Seniorka, která přes dveře zabila lupiče, jednala v nutné ob


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Seniorka, která přes dveře zabila lupiče, jednala v nutné ob

Příspěvek od S474N » stř 31.1.2018, 19:54

Seniorka, která přes dveře zabila lupiče, jednala v nutné obraně, rozhodla policie

Policie odložila případ ostravské seniorky, která loni v září zabila ve svém domě lupiče. Jednala v nutné obraně. Muž, který ženu přepadl, byl recidivista s několika záznamy.

„Vrchní komisař rozhodl o odložení této věci, protože nebyl spáchán žádný trestný čin. Žena jednala v rámci nutné obrany. Tímto případ pro policii končí,“ řekl ve středu Novinkám mluvčí policie Richard Palát.

Incident se stal 14. září v ostravské městské části Nová Ves. Ženu večer probudilo bouchání na dveře, křik a vyhrožování zabitím. Lupič nejprve rozbil vchodové dveře a po nějaké době se s důchodkyní přetlačoval ve dveřích mezi předsíní a obývacím pokojem.

Žena ho mezerou mezi dveřmi bodla nožem, který předtím v rychlosti sebrala v kuchyni, a dveře za ním přibouchla. Přivolaní policisté našli mrtvého muže v předsíni a vystrašenou seniorku v obývacím pokoji.

„Byl neuvěřitelně sprostý a pořád nadával, že mě zabije. Kdyby se na mne dostal, tak už tady možná nejsem. Myslím si, že byl zfetovaný. Chvíli jsme se přetahovali přes dveře, jenže on byl silný chlap a já jsem ty dveře neudržela. Jak byly pootevřené, bodla jsem ho a hned jsem je zase přibouchla. Čekala jsem, že mi ty dveře rozmlátí. Ale najednou bylo ticho. Já jsem se neodvážila otevřít. Pak přijela policie a začala vyšetřovat,“ řekla loni Právu žena.

Policie později uvedla, že šlo o recidivistu, který byl několikrát trestaný. Seniorku v domě nepřepadl poprvé, již v minulosti jí odnesl asi 20 tisíc korun.

Puvodni odkaz:
:arrow: https://www.novinky.cz/krimi/462106-sen ... licie.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Seniorka, která přes dveře zabila lupiče, jednala v nutn

Příspěvek od michalkolen » stř 31.1.2018, 21:30

Zdravim...
Těmto věcem moc nerozumím,tak se asi budu ptat blbe :-) ale proc se pise,"pripad odlozen"
Nemelo by tam byt neco jako nevinná,nebo zproštění obzaloby,nebo tak neco???
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Seniorka, která přes dveře zabila lupiče, jednala v nutn

Příspěvek od cipis » stř 31.1.2018, 22:17

Tam není jiná možnost, protože k ničemu nedošlo. Obžalovaná nebyla, nevinná se tam také napsat nemůže, protože o tom může rozhodnout akorát soud. Takže vcelku logicky, případ odložen. Protože se nic nestalo :) Myslím tedy tu paní.

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Seniorka, která přes dveře zabila lupiče, jednala v nutn

Příspěvek od střelec z Havířova » pát 02.2.2018, 15:52

To michalkolen: "...Těmto věcem moc nerozumím,tak se asi budu ptat blbe..."

Neptáte se blbě, ale se ptáte logicky. Blbá je na tom ta realita. O skutečnosti, že je proti Vám vedeno vyšetřování se dozvíte od vyšetřovatele, s nímž se poměrně rychle seznámíte. Např. už přímo v cele předběžného zadržení. Ale jakmile OČTŘ ukončí vyšetřování - nepodaří se jim proti Vám vznést obvinění - pak o této skutečnosti se nemáte šanci nijak dozvědět, neboť není jejich povinností Vám tuto skutečnost oznámit. Já se to dozvěděl od redaktorů nějaké TV, když z ničeho nic za mnou přijeli a ptali se na můj názor na věc. A já na ně civěl jako "péro z gauče". A pak jsem si to i našel na netu. Tudíž jako potenciální obviněný po odložení věci dostáváte informace pouze a jedině prostřednictvím agentury JPP (jedná paní povídala). Když se po té dostavíte na PČR zjistíte, že již nemáte právo nahlížení do spisu, protože již nejste podezřelý ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví a věc byla odložena. Nikoliv ale definitivně uzavřena.
Tož asi takto na vysvětlenou. Jako laik se domnívám, že by mělo být povinností OČTŘ nebo SZ tuto skutečnost původnímu podezřelému oznámit, když už to šetření, alespoň v mém případě, trvalo skoro 100 dní. Ale to bychom toho chtěli asi moc.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Seniorka, která přes dveře zabila lupiče, jednala v nutn

Příspěvek od S474N » pát 02.2.2018, 16:13

A nemas nahodou na kazdem Urednim zaznamu o podanem vysvetleni napsano, zdali zadas nebo nezadas informovani? *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: Seniorka, která přes dveře zabila lupiče, jednala v nutn

Příspěvek od Smith » ned 04.2.2018, 12:06

Odložení = faktické skončení prověřování věci ještě před zahájením trestního stíhání.
Důvodů je několik, zde zjevně proto, že skutek není trestný čin: zranění osoby bylo způsobeno v nutné obraně, což je okolnost, vylučující trestnost. Není to "definitivní," ve věci lze pokračovat, když vyjdou najevo nové skutečnosti. "Definitivní" ale vlastně není ani pravomocný zprošťující rozsudek, protože i ten je možné následně zrušit cestou mimořádných opravných prostředků.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Seniorka, která přes dveře zabila lupiče, jednala v nutn

Příspěvek od Jarda K » pon 05.2.2018, 8:05

Prostě jednou "sprostý podezřelý", navždy "sprostý podezřelý". :shock:
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: Seniorka, která přes dveře zabila lupiče, jednala v nutn

Příspěvek od Smith » úte 06.2.2018, 18:53

Po odložení věci už není ani podezřelý.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Seniorka, která přes dveře zabila lupiče, jednala v nutn

Příspěvek od Fox4077 » úte 06.2.2018, 19:33

No, já jen přemýšlím nad tím, kdyby to nebyla seniorka. To by ten výsledek vyšetřování asi nebyl tak příznivý.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Seniorka, která přes dveře zabila lupiče, jednala v nutn

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 10.2.2018, 10:33

V tom máš jistě pravdu. Nelze zobecňovat. Vždy se bude lišit přiměřenost následku k nebezpečí které z útoku hrozilo. Nesmí být zcela zjevně nepřiměřené způsobu útoku. Co "babka" zvládne jen se zbraní, ty jako silný chlap bys mohl zvládnout "třeba" jinak. Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Seniorka, která přes dveře zabila lupiče, jednala v nutn

Příspěvek od Piggy » ned 11.2.2018, 12:20

U NO by se spíš měla řešit přiměřenost prostředků (ne následků).

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Seniorka, která přes dveře zabila lupiče, jednala v nutn

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 14.2.2018, 11:57

Je úplně jedno, jakým prostředkem způsobíš "zcela zjevně nepřiměřený následek, který z útoku hrozil". Jde vždy jen o to, abys prostředkem který jsi si zvolil (tvá vůle), dosáhl pouze a jenom "odvrácení útoku", nikoliv více než je třeba. A to za dodržení i ostatních limitů § 29 TZ. Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz