Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o stře


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od MRBLUE » pon 01.2.2016, 20:56

Este ze ten chlap neutekal policajtom v autobuse MHD. To by potom Stepan a pod. obhajovali zastrelenie cestujucich cim? Ze nemali platny listok? Alebo tym ze aj tak meskali do prace, co sa nema? Riesit preco bola ta dievcina v aute je irelevantne. Ona policajta neohrozovala, ani sa nedopustila neuposluchnutia vyzvy.
Rovnako mohli byt v aute rukojemnici,alebo deti pachatela. A mimo to aj starostlivym a slusnym rodicom sa stalo ze sa ich dieta zalubilo do nespravneho partnera. Ale koli tomu predsa nebudem schvalovat ze ho policajti zastrelia.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od havran » pon 01.2.2016, 21:03

No, kdyby neujizdel, nikdo by nestřílel. Paralela s MHD je mimo. Viz. kdyby měl rukojmí necháme ho odejít, aby se nikomu nic nestalo, nebo, on sice běhá s kverem po náměstí, ale zatím na nikoho nevstřelil, jen poldovi nad hlavu, nechte ho byt ať to při zásahu náhodou nekoupi někdo jinej...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od reddog » úte 02.2.2016, 6:25

Na recidivistu Hlinovskeho nebylo strileno v jeho zivote poprve:

http://zpravy.idnes.cz/strelba-na-strak ... _krimi_cen

Příspěvky: 33

Registrován: úte 29.9.2015, 9:37

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od dave1354 » úte 02.2.2016, 7:24

Však taky se s rukojmím na nikoho nestřílí, aby se rukojmímu nic nestalo.. od toho jsou zásahovky a jejich vyjednávači a pak teprv ostrostřelci, ne pochůzkáři a dopraváci. Kdyby dopravák zastřelil rukojmího, půjde sedět a je to jediný správný řešení..

Navrhuju otočit list. Zcela bez urážky se dovolím zeptat zdejších střelců, jestli by byli schopní trefit pneumatiku obyčejného auta (fabia, octavia) zezadu, který od nich odjíždí dělaje po cestě všechno proto, nebyl trefen. U těch otrlejších by mě zajímalo i to, zda by to zvládli zepředu, když to auto na ně najíždí.

Čím víc o tom přemýšlím, nevidím fakt skoro žádnou šanci, že tou střelbou mohl vůbec něco spravit. Když na něj najížděl -- jak byl daleko? Tři pět metrů (podle těch fotek s cedulkama)? Jak velká je pneumatika zepředu auta kór pod úhlem od stojící natažený ruky? Třeba 20x10cm než začnou nárazníky, auto pět metrů na plnej knedlík překoná za vteřinu dvě, máte čas MAXIMÁLNĚ na dvě rány, spíš jednu.

A hlavně, co se stane, když tu pneu trefím? Ujde okamžitě? Dost těžko, nějakou vteřinu to potrvá a I KDYBY ta pneumatika v té chvíli zmizela z reality úplně, celkem vysoká šance je, že si toho ten chlap ani nevšimne a přejede vás stejně, než auto začne úplně měnit směr.

Takže znovu opakuju -- proč na to auto vůbec střílel?? Když to sečtu a podtrhnu, dávám mu jedno procento naděje, že střelbou to auto mohl zastavit. To při tom najíždění. Při odjíždění ještě míň. Kvůli pravděpodobnosti úspěšného zastavení vozidla v řádu zlomku procenta umřela nezúčastněná osoba. TO JE ÚSPĚŠNEJ ZÁSAH V REŽII PČR:(

Celej tenhle incident by se dal ospravedlnit jen v případě, že by za volantem toho auta byl jasně vidět minimálně Carlos Sanchez. To se ale nestalo, JEN viděli kradený auto, ani toho recidivistu neznali.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Jarda K » úte 02.2.2016, 8:43

Myslím, že kdyby na mě najíždělo auto, zkusil bych střílet.
Ale:
Kdybych měl čas na tahání zbraně, míření .... jak daleko ode mě by to auto muselo začít svůj manévr.
Čím dále, tím lépe pro mě = mám dost času na výše uvedené činosti. Je ale pak zřejmé, že na mě opravdu najíždí??
Chlopek od PČR má záležitost trochu zjednodušenu jen tím, že se mu "snadněji" vytahuje zbraň. Času málo tak jako tak.
Zpět ke mě. Když tak hloubám nad pohnutkou střílení na najíždějící auto, hlavním motivem by byl strach. Pak neřeším jestli ujde pneuška včas, nebo jestli někoho trefím. Blbé, uznávám.

Jistě se zde nyní najdou machři co vše vyřeší brilantněji. Jak psal někdo, ono na skle v klidu a teplíčku se to vždy vydumá lépe.

.................

Zaznělo zde, že PČR má pomáhat a chránit. Ale hovno! PČR je represivní silová složka státu, která má za úkol udržovat vovce v hrůze, aby platily daně, neremcaly šly "správným" směrem. Nečekejte ani pomoc ani ochranu. To není jejich prioritou. Jen to tak může občas vypadat.
Je to stejné, jako kdyby na profláklých Pandurech měla AČR napsáno: Zachraňovat při záplavách.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Stepan » úte 02.2.2016, 9:44

dave1354 píše:Však taky se s rukojmím na nikoho nestřílí, aby se rukojmímu nic nestalo.. od toho jsou zásahovky a jejich vyjednávači a pak teprv ostrostřelci, ne pochůzkáři a dopraváci. Kdyby dopravák zastřelil rukojmího, půjde sedět a je to jediný správný řešení..
O čem to sakra mluvíš? Tady se o žádnou rukojmí nejednalo. Jednalo se o partnerku (případně spolupachatelku) kriminálníka, kterou pravděpodobně instruoval, aby se schovala. Navíc podle nové informace ten hajzl moc dobře věděl, že policie na něj může střílet a do jakého rizika sebe i tu jeho holku dostal.
dave1354 píše:Takže znovu opakuju -- proč na to auto vůbec střílel??
Základní povinnosti policie:
V případě ohrožení nebo porušení vnitřního pořádku a bezpečnosti, jehož odstranění spadá do úkolů policie, je policista ve službě nebo zaměstnanec policie v pracovní době povinen provést úkon v rámci své pravomoci (dále jen „úkon“) nebo přijmout jiné opatření, aby ohrožení nebo porušení odstranil.
Když ujíždějící recidivista ohrožoval ostatní řičiče, je POLICIE POVINNA ZASÁHNOUT, aby ohrožení odstranila. POLICIE MUSELA ZASÁHNOUT.
Jarda K píše:PČR je represivní silová složka státu, která má za úkol udržovat vovce v hrůze, aby platily daně, neremcaly šly "správným" směrem.
Malý Jarda promluvil. Policie je represivní složka, KTERÁ SE ŘÍDÍ ZÁKONEM O POLICII A DALŠÍMI PŘEDPISY. Stát není farma s ovcemi, ale s občany, kteří mají volební právo a volí své zástupce, kteří ty zákony, podle kterých se policie musí řídit, vytvářejí.
Naposledy upravil(a) Stepan dne úte 02.2.2016, 9:56, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 33

Registrován: úte 29.9.2015, 9:37

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od dave1354 » úte 02.2.2016, 10:48

Ty Štěpáne mě na tebe asi už přestalo bavit odpovídat, je hezký že aspoň mluvíš slušně, ale zjisti si prosím na co jsem tím odpovídal. Zbytek odstavce neřeším, už odpověděli jiní.

K tomu zasahování, nevím proč to píšeš, nejsme ve sporu. Zasáhnout měla, to nerozporuju. Měli ale zajistit kradený auto a ne postřílet nevinný -- toto slovo opakuju a odmítám uznat někoho takovýho za spolupachatelku -- to by musela krádež auta být hlášená s kamerovým záznamem nebo svědectvím o dvou pachatelích chlap a baba, což NEBYLA pokud všichni víme, policajti by jí museli vidět, což neviděli (tvrdí a věřil bych jim), takže klidně to mohla bejt sestra nebo manželka pachatele a STEJNĚ byla minimálně ve věci tohoto případu nevinná a NEZASLOUŽILA si umřít. Mimo to, nezasloužila by si umřít ani za spolupachatelství na krádeži, do hajzlu. Právní systém ČR nezná trest smrti, natož za krádež, natož za spolupachatelství na ní, natož rukou zasahujícího policisty. Už toho prosím nech, dokud nepřijdeš s důkazem o spolupachatelství, i tak by ale policajt neměl ani tyto lidi ohrozit (i když bych se na něj za to nezlobil).

Tak.

Ano, bohužel, Jarda K má recht, že PČR tu pro nás ve skutečnosti není. Právě tím spíš nechápu, že se tu obhajuje :/

Ještě Jardovi děkuju za odpověď a souhlasím s ním, hlavním motivem by byl strach i u mě. A to je to, co by IMO být nemělo, kór u policie -- pokud by nepomohla hrozba zbraní, správně by bylo zdrhnout, protože čímkoli jiným se moje pravděpodobnost na přežití (POKUD by mě ten chlap skutečně chtěl zabít) spíš snižuje.

Budu moc rád za další názory..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: ned 31.1.2016, 13:56

Zbraň: Glock 17

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od beton » úte 02.2.2016, 11:06

Dave, víš co mi nesedí? Ikdyby nakrásně nevěděla, že to auto šlohl ( o čemž ovšem dost pochybuju) dejme tomu, že si ho stopla. Proč se schovávala? Proč když by byla nezúčastněná po tom co na chvilku zastavil se nepokusila z auta dostat? Proč při pokusech o zastavení se nesnažila na sebe hlídku upozornit? Když si položím tyhle otázky, tak je mi naprosto jasné, že moc dobře věděla, co je ptáček zač a moc dobře věděla, že to auto není košer.
Jediné co uznám jako chybu na tomto zásahu, je že měl zastřelit toho debila za volantem. Holka by se možná poučila. Bohužel to dopadlo špatně pro holku a tenhle smažka se nepoučí nikdy.

Příspěvky: 33

Registrován: úte 29.9.2015, 9:37

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od dave1354 » úte 02.2.2016, 11:17

Hypotéz okolo tý baby můžeme rozvést asi 100, já si taky myslím, že tam lézt neměla a neměla se tam schovávat atakdále, nicméně -- policajt neměl střílet přesně z toho důvodu, že mohl někoho oddělat. Mohl oddělat pachatele (morální právo ho zabít sice hoodně z rychlíku měl, svědomí by ho netížilo), mohl oddělat kohokoli jinýho, mohl poškodit cizí auto (krom toho kradenýho, který chtěl poškodit vědomě) -- a to vše riskoval pro mizivou šanci zastavení auta. V tom je jeho chyba, mrtvá pani je jen důsledek.

Že ti to je po položení otázek uplně jasný je sice fajn, mohlo to být třeba tak, nebo třeba taky ne, ony holky v tomhle věku opravdu duchapřítomností málokdy oplívají, mohla bejt ožralá, zfetovaná nebo třeba pod pohrůžkou násilí, každopádně na výsledku to nic nemění, bohužel.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: ned 31.1.2016, 13:56

Zbraň: Glock 17

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od beton » úte 02.2.2016, 11:46

Jasný. Navíc co byla zač, bychom museli vyčíst ze spisu.
Další problém je, že v takto rychlích situacích není moc velká šance na zvážení 100+1 variant. Vše se odehrává poměrně rychle a na rozhodnutí je max pár sekund. Na mudrování, co všechno se mělo udělat jinak je spousta času potom. Ovšem v tu danou chvilku rozhodne jen 100x opakovanej dril.

Náhled situace z pohledu četníka.
Bum, rána. Auta se zastavujou. Kolega nemůže ven. Vybíhám já. Bouchačku venku, mířím na auto a vyzva k vypnutí motoru a výstupu z vozidla. Na tohle 99% lidí reaguje, tak jak četník chce. Tenhle bohužel patří do 1%, co se zachová jinak. Rozjíždí se. V tiu chvilku proběhne naučené ( a dle mě špatné) : ujíždějícímu vozidlu střílejte na pneumatiky. Pálím.

Celá akce cca 4-5 sekund? Kurva krátká doba.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Jarda K » úte 02.2.2016, 19:44

4 dave1354:
Ano je to trochu schizofrenní. Nejsem obdivovatelem PČR. Ale nutnost nějaké formy "policie" uznávám. Ono být fízlem na ulici není sranda. Dost na jejich výkony/úkony tlačí nadřízení. Už jen to je špatně.
A pak nastane nějaká taková "mimořádka". Když nekoná, rozmáznou ho že nekonal. Když koná, a v tuto chvilku věřme, že v duchu svého nejlepšího svědomí a vědomí, ta se zase něco najde aby to rozmazávali.... A nikdo, ani jeho nadřízení, se ho nezastane. To je svinstvo maximální. Chceme abys dělal poměrně nevděčnou práci, ale jakmile se něco semele, dáme od tebe ruce pryč.
Pak se divíme Brodu? Kopání do zraněného motorkáře?

Od jednoho, co si ho vážím dodnes, jsem kdysi slyšel: Voják buď koná a nebo je mrtvej! To pro mě znamená, že nejprve za svýma stojím (tedy správněji: stál jsem) a pak si nechám něco vysvětlovat. A přiznávám, nebyl jsem u nadřízených, díky tomuto přístupu, zrovna miláčkem. :)
U PČR to funguje, pro mě, nepochopitelně. Ale to jsem zpátky u výtek. Ryba hnije od hlavy...

Zazněla spousta argumentů proti tomu fízlovi. Přes to, díky zelené polovině svého mozku, býti v porotě, hlasoval bych nevinen. Moje volba a moje svědomí.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: ned 31.1.2016, 13:56

Zbraň: Glock 17

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od beton » úte 02.2.2016, 20:08

Jarda. Vystihl jsi to naprosto dokonale. Bohužel nad vedením stojí politika. Vedení se bojí o své posty, v případě, že půjdou proti mocným a budou maximálně chránit své podřízené a politici by sice chteli četnictvo maximálně potírající zločinost a důledně vymáhající zákon, ale zase nemají koule říct, že se s grázlama nebude nikdo matlat, aby náhodou nepřišli při volbách o teplé křeslo.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od reddog » úte 02.2.2016, 20:37

Prominte mi OT:

Jarda K:
Mam prosbu. Vynechej priste to oznaceni "fizl". Predpokladam, ze do oci to policistovi taky nereknes jen tak :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od MRBLUE » úte 02.2.2016, 23:18

Jarda K
Nespochybnujem ze policajna praca je narocna. Ale nikto nikoho nenuti aby ju robil. Ale ak ju niekto robi, tak ju ma robit poriadne. To ze ma niekto narocnu pracu mu nedava pravo niekoho usmrtit.
Ten policajt sa rozhodol strielat. Svojou strelbou vsak nedosiahol ucel ktory chcel a to zastavenie vozidla ohrozujuceho okolie, zadrzanie podozriveho a zaistenie odcudzenej veci. Podozrivy na kradnutom aute, nadalej ohrozujuc okolie z miesta usiel. Jedine co policajt dosiahol je mrtvola osoby, ktora ani nesoferovala, ani nikoho neohrozovala, ani neignorovala vyzvu, nakolko ziadnu nedostala.

Příspěvky: 33

Registrován: úte 29.9.2015, 9:37

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od dave1354 » stř 03.2.2016, 7:08

beton, mám obavy že politici spíš koukaj na vymáhání zákona a na zločinnost celkem serou..

Jarda K, jo jo, máš to srovnaný. Já jsa v něčem jako porota bych se možná taky nechal ukecat na nevinen, ale dalo by mu to práci, musel by prostě být přesvědčenej o tom, že to posral a né tvrdit, že si tím zachránil život a udělal by to zas .. a citát super :)

Eště by mě trochu zajímalo, odkud se bere všonázor, že policajt když nekoná, tak je popotahovanej? Já teda vím o minimálně 10 případech z okolí kdy policajt buď nekonal nebo vyloženě odmítl hnout prstem (odpovědě zhruba slovy ,,stejně je to k ničemu akorát se pak vyhodí papíry'') a nikdo ho nikde netahal (on kdyby tahal, asi tak ani neodpovídá).

Bohužel zrovna v tomhle případě, kdyby ho PČR vyloženě nechala jet a jen ho třeba nahlásila nebo sledovala pět aut za ním, nestalo by se nejspíš nikomu nic a ve zprávách by bylo o počasí.. tím netvrdím, že by to bylo správný řešení!

mrblue áno, tak. Osobně bych byl všema 20 za restrukturalizaci PČR, podstatný snížení počtů za účelem zvýšení kvality osazenstva (a jejich platů). Nabírat jen psychicky i fyzicky vyzrálý a uvědomělý lidi a nalákat je klidně na dvojnásobek -- s polovičním ale funkčním sborem bychom IMO vyšli líp, než s tímhle.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od jry2000 » čtv 31.3.2016, 12:38

Soud osvobodil expolicistu, který zastřelil dívku v ujíždějícím voze
31. března 2016 12:08

Bývalý policista Jiří Tišler, který před čtyřmi lety zastřelil při služebním zákroku proti ujíždějícímu vozu na pražské Strakonické ulici řidičovu spolujezdkyni, se nedopustil trestného činu. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 5. Tišlerovi přitom hrozilo až šestileté vězení.

Ujíždějící Citroen Berlingo řídil v únoru 2012 recidivista Václav Hlinovský, dívka byla jeho přítelkyní. Oba si nedlouho před jízdou aplikovali pervitin.

Státní zástupce Michal Muravský žádal pro Tišlera podmíněný trest s tříletou zkušební lhůtou: Ve své závěrečné řeči připomněl zásadní fakta, tedy, že Hlinovský před hlídkou ujížděl a jel tak, že ohrozil další účastníky provozu. Uvedl, že ignoroval výzvy policie, naopak do policejního vozu schválně narazil a poté se rozjel proti Tišlerovi.

Došel tak k závěru, že použití střelné zbraně bylo důvodné. „Použití zbraně směřovalo k ochraně života a zdraví dalších osob,“ uvedl Muravský.

Podle něj však obžalovaný nesplnil podmínku nutné opatrnosti. Hlídka před zahájením zákroku měla vůz prohlédnout tak, aby zjistila, zda je v něm mimo řidiče ještě někdo jiný. Tedy v situaci, kdy odhalili, že je vůz kradený a než vyzvali řidiče k zastavení. To, že policisté dívku nezahlédli během zákroku, jim nevyčítal.

Tišlerův obhájce připomněl, že jeho klient nebyl velitelem hlídky, ale řidičem vozu. Měl tak podle něj jiné povinnosti a značně stíženou možnost sledovat, co se děje uvnitř vozu. Sám Tišler mluvil o tragédii, ale uvedl, že vinu za smrt dívky necítí. Střelbou chránil ostatní a sám si díky ní zachránil život.

Neštěstí se stalo 1. února 2012 na pražské Strakonické ulici, když se policejní hlídka pokusila zastavit řidiče v kradeném autě značky Citroen. Ten narazil do policejního vozu a snažil se ujet. Přitom málem přejel policistu, který musel uskočit. I když policista po voze vystřelil, řidič ujel. Zastavil až po několika metrech a utekl. Uvnitř však zůstala mrtvá žena (psali jsme zde).

Našel ji Tišlerův kolega Aleš Č. Zprvu si prý vůbec neuvědomil, že by mohla být mrtvá, domníval se, že je v bezvědomí. „Byla mezi sedačkami, v takové poloze, kterou bych přirovnal k tomu, jako když ze sedadla spolujezdce saháte za sedadlo řidiče, abyste si vzala vodu,“ popsal soudkyni Aleš Č.

V autě, na které policisté stříleli, ujížděl tehdy pětadvacetiletý řidič Václav Hlinovský. Policie ho dopadla po osmi dnech v obci Chodouň na Berounsku. Při zatýkání se opět pokusil o útěk (více čtěte zde). Soud mu za řízení pod vlivem drogy uložil podmínku. Muž byl před tímto trestem celkem dvacetkrát stíhán za majetkovou a násilnou trestnou činnost.

Tišler už u policie nepracuje. „Tento případ mi zastavil kariérní postup,“ uvedl. V současnosti slouží u armády jako velitel družstva. Střelbu na Strakonické vyšetřovala i Generální inspekce bezpečnostních sborů, případ ale několikrát odložila. K soudu se případ dostal až po nátlaku rodičů zastřelené dívky (více zde).

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozsudek-nad-pol ... ntent=main
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od VEIKO » čtv 31.3.2016, 13:34

Tak jsem se hezky prolouskal celým tématem a vidím že nakonec to relativně dobře dopadlo. Nějaké zákroky už taky za sebou mám a vím že kolikrát na místě prostě není možné vše rychle promyslet a někdy i špatné rozhodnutí je lepší než žádne a možná to bude znít jako alibismus ale co kdyby se na to proste vykašlal?... pronásledovačka ano, hlasná služba ano a střelba ne...
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Int1m1thy » čtv 31.3.2016, 13:37

skoda ze to unas nejde prisit tomu zmerdovi
G17gen4

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Jarda K » čtv 31.3.2016, 14:04

Ano. To by bylo rozumné. Vždyť na počátku všeho bylo jeho jednání....

J. Tišler .... hmm, takového jména jsem měl v četě řidiče .... kdyby tak ukázali fotku, třeba i rozostřenou.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz