Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od S474N » stř 28.4.2010, 11:29

(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí
a) držením zbraně nebo střeliva mít
1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,
2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,

b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),
Obavam se, ze je to drzeni a nikoliv noseni.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od mcelak » stř 28.4.2010, 11:39

No zbraň je nabitá a v obalu takže je to nejspíš přece jen nošení, jelikož neodpovídá ani odstavci 1 ani 2 . ale jsem už logikou z jinych předmětů unaven natolik dneska, že nevím...už ais nic :D
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Nikdo » stř 28.4.2010, 11:43

Mezi body 1. a 2. v bodu a) patří "a" (= jde o dvě definiční podmínky držení, které obě musí být splněny) nebo "nebo" (jde o dvě možnosti, jak se dopustit "nošení")?
IMHO pokud to z textu výslovně nevyplývá (není tam logická spojka "nebo", nebo výčet není uveden např. formulací "v následujících případech"), tak se použije logická spojka "a".
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od S474N » stř 28.4.2010, 11:50

Nikdo: tve IMHO je pouhe IMHO a nikoliv tak, jak to ma byt. Samozrejme, ze mezi bode 1 a 2 je spojka "NEBO". Prave proto, kdyz mam souhlas vlastnika, tak muzu mit za pasem viditelne zbran a z hlediska zakona "drzim".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Steiner » stř 28.4.2010, 12:07

Nikdo: Ano, je nošena, ale pouze pod podmínkou že ji "má u sebe" (což bágl na zádech nebo přes rameno splňuje).

Pokud ten bágl ale necháš pod lavicí a odskočíš si na WC = nemáš zbraň u sebe, není to ani nošení ani držení - jde o jednání, ke kterému jako držitel zbrojního průkazu nejsi oprávněn = přestupek.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Steiner » stř 28.4.2010, 12:10

S474N píše:Obavam se, ze je to drzeni a nikoliv noseni.
Obáváš se špatně, držení (nenabité zbraně v obalu) je to podle toho odstavce jen v případě, že je to "za účelem jejího přemístění z místa na místo", což pobyt ve školní učebně nesplňuje.

Příspěvky: 149

Registrován: pát 25.6.2010, 11:55

Zbraň: žádná

Bydliště: Ostravsko

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od nogi » pon 01.11.2010, 13:05

icks píše:Mám prosbu. Dnes se u vstupních šoupaček jistého supermarketu kde je v nájmu firma pro kterou dělám, objevil tento škapulíř, amulet. Není mi znám žádný paragraf, který by takovou kresbu vysvětloval, tudíž je mi víte u čeho. Nicméně bych rád vznesl nějaký dotaz na vedení marketu, co si od toho slibují, o jaký zákon se opírají atd. Nechť se nad sebou zamyslí. Prosím tedy o návrhy jak takový písemný dotaz formulovat. Mohli bychom udělat i jistý univerzální a jednotný formulář, použitelný pro dotazování se kdekoliv, jen by se měnilo jméno dotazovatele a adresáta.

Obrázek
:lol: to bylo dobrý....10/10 b. :lol:
Glock 19 ; 858 Tactical 4p
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od john.hawk » pon 01.11.2010, 13:31

zákaz vstupu s beretou, tak to jsem klidný.. :D

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Steiner » pon 01.11.2010, 13:35

No tak v prvé řadě tato značka neodpovídá normě, že ... :wink:
ISO 7010 - Bezpečnostní značky na pracovištích a na veřejně přístupných plochách - Zákazové značky (poslední značka v seznamu).

Supermarket není místo s řízeným vstupem, je to místo veřejnosti přístupné. Pokud máš zbraň legálně, máš povolení k nošení a nosíš dle zákona, pak nemají žádnou možnost jak si vynutit, abys tam zbraň nenosil.

Příspěvky: 149

Registrován: pát 25.6.2010, 11:55

Zbraň: žádná

Bydliště: Ostravsko

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od nogi » pon 01.11.2010, 13:46

Budete semnou souhlasit, když řeknu, že žádné lokální provozní předpisy nemůžou být v žádném případě v rozporu se zákonem, že? :crazy:
Glock 19 ; 858 Tactical 4p
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Nikdo » pon 01.11.2010, 14:06

john.hawk píše:zákaz vstupu s beretou, tak to jsem klidný.. :D
Nene, toto je žádost, abys uvnitř nerušil střelbou a nedělal bordel poházenejma hilznama.
Slušnej člověk se snaží vyhovět...

Jinak význam cedule, jeho závaznost a vymahatelnost je již doufám probrána dostatečně. Autorovi jde o to, jak a případně koho se zeptat.

Já bych na to šel asi takto:

Vážený provozovateli hypermarketu,

Považuji za své základní a přirozené lidské právo bránit svůj život, své zdraví a svůj majetek. Jelikož mám zbrojní průkaz, zákon mě opravňuje nosit zbraň mj. na veřejnosti a místech veřejnosti přístupných. Mnohaletá bezúhonnost a spolehlivost, odborná a zdravotní způsobilost jsou podmínkami jeho vydání.

Cedule na dveřích určitě neodradí útočníka od vnesení zbraně, ale možná odradí nějaké legální držitele zbraní (jak uvedeno výše, bezúhonné, spolehlivé, zdravé a odborně způsobilé občany), kteří jako jediní - jsou-li přítomni - mohou ozbrojeného útočníka zastavit. Což se prokazatelně stává, zatímco tam, kde člověk schopný a odhodlaný k obraně bližního nebyl, přijedou zpravidla policisté již jen spočítat mrtvé.

Proto bych se Vás rád zeptal na motivy, které Vás ve vylepení cedule vedly, a jaké konkrétní změny si od její instalace slibujete.

Děkuji
Nazdar bazar
Podpis

Příspěvky: 39

Registrován: čtv 07.10.2010, 11:30

Zbraň: CZ 75 D Compact

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od andre100 » pon 01.11.2010, 14:54

Pistoli běžně nenosím, ale když někam nesu větší prachy tak si ji vezmu. Samozřejmě ty peníze musím taky někde vybrat, takže ji mám i v bance. Myslím že to banky vědí, že jim tam lidi nosí zbraně pro tyto účely a myslím, že s tím nemůžou nic dělat, je to pochopitelný. Tu cedulku tam budou asi mít pro to, aby dostáli všem trapnejm předpisům a neměli problém s případnou pojistnou událostí.
Jinak abych se zapojil do diskuze...taky bych zbraň netahal, při přepadení banky, když by mě přímo neohrožovali, proč taky...

Příspěvky: 43

Registrován: čtv 26.8.2010, 21:49

Zbraň: ALFA 9241

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Vašek » úte 09.11.2010, 20:21

K nošení zbraně přímo opravňuje zákon, a to i bez souhlasu majitele. Mít u sebe zbraň BEZ souhlasu majitele spadá do definice nošení, a zákon k tomu držitele zbraně opravňuje. A i kdyby tam byla cedule podle normy, byla by k ničemu. Normy, vyhlášky nebo i rozhodnutí ministerstva jsou právní normy nížší síly než zákon, a když jsou v rozporu se zákonem, zákon má přednost. Nošení zbraní může omezit pouze příslušný zákon, parlamentem ratifikovaná mezinárodní smlouva nebo ústava. Cedule se škrtlou pistolí je stejně platná jako cedule s nápisem "U nás není policie oprávněna zatýkat zločince"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od panvrabec » úte 09.11.2010, 21:50

S tím nošením souhlasím. Druhá varianta držení to umožňuje taky, mít zbraň nenabitou v obalu atd... S ní můžeš taky kamkoliv, za účelem přesunutí z místa na místo a je jedno jestli ze střelnice domů, či naopak, nebo jen z domu zase domů a procestovat s ní třeba půl ČR a vzít to třeba přes nákupní centrum. Pokud by se ale jednalo o první variantu držení, podobně jako mít ji doma v šupleti, tak k tomu je třeba povolení vlastníka objektu.

ALE

Pokud by byl na dveřích symbol podle ISO 7010-Zákaz vnášení zbraní (odkaz od Steiner), tak bych se hádal, tato zákazová značka nehovoří o zákazu používání zbraní v objektu, nebo manipulaci s ní, ale zakazuje vnášení pozor na to.

cmk to tušim přirovnával ke zmrzlině. No jo, jenomže kdyby byla na dveřích busu platná značka zákaz vnášení zmrzliny, tak bys jí tam vzít nemohl, a je jedno jestli bys měl v ruce nanukáč v uzavřeném obalu, nebo nanuk, který konzumuješ. Stejně tak, když máš u vstupu do nějakého klubu zákaz vnášení vlastních nápojů, tak je jedno, zda flašku držíš v ruce, nebo ji máš za opaskem, prostě to dovnitř nesmí a nikoho nezajímá, jestli to následně v klubu budeš používat (pít), nebo si to tam poneseš aniž bys to chtěl konzumovat. Úplně to samé platí pro zbraně, ale i pro co koliv jiného. Není pravda, jak tu někteří tvrdí, že pokud nosíš, tak můžeš kam chceš a majitel objektu ti nemůže nařídit zákaz.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od S474N » úte 09.11.2010, 22:23

panvrabec: bylo uz tu popsano x stran, podle me to tak neni. Tot muj nazor.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od panvrabec » stř 10.11.2010, 8:05

Všimni si, že oficiální značku v bance neuvidíš. U soudu ano, nebo při návštěvě věznice ano.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od S474N » stř 10.11.2010, 9:00

Tak argumentovat tady soudy je trosicku mimo misu, ne? Tam je to snad samozrejme a navic upravene zakonem:

:arrow: http://www.pravnik.cz/uplna-zneni/uz-298.html
§ 7

(1) Do budovy soudu nebo na místo, kde soud jedná, je zakázáno vstupovat se zbraní nebo s jinými předměty, které jsou způsobilé ohrozit život nebo zdraví anebo pořádek. Tento zákaz se nevztahuje na soudce a na příslušníky ozbrojených sil a ozbrojených sborů, jestliže vstupují do budovy soudu nebo na místo, kde soud jedná, v souvislosti s plněním svých služebních povinností.

(2) Každý je povinen podrobit se osobní prohlídce a prohlídce všech věcí, které má u sebe, za účelem zjištění, zda neporušuje zákaz podle odstavce 1.
A co se tyce toho vezenstvi, ten zase upravuje zákon č. 555/1992 Sb., o Vězeňské službě a justiční stráži České republiky:
:arrow: http://www.senat.cz/xqw/webdav/pssenat/ ... /2874/2874
㤠13

(1) Při střežení objektů je příslušník oprávněn zjišťovat totožnost osob, které vstupují do objektu nebo se v něm nacházejí, prohlížet jejich zavazadla i věci a prohlížet dopravní prostředky při vjezdu i výjezdu. Při důvodném podezření, že osoba má u sebe zbraň nebo jinou věc, kterou by mohla narušit výkon vazby nebo výkon trestu odnětí svobody nebo bezpečnost v budovách soudů, státních zastupitelství nebo ministerstva, nebo kterou neoprávněně vynáší ze střeženého objektu, může příslušník provést její osobní prohlídku a takovou zbraň nebo jinou věc odebrat. Může přijímat i jiná opatření nezbytná k tomu, aby do objektu nebyly vnášeny nebo dopravovány věci, které by mohly narušit výkon vazby nebo výkon trestu odnětí svobody nebo bezpečnost v budovách soudů, státních zastupitelství nebo ministerstva.
A nakonec k tem bankam - kdyz te to tak trapi, tak bez do te banky a na stene si tam precti Provozni rad. Vsadim boty, ze tam bude napsano o tom, ze nemas zbran pouzivat a nikoliv, ze ji nemas vnaset. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Starosta » stř 10.11.2010, 12:09

S474N píše:A nakonec k tem bankam - kdyz te to tak trapi, tak bez do te banky a na stene si tam precti Provozni rad. Vsadim boty, ze tam bude napsano o tom, ze nemas zbran pouzivat a nikoliv, ze ji nemas vnaset. *4*
Tak to já jsem přesvědčen, že pokud už tam něco o zbraních bude, tak to bude zákaz vstupu se zbraní (vnášení), nikoli "zákaz používání" nebo neskrytého nošení, či jiný.
EDIT: Sázím svoje staré boty ;)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od panvrabec » stř 10.11.2010, 12:21

Starosta: Taky si to myslím
S474N píše:A nakonec k tem bankam - kdyz te to tak trapi, tak bez do te banky a na stene si tam precti Provozni rad. Vsadim boty, ze tam bude napsano o tom, ze nemas zbran pouzivat a nikoliv, ze ji nemas vnaset. *4*
Tak si ještě jednou přečti co jsem napsal, já napíšu, že oficiální nálepku na dveřích banky neuvidíš, tudíž se na tu danou banku ten zákaz vnášení nevztahuje (nálepka je jako viz foto výše) a ty na to odpovíš nesmysl. Takže do té konkrétní banky můžeš nosit zbraň, pokud by ale měla nálepku platné značky zákaz vnášení zbraní, tak nesmíš. CO V TOM VIDÍŠ ZA PROBLÉM ??
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od FRENKY » stř 10.11.2010, 12:50

Pánové, řešíte s prominutím blbosti. Kam smím a nesmím se zbraní (a v jakém režimu - držení, nošení) upravuje jednoznačně zákon (nejen ten o zbraních). Tečka.
Zákazové tabulky (mimo dopr. značky) všeho druhu jsou pouze "doporučujicí" a mají návaznost na další právní předpisy (např. zákoník práce - pokud se vám něco stane na pracovišti a prokáže se, že jste nerespektovali "doporučujicí" tabulku).

Mimochodem..ta tabulka s pistolí je ve stejné kategorii jako tabulka se zmrzlinou.. a klidně se s vámi vsadím, že napochoduju do jakékoliv banky s neskrytě nošenou zmrzlinou..a vůbec nic se nestane :).. Ovšem když pocintám nějakého váženého klienta, tak banka řekne "no jóoo..my nic..tamhle je značka..vyřiďte si to spolu a nás do toho netahejte"

A se značkou pistole je to nemlich to samé.

A to je celý význam těchto "zákazů"

Nechci do někoho osobně rýpat, ale tyhle elementární základy by měl snad každý držitel ZP vědět a nešířit bludy jako např. panvrabec a jiní.

EDIT: Případně samozřejmě rád poupravím své tvrzení, pokud mi pošlete odkaz na nějakou právní normu, která mi nařizuje se těmito tabulkami řidit a postihuje mne při jejich nerespektování.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz