel banky nemá zájem, aby mu do budovy vstupovaly osoby viditelně vybavené předměty, které mohou být nebezpečné pro ostatní nebo můžou u klientů nebo zaměstnanců vzbudit obavu o zdraví, život a majetek. Banka je natolik specifické prostředí, že otevřená přítomnost zbraně či jiného "donucovacího prostředku" může vyvolat řetězec chtěných či nechtěných reakcí. Skryté nošení legální zbraně bankou předvídané nežádoucí následky nevyvolá. Narozdíl třeba od airsoftové pistole trčící z kapsy...

Chci jen poznamenat, že toto je můj názor a úsudek mého selského rozumu.
Naposledy upravil(a) de-luxe dne ned 04.4.2010, 12:48, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole

Příspěvek od Kmoch Vladimír » ned 04.4.2010, 10:39

Stala se mě takováto věc.Navštívil mě jeden sběratel,který mě nabízal svůj sortiment přebytků k prodeji.Vzal jsem ho do baráku,udělal kafe,dal "pišingr"ke kafi a jal se prohlížet nabízený sortiment s občasnými poznámkami k tématice.Najednou při odhlédnutí od zboží,jsem zjistil k mému překvapení,že dotyčný pán,drží v ruce 4 palcovou .38 Tauruse.A pohrával si s ním,"jakoby z dlouhé chvíle".Řeknu vám,že jsem to opravdu nečekal,byl jsem nemile zaskočen a překvapen.Ve vlastním bytě a domě.Normální magor!Upozornil jsem ho na to,aby zbraň uschoval a nedal jsem své nemilé překvapení znát.On tak učinil a vzápětí jsem tuto "schůzku"ukončil a pána ve vší slušnosti a s obavou vyprovodil.Byl to útok!!Pohrůžka zbraní i když z jeho strany nijak nekomentovaná!Nebyl jsem připraven!Nikdy nevíte,co se tomu druhému v kebuli honí a jak to skončí.Mohl předpokládat že mě může okrást a čekal jen jak se zachovám (viditelný strach a podřízenost ke zbrani,či zda se ani tak nedám?).Zda měl on strach o své zboží (byl jsem doma-výhoda?).Už se to nedovím.Byl jsem rád že to dobře dopadlo.Jó a nebyla to plynovka!!Tak taky takto můžete dopadnout,nebo i hůře,když si pustíte "kamaráda zběratele,...",do bytu a podobně.Měl ji v tašce,ne v kapse.Ale ve výsledku,je to fuk!Co vy na to É čkaři co jim do kapes nikdo nemá co kecat!Jak by se vám to líbylo,bez vašeho souhlasu!?Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole

Příspěvek od de-luxe » ned 04.4.2010, 11:26

Vladimíre: Jako krmení pro vnuka historka dobrá, nicméně v tomto vlákně těžce OT. Doporučuji založit nový thread zaměřený pro naivní, prostorem, místem a časem neorientované důchodce. Např. "Proč je dobré mít na dveřích řetízek" nebo "Jak rozpoznat falešného odečítače plynu".
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole

Příspěvek od S474N » ned 04.4.2010, 12:36

Kmoch Vladimir: a jakou to ma souvislost s verejne pristupnymi prostory? Pokud si nekoho zves domu, tak ho klidne nech prochazet pres ram nebo objizdej detektorem nebo nech projet tasky pres rentgen, ale tady se bavime napriklad o navsteve banky apod. A kdy jindy zrovna zbran potrebuji, nez v dobe, kdy treba nesu penize do/z banky, ze?

de-luxe: dekuji za "luxusni" shrnuti, naprosto souhlasim. K te zmrzline bych jenom dodal, ze ji (a nejenom ji, ale i jine pozivatiny) napriklad v tasce miti mohu a nikoho jimi neobtezuji. To same s tim mobilem a zbrani. Jenze to evidentne nekterym jedincum zde naprosto unika.

BTW tech piktogramu jsou desitky dalsich - pokud vidim presktnute kolo, tak to opetovne znamena, ze nesmim na kole jet (pouzivat jej), ovsem vest jej vedle sebe mohu. A takto bychom mohli pokracovat do nekonecna.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole

Příspěvek od cmk » ned 04.4.2010, 14:43

De-luxe - ok, nepochopil jsem nadsazku... S ostatnim - ano, souhlas...

VK> pripustme, ze je to pravda. Presto nerozumim, jak to souvisi s timto tematem. Me vytahnout nekdo doma neco podobneho, slusne, ale razne mu domluvim, aby to schoval a uz nikdy to bez predchozi domluvy nedelal a poslu ho pryc. Ale to nijak nesouvisi s tim, chci-li nebo nechci-li ozbrojene navstevy. Vic jak pulka mych navstev je ozbrojena.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole

Příspěvek od Kmoch Vladimír » ned 04.4.2010, 17:26

Dobře,omlouvám se za OT.Chtěl jsem jenom na vlastním příběhu-opravdu se stal,demonstrovat,kam až může zajít "svobodomyslnost"nositele,k překvapení majitele bytu,který by měl být informován předem.Tam tu souvislost s tématem já vidím,přes §208,178 Tz.Ale nevadí,není-li to vhod a nejde pod"fousy"-ustupuji!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole

Příspěvek od cmk » ned 04.4.2010, 18:42

Pozor, svobodomyslnost a jasne dana rozumna pravidla je rozdil :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole

Příspěvek od Nikdo » ned 04.4.2010, 20:21

Vladimíre, ty máš na dveřích bytu nějakou nálepku nebo nápis, že se dovnitř se zbraněma nesmí? Nebo jsi na zákaz zbraní nepřeješ, návštěvníka upozornil?

Jinak je samotný fakt, že měl zbraň ve Tvém bytě zcela v pořádku.

To, že na Tebe mířil zbraní, je úplně stejné, jako kdyby na Tebe mířil zbraní kdekoliv jinde, kde se legálně zdržuješ, to samozřejmě úplně v pořádku není.

Příspěvky: 35

Registrován: čtv 28.9.2006, 23:17

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole

Příspěvek od gilhad » pon 12.4.2010, 19:12

Vladimire, to, ze prisel do tveho bytu ozbrojen neni proti zadnemu zakonu. To, ze ve tvem bytu tu zbran vytahnul ale znamena, ze zakon porusil, protoze nemel svoleni majitele a pritom ji nemel skryte. Pokud s ni na tebe miril, je to dalsi stupen, kdy se jedna o ohrozeni a to je uplne jina pohadka.

Jinak k nalepkam - jedine vysvetleni, ktere jsem ohledne toho videl, bylo v bance, kde meli na dverich nalepku s preskrtnutym mobilem a hned vedle vyveseny papir, kde velmi zdvorile zadali navstevniky, aby po dobu pobytu v bance laskave nepouzivali mobil, dekujeme uctive. Hned vedle nalepky skrtnuteho mobilu byla dalsi nalepka skrtnute pistole, rozmerove i provedenim stejna. Takze ackoli o tomto tam zadny papir nevysel, predpokladam, ze znamenala "po dobu pobytu v bance laskave nepouzivejte zbrane, dekujeme uctive". Hned vedle byla stejne provedena nalepka skrtnute zmrzliny, u ktere predpokladam obdobny vyklad. Dle meho nazoru, pokud bych do banky vesel s mobilem, pistoli a zmrzlinou, pricemz vsechny tyto veci by byly ulozeny v kufriku a ja bych je nevyndal a nepouzil, tak tim plnim prani banky presne tak jak bylo vyjadreno na tech dverich. U mobilu si tim jsem jist a u ostatnich dvou predmetu nemam duvod k zastavani pochybam - stejne provedeni dle me znamena stejnou zavaznost a smysl.

Jinak skrtnuty mobil a skrtnutou zmrzlinu maji i na dverich leckereho obchodaku, kde uvnitr prodavaji jak mobily, tak zmrzlinu - oboji zjevne s vyslovnym svolenim majitele, cili pohyb po dane budove s mobilem ci zmrzlinou v zavazadle je logickym dusledkem umisteni prislusnych prodejen v te budove. Jelikoz tam neni zadny jiny vyklad umisten, predpokladam, ze skrtnuta zbran ve stejne graficke uprave znamena obdobnou zalezitost "prosime, nepouzivejte"

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 14.4.2010, 21:30

gilhat:Pokud vedle piktogramu byla i formulována konkrétní žádost,"není pochyb"o účelu.Ale o ostatním bych já polemizoval.Záleží totiž vždy na okolnostech,za jakých se o významu takového "zákazu"budeme bavit(přít)!Na rozdíl od zmrzliny,mobilu,psu či jiného,si dovedu představit i situace,které lze spáchat "pouze se zbraní",a jejich následky jsou vždy závažné.A vždy jsou to lidé,kteří za tyto následky zodpovídají.Stejní lidé jako vy,či já.Ta "nálepka"nikomu nezabrání,aby ji respektoval!!!Ale v trestním právu existuje právní institut §15-úmysl,či §16-nedbalost.Záleží pak na posouzení OČVTŘ,jak bude případný čin posuzován.To je můj náhled,a nikomu ho nevnucuji!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od mcelak » stř 28.4.2010, 10:38

Zdravím, jsem studentem jedné pražské Vysoké školy a mám zbrojní průkaz skupiny E. Zbraň běžně nosím. Na dveřích školy je uveden klasickej piktogram přešrktlé pistole. Tak jsem se jen tak z hecu začal zajímat a napsal jsem na právní oddělení školy. Tam mě odkázaly na bezpečnostní oddělení nebo něco podobného. Můj dotaz dze uvádět nebudu, ale zněl tak zcela jednoduše: bude mi škola bránit nosit zbraň nějakym postihem možným ( je jasné, že prohledávat mě nemůžou, ale zajímal mě možný postih) a zda mi umožní zbraň někde v trezoru uložit po příchodu do školy. Odpověď byla, že neví, že se poradí na nějaké radě. Po dvou měsících mi napsala paní ředitělka daného odboru tímto:

Milý studente,

xxx si vyžádalo k Vašemu dotazu ještě stanovisko Ministerstva vnitra,
odbor bezpečnostní politiky, oddělení obecní policie, zbraní a dopravního
inženýrství.
Bylo nám sděleno, že zákon č. 111/1998 Sb., o vysokých školách ve znění
pozdějších předpisů zákaz vstupu se zbraní do budovy vysoké školy výslovně
nestanoví. Ovšem zákon č. 119/2002 Sb., o zbraních ve znění pozdějších
předpisů již v pojmu držení zbraně uvedeném v § 2 odst. 2 bod 1 hovoří o
souhlasu vlastníka nebo nájemce prostor nebo nemovitosti. Zákaz vstupu se
zbraní do budovy vysoké školy by tedy měl vyplývat z jejích vnitřních
předpisů, kde by měl být výslovně uveden.

Na základě výše uvedeného stanoviska rozhodlo vedení xxx, že bude v tomto
smyslu doplněna směrnice č. xxxx Ochrana a ostraha majetku xxxx
xxx. Příprava novelizované směrnice je v kompetenci kvestora xxx.


S pozdravem

xxx


No, takže jsem se vlastně nic nedozvěděl a to ani to jakym zpusobem bude daná směrnice doplněna. Přemýšlím co jim odepsat..
Každopádně ona mi napsala že mi můžou zakázat držet, ale ne nosit..
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od S474N » stř 28.4.2010, 10:55

Samozrejme, omezit mohou vyhradne drzeni - o tom se uz tady urcite i x-krat psalo v tematu. Pokud mas celou dobu zbran na sobe, tzn. z hlediska zakona nosis, tak maji smulu.

Na tvem miste bych pokracoval v korespondenci a vysvetlil pani, co znamena pojem drzeni a co noseni *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Nikdo » stř 28.4.2010, 10:59

Rozumíš tomu imho správně. Pokud nemáš souhlas vlastníka (třeba i víš o jeho nesouhlasu), jedná se o NOŠENÍ. Máš-li ZP E a na zbraň vydáno "Rozhodnutí o povolení ..., NOŠENÍ, ...", je vše v nejlepším pořádku 8-)

A co si neodpustím: Nošení zbraně do školy legálním držitelem je velmi rozumné z hlediska vlastní bezpečnosti a zodpovědné vůči ostatním studentům. Zkušenosti z celého světa ukazují, že právě ve škole jsi nejvíce ohrožen přepadením střelnou zbraní. Kdyby to mělo zachránit jediný lidský život... :twisted:

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od mcelak » stř 28.4.2010, 11:13

Satan: Vím, že to tu bylo napsáno, ale pořád jsme se bavili na teoretické urovni co si myslíme víceméně. Přišlo mi fajn sem dát, taky nějaké oficialní stanovisko, které je dokonce podloženo MV ČR. Jen je tu malej problém..po příchodu do školy jsem si zvykl dojít na WC a Raminu hodit do báglu i s pouzdrem ( vnitřní na klipsu, takže otázka 10 sekund). V tom případě jde ale už pak o držení a věc se mění. Bohužel si netroufam, sedět třeba 3 hodiny s pistolí ve tříde, protože na mém huběnějším tělě v kombinaci s tričkem ( ve třídách bývá teplo) je to napadné po delší době...
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Nikdo » stř 28.4.2010, 11:17

Nene. I vybitá pistole v tašce uvnitř nemovitosti bez souhlasu nájemce je NOŠENA.
Přečti si přesnou formulaci v zákoně a zapiš si volitelný předmět Logika 8-)

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz