Sčítání lidu


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od admix » úte 01.3.2011, 21:34

Andy: rychlym pohledem tam nevidim nic, co stat potrebuje vedet k cinnosti.
Nejlepsi je ovsem tohle http://www.scitani.cz/cz/fag/hlasodpove ... 03975.html
Počet obyvatel zjištěný sčítáním je základem pro bilance obyvatel (údaje z bilance jsou podle stávající legislativy podkladem pro určení výnosů některých daní obcím) a následně pro projekce obyvatelstva.
K cemu teda slouzi matrika?
Ukazatele týkající se ekonomické aktivity, postavení v zaměstnání, profesní struktury obyvatel, odvětví ekonomické činnosti jsou využívány veřejnou správou jako podklad pro realizaci a aktualizaci národní politiky zaměstnanosti, pro konkrétní celostátní nebo regionální programy, pro realizaci evropské strategie zaměstnanosti, pro zpracování výzkumných studií trhu práce v konkrétních lokalitách.
Statni touhy planovat praci - idealni. Evropske programy blablabla, jeste idealnejsi.
Charakteristiky dojížďky do zaměstnání a škol jsou využívány pro studie dojížďkových proudů a pro optimalizaci dopravní obslužnosti konkrétních území aj.
Tomuhle nerozumim, i v nasem prdelakove jsou fluktuace dojizdeni a obsluznosti v casovym okne 10 let takovy, ze se stejne musi delat sledovani provozu, ankety v MHD apod. Jak tady pomuze secteni ovecek jednou za 10 let?
Charakteristiky vzdělání – údaj o nejvyšším ukončeném stupni vzdělání charakterizuje vzdělanostní úroveň populace. Jsou zejména podkladem pro stanovení dalších směrů rozvoje vzdělávací soustavy v ČR. V kombinaci např. s údaji o ekonomické aktivitě umožňují hodnotit zprostředkovaně i vývoj kvalifikace práceschopného obyvatelstva a hodnotit kvalitativní úroveň potenciálních zdrojů pracovní síly.
Tohle uz je tak slozitej odstavec, ze proste nerozumim, cemu to prakticky prospeje.
Údaje o národnosti, mateřském jazyku – údaje o národnosti obyvatel jsou využívány pro tvorbu a realizaci národnostně menšinové politiky státu, pro rozvoj aktivit příslušníků národnostních menšin, včetně dotační politiky v rámci příslušných programů i pro hodnocení, resp. realizaci mezinárodních závazků ČR v této oblasti.
blablabla, narodnost ma stat preci zapsanou hned v nekolika databazich
Údaje o náboženském vyznání obyvatel se využívají zejména k vyhodnocování dlouhodobé koncepce uspořádání vztahu mezi státem, církvemi a náboženskými společnostmi i pro hodnocení náboženské svobody v České republice. Tyto údaje využívají dále ke své činnosti nejen jednotlivé církve a náboženské společnosti, ale i další nevládní organizace, sociologická pracoviště aj.
Opet absolutne netusim, co je sekularnimu statu do toho, kolik lidi veri v Boha a kolik v Krale bramborovych lidi.
Charakteristiky rodin a domácností (např. společné hospodaření, vztahy mezi osobami) – spojení s údaji o osobách, domech a bytech umožňuje zpracování statistických informací nejen o složení a základních charakteristikách domácností, ale i o úrovni jejich bydlení ve vztahu ke konkrétnímu území. Statistické informace o rodinách jsou zásadním vstupem pro přípravu a hodnocení realizace národní koncepce rodinné politiky.
Opet a zase nevidim ucel.

Celkove mi prijde, ze je to zmrdispeak, tj. hodne slov o hovne. Ale klidne to rozvin a argumentuj (pokud to nepovazujes za ztratu casu).
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od jry2000 » úte 01.3.2011, 21:40

Andy_cz: Co se nevyplni nemuze nikam uniknout. Je lepsi nevyplnit nez draze zabezpecovat.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od icks » úte 01.3.2011, 21:43

Myslím že Andyho a podobné lze jednoduše označit za kolektivisty, tak jako většinu lidí ve společnosti. Velmi pěkně rozebráno v tomto článku:
http://www.reformy.cz/zpravy/dve-etiky- ... adni-svet/
"I když násilí v obraně vždy bude v očích lidí pevných zásad smutnou nezbytností,
mnohem horší by bylo, kdyby pachatelé zla vládli spravedlivým."- sv. Augustin

Příspěvky: 51

Registrován: čtv 01.7.2010, 23:38

Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Andy_cz » úte 01.3.2011, 21:57

Admix: Ale když polovině věcí nerozumíte, tak je to pak těžké. Pojďte na školu to studovat, třeba pochopíte :-). Zkusím si v průběhu dní vyčlenit trochu času a pokusím se po konzultacích s odborníky vysvětlit dané zapeklitosti, pokud budete mít dále zájem :-).

Jry: Ale pokud se nic nevyplní, tak se nebude nic vědět...

icks: Nemám bohužel čas číst celý článek (určitě ne dnes), ale slovo kolektivní se mi nelíbí, proč asi...?

Pánové, myslíte, že těch 2,5 mld je hodně? Naše fakulta má roční rozpočet cca. 0,8 mld Kč, a to je jen jedna fakulta. Taky nás zavřete pro zbytečnost? Třeba město Ostrava tuším že 8 mld. Kč. Na regionální politiku se ročně vydává asi tak 300 mil. Kč. Pak se nelze divit tomu, že spousta věcí tu není, když se všechny ty ostatní miliardy, spíš desítky miliard, prokradou a zbytečně vyhodí někde úplně jinde...

Ovečky jsou lidé, kteří "věří" v články typu, sčítání je zbytečné, aniž by si hlouběji nastudovali daný problém. Já se taky nevyjadřuju k tomu, jak se u nás staví silnice, i když si myslím, že stojí zbytečně moc... Proč? Nerozumím tomu do hloubky a nestuduji to...
Audaces Fortuna Ivuat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od admix » úte 01.3.2011, 22:07

Andy: nepisu "nerozumim", pisu "nerozumim, proc to potrebuje", v tom je dost markantni rozdil.

icks: dlouho jsem hledal, jak nejak sesumirovat svuj pohled na svet, a tady to nekdo udelal za mne - dik :)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od panvrabec » úte 01.3.2011, 22:12

Andy_cz píše:...Pro zpracování dat je nutné pracovat s takovým identifikátorem, aby pomocí něho bylo možné jednoznačně identifikovat danou osobu...
...Bohužel vás nemohu přesvědčit o tom, že si ty výsledky i se jmény někdo koupí/ukradne, osobně to nepovažuji za pravděpodobné... Myslím, že třeba BIS :-D potřebuje pro své potřeby úplně jiné věci...
Andy_cz píše:Admix: Ale když polovině věcí nerozumíte, tak je to pak těžké. Pojďte na školu to studovat, třeba pochopíte :-). Zkusím si v průběhu dní vyčlenit trochu času a pokusím se po konzultacích s odborníky vysvětlit dané zapeklitosti, pokud budete mít dále zájem...
Milý studente, až vylezeš školu a dostaneš se trochu do praxe, možná budeš trochu zklamán. To bylo zaprvé a k té první citaci jen dodám...právě proto ! Málo pravděpodobné je to třeba pro tebe, ale ne každý je ve tvé situaci.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od cmk » úte 01.3.2011, 23:23

Andy, jestli veris, ze Ti stat na zaklade vyplneneho dotazniku zajisti idealni dopravni obsluznost, skolku presne pro tolik deti, kolik bude potreba, ze vubec nejak ovlivni stavbu obchodu v okoli (proc by to delal?) ci dotace cirkvim (proboha proc? proc nedostavaji dotace strelci?), tak vyplnuj a ver si tomu.

Pro me scitani zustane urednim simlem "ze zvyku", kdy za nase penize usetrime urednikum praci, kterou by delali taktez za nase penize, ale mnohem levneji.

Abych pripustil, ze scitani ma smysl, musel bych nejdriv prijmout, ze "STAT SE STARA O VSE" a to je mi hodne proti srsti. Vsechno, o co se stara stat je drahy, nefunguje to, nebo to funguje jen castecne.
At se stat postara o bezpecnost, jednoduche vymahatelne pravo, spravedlive rozdeleni a vyber dani, ktere budou bohate na tu malou cast sucasneho stavu stacit. A hotovo.
A stat vytvori jednoduche jasne zakonne podminky pro podnikani a necha to na lidech. Kde bude hodne deti, vznine skolka. Ano, soukrma, ale diky nizkym danim si ji kde kdo bude moct dovolit. Kde bude nezamestnanost, tam se zacnou stavet fabriky, maximalne bych vypomohl s infrastrukturou. Ale na to nepotrebuju scitani ale staci registr pracaku. Atd atd... Tech oblasti, kam se stat se*e a vubec mu to nejde je spousta.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Albert » úte 01.3.2011, 23:59

CMK píše: Abych pripustil, ze scitani ma smysl, musel bych nejdriv prijmout, ze "STAT SE STARA O VSE" a to je mi hodne proti srsti.

Jen doplním...

Hlavně bych musel připustit že to "STÁT DĚLÁ DOBŘE" respektive být o tom přesvědčen. Za posledních pár let jen marně a těžko hledám co pro mě onen "STÁT" tak blahodárného udělal, v čem mi ulehčil život atd. atd.... :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Nikdo » stř 02.3.2011, 10:06

Andy: na základě minulého sčítání silnici nerozšířili, školky nepostavili, dotace církvím nesebrali, když se ukázalo jak málo lidí se k nim hlásí.

Naproti tomu vydali atlas, kde se dozvíš, že pražáků je 1.234.567, což je o 98.765 kusů více než při minulém sčítání. Užitečná informace. A že na toto téma bylo vypsáno několik grantů (jejich seznam čítá asi 5 obrazovek mého ntb).

Nechci tu nikomu nic podsouvat, ale já bych se cítil skutečně hodně blbej, kdybych věřil, že tentokrát to bude úplně jinak :evil:

Já bych vaši ctěnou fakultu nerušil. Já bych jí jen odebral dotace, a zrušil placení školného státem za studenta. Jestli vás tam učí něco užitečného, tak si to rádi zaplatíte, protože se vám to v budoucnu vyplatí. A aby to bylo fér, zaved bych to úplně stejně na všech VŠ :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Albert » stř 02.3.2011, 10:34

To že je celé sčítání k hovnu se tady vesměs shodnem. Dám jeden příklad ohledně výše zmiňovaných školek.
Každé narozené dítě v ČR je evidované již při narození, následně pak úředně na matrice. Každé dítě které zemře je opět evidováno (těžko úřadům zatajím že se mi narodilo nebo zemřelo dítě). S toho vyplývá že když se v roce XY narodí počet dětí X a do třech let jich zemře Y, tak v roce XY+3 bude třeba přibližně X-Y míst v mateřských školkách. To je proboha snad jasné i debilovi :!: Údaje o počtu dětí stát lehce získá na matrice a argumentace že je k tomu potřeba vyplnit nějaký dementní formulář je scestná.
A to je prosím jen drobeček, špička ledovce, toho, co všechno ode mě při sčítání ovcí požadují.
Sám za sebe říkám NE NE NE NE NE !!!!!!! Nenechám nikoho strkat jeho nevymáchanej rypák do mého soukromí, do věcí po kterých mu je úplný HOVNO. Udělám vše pro to abych se tomuto státem nařízenému fízlování vyhnul, nebo ho "správným" vyplněním naprosto znehodnotil :angry:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od S474N » stř 02.3.2011, 11:05

Osobne bych se spise snazil debatu mirit tim smerem, jak se teto "zumpe" co nejlegalneji vyhnout. Takze panove, co navrhujete?

Ja mam takovy plan, ze v rozhodnou dobu se budu zrejme koupat v termalnich laznich v Laa, pripadne sedet nekde tamtez v blizke hospudce *88*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Sobull » stř 02.3.2011, 11:23

Že je to potřeba pro zhodnocení dopravní obslužnosti? Tak mi řekněte proč se u nás zrušilo několik spojů za posledního půl roku? Proč se nepočkalo na sčítání, když to bez něj nejde správně vyhodnotit? (tím nechci říct, že to zrušení nebylo správné...nikdo tím nejezdil, ale na to nepotřebuju sčítat lidi, abych to zjistil)

Jinak souhlasím se satanem. O těch 10 000 nemám chuť se s někým přetahovat, takže jak na to?
Mám výhodu, že v době doručování budu prokazatelně mimo republiku, ale stačí to?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od admix » stř 02.3.2011, 11:36

Staci, ses z kola venku. Nejlepsi je si formulare bud vubec neprevzit, nebo proste vyplnit blaboly :)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Starosta » stř 02.3.2011, 11:46

Za nepřevzetí formulářů není sankce.
Možnosti jsou tedy: nepodepisovat převzetí, nebýt doma, nepustit je domů.
Taková je teorie, nikoho k ničemu nenabádám.

EDIT: Tady je to podrobně (dole):
http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c ... proti.html
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Nikdo » stř 02.3.2011, 13:10

Výčet možností máš v druhém (novějším) článku na DF.
Já to neřeším. Když mě obejda ze staťáku nějak odchytí, tak se podívám, co o mě systém ví, a možná mu informace nějak zaktualizuju.
Je to imho méně práce a více užitku než cokoliv jiného.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od panvrabec » stř 02.3.2011, 13:59

admix píše:Staci, ses z kola venku. Nejlepsi je si formulare bud vubec neprevzit, nebo proste vyplnit blaboly :)
Co když vyplním bláboly ? :D jako opravdové nesmysly které nemají semnou nic společného

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od midlos » stř 02.3.2011, 14:26

A co to udělat takhle?

http://pallotto.blog.idnes.cz/c/179655/ ... vrene.html

To je mi mnohem sympatičtější.

Nejde mi tam dát ten odkaz :angry:
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 02.3.2011, 14:57, celkem upraveno 1 x.
Důvod: A co zkusit odkaz nechat takový jaký je?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od panvrabec » stř 02.3.2011, 14:57

Tomáš Pecina z Britských Listů: „státy obecně nejsou schopny zaručit, aby osobní údaje získané v censech nebyly využity pro jiný než zamýšlený a zákonem garantovaný účel, nehledě na to, že oprávněný zájem občanů na ochraně poskytovaných osobních údajů časový rámec existence státu a jeho demokratického zřízení nezřídka přesahuje“ - a poukazuje na tragické historické události spojené právě se zneužitím údajů, které o sobě občané neuváženě uvedli. Správně dovozuje, že to, co je DNES informace v zásadě nevinná, ZÍTRA může být informace život ohrožující.
To je přesně to o čem jsem mluvil Andy :wink:

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od midlos » čtv 03.3.2011, 14:25

Už se nám to blíží a proto si neodpustím sem vložit ještě jeden odkaz k tomuto tématu :
http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/179783/ ... ledme.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od panvrabec » čtv 03.3.2011, 17:50

midlos: tak to nemá chybu :D a eště k temu moje nařeči

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz