Setkani s ruznymi zbranemi


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Setkani s ruznymi zbranemi

Příspěvek od Starosta » stř 17.1.2007, 13:56

Napadlo me, ze zbrane, verejnosti vnimane spise jako "obranne" (teleskop ci slzak, el. paralyzer, apod.) uz dneska nosi kdekdo.
Proc by tedy tyto zbrane nepouzil bezny kriminalni zivel?

Jak jste na tom s psychologickou pripravou pro boj s ozbrojenym individuem v pripade, ze u sebe nebudete mit SZ ci ji nebudete moci pouzit?

Mam zato, ze dost lidi nosi SZ prave proto, ze se "nechteji spinit", tedy prat se.
Jak jste na tom Vy, kdoz nosite (i) jine zbrane? Mate jasno?
Treba takova situace teleskop vs. teleskop nebo nuz vs. boxer, hole ruce vs. paralyzer apod...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » stř 17.1.2007, 14:08

ja osobne trenujem 11 rokov karate a popri tom som sa zaujimal aj o ine kontaktne sporty a bojove umenia. nejaku tu bitku mam uz tiez za sebou takze sa urcite nespolieham iba na SZ. proti neozbrojenemu cloveku, alebo cloveku, ktoreho by som vyhodnotil, ako zvladnutelneho by som ju ani netasil!
koli takymto ludom som si kupil teleskop tak trochu pre istotu!
ked nenosim SZ, beriem si kabar TDI, ale rozmyslam, ze ho budem nosit stale.
takze dufam, ze pripraveny som, tiez dufam ze nezistim! :D
ak zistim, napisem! :D
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » stř 17.1.2007, 14:16

Zbraní si získáváš výhodu. A tu potřebuješ, když máš vyhrát. Pokud na mně jdou holé ruce, k získání výhody může stačit teleskop/nůž. Pokud na mně jde teleskop/nůž, je jasné, že budu potřebovat nějaký důraznější univerzální komunikátor. Každopádně pořád nejvíc spoléhám na rychlé nohy :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » stř 17.1.2007, 14:31

ale zas aby ti neprisili neprimeranu obranu!
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 17.1.2007, 15:15

A ted je prave to dilema, co je lepsi? Byt dobre zavrenej nebo spatne mrtvej? *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » stř 17.1.2007, 15:30

tak v mojich prispevkoch je vzdy odpoved pod ciarou! 8)
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 17.1.2007, 15:55

Ano, ale spis me zajimalo, zda s temito "zaloznimi zbranemi" trenujete, nebo je nosite jaxi "navic" v dobre vire, ze nebude treba prehnaneho umu :?:
Samozrejme, ze je to lepsi nez nic, otazka je pouze: trenujete i se "zalozkou"?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 17.1.2007, 16:06

Starosta: rekl bych, ze je to znacne individualni. Spousta lidi treba nejakou zalozni zbran (teleskop, peprak, atd.) nenosi vubec a spoleha se na pistoli/revolver. Na druhou stranu vetsina lidi nenosi vubec zadnou zbran, takze si vyber *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » stř 17.1.2007, 16:11

ja osobne zatial nemam s kym, takze skor trenujem tasenie a takpovediac susim, pri TDI sa mi paci to drzanie, ked som ho prvy krat tasil, tak som ho chytil obojruc ako pistol, takze staci tasit a zapichnut! :D v tomto pripade doslova!
inak by som s nim asi bojoval, ako by som v ruke nic nemal, proste normalne udery a necham nech urobi svoje.
s teleskopom tiez iba susim, zatial! ked bude moznost budem na ich ovladanií urcite makat!
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 17.1.2007, 16:24

Ja nosil nuz asi pul roku, potom jsem si to vsechno rozebral v hlave a radeji misto nej nosim teleskop. Pokud clovek s nozem neumi, tak je k nicemu - akorat se da pouzit proti nemu. Akcni radius je malej, v tomto ma teleskop vyrazne navic. Osobne bych s teleskopek do borce s nozem sel spis, nez naopak.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » stř 17.1.2007, 16:28

no zas na druhu stranu vidiet proti sebe borca ktory evidentne nevie s teleskopom, tak si trufnem rukami!?
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 350

Registrován: pon 27.11.2006, 14:22

Zbraň: Glock 19, CZ 858 tac

Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od Stampee » stř 17.1.2007, 16:30

a co se teleskopu tyce.........trenujete sami nebo dle nejaky instruktazniho manualu jako jsou ruzny cd apod? ja ho nejaky cas nosil, ale hrozne mi to tahalo kalhoty a nekde pri sezeni porad tlacil a nakonec jsemho pak prodal.
ale premyslim ze se k nemu casem vratim
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » stř 17.1.2007, 16:30

inak noz podla mna nieje tiez ideal, pretoze ak s nim vies a niekoho naporcujes, to uz radsej gula do cela, aspon koli sudu!
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 17.1.2007, 16:31

Co bych nezvládl rukama a nohama, tam bych tahal kvér (sprejům a jinejm blbostem nevěřim).
Naštěstí to ještě nebylo třeba a to i přesto že jsem se dvakrát díval do ústí hlavně.......ostatně v obou případech si situace žádala rychlé řešení a proto to muselo jít rukama (povedlo se mi oba maniaky přesvědšit, že to od nich nebyl dobrej nápad :twisted:) kdybych se tehdy snažil tahat kvér asi bych tady už nebyl :evil:
Naposledy upravil(a) para dne stř 17.1.2007, 16:36, celkem upraveno 1 x.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » stř 17.1.2007, 16:34

to instruktazne cd mam, ale s neho budem cvicit asi iba tie vyvadzacie techniky!?
inak na teleskope mam aj to svetlo, tak ho mam aj ku SZ, kym nebudem velky a nekupim si podvesne svetlo
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 17.1.2007, 16:40

S474N píše:Ja nosil nuz asi pul roku, potom jsem si to vsechno rozebral v hlave a radeji misto nej nosim teleskop. Pokud clovek s nozem neumi, tak je k nicemu - akorat se da pouzit proti nemu. Akcni radius je malej, v tomto ma teleskop vyrazne navic. Osobne bych s teleskopek do borce s nozem sel spis, nez naopak.
Uprimne, kdybych si musel vybrat z techto dvou variant, asi bych si hodil korunou.
Bojim se noze jako cert krize a i presto, ze k teleskopu mam velmi kladny vztah, volil bych mozna variantu nuz nebo (lepe) hole ruce proti teleskopu. Vim, zni to mozna dost silene - ale predstava obojiho me naplnuje dost podobnou nejistotou.

Ne kazdy navstevoval nejake kurzy s tyckou a vetsinou se pozna uz podle postoje - stejne jako s nozem. Ono totiz kdo to drzi v ruce prvne, da se hodne obskakovat (uskakovat) a pak prekvapit "na telo". Dost lidi ma v takovem pripade snahu neustale drzet tu ci onu zbran, ackoli uz je mu naprd.

Tedy abych to shrnul, mam zato, ze clovek s teleskopem je mne mene nebezpecny, nez clovek s nozem - vyloucim-li stupen umeni toho ktereho.

U noze totiz pocitam, ze vzdycky potece krev (moje).
Takze bych mozna premyslel o typkovi s teleskopem, co s tim macha evidentne prvne, ale rozhodne by mi ani neprislo na mysl resit neco se stejnym typkem, kdyby mel v ruce nuz.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » stř 17.1.2007, 16:47

urcite mas pravdu, aj ked tipek, ktory to z nozom nevie, tiez nemusi byt az tak nebezpecny, ale zas musis vediet ty! proti nozu, ak by sa dalo, by som tiez radsej strielal!
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 17.1.2007, 16:54

Rad bych veril, ale proste to nejde :D
S malyma ostryma vecma bohuzel/nastesti nemam zkusenost, tagze bych to ani nezkousel (pokud by to slo jakkoli jinak).
Musim rict, ze bych radsi strilel proti teleskopu i proti nozi - spis, nez riskovat zdravi a zkouset to nejak "humanne" - na to nejsou lidi :evil: :roll: :!:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » stř 17.1.2007, 17:03

chcel som povedat, ze ak musis ist rukami a borec to s teleskopom nevie, tak by ma to zas tak moc nestresovalo! :D
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 17.1.2007, 17:21

Jj a stejný je to s nožem páč ten je podle mého názoru opravdu nebezpečnej jen v ruce člověka, kterej s ním umí vládnout :wink:
"Only the dead have seen the end of war."

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz