Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o stře


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Jarda K » pát 01.4.2016, 10:49

:huh:
No, mohl by.... Ale on šel kolem 2005 do Žatce. To by musel přestoupit a teď zase.
Hlavně že mu ubyla jedna starost.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od havran » pát 01.4.2016, 11:00

Mě na tom přijde nejhorší, že se to tahlo 4 roky... To přece není možný, aby taková věc trvala tak dlouho. Neřeším výsledek, vinu, nevinu ani nic jinyho, jen tu dobu.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Jarda K » pon 04.4.2016, 12:04

Trest by měl přijít co nejdříve po činu. Pak je (snad i) výchovný (i pro ostatní lumpíky).
Po letech, to už je spíš pomsta.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od S474N » úte 11.10.2016, 18:22

Soud definitivně osvobodil policistu, který při pronásledování ujíždějícího řidiče zastřelil jeho spolujezdkyni

Dlouhé čtyři roky byl dnes již bývalý pražský policista Jiří Tišler vláčen po soudech. Ačkoliv Generální inspekce bezpečnostních sborů jeho případ dvakrát odložila s tím, že se policista Tišler nedopustil žádné chyby, dostala se celá věc k soudu.

Tišlera osvobodil na konci března letošního roku Obvodní soud pro Prahu 5. Tento týden pak rozhodnutí potvrdil i odvolací soud. Rozhodnutí je pravomocné.

Vše se odehrálo před čtyřmi lety na Strakonické ulici v Praze 5. Policejním hlídkám ujížděl řidič v kradeném autě. V průběhu honičky tento řidič (jezdící pod vlivem drog, se zákazem řízení a zároveň se dopouštějící další trestné činnosti – recidivista…) naboural do jednoho z policejních vozidel a najížděl na policistu Tišlera. Ten proto použil svou služební zbraň, se kterou na vozidlo vystřelil. V tu chvíli netušil, že se na sedadle spolujezdce nachází mladá žena.

I přesto řidič dále ujížděl, dokonce přejel do protisměru. Po stovkách metrů zastavil a z vozidla utekl. Uvnitř vozu však zůstala mrtvá spolujezdkyně. Tišler se po celou dobu hájil tím, že ani při jízdě, ani při střelbě neviděl a netušil, že řidič v autě není sám.

„Ve chvíli, kdy na obžalovaného ten řidič najíždí, policista uskakuje, nemůžeme po něm chtít, aby pečlivě zkontroloval vnitřek auta. To je absurdní,“ uvedl soudce Václav Kašík.

Nezbývá, než Jiřímu Tišlerovi poděkovat za vše, co pro občany této republiky za dobu svého působení u Policie ČR udělal. Snad bude mít v současném „zaměstnání“ více klidu.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://tydenikpolicie.cz/soud-definitiv ... ujezdkyni/
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Jarda K » stř 12.10.2016, 10:52

Soudce předvedl rozum v objemu na ČR nebývalém!
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Příspěvky: 33

Registrován: úte 29.9.2015, 9:37

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od dave1354 » úte 18.10.2016, 17:12

V kontextu toho, že se to táhne 4 járy rozhodně ano. Jinak ale držím názor, že z rozsudku by mělo vyplývat, že po odjíždějícím autě se prostě nestřílí.. když tím nikoho a nic zachránit nemoh.

Pán v armádě určitě udělá lepší službu než u PČR.

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Jurda » úte 18.10.2016, 18:14

dave1354: jak víš, že tím nikoho nezachránil? jsi si jistý, že ujíždějící auto by určitě nikoho nezúčastněného nesrazilo? a kdyby snad ano a tvého příbuzného..jistě bys rád slyšel v rozsudku, že policie vyčerpala všechny možnosti tím, že ho jen pronásledovala, protože po ujíždějícím se nestřílí?
Já držím názor, že život slušných lidí má přednost před životem feťáků a gaunerů...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od MRBLUE » úte 18.10.2016, 18:48

Mozno,mozno,mozno... Ale ta mrtva baba v aute nebola "mozno". Ta je mrtva urcite. Pokial si si nevsimol, tak policajt okrem toho ze zabil tu babu nikoho neochranil. Pachtel unikol aj s kradnutym vozom ohrozujuc okolie aj nadalej. Takze aky ciel bol zakrokom dosiahnuty? Pobabrany zakrok po ktorom ostala mrtvola.

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Jurda » úte 18.10.2016, 18:55

Ano správně, "možno" se musí zvažovat... Jak to celé dopadlo je věc druhá.. Nějak se proti nebezpečným gaunerům zasahovat musí a rozjeté auto v rukou feťáka je dost nebezpečná zbraň... Tady sluníčková nálepka nestačí... Proto střílet i za cenu ztráty spolupachatele... Tak to je a proto tak soud rozhodl..

Navíc zbraň použil až v případě, když ho feťák zkoušel přejet. Napřed si to aspoň přečti, než vypotíš sračku..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od MRBLUE » úte 18.10.2016, 21:14

Jurda
Trocha vypusti paru chlapce a zvazuj slova. Na nete je kazdy drsny. Ci by si si take tvrde slova dovolil aj v osobnom rozhovore?
A teraz k veci:
Policajt ma vykonat zakrok, aby dosiahol nejaky ciel. Napriklad zadrzanie pachatela, zabranenie v pachani trestnej cinnosti... Co dosiahol pri tomto zakroku? Policajt bol blb, pretoze sa postavil pred iduce auto a strielal zbytocne, pretoze nezasiahol ani pachatela co ho "vraj" ohrozoval a ani nezasiahol vozidlo tak, aby ho zastavil.

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Jurda » úte 18.10.2016, 22:01

K prvnímu dotazu: ano, dovolil.. mám odtrénováno dost a na údery jsem zvyklý, pravděpodobnost, že narazím je malá, ale uznávám, že reálná (vždy nevyhraji)... Tolik k tvému tvrdému dotazu..
K věci s chladnou hlavou tedy:
Policajt se snažil zastavit feťáka jak to šlo, jak byl trénovaný, pod pohrůžkou zbraní... Feťák se cítil tak nesmrtelný, že na něj najížděl.... To, že se zákrok nepovedl, nebo, že nebyl účinný je věc druhá... Přece za ním nebudou jezdit dokud mu nedojde benzín nebo dokud někoho nesrazí.. Tak to funguje na Slovensku? Myslím, že i tam střílí...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od MRBLUE » úte 18.10.2016, 23:48

Jedna vec je zakonnost pouzitia zbrane. Tam to bolo pravdepodobne v poriadku a zbran bola pouzita v zmysle zakonnych opravneni. (Ak teda si policajti neprisposobili svoje vypovede vo svoj prospech, co tiez nieje uplne ojedinele. Kto sa dostal niekedy do styku s touto pracou pozna uslovie "papier znesie".)
Dalsia vec je samotna strelba. Policajt strielal zbytocne, pretoze nezasiahol. Netrafil ani kolesa, ani motor a ani vodica, ktory ho vraj ohrozil. Takze ci strielal alebo nestrielal, vysledok by bol rovnaky v pripade ze vo vozidle by bol len vodic. Ale na nestastie tam bola spolujazdkyna, ktora bola zastrelena. Este by sa dali prizmurit oci, pokial by po zasahu vodica strela pokracovala a zranila inu osobu. Ale v tomto pripade to tak nebolo a jediny kto utrpel ujmu bola baba, ktora nikoho neohrozovala. To znamena ze strelba mala fatalne nasledky, narozdiel od toho nestrelba by situaciu nijako nezmenila z pohladu vysledku zakroku, akurat by bolo o mrtvolu menej.
A na Slovensku sa tiez striela a tiez sa stali pripady, ktore z mojho pohladu neschvalujem. Kedze policajt ma pravomoci zasahovat vyraznym sposobom do prav obcanov, ocakavam od neho aj tomu zodpovedajuce vedomosti, zrucnosti a zodpovednost.

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Morris » stř 19.10.2016, 7:43

Mrblue, niektori slovenski policajti sice dostali skolenie ku glockom, ktore vyfasovali, ale naboje este nie.
Sam urcite vies, kolko casu a usilia treba, aby strelec presiel z jednej zbrane na druhu.

Co by si takemu policajtovi poradil?

Příspěvky: 33

Registrován: úte 29.9.2015, 9:37

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od dave1354 » stř 19.10.2016, 7:53

Jurda, vono se to tady probíralo celkem dopodrobna, pokud vás zajímá co si myslím, stačí to pročíst - na tom se nic nezměnilo:)

Ve výsledku se to fakt asi dá shrnout tak, že zásadně nesouhlasím se střelbou na auto,tím spíš na to, který ujíždí. Nebejt takový jelito na počítání pravděpodobností, dal bych si tu práci a zkusil spočítat jakou zhruba má průměrný PČR šanci, aby v takovéhle situaci skutečně jen a pouze zastavil ujíždějící auto. Trefit pneumatiku odjíždějícího auta, co nejspíš navíc mění nebo bude měnit směr.. téměř nereálné. A i kdyby.. auto má dnes v drtivé většině přední náhon, takže stejně pojede dál, akorát se z něj stane těžko ovladatelnej drek. Bylo by to hoodně pod 1%. Motoru 9mm moc neublíží a ujždějícího řidiče opravdu zastřelit právo nemá.

Zároveň pak zvážit šanci, kterou KAŽDÁ z těch i správně mířených střel má na to, aby se od asfaltu, plechu auta nebo i té blbé gumy odrazila absolutně KAMKOLI, stále si držíc dostatek energie pro průstřel kteréhokoli řidiče okolojedoucího vozidla.

Prostě střílet JEN když vím, že tím nikoho neohrozím a zároveň celkem bezpečně vím, že tím něco spravím... v tomlhe případě pán neměl ani jedno, ani druhý.

Teď jsem si vzpoměl na celkem dobrou analogii z jinak komerční sračky SWAT nebo jak se to jmenovalo. Pána z jednotky vyhodili za to, že sice při zásahu odpráskl zlouna, ale ohrozil tím na zdraví jeho rukojmí.. policajt má prostě chránit lidi a né je ohrožovat jsa přesvědčen o své dokonalé mušce.

Jsem rád, že mu dali pokoj - ty 4 járy si nezasloužil. Ale bohužel, toto se stane dřív nebo později znovu.

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Jurda » stř 19.10.2016, 8:43

Dave1354: jo, s tím co píšeš souhlasím...
Mrblue: jak jsem již psal, rozumím z části tvé argumentaci, že to nedopadlo dobře, protože to mohlo dopadnout mnohem líp (bez oběti)... Ale nemám z principu problém s tím, že policajt při zastavování feťáka v autě použije hrozbu střelné zbraně. To je přece úplně běžné viz např poslední honička s Polákem. Feťák reagoval tím, že ho zkusil přejet a policajt místo střelby na něho, se chtěl vyvarovat tahanici po soudech a dal "nešťastný" výstřel. (feťák měl možnost vystoupit, nehýbat se atd.) Tím to pokazil. Ale asi si nedokážeme představit ten stres, ve kterém jednal. Slíbit nášleh za to, že vystoupí nemohl. Ale jak vidno ani GIBS a dokonce ani náš soud v tom pochybení neviděl. Žalovala ho matka, ale ta nese vinu největší, protože vychovala dceru, která bere drogy a schází se s nebezpečnými lidmi. (viděl jsem její fotky, jen tráva to nebyla)
Hlinovský pokud už není, bude za chvíli venku a bude opět nebezpečný. Bude nám krást auta a pro společnost předpokládám prospěšný nebude.

Policajti mají strach a jsou jednou nohou v hrobě a druhou v kriminále. Já osobně budu rád, když budou proti těmto šmejdům zasahovat co nejtvrději a k řidičům při silniční kontrole co nejlaskavěji.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Jarda K » stř 19.10.2016, 9:02

dave1354. Každá mince má dvě strany. K nestřílení na ujíždějící mohu plytce "zaargumentovat": Vraha nebudeme stíhat, stejně to zavražděnému život nevrátí...

Co je lepší? Střílet po ujíždějícím autě a nebo si z civilů udělat živý štít (a mladého v Audi usmažit)?
Dělat chytrolína od klávesnice mi jde. Když ale člověk dělá rozhodnutí na místě, může udělat chybu.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Příspěvky: 33

Registrován: úte 29.9.2015, 9:37

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od dave1354 » stř 19.10.2016, 9:27

No tak ale dokud to PČR neví (a on nevěděl), tak je to jen ,,podezřelý'' a to ještě toho času myslím z dopravního přestupku, nikoli vrah. Nicméně můj argument spočívá hlavně v tom, že zastavit byť i přijíždějící auto střelbou je skoro nemožný POKUD nechci zastřelit řidiče (což bych, nevěda čeho se dopustil, asi neměl). U odjíždějícího je to už úplná magie. Proto schvaluju střílení když na něj najížděl (a v té chvíli ho měl odprásknout a byl klid) ale absolutně ne když odjížděl.. ano, kdyby to byl policejní odstřelovač a měl ho na mušce, dobře, ať ho smahne (chová se agresivně a ohrožuje tedy všecky okolo), pokud ví, že ho trefí (a to tihle pánové asi ví celkem určitě). Ale naslepo po něm naplivat půl zásobníku, no pardon.

A samozřejmě od klávesnice se nad tím zamyšluje perfektně -- ale o to právě jde, PČR by tyto zásahy měla analyzovat zvrchu zespodu, zjistit chyby, cpát příslušníkům do hlavy výsledek jejich zjištění: Pánové, střílejte jen tak a tak tehdy a tehdy, jinak holt měníte ohrožení nezúčastněných za mikro šanci jakéhosi úspěchu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od S474N » stř 19.10.2016, 11:01

Tento pripad byl vcera v poradu Ocima Josefa Klimy srovnavan s pripadem ivancickeho strelce pana Basty. Z meho pohledu naprosto nesmyslne.

Nicmene reportaz je zde na stopazi 13:24:
:arrow: http://play.iprima.cz/ocima-josefa-klim ... my-2016-42
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od john.hawk » stř 19.10.2016, 11:45

no furt se tu trošku točíme do kola..
střílet, nestřílet..
když střílet tak splnit podmínky které někdy nejsou vůbec jednoduché..
nestřílet - rezignovat taky není úplně v pořádku
Ideální by bylo něco mezi..když nemáme vycvičené lidi, musíme to nahradit technickými prostředky..a vo tom to je..
takže bych si dokázal představit nějaké GPS systémy na ujíždějící vozidlo, dokázal bych si představit různé aplikace na řízení provozu - umělá tvorba kolon..
prostě něco, co by splnilo účel a vynaložená námaha by byla uměrná dosaženému výsledku..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od MRBLUE » stř 19.10.2016, 14:15

Nemam problem so strelbou policajtov, ale len v pripade ked to vedia. V tomto pripade to povazujem za zbytocnu strelbu a zbabrany zakrok, kedy policajt strielal na siluetu odchadzajuceho vozidla, bez realnej sance zakrok uspesne dokoncit. Pri pocte vystrelenych ran rocne a urovni vycviku by naozaj radovy policajt v podstate strielat nemal nikdy. Je par halanov zo zboru, ktori maju strelbu aj ako konicek a ich strelecke umenie je na daleko vyssej urovni ako je standard, ale prave ti nemaju "horuci" prst na spusti.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz