Šéf Telecomu Berdár střílel na domnělé útočníky


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Šéf Telecomu Berdár střílel na domnělé útočníky

Příspěvek od S474N » úte 10.5.2005, 13:09

Generálního ředitele Českého Telecomu Gabriela Berdára v pátek napadli a zmlátili před jeho domem dva muži. Na cestě do nemocnice manažer několikrát vystřelil po autě, ve kterém podle něj měli být pachatelé přepadení. Berdár je hospitalizován v motolské nemocnici a propuštěn by mohl být do konce týdne. Napadení i následnou střelbu vyšetřuje policie.

10.5. 2005 10:27 - 11:14 - Aktualizováno
PRAHA - "Gabriel Berdár se stal cílem zákeřného útoku. Po návratu ze dvoudenní služební cesty v Londýně byl v pátečních večerních hodinách (6. května) ve svém bydlišti zákeřně napaden dvěma útočníky. V průběhu útoku utrpěl mnohočetná zranění.

V současné době je hospitalizován v nemocnici. Jeho zdravotní stav se rychle zlepšuje a má v úmyslu se v co nejkratší době vrátit do zaměstnání," sdělil Novinkám Karel Taschner z Českého Telecomu. Berdár se domnívá, že útok souvisí se zveřejněním výše odměn vedení Telecomu.

Incident bude mít zřejmě velmi závažnou dohru, protože manažer na cestě do nemocnice vystřelil po domnělých pachatelích - byl to však někdo jiný.

"Pan Berdár byl hospitalizován. Na cestě do nemocnice několikrát vystřelil z legální zbraně, nikdo nebyl zraněn. Kriminalisté prošetřují oba incidenty i oprávněnost užití zbraně," uvedla policejní mluvčí Soňa Budská.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/05/60/25.html
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 10.5.2005, 14:48

Doufejme, že proti němu bude Policie postupovat jako proti každému jinému občanovi, který by bezdůvodně střílel na projíždějící auto - tedy odebrání ZP, nepřiměřená obrana, pokus o zabití apod..
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 12.5.2005, 10:46

jasik píše:Doufejme, že proti němu bude Policie postupovat jako proti každému jinému občanovi, který by bezdůvodně střílel na projíždějící auto - tedy odebrání ZP, nepřiměřená obrana, pokus o zabití apod..
Bezduvodne? No nevim, ja jsem tam nebyl, ty podle vseho taky ne, tak je lepsi si zatim odpustit nejake takoveto komentare. Kdovi co se tam vubec semlelo *4*.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » čtv 12.5.2005, 22:46

Mno ja ti nevim co se tam semlelo, ale jedno vim jiste berdar je napul blazen (osobni zkusenosti) a to ze strili po lidech i kdyby to byli ti co ho prepadli tak uz nemel ani to sebemensi pravo to do nich nasypat.
A muze byt vubec to hovado rado ze se nikomu nic nestalo.
Doufam ze si to pekne odsedi, tohle udelat normalmi smrtelnik tak uz je zavrenej jen to fikne tak jakypak strachy, proste strilel na lidi kteri ho neohrozovali.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 13.5.2005, 10:42

ikar píše:Mno ja ti nevim co se tam semlelo, ale jedno vim jiste berdar je napul blazen (osobni zkusenosti) a to ze strili po lidech i kdyby to byli ti co ho prepadli tak uz nemel ani to sebemensi pravo to do nich nasypat.
A muze byt vubec to hovado rado ze se nikomu nic nestalo.
Doufam ze si to pekne odsedi, tohle udelat normalmi smrtelnik tak uz je zavrenej jen to fikne tak jakypak strachy, proste strilel na lidi kteri ho neohrozovali.
Ale, zasveceny komentar. Tys tam byl? Ja tedy ne a zrovna dneska jsem zase cetl v jinych periodikach, ze na nej najizdeli autem a ohrozovali ho na zivote => tj. pouziti zbrane by bylo v tomto pripade na miste. Takze jak jsem psal drive, nikdo z nas tam nebyl, takze by bylo lepsi takoveto a podobne komentare si nechat na pozdeji, az to bude uzavreno *4*.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » pát 13.5.2005, 14:24

Nejak mi to nesedi, protoze do te doby nez hosici odmitli mimosoudni vyrovnani tak tvrdil ze je pouze poznal a zacal na ne strilet a kdyz se ukazalo ze to asi nejsou oni tak sam rek ze se asi malicko splet a kdyz kluci rekli ze ad si ty prachy strci za klobouk za na nej podavaji tr. oznameni pro pokus vrazdy tak najednou rika, ze oni na nej vlastne zajizdeli a ze branil ne sebe, ale svou pritelkyni.

Neni to na tom neco divneho me tam docela dost veci nesedi mezi tema dvema tvrzenima ?

A i kdyby na nej najizdeli tak s tim jeho autem co ma by je prispendlil na nejblizsi strom a bez pouziti zbrane.

Asi by jsi rikal neco jineho kdyby v tom aute sedel nekdo z tvy rodiny, tak ma takovy pocit ze by jsi ho ty osobne lincoval na nejblizsim strome.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 13.5.2005, 22:10

ikar píše:Nejak mi to nesedi, protoze do te doby nez hosici odmitli mimosoudni vyrovnani tak tvrdil ze je pouze poznal a zacal na ne strilet a kdyz se ukazalo ze to asi nejsou oni tak sam rek ze se asi malicko splet a kdyz kluci rekli ze ad si ty prachy strci za klobouk za na nej podavaji tr. oznameni pro pokus vrazdy tak najednou rika, ze oni na nej vlastne zajizdeli a ze branil ne sebe, ale svou pritelkyni.

Neni to na tom neco divneho me tam docela dost veci nesedi mezi tema dvema tvrzenima ?

A i kdyby na nej najizdeli tak s tim jeho autem co ma by je prispendlil na nejblizsi strom a bez pouziti zbrane.

Asi by jsi rikal neco jineho kdyby v tom aute sedel nekdo z tvy rodiny, tak ma takovy pocit ze by jsi ho ty osobne lincoval na nejblizsim strome.
No trosicku si protirecis, ono je pekne, ze mel mozna 2x tezsi auto, ale kdyz byl venku z nej, tak tezko se mohl jinak branit.

Z me rodiny tam tezko nekdo mohl sedet v tom aute, protoze vsichni maji nejenom papiry, ale take nikdo nebyl ve vykonu trestu a uz vubec nesedaji za volant ozraly *4*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » ned 15.5.2005, 16:16

Jen tak pro upresneni strilel z auta kdyz na nej udajne najizdeli.
A tebe bych vazne nechtel potkat kdyz mas zbran protoze clovek nikdy nevi co kdyby jsi si vzpomel ze te nekdo me podobny zmlatit pred rokem.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 16.5.2005, 10:51

ikar píše:A tebe bych vazne nechtel potkat kdyz mas zbran protoze clovek nikdy nevi co kdyby jsi si vzpomel ze te nekdo me podobny zmlatit pred rokem.
Neboj, on by se do tebe stejně nestrefil :P

No a jak se to tak vyvíjí, Berdár to bude mít max. za přestupek a bude v pohodě.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 16.5.2005, 11:54

ikar: odpust si laskave takoveto komentare. Navic vubec nikde jsem nic nepsal o tom, ze bych se nekomu nekdy chtel pomstit po roce, co by me zmlatil. Zbran nosim prave proto, ze kdyby chtel nekdo ublizit me telesne schrance, abych mu to mohl "rozmluvit".

Celou dobu se ti tady jemne snazim naznacit, ze je zbytecne nekoho hodnotit ci komentovat situaci - navic tak jak si to cinil ty, zvlast kdyz si tam nebyl. *4*

Zrovna dneska jsem poslouchal radio a uz tam hlasili, ze s tema dvema je neco v "neporadku", protoze jejich alibi v hospode nepotvrdil majitel te hospody, ktery se tam v uvedenou dobu nachazel. Takze jsem jeste sam zvedav, jak se to vyvrbi *4*
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 16.5.2005, 14:40

Mno, takze uz to mame i napsano:

Krátce po napadení šéfa Telecomu Gabriela Berdára se zdálo být jasné, že mladíci, které ohrožoval pistolí, nejsou pachatelé. Výpovědi mladíků však do případu vnesly nejistotu. Podle pondělních Hospodářských novin, které mají k dispozici jejich výslechy, mladíci vypovídají nevěrohodně. Policie se už k případu nevyjadřuje vůbec.

16.5. 2005 11:39
PRAHA - Generálního ředitele Českého Telecomu Gabriela Berdára předminulý týden v pátek napadli a zmlátili před jeho domem dva muži. Na cestě do nemocnice pak manažer několikrát vystřelil po autě, ve kterém podle něj měli být pachatelé přepadení. To jsou jediná jasná fakta v celé kauze.

V neprospěch mladíků, hovoří to, že se zásadně neshodují v časových údajích. Podle Stanislava Stěhuleho odjeli z baru, kde popíjeli, asi kolem 21.00. Pak chvíli jezdili autem a setkali se s Berdárem. Vladimír Račko zase tvrdí, že odjeli kolem 23.00. Zaměstnanec zmíněného podniku se kloní spíše k první verzi. Pokud je to pravda, měli by mladíci čas napadnout Berdára, čož se stalo kolem 22.15.

Policie nejdříve tvrdila, že Berdár se v pachatelích spletl, ale teď už mlčí. "Až do vyšetření případu nebudeme poskytovat informace," řekla Novinkám policejní mluvčí Soňa Budská.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/05/64/94.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » úte 17.5.2005, 11:54

A cos cekal jak to dopadne ?
Najednou se zacnou nachzet lidi kteri budou cim dal tim vice potvrzovat berdarovu verzi a maldiky budou cim dal tim vice dusit az to konecne maldikum dojde ze pokud nestahnou zalobu tak by to klidne mohlo dopadnou i tak ze by se ukazalo ze vlastne na berdara take vytahli zbran a stileli.
Takhle to dopadne vzdy kdyz je v necem namoceny nekdo kdo je moc vysoko.

PS.: A jen tak mimochodem co opravnovalo berdara k pouziti zbrane kdyz uz nebyl primo ohrozen . Pokud vim tak $13 a $14 zakona 119/2002 hovori jasne o pravu pouziti zbrane a o tom kdy zbran muzes pouzit.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 17.5.2005, 14:37

Ikar: a jak vis, ze nebyl v primem ohrozeni zivota? Uz si pripadam jako kolovratek. *24**71*
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 17.5.2005, 16:38

Hele čerte, Ty zase pochop, že za prachy se dá najít i věrohodný svědek, který potvrdí, že vlastně střílel někdo po Berdárovi z jeho vlastní zbraně a půjčil si na to i jeho ruku..... :shock:
Mladíci prostě mají smůlu, že byli ve špatný čas na špatném místě a proti tak "špatnému" soupeři.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 17.5.2005, 20:54

jasik píše:Hele čerte, Ty zase pochop, že za prachy se dá najít i věrohodný svědek, který potvrdí, že vlastně střílel někdo po Berdárovi z jeho vlastní zbraně a půjčil si na to i jeho ruku..... :shock:
Mladíci prostě mají smůlu, že byli ve špatný čas na špatném místě a proti tak "špatnému" soupeři.
A tvrdil jsem snad nekde opak? Nepokousej se me vmestnat do pusy (rukou) neco, co jsem nerekl (nenapsal) *4*.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 18.5.2005, 11:23

Ne to jsi netvrdil, ale jak jsi už napsal Ikarovi, nikdo z nás neví, jak to doopravdy bylo, ale bohužel se nakonec možná nakonec vsichni dozvíme, že to vlastně bylo úplně jinak. Tedy pravdu, která bude "podpořena" finančními prostředky jistého "napadeného", kterému se nakonec za použití zbraně (zřejmě nepřiměřená obrana, a tr.čin pokusu o zabití (ohroženáí života), ale kdo ví, že?) vůbec nic nestane....
Nemá cenu, když se tu budeme navzájem napadat a chytat za slovo. Pokud uvedený případ nebude mít vliv na mínění veřejnosti o držitelích legálních zbraní a na jejich práva, vlastně to pro nás nic neznamená. Pokud ovšem podobných přestřelek přibude, abychom se pomalu začali o své "miláčky" bát... Ale to je jen a jen můj vlastní názor a doufám, že za něj nedostanu EFMJ mezi lampy :lol:
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 27.7.2005, 14:23

Případ napadení je odložen, oprávněnost použití střelné zbraně se stále vyšetřuje.
Viz: http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krim ... _krimi_ton

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz