SHADOW prosba o radu.


Zkušenosti s pistolemi značek CZ U.B., CZ Strakonice, ZVI nebo AlfaProj

Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

SHADOW prosba o radu.

Příspěvek od Albert » čtv 28.5.2009, 9:19

Pistole CZ 75 SP-01 SHADOW. Kdo máte zkušenosti? Vlastním tuto zbraň cca rok, má za sebou 3000ran. Chci se zeptat na čištění úderníku a bicího mechanizmu. Bohužel jsem dodnes nepřišel na to jak se rozebírá pojistka a tudíž i zbytek spoušťového a bicího mechanizmu. Navíc Čízy jsou dost nešťastně konstruovány ohledně kolíků které jsou jištěny rostemováním nějakým sekáčem. Mám se do čištění vůbec pouštět? Nebo se mám řídit heslem neřeš co funguje bez problémů? Jak často by se vůbec tyto konstrukční uzly (úderník a mechanizmus) měly čistit? Mazat, nemazat, čím? Za názory, rady, zkušenosti předem děkuji.

Ještě na doplnění: ohledně demontáže mechanizmu jsem našel celkem podrobný manuál zbrojíře na střelectví.cz ale je to pro pistoli CZ 75 Dcompakt s vypouštěním kohoutu. Předpokládám že zbytek mechanizmu je totožný s Shadow ale nevím jak sundat pravou pojistku. Už jsem se sice pokoušel do toho různě ďoubat šroubovákem ale bál jsem se zabrat abych něco neulomil, proto se rači ptám někoho kdo už to dělal.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 28.5.2009, 12:11

Muj Shadow ma nastrileno neco mezi 4 a 5 tisicema a spoustak jsem necistil - jen ho otiram hadrem.
Osobne mam strach ten spoustak rozebrat - preci jen to neni Glock s asi 5 dilama spoustaku, ale soustava tahel, koliku a pruzinek, ktera jak se jednou vysyoe, tak bez predchozi zkusenosti to nikdo neda dohromady.

Udernik zatlac nejakym malym sroubovackem dovnitr a vytahni smerem dolu zadni "celo" (to, na co dopada kohout), udernik ti vyleti sam (pruzinka patrne zustane uvnitr. Prostrikni to nejakym cistidlem, vytri hadrikem (pripadne profoukni poradnym tlakem vzduchu) a nech uschnout. Po pravde nevim, jestli se ma udernik u CZ maze ci nikoliv (u Glocka je to vyslovne zakazano), ja jej potiram mastnym hadrikem.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Příspěvek od Albert » čtv 28.5.2009, 12:48

Jo, jo, to je přesně to co jsem potřeboval slyšet. Jen mě občas trápili myšlenky jestli nějak nezanedbávám údržbu na úkor funkčnosti a životnosti. Spoušťák jsem doposud čistil tak, že jsem ho bohatě prostříkal čistícím sprejem, odrbal kartáčkem v rámci dostupnosti, nechal vykapat a co možná nejlépe vyrušil hadrem, nedostupné skulinky pak nějakou tou vatovou tyčinkou občas párátko apod. Takže zůstanu nadále věrný heslu ,,neřeš co funguje a nevrtej se v něčem co můžeš zku*vit,, Díky CMK... Zase budu mít o něco klidnější spaní )))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 73

Registrován: pát 31.10.2008, 7:33

Zbraň: pistole

Bydliště: Kroměřížsko

čištění

Příspěvek od DickSz » čtv 28.5.2009, 18:09

Možná je to hloupost, ale svoji čízu jsem na dva týdny rozebranou a bez gumových střenek ponořil do KONKORu.
Pak jsem vylil špinavý olej a otřel povrch.
Teď mám gloka a malou spotřebu mazadel :D
I děda mráz má svou berlu mrazilku.
CZ75
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: SHADOW prosba o radu.

Příspěvek od Albert » stř 23.9.2009, 12:04

Tak uplynulo pár měsíců a nějak mi to stejně nedalo a Shadow jsem nakonec stejně rozebral. Jsem už takoví šťoura a prostě mě zajímalo jak se do toho leze. No a teď stojím před jinou otázkou. Přemýšlel jsem o nákupu toho hranatýho sportovního kohoutu. Teď když už jsem zjistil že bych ho dovedl vyměnit sám, si zase nejsem jistý nakolik to bude přínos. Respektive vím že by se měl zkrátit reset ale s odporem spoustě to stejně asi moc nehne? (nebo jo?) To bych musel ještě vyměnit pružinu spoustě a zřejmě i úderníku, nebo ne? Vy co to máte hotové od zbrojíře, nevíte náhodou jestli ten odpor je lepší díky jiným úhlům na tom sportovním kohoutu nebo se to musí ještě ňáko dochytračit těma pružinama?

Příspěvky: 90

Registrován: pát 28.12.2007, 17:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Horná Stubna

Re: SHADOW prosba o radu.

Příspěvek od BALISTIK » čtv 24.9.2009, 7:58

Takze pripojim sa aj ja,nakolko som cerstvym majitelom rocneho shadowa.Pre najakym casom som vlastnil klasicku 75,ktoru som si vyladil a dal jednocinnu spust.Shadow jw fajn az na spust kde mi prst pri konecnom spustani vliezol medzi ram co mi vadilo.Hned som hodil jednocinnu spust.Rozobtal som ho nasledovne,klasika pozret nabojovu komoru a bla bla ale bezpecnosti nikdy nieje dost.Dal som dole pazbicky,kolik co drzi biciu pruzinu,von samo aj pruzinu.S pravej strany vytlacil poistku co ju drzi perko vo vnutri som nadvihol,vybral mechaniku,dalej vytlacil kolik zo spustou.Bacha hlavne na male suciastky ako su strunka a kus pliesku na pravo co drzia poistku.Je to praca pre hodinara,po nahodeny novej hlinikovej spuste som musel na nej nastelovat doraz a prepad,teraz mam chod cca 2mm mrtvy chod,1mm chod spuste a cvak.Reset je teraz jednoznacne cvka skoro ako na glocku alebo k-100,spliti cca 0.12-0.15 bez problemov ale este az tak s novou spustiu niesom zohrany.Ked strielam IPSC som sice v standarte,ale mne to nevadi lebo my sme na slovensku zalozili nove typy sutazi WFC.web forum cup.
K-100MK6-Silver,CZ-97B,CZ-45,CZ-vz.82,CZ-75SP-01Shadow
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: SHADOW prosba o radu.

Příspěvek od Albert » ned 27.6.2010, 15:44

Tak jsem se zase trochu vrtal v pistoli a mám nějaké otázky. Trochu jsem si pohrál se spoušťákem abych snížil odpor DA ale na posledním LOSe ve Vražkově mi říkal jeden střelec že je pravidlo pro minimální odpor DA (IPSC) 2,25. Že se to prej nijak moc nekontroluje, jedině na velkých závodech, což u mě zatím nehrozí (začínám teprve klubovky).

Takže otázka 1. máte někdo ten měřící přístroj na odpor spouště, někdo kdo pojedete na LOS do Opařan že by jste mi to přeměřili jestli jsem to nepřehnal :?:

Otázka 2. Jaká je max. šířka pistole přes pojistky aby se vešla do krabice PRD/IPSC :?:
Otázka 3. když jsem si vyrobil pojistku made in samodomo :mrgreen: , tudíž není origo ani druhovýrobce je to na IPSC košér :?:
vis foto:

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: SHADOW prosba o radu.

Příspěvek od Albert » ned 27.6.2010, 15:47

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Re: SHADOW prosba o radu.

Příspěvek od Lukáš Koukal » ned 27.6.2010, 18:09

Spoušť ověříš zvednutím závaží potřebné hmotnosti, měřák je jen frajeřinka. Když se kontroluje na soutěži, tak taky závažím. S tou pojistkou je to samozřejmě do standardu.
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: SHADOW prosba o radu.

Příspěvek od Albert » ned 27.6.2010, 19:36

A co ta šířka přes pojistky aby se to vlezlo do krabice :?: (abych věděl o kolik mám ještě upálit pravou páčku)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Re: SHADOW prosba o radu.

Příspěvek od Lukáš Koukal » ned 27.6.2010, 20:10

45mm; pokud to pojmeš takhle a půjdeš do STD, tak už nemusíš řešit tu spoušť (pravidlo o odporu platí jen v PRD).
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: SHADOW prosba o radu.

Příspěvek od Albert » ned 05.9.2010, 17:26

Všimnul jsem si debaty ve vlákně CZ 75 TS
cz-75-tactical-sports-t6237.html
o vratných pružinách 10lb a o buferu pro tuto zbraň..
Otázka:
Je k dostání podobný set pružin pro SHADOW ?
Kde se to dá sehnat ?
Kolik to zhruba stojí ?
Napadlo mě že slabší pružina by mohla vyřešit nespolehlivou funkci mého SHADOWa se subsonickým střelivem :idea: :?:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: SHADOW prosba o radu.

Příspěvek od cmk » ned 05.9.2010, 23:47

Mam to od Gewa...
Mam pocit, ze na tom bylo psano, ze je to i pro klasickou CZ75.

Ale pozor !!!

Je na tom psano, ze je to pouze pro snizene laborace.
TSko ma tezsi zaver a masivnejsiram a i tak mam strach, jestli to materialove vydrzi.
U Shadowa bych se bal tuplem.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 99

Registrován: pát 20.3.2009, 19:21

Bydliště: Vinařice

Re: SHADOW prosba o radu.

Příspěvek od spawny » pon 06.9.2010, 17:18

Jen taková otázka....já myslel, že se Shadow do std krabice nevejde kvůli té botce zásobníku?...má někdo zkušenost z těma eloxovanejma...jsou menší, tedy by se do krabice vešel...nebo jak to tedy je
CZ 75 SP-01 Shadow, CZ 75 B, Mossberg 500 SPX

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: SHADOW prosba o radu.

Příspěvek od cmk » pon 06.9.2010, 17:43

Dle vyrobce je velikost Shadowa na vysku 153 mm - tudiz se tam opravdu nevejde, pokud je rovne - otazkou je, jestli nejde natocit laufem dolu - treba se tam pak vejde (jako se to treba dela s modifajtama).

Kazdopadne - na Shadow zasobniku neni prodlouzena botka - tam je zasobnik tak dlouhej, botka sice vypada jako +2, ale realne lze misto ni dat rovnej plech.
Jediny, co by slo, dat na klasicky zasobnik nejakou botku, ktera bude o ty 3mm mensi, nez je prodlouzeni toho Shadowackyho zasobniku.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „CZ U.B. & CZ Strakonice & ZVI & Alfaproj“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz