Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 15.12.2018, 23:38Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 158 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
 Sčítání lidu 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 12/2007
Příspěvky: 1573
Bydliště: Plzen
Příspěvek Re: Sčítání lidu
Andy: rychlym pohledem tam nevidim nic, co stat potrebuje vedet k cinnosti.
Nejlepsi je ovsem tohle http://www.scitani.cz/cz/fag/hlasodpove ... 03975.html

Citace:
Počet obyvatel zjištěný sčítáním je základem pro bilance obyvatel (údaje z bilance jsou podle stávající legislativy podkladem pro určení výnosů některých daní obcím) a následně pro projekce obyvatelstva.


K cemu teda slouzi matrika?

Citace:
Ukazatele týkající se ekonomické aktivity, postavení v zaměstnání, profesní struktury obyvatel, odvětví ekonomické činnosti jsou využívány veřejnou správou jako podklad pro realizaci a aktualizaci národní politiky zaměstnanosti, pro konkrétní celostátní nebo regionální programy, pro realizaci evropské strategie zaměstnanosti, pro zpracování výzkumných studií trhu práce v konkrétních lokalitách.


Statni touhy planovat praci - idealni. Evropske programy blablabla, jeste idealnejsi.

Citace:
Charakteristiky dojížďky do zaměstnání a škol jsou využívány pro studie dojížďkových proudů a pro optimalizaci dopravní obslužnosti konkrétních území aj.


Tomuhle nerozumim, i v nasem prdelakove jsou fluktuace dojizdeni a obsluznosti v casovym okne 10 let takovy, ze se stejne musi delat sledovani provozu, ankety v MHD apod. Jak tady pomuze secteni ovecek jednou za 10 let?

Citace:
Charakteristiky vzdělání – údaj o nejvyšším ukončeném stupni vzdělání charakterizuje vzdělanostní úroveň populace. Jsou zejména podkladem pro stanovení dalších směrů rozvoje vzdělávací soustavy v ČR. V kombinaci např. s údaji o ekonomické aktivitě umožňují hodnotit zprostředkovaně i vývoj kvalifikace práceschopného obyvatelstva a hodnotit kvalitativní úroveň potenciálních zdrojů pracovní síly.


Tohle uz je tak slozitej odstavec, ze proste nerozumim, cemu to prakticky prospeje.

Citace:
Údaje o národnosti, mateřském jazyku – údaje o národnosti obyvatel jsou využívány pro tvorbu a realizaci národnostně menšinové politiky státu, pro rozvoj aktivit příslušníků národnostních menšin, včetně dotační politiky v rámci příslušných programů i pro hodnocení, resp. realizaci mezinárodních závazků ČR v této oblasti.


blablabla, narodnost ma stat preci zapsanou hned v nekolika databazich

Citace:
Údaje o náboženském vyznání obyvatel se využívají zejména k vyhodnocování dlouhodobé koncepce uspořádání vztahu mezi státem, církvemi a náboženskými společnostmi i pro hodnocení náboženské svobody v České republice. Tyto údaje využívají dále ke své činnosti nejen jednotlivé církve a náboženské společnosti, ale i další nevládní organizace, sociologická pracoviště aj.


Opet absolutne netusim, co je sekularnimu statu do toho, kolik lidi veri v Boha a kolik v Krale bramborovych lidi.

Citace:
Charakteristiky rodin a domácností (např. společné hospodaření, vztahy mezi osobami) – spojení s údaji o osobách, domech a bytech umožňuje zpracování statistických informací nejen o složení a základních charakteristikách domácností, ale i o úrovni jejich bydlení ve vztahu ke konkrétnímu území. Statistické informace o rodinách jsou zásadním vstupem pro přípravu a hodnocení realizace národní koncepce rodinné politiky.


Opet a zase nevidim ucel.

Celkove mi prijde, ze je to zmrdispeak, tj. hodne slov o hovne. Ale klidne to rozvin a argumentuj (pokud to nepovazujes za ztratu casu).

_________________
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1


úte 01.3.2011, 21:34
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2010
Příspěvky: 1266
Příspěvek Re: Sčítání lidu
Andy_cz: Co se nevyplni nemuze nikam uniknout. Je lepsi nevyplnit nez draze zabezpecovat.

_________________
Lajte mi lhu-li


úte 01.3.2011, 21:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 12/2005
Příspěvky: 504
Bydliště: Č. Budějovice
Příspěvek Re: Sčítání lidu
Myslím že Andyho a podobné lze jednoduše označit za kolektivisty, tak jako většinu lidí ve společnosti. Velmi pěkně rozebráno v tomto článku:
http://www.reformy.cz/zpravy/dve-etiky- ... adni-svet/

_________________
"I když násilí v obraně vždy bude v očích lidí pevných zásad smutnou nezbytností,
mnohem horší by bylo, kdyby pachatelé zla vládli spravedlivým."- sv. Augustin


úte 01.3.2011, 21:43
Profil

Registrován: 07/2010
Příspěvky: 51
Bydliště: Hned vedle sousedů
Příspěvek Re: Sčítání lidu
Admix: Ale když polovině věcí nerozumíte, tak je to pak těžké. Pojďte na školu to studovat, třeba pochopíte :-). Zkusím si v průběhu dní vyčlenit trochu času a pokusím se po konzultacích s odborníky vysvětlit dané zapeklitosti, pokud budete mít dále zájem :-).

Jry: Ale pokud se nic nevyplní, tak se nebude nic vědět...

icks: Nemám bohužel čas číst celý článek (určitě ne dnes), ale slovo kolektivní se mi nelíbí, proč asi...?

Pánové, myslíte, že těch 2,5 mld je hodně? Naše fakulta má roční rozpočet cca. 0,8 mld Kč, a to je jen jedna fakulta. Taky nás zavřete pro zbytečnost? Třeba město Ostrava tuším že 8 mld. Kč. Na regionální politiku se ročně vydává asi tak 300 mil. Kč. Pak se nelze divit tomu, že spousta věcí tu není, když se všechny ty ostatní miliardy, spíš desítky miliard, prokradou a zbytečně vyhodí někde úplně jinde...

Ovečky jsou lidé, kteří "věří" v články typu, sčítání je zbytečné, aniž by si hlouběji nastudovali daný problém. Já se taky nevyjadřuju k tomu, jak se u nás staví silnice, i když si myslím, že stojí zbytečně moc... Proč? Nerozumím tomu do hloubky a nestuduji to...

_________________
Audaces Fortuna Ivuat


úte 01.3.2011, 21:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 12/2007
Příspěvky: 1573
Bydliště: Plzen
Příspěvek Re: Sčítání lidu
Andy: nepisu "nerozumim", pisu "nerozumim, proc to potrebuje", v tom je dost markantni rozdil.

icks: dlouho jsem hledal, jak nejak sesumirovat svuj pohled na svet, a tady to nekdo udelal za mne - dik :)

_________________
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1


úte 01.3.2011, 22:07
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2009
Příspěvky: 992
Bydliště: Morava-sever
Příspěvek Re: Sčítání lidu
Andy_cz píše:
...Pro zpracování dat je nutné pracovat s takovým identifikátorem, aby pomocí něho bylo možné jednoznačně identifikovat danou osobu...
...Bohužel vás nemohu přesvědčit o tom, že si ty výsledky i se jmény někdo koupí/ukradne, osobně to nepovažuji za pravděpodobné... Myslím, že třeba BIS :-D potřebuje pro své potřeby úplně jiné věci...

Andy_cz píše:
Admix: Ale když polovině věcí nerozumíte, tak je to pak těžké. Pojďte na školu to studovat, třeba pochopíte :-). Zkusím si v průběhu dní vyčlenit trochu času a pokusím se po konzultacích s odborníky vysvětlit dané zapeklitosti, pokud budete mít dále zájem...


Milý studente, až vylezeš školu a dostaneš se trochu do praxe, možná budeš trochu zklamán. To bylo zaprvé a k té první citaci jen dodám...právě proto ! Málo pravděpodobné je to třeba pro tebe, ale ne každý je ve tvé situaci.


úte 01.3.2011, 22:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6772
Bydliště: EU :-(
Příspěvek Re: Sčítání lidu
Andy, jestli veris, ze Ti stat na zaklade vyplneneho dotazniku zajisti idealni dopravni obsluznost, skolku presne pro tolik deti, kolik bude potreba, ze vubec nejak ovlivni stavbu obchodu v okoli (proc by to delal?) ci dotace cirkvim (proboha proc? proc nedostavaji dotace strelci?), tak vyplnuj a ver si tomu.

Pro me scitani zustane urednim simlem "ze zvyku", kdy za nase penize usetrime urednikum praci, kterou by delali taktez za nase penize, ale mnohem levneji.

Abych pripustil, ze scitani ma smysl, musel bych nejdriv prijmout, ze "STAT SE STARA O VSE" a to je mi hodne proti srsti. Vsechno, o co se stara stat je drahy, nefunguje to, nebo to funguje jen castecne.
At se stat postara o bezpecnost, jednoduche vymahatelne pravo, spravedlive rozdeleni a vyber dani, ktere budou bohate na tu malou cast sucasneho stavu stacit. A hotovo.
A stat vytvori jednoduche jasne zakonne podminky pro podnikani a necha to na lidech. Kde bude hodne deti, vznine skolka. Ano, soukrma, ale diky nizkym danim si ji kde kdo bude moct dovolit. Kde bude nezamestnanost, tam se zacnou stavet fabriky, maximalne bych vypomohl s infrastrukturou. Ale na to nepotrebuju scitani ale staci registr pracaku. Atd atd... Tech oblasti, kam se stat se*e a vubec mu to nejde je spousta.

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
----------------------------------------------------------------------------------------------------
CZ75TS, Ruger SR1911, G17, G26, Astra, Taurus 905, CZ 858 Tactical, Saiga 12K, Marlin 308


úte 01.3.2011, 23:23
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2009
Příspěvky: 562
Bydliště: MB
Příspěvek Re: Sčítání lidu
CMK píše: Abych pripustil, ze scitani ma smysl, musel bych nejdriv prijmout, ze "STAT SE STARA O VSE" a to je mi hodne proti srsti.

Jen doplním...

Hlavně bych musel připustit že to "STÁT DĚLÁ DOBŘE" respektive být o tom přesvědčen. Za posledních pár let jen marně a těžko hledám co pro mě onen "STÁT" tak blahodárného udělal, v čem mi ulehčil život atd. atd.... :roll:


úte 01.3.2011, 23:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2007
Příspěvky: 1238
Bydliště: Kvérov
Příspěvek Re: Sčítání lidu
Andy: na základě minulého sčítání silnici nerozšířili, školky nepostavili, dotace církvím nesebrali, když se ukázalo jak málo lidí se k nim hlásí.

Naproti tomu vydali atlas, kde se dozvíš, že pražáků je 1.234.567, což je o 98.765 kusů více než při minulém sčítání. Užitečná informace. A že na toto téma bylo vypsáno několik grantů (jejich seznam čítá asi 5 obrazovek mého ntb).

Nechci tu nikomu nic podsouvat, ale já bych se cítil skutečně hodně blbej, kdybych věřil, že tentokrát to bude úplně jinak :evil:

Já bych vaši ctěnou fakultu nerušil. Já bych jí jen odebral dotace, a zrušil placení školného státem za studenta. Jestli vás tam učí něco užitečného, tak si to rádi zaplatíte, protože se vám to v budoucnu vyplatí. A aby to bylo fér, zaved bych to úplně stejně na všech VŠ :twisted:

_________________
FAQ: | Kdo je Nikdo? | Kde najdu Kvérov? |


stř 02.3.2011, 10:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2009
Příspěvky: 562
Bydliště: MB
Příspěvek Re: Sčítání lidu
To že je celé sčítání k hovnu se tady vesměs shodnem. Dám jeden příklad ohledně výše zmiňovaných školek.
Každé narozené dítě v ČR je evidované již při narození, následně pak úředně na matrice. Každé dítě které zemře je opět evidováno (těžko úřadům zatajím že se mi narodilo nebo zemřelo dítě). S toho vyplývá že když se v roce XY narodí počet dětí X a do třech let jich zemře Y, tak v roce XY+3 bude třeba přibližně X-Y míst v mateřských školkách. To je proboha snad jasné i debilovi :!: Údaje o počtu dětí stát lehce získá na matrice a argumentace že je k tomu potřeba vyplnit nějaký dementní formulář je scestná.
A to je prosím jen drobeček, špička ledovce, toho, co všechno ode mě při sčítání ovcí požadují.
Sám za sebe říkám NE NE NE NE NE !!!!!!! Nenechám nikoho strkat jeho nevymáchanej rypák do mého soukromí, do věcí po kterých mu je úplný HOVNO. Udělám vše pro to abych se tomuto státem nařízenému fízlování vyhnul, nebo ho "správným" vyplněním naprosto znehodnotil :angry:


stř 02.3.2011, 10:34
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13176
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Sčítání lidu
Osobne bych se spise snazil debatu mirit tim smerem, jak se teto "zumpe" co nejlegalneji vyhnout. Takze panove, co navrhujete?

Ja mam takovy plan, ze v rozhodnou dobu se budu zrejme koupat v termalnich laznich v Laa, pripadne sedet nekde tamtez v blizke hospudce *88*.

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


stř 02.3.2011, 11:05
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 12/2005
Příspěvky: 391
Příspěvek Re: Sčítání lidu
Že je to potřeba pro zhodnocení dopravní obslužnosti? Tak mi řekněte proč se u nás zrušilo několik spojů za posledního půl roku? Proč se nepočkalo na sčítání, když to bez něj nejde správně vyhodnotit? (tím nechci říct, že to zrušení nebylo správné...nikdo tím nejezdil, ale na to nepotřebuju sčítat lidi, abych to zjistil)

Jinak souhlasím se satanem. O těch 10 000 nemám chuť se s někým přetahovat, takže jak na to?
Mám výhodu, že v době doručování budu prokazatelně mimo republiku, ale stačí to?


stř 02.3.2011, 11:23
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 12/2007
Příspěvky: 1573
Bydliště: Plzen
Příspěvek Re: Sčítání lidu
Staci, ses z kola venku. Nejlepsi je si formulare bud vubec neprevzit, nebo proste vyplnit blaboly :)

_________________
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1


stř 02.3.2011, 11:36
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2006
Příspěvky: 2972
Bydliště: Praha Západ
Příspěvek Re: Sčítání lidu
Za nepřevzetí formulářů není sankce.
Možnosti jsou tedy: nepodepisovat převzetí, nebýt doma, nepustit je domů.
Taková je teorie, nikoho k ničemu nenabádám.

EDIT: Tady je to podrobně (dole):
http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c ... proti.html

_________________
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --


stř 02.3.2011, 11:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2007
Příspěvky: 1238
Bydliště: Kvérov
Příspěvek Re: Sčítání lidu
Výčet možností máš v druhém (novějším) článku na DF.
Já to neřeším. Když mě obejda ze staťáku nějak odchytí, tak se podívám, co o mě systém ví, a možná mu informace nějak zaktualizuju.
Je to imho méně práce a více užitku než cokoliv jiného.

_________________
FAQ: | Kdo je Nikdo? | Kde najdu Kvérov? |


stř 02.3.2011, 13:10
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2009
Příspěvky: 992
Bydliště: Morava-sever
Příspěvek Re: Sčítání lidu
admix píše:
Staci, ses z kola venku. Nejlepsi je si formulare bud vubec neprevzit, nebo proste vyplnit blaboly :)


Co když vyplním bláboly ? :D jako opravdové nesmysly které nemají semnou nic společného


stř 02.3.2011, 13:59
Profil

Registrován: 03/2010
Příspěvky: 167
Příspěvek Re: Sčítání lidu
A co to udělat takhle?

http://pallotto.blog.idnes.cz/c/179655/ ... vrene.html

To je mi mnohem sympatičtější.

Nejde mi tam dát ten odkaz :angry:


Naposledy upravil MujGLOCK.com dne stř 02.3.2011, 14:57, celkově upraveno 1

A co zkusit odkaz nechat takový jaký je?stř 02.3.2011, 14:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2009
Příspěvky: 992
Bydliště: Morava-sever
Příspěvek Re: Sčítání lidu
Citace:
Tomáš Pecina z Britských Listů: „státy obecně nejsou schopny zaručit, aby osobní údaje získané v censech nebyly využity pro jiný než zamýšlený a zákonem garantovaný účel, nehledě na to, že oprávněný zájem občanů na ochraně poskytovaných osobních údajů časový rámec existence státu a jeho demokratického zřízení nezřídka přesahuje“ - a poukazuje na tragické historické události spojené právě se zneužitím údajů, které o sobě občané neuváženě uvedli. Správně dovozuje, že to, co je DNES informace v zásadě nevinná, ZÍTRA může být informace život ohrožující.


To je přesně to o čem jsem mluvil Andy :wink:


stř 02.3.2011, 14:57
Profil

Registrován: 03/2010
Příspěvky: 167
Příspěvek Re: Sčítání lidu
Už se nám to blíží a proto si neodpustím sem vložit ještě jeden odkaz k tomuto tématu :
http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/179783/ ... ledme.html


čtv 03.3.2011, 14:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2009
Příspěvky: 992
Bydliště: Morava-sever
Příspěvek Re: Sčítání lidu
midlos: tak to nemá chybu :D a eště k temu moje nařeči


čtv 03.3.2011, 17:50
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 158 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI