Sčítání lidu


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od S474N » úte 01.2.2011, 10:50

Je opravdu takovy problem si to precist cele a porozumet tomu?
FRENKY píše:....získat cenné a potřebné údaje, které nelze zjistit žádným jiným způsobem (např. údaje o národnosti, náboženském vyznání, již zmíněném vzdělání, dále postavení v zaměstnání, o dojížďce, složení domácností apod., a to v návaznosti na data o bytovém fondu). Sčítání je jediným celoplošným zdrojem těchto informací. Spojení údajů o domácnostech s údaji o domech a bytech umožňuje zpracování informací nejen o složení a základních charakteristikách domácností, ale i o úrovni jejich bydlení ve vztahu ke konkrétnímu území.....
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od jry2000 » úte 01.2.2011, 11:04

Abych odpovedel na tvuj dotaz, tak to dneska to vypada, ze ano, ze mam problem precist a porozumet dlouhemu textu v cestine.

Ad udaje - Do techto veci jim VUBEC nic neni :). Jsou pro ne zbytecne.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Mistral » úte 01.2.2011, 12:35

Takže jinými slova, když jim to odmítněš dodat, tak tě stejně sečtou, bo klíčové informace mají, a navíc přispěješ aparátu 10k kč na fungování.

Cool. Chceš za to metál? :twisted:
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od midlos » úte 08.2.2011, 21:23

Mají velké kulové. To je jen mlha.
Jediné co mají je rodné číslo, jméno, možná bydliště a stop.
Pokud jim toto stačí, budiž, ale víc ne. Těch 10 000 mi za ten pokus stojí. Ono to nebude tak horké.Minulé sčítání jsem tam jen tak z hecu napsal úplné, ale úplné bludy a nic se nedělo.

Příspěvky: 51

Registrován: čtv 01.7.2010, 23:38

Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Andy_cz » úte 01.3.2011, 19:10

Pánové :-).
Jde vidět, že máte poněkud omezený přehled o tom, na co všechno se ty údaje používají...
Dovolím si zde podat malý výklad od lidí, kteří se tím méně (já, student geografie), či více (má přítelkyně, studentka demografie) zabývají... Doufám, že díky tomu pochopíte, že ne vždy je dobré "čůrat proti větru" a že ono sčítání lidu k něčemu je :-).

Cituji přítelkyni: (omluvte sem tam menší rýpání, ale trošku jí ten článek pana Matějky namíchl :-D)
Přítelkyně píše:Z dat sčítání se vytvářejí podklady pro ekonomy, pro kartografy, pro demografy, sociology... A další a další obory, pracující s lidskými zdroji... Data slouží téměř všem sektorům, které Vás napadnou. Jsou to data, ze kterých se vypočítávají všechny indexy, díky kterým se vypočítává počet lůžek v nemocnicích, škol všeho druhu, data, kterými se prezentujeme ve světě. Přece si nemyslíte, že sem každej papaláš do ČR přijede to tu obhlídnout… To, že nějakej "chytrolín" odmítne arch vyplnit způsobuje právě to, že není dost míst v mateřských školkách, v základních školách, že dostane nějaký okres málo peněz od státu, že není dostatek lůžek v nemocnici, že se špatně spočítaj výdaje na marginální náklady státu, nebo třeba také dojde k chybnému výpočtu příměstských linek, či vlaků...

Sčítání lidu má v ČR dlouhou tradici, která začala už někdy za Marie Terezie. Každá otázka je pečlivě vážená a každá má samozřejmě smysl, jestli někoho z vás uráží na cti, že se Vás ptaj na to, jestli máte záchod…? Tak se nestyďte, že nemáte, stejně nikoho nezajímáte jako jednotlivec, ale jen jako člen společnosti, jako údaj, číslo, kterým se potom budeme prezentovat (či zpovídat) okolí. Každá otázka je předkládáná našim zákonodárcům, kteří ji po jedné schvalují a to dost dlouhou dobu, před proběhnutím sčítání.

Za sčítáním lidu je práce mnoha a mnoha lidí, mnoha času, kterou ani jeden z Vás nevidí, protože tomu nerozumí, protože si ty údaje neumí najít, protože jen čte to, co se mu hodí, co se suprově vytrhává z kontextu.

Sčítání lidu domů a bytů je důležité, protože v České republice neexistuje centrální registr, který by tyto data zachycoval. Nebuďte hloupí a arch jednoduše vyplňte, je to jednou za deset let, pazoury Vám neupadnou a buďte rádi, že se už nevyplňují fyzické, či psychické postižení... :-D
Mě jako kartografa by jste zase připravili o data k tvorbě. Nemohl bych se podílet na výzkumech dojezdnosti, hustoty zalidnění, plánování silniční sítě, prostě čehokoliv týkajícího se třeba i územního a strategického plánování, regionálního rozvoje apod.... A doufám, pevně v to doufám, protože zdejší komunitu považuji za nadprůměrně inteligentní, že nikdo z vás nemá problém s tím, že se vydávají peníze na takovéhle výzkumy. To že mnohdy nejsou dodržovány, to už je bohužel problém politický...

V mnohém a často s panem Matějkou souhlasím, v tomto případě se mi zdá ale jeho pohled omezený, místo studování paragrafů a hledání pokut by si mohl dát trošku práce s tím, si dohledat, o čem to vlastně celé je, a že je to zrovna jedna z věcí, které k něčemu jsou...

Co se týče možného zneužití dat, tak je asi stejné, jako možné zneužití dat třeba v bance... Pro Statistický úřad jste prostě jen číslo a zpětně to není možné dohledat a nikoho tam to ani nezajímá...

Závěrem bych chtěl dodat malý vtipný obrázek na odlehčení atmosféry :-D.
Obrázek

Doufám, že jsem aspoň trošku v něčem dokázal osvětlit problém sčítání lidu a také doufám, že se tu následně neztrhne vášnivá debata nebo hádka na toto téma...
Audaces Fortuna Ivuat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Nikdo » úte 01.3.2011, 19:59

Lůžek v nemocnicích je furt nedostatek. Protože nemocnice suplují záchytky, domovy důchodců a sociální ústavy.
Školek je buď nadbytek nebo nedostatek. Aktuálně u nás nedostatek. V některých čtvrtích třetina oproti potřebnému počtu.
Dopravní dojezdnost? Proč tedy na základě minulého sčítání nedošlo k rozšíření silnice Jundrov-Žabiny-Pisárky nejmíň na čtyřpruh?

Zjevně někdo zapomněl číst výsledky minulého sčítání. Zjevně všichni, kdo něco plánujou.

Například naše firma (služby v IT) získává o potenciálních zákaznících informace všemi možnými cestami, ale ze sčítání lidu? :lol:

To co píšeš je opakování obecných proklamací státní propagandy. Řekni mi jeden konkrétní případ konkrétních dat, která byla využita k něčemu užitečnému. Ne, seznam Židů z ze sčítání r. 1930 využitý státními plánovači Velkoněmecké říše za užitečný nepovažuji.

Příspěvky: 51

Registrován: čtv 01.7.2010, 23:38

Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Andy_cz » úte 01.3.2011, 20:23

Lůžek v nemocnicích je furt nedostatek. Protože nemocnice suplují záchytky, domovy důchodců a sociální ústavy.
Školek je buď nadbytek nebo nedostatek. Aktuálně u nás nedostatek. V některých čtvrtích třetina oproti potřebnému počtu.
Dopravní dojezdnost? Proč tedy na základě minulého sčítání nedošlo k rozšíření silnice Jundrov-Žabiny-Pisárky nejmíň na čtyřpruh?
Tohle všechno je právě o tý politice... To bohužel nemůžeme změnit, dokud tam budou sedět ti, co sedí.

Opakuji státní propagandu? Myslíte, že na VŠ jde někomu o to, propagovat státní propagandu? :roll:

To, že Vaše IT firma získává informace o potenciálních zákaznících z dotazníků bude třeba tím, že se chce ptát na něco jiného, než v dotaznících ze sčítání je... Vám jde o odhady a vybrané vzorky, ne o absolutní data z celého státu... Na konkrétní data se mohou klidně zeptat na ČSÚ, nebo si je tam i přímo vyhledat :-). Ne vše lze bohužel počítat s takovými statistickými chybami, jaké jsou u dotazníků (myslíte, že třeba 600 lidí je reprezentativní vzorek ČR?)

Konkrétních příkladů jsou tuny, stačí chtít hledat. Příklad: http://web.natur.cuni.cz/ksgrrsek/urrlab/?atlas_dif= Opět jde zase jen o to, aby ti povolaní to chtěli nějak použít...

Nebo si třeba projděte toto: http://www.natur.cuni.cz/geografie/soci ... nty/granty

Myslíte si, že je to všechno zbytečné? Pokud ano, nemá smysl s Vámi dál diskutovat. To je asi tak trefné, jako pohled důchodců například na kosmický výzkum: "Proč ty peníze raději nedají těch chudým..." Protože jen a pouze díky těmto výzkumům a projektům je těch chudých v našich vyspělých státech tak málo.

PS: Čekal jsem, že se někdo ozve s těmi Židy :-). Stalin například nechal vyvraždit celý statistický institut proto, že řekl, že bude 137 000 000 Sovětů v roce 193x (už nevím) a daný insitut to dle svého nejlepšího svědomí a vědomí vypočítal pouze na 135 milionů... Také příkladné použití :-D.

Každý si může najít důvody pro a proti... Mně převažují ty "pro"... :-)
Audaces Fortuna Ivuat
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od S474N » úte 01.3.2011, 20:47

Andy_cz: pro tebe prevazuji pro, pro jine zase proti. Ja jsem rozhodne proti tomu, aby se v rezimu setreni utracelo za takoveto nesmysly, ktere lze obvykle ziskat z jinych, jiz existujicich, rejstriku.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 51

Registrován: čtv 01.7.2010, 23:38

Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Andy_cz » úte 01.3.2011, 20:54

Žádné takové nejsou (s těmito údaji). Navíc, možnost přenášení dat mezi úřady není dovolena. Nebo si myslíte, že BIS to statistickému úřadu třeba všechno poví, co ví...? :D
Občané sdělují úřadům své osobní údaje vždy pro určitý účel a v rozsahu, který tento účel vyžaduje (např. žádost o občanský průkaz, živnostenský list apod.). Úřady si mezi sebou mohou osobní údaje předávat pouze v rámci těchto správních řízení týkajících se určité osoby a na žádost této osoby. Propojování osobních údajů z různých databází a bez výslovného souhlasu osoby, jíž se tyto údaje týkají, je zákonem o ochraně osobních údajů přímo zakázáno.
http://www.scitani.cz/cz/fag/hlasodpove ... 03ac5.html


Stačí kouknout na Google :-). http://www.scitani.cz/cz/fag/faq.html

Já vím, tohle je ale opět a jen státní propaganda...
Audaces Fortuna Ivuat

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od cmk » úte 01.3.2011, 21:00

Srovnavat scitani s investici do vedy a vyzkumu je jaksi OT.
Obecne (tedy vetsinove - samozrejme jsou v tom vyjimky):
a) se ptaji na veci, do kterych jim nic neni
b) se ptaji na veci, ktere by meli vedet

Takze za me osobne - Ne, dekuji nechci, ja udelam vsechno pro to, aby se mi to vyhlo.

A kdo ma chut vyplnovat, nech vyplnuje.

Tot pravo kazdeho z nas.

Dneska rano me ale do ruda vytocil nejakej porad v radiu. Nevim v jakem, slysel jsem to v krame v cca 8:50. Mluvil tam nejakej psycholog? Nebo nekdo podobnej. A ten pronesl 2 vety jako FAKT:
a) lide, kteri broji proti scitani tak cini jen proto, ze je to podle nich prikaz z bruselu
b) lide, kteri broji proti scitani jsou omezeni, hloupi a nevidi si a sve 4 steny

Je to klasickej priklad eurohajzla a eurohajzlovskyho pristupu.

Podsune lidem uple jiny duvody pocinani oponentu a dela z nich "pomatene ubozaky" takze misto vecne argumentace se snazi soupere znemoznit (jake praktiky pouzival byvaly rezim na nevhodne osoby, predevsim umelce?)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Nikdo » úte 01.3.2011, 21:05

Stačil by jeden příklad konkrétního využití k něčemu užitečnému. Ne, atlas údajů není konkrétní využití. Ne, seznam grantů (tedy většinou peněz předtím odebraných pod pohrůžkou násilí, tj. uloupených, konkrétním osobám, prostřednictvím tzv. "daní"), rovněž není konkrétní využití dat, a už vůbec ne užitečné.

Počet obyvatel, objem dopravy, apod. lze zjistit daleko přesněji mnohem levnějšími metodami, například pozorováním. A z hlediska plánování služeb obyvatelstvu je zcela irelevantní. Potřeba služby se totiž neřídí nějakým počtem obyvatel nebo jejich skladbou, ale prostou poptávkou a nabídkou.

Příkladně do velikosti mého bytu a obývajících osob nikomu nic není. Nabídka a poptávka daleko lépe řeší třeba zásobování čtvrtě potravinami, otevření nové hospody nebo kadeřnictví. A řešila by i výstavbu škol, školek, nemocnic, silnic, plánování veřejné dopravy, kdyby v těchto oborech fungoval normální trh a ne státní plánovací komise.

Ano, až budou u moci ti správní politici, možná budou podobná data využitelná. Jsem si ale jist, že ti správní politici sčítání lidu ihned zruší :twisted:

Příspěvky: 51

Registrován: čtv 01.7.2010, 23:38

Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Andy_cz » úte 01.3.2011, 21:07

cmk píše:Srovnavat scitani s investici do vedy a vyzkumu je jaksi OT.
Obecne (tedy vetsinove - samozrejme jsou v tom vyjimky):
a) se ptaji na veci, do kterych jim nic neni
b) se ptaji na veci, ktere by meli vedet
Není to OT. Jak myslíte, že se ty data pro ten výzkum získávají? V pořádné vědě nelze spekulovat.

Prosím, které otázky PŘESNĚ vám vadí, které vám přijdou zbytečné? Díky :-).

To pan Nikdo: Víte, kolik by takové pozorování stálo? Xkrát víc, než nějaké sčítání lidu...

Pokud ho zruší, tak mě bude zajímat, jak to tu za pár let bude vypadat... :-)

Asi se budu opakovat, ale prosím, koukněte se ještě jednou sem. http://www.scitani.cz/cz/fag/faq.html Spousta odpovědí tam je...

K tomu kradení apod. se raději nebudu vyjadřovat. Myslím, že v tomhle státě kradou jiní...
Audaces Fortuna Ivuat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od admix » úte 01.3.2011, 21:11

Andy: muzes mi dat priklad neceho duleziteho, co si stat neumi zjistit jinak, nez scitanim za bratru 2.5mrd CZK v dobe, kdy se zvysujou dane jak na bezicim pase?

Mne osobne o zbytecnosti scitani utvrdila jejich reklamni "kampan" za 25 mega, z ktere padaly argumenty, ze by jeden brecel.
Naposledy upravil(a) admix dne úte 01.3.2011, 21:12, celkem upraveno 1 x.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Nikdo » úte 01.3.2011, 21:12

D-FENS píše:Ještě se k tomu vrátím separátním článkem, ale když se díváme na Systém jako celek, správný postup je lístky vyplnit špatně.

1. Nechat si dát pokutu je sice zajímavý mučednický čin, ale výsledkem bude pouze, že se nějaký úřad obohatí o 10k. Když bude takových hodně, bude mít z toho neplánovaný příjem, bude revidovat rozpočet a přijde na to, že může koupit něco hezkého, třeba kamery, radary, najmout o pět strážníků více. Kvalita dat nijak neutrpí a úředníci se budou smíchy lomit v pase, podívejte na něj, vola.

2. Kdo napíše do dotazníku blbosti způsobem promyšleným alespoň natolik, že dotazník před zpracováním nevyloučí, nejen že se vyhne postihu, ale ještě vloží do systému trojana. Tomuto způsobu útoku se sys neumí bránit,
je to jeho slabina. Navíc ztratí důvěru i v plauzibilní data sebraná od ovcí a začne aplikovat různé korekční metody i na data, která jsou v pořádku, takže své sčítání znehodnotí sám.

Z mého pohledu vítězí metoda 2. Má hluboké historické tradice. Co bylo pro odboj lepší - odbýt nějakou výrobní operaci na kormidle k letadlu a způsobit tak později s určitou pravděpodobností havárii letadla i s pilotem, než odmítnout montovat kormidla a nechat se zastřelit jen proto, aby na uprázdněné místo nestoupil jiný, který bude montovat kormidla bezchybně?
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011022006
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011022701
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od jry2000 » úte 01.3.2011, 21:15

Andy_cz:
Proc? Neadekvatni zasah do soukromi.
Co presne?
Osobni formular od otazky 5 a vyse
Scitani bytu 1,2,3,4,5,13 a cela strana 2
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od panvrabec » úte 01.3.2011, 21:17

Andy: Člověče. Rodné číslo, jméno, příjmení a trvalé bydliště MV má. Nezlob se na mě, ale na co jim bude vědět jesli mám hajzl, jak dojíždím do práce- jak často, čím, ..pak jestli mám vlastní počítač, jaké mám doma vztahy, kolik lidí u mě dočasně žije a jaké zdi má můj dům ?????????????? Tobě a přítelkyni přeju aby jste dostali rozum a nejen vesele šli se stádem. Údaje se skartujou to jo, ale až potom, co si zazobaná, nebo mafiánská sebranka zjistí to, co bude o každém potřebovat. Jenom blázen může všechno svoje soukromí dobrovolně vydat v dobré víře. Jsou to navíc zbytečně vyhozené prachy a někdo si namaže kapsu. A ty nám tady ještě piš, jak je to super, to se mi zdá.. :)
EDIT: ta babka má pravdu
Naposledy upravil(a) panvrabec dne úte 01.3.2011, 21:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Nikdo » úte 01.3.2011, 21:19

Andy_cz píše:
To pan Nikdo: Víte, kolik by takové pozorování stálo? Xkrát víc, než nějaké sčítání lidu...

Pokud ho zruší, tak mě bude zajímat, jak to tu za pár let bude vypadat... :-)
OK, tak ať mi dá stát 2,5mld, všechny skutečně potřebné informace mu za tu cenu bohatě zjistím. To je 250 korun na každého jednoho obyvatele. Vhodně navržené výběrové šetření lze provést řádově levněji a poskytne přesnější data.

Tak schválně, co konkrétně za apokalypsu by se mělo konat, kdyby se skutečně podařilo tu šaškárnu zrušit a 2,5mld ušetřit?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od admix » úte 01.3.2011, 21:21

panvrabec: presne, statu je do toho uplny hovno. Ja se nedavno napr. vytocil, ze prej uz dneska neni mozny postavit si dum na samote, protoze proste nedostanes stavebni povoleni. Co je kurva komu po tom, kde chci bydlet?! A s timhle je to uplne stejny.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Nikdo » úte 01.3.2011, 21:23

Ve skutečnosti je státu úplné hovno prakticky po všech otázkách. Naopak, řekni mi jedinou věc z dotazníku, kterou by měl stát vědět.

Příspěvky: 51

Registrován: čtv 01.7.2010, 23:38

Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Andy_cz » úte 01.3.2011, 21:25

Admix:

http://www.scitani.cz/cz/fag/hlasodpove ... 0398f.html
http://www.scitani.cz/cz/fag/hlasodpove ... 03958.html
http://www.scitani.cz/cz/fag/hlasodpove ... 03975.html
V žádném registru nenalezneme údaje o vzdělání, národnosti, náboženském vyznání, o zaměstnání, postavení v zaměstnání, o dojížďce do zaměstnání, o rodinách a domácnostech a jejich podmínkách bydlení.
Např. Vím, není to přímý příklad. A tu důležitost bohužel asi vidí pouze ti, kterých se to přímo týká.

K návodu na D-Fens se nemá cenu vyjadřovat. Pak se nedivte pane Nikdo, že se Vám nepostaví ta 4proudá silnice... :-)

jry2000:
Pro zpracování dat je nutné pracovat s takovým identifikátorem, aby pomocí něho bylo možné jednoznačně identifikovat danou osobu. Tím je v České republice zákonem stanovené rodné číslo a proto s ním musí ČSÚ pracovat. Použití osobního identifikátoru - rodného čísla - podstatným způsobem ovlivňuje úplnost sčítání a kvalitu dat. Pokud jde o bezvýznamový identifikátor, jeho použití není možné, neboť žádný obecně známý bezvýznamový identifikátor není zaveden. Rodné číslo slouží zejména v etapě zpracování dat ke kontrole úplnosti sčítání a vyloučení duplicitně sečtených osob.
Ihned poté jsou výsledky převedeny do anonymní formy... Nikoho nezajímá jeden člověk.

panvrabec: Viz. Jry :-).

Bohužel vás nemohu přesvědčit o tom, že si ty výsledky i se jmény někdo koupí/ukradne, osobně to nepovažuji za pravděpodobné... Myslím, že třeba BIS :-D potřebuje pro své potřeby úplně jiné věci...

Pánové, já se s vámi nechci hádat, chtěl jsem jen vznést do diskuze jiný pohled. Sčítání se provádí třeba i v zemi pro zbraně zaslíbené a evropismem nepostižené - USA...

http://www.scitani.cz/cz/info_o_scitani ... u_2010.pdf
Audaces Fortuna Ivuat

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz