Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 27.5.2018, 2:35

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 185 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
 Skříň na zbraně 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Skříň na zbraně
Zdravím,

včera mi při hledání dokumentů náhodou skončil v ruce certifikát od trezorové skříně Wico a byl jsem celkem zaskočen, když jsem si náhodou všiml, že tento certifikát je časově omezen a sice na 3 roky. Tzn že mám vlastně dnes již několik let doma trezor bez platné certifikace..

Nevíte někdo prosím jak se "toto chová" v očích legislativy? Mám na mysli jak tedy je? Nemám se jak prokázat platným certifikátem, tzn rozumím tomu tak, že mám najednou z certifikovaného Wica po 3 letech jen bytelnou skříň?

Hledal jsem různě na webu info, ale bohužel nenašel, proto se omlouvám pokud se to už někde řešilo. Díky pak za nasměřování.

pon 28.8.2017, 18:59

Jedná se o platnost certifikátu o shodě výrobků vyrobených v daném období. Čili výrobek vyrobený v tomto datu je ve shodě s uvedenými předpisy na certifikátu a tak můžeme být klidní.
Výrobce si pro výrobu v dalším období zajistí u notifikované osoby další certifikát shody atd.
Holt se jedná o docela dobrý kšeft pro certifikační firmy.

úte 29.8.2017, 7:50

Před časem jsem měl telefonický dotaz na p. Jeřábkovou z Wica poté co jsem si přesně toho všiml. Už si sice nevzpomínám na detaily ale bylo to tak nějak podobně (hlavně teda že mám být v klidu).

stř 30.8.2017, 7:46

Jsem z Děčína a dal sem si tu práci a porovnal jak na živo, tak údajově trezory od Wica a od Justry. Popravdě, trezory od Wica mi přišli jak trezory pro děti. Při prvním pohledu: Wico - vnější panty, plastový kliky, opravdu takový dětský trezůrky. Justra - panty vnitřní, vše kovové, nic nepůsobilo narozdíl od Wica chatrně. Porovnám tu 2 v podstatě identické trezory Z10 Justra cena vč. DPH 11 555Kč http://justratrezory.cz/index.php?id_pr ... deni-prave a WSA 10 Wico cena vč. DPH 11 132Kč http://eshop.wico.cz/jednoplastove-zbra ... rani-.html

Justra plusy:
+ vnitřní panty
+ silnější plášť (4mm stěna a 6mm dveře)
+ celkově působí masivnějším dojmem (váží také o 15kg víc než Wico)
+ kovová klika
+ poličky ve dveřích
+ vlastní doprava, kdy vám to dovezou až do obýváků a to za cenu 363kč vč. DPH po celé republice
+ pro mě přehlednější eshop, ale to je otázka názoru
+ vyšší bezpečnostní třída

Wico plusy:
+ o 423Kč levnější
+ o 5 cm hlubší

Závěr? Jednoznačně vyhrál Justra! 40Cm hloubky je dostatečný i na dlouhý zbraně s optikou a ještě zůstane hrozně moc místa, poličky ve dveřích jsou úžasný nápad na veškerý harampádí, číštění, dalekohledy a mezi námi i na munici :-) Nebojím se, že při otvírání urvu tu kliku v tom oválu a ani že by mi ten trezor někdo jednoduše vypáčil. A 423kč rozdíl, mi vynahradí dorpava, kdy se u Wica pod 800Kč nedostanu a to bydlím poblíž, s tím, že mi to vyklopí u vchodu. Justra doveze až na místo, pokud jsou na místě schody (trezor jde do patra) potřebuje asistenci člověka na místě. Takže nakone mnohem kvalitnější trezor vyjde ještě levněji. Nechápu teda moc, jak někdo může Wico doporučovat....

Naposledy upravil BombrCZE dne stř 16.5.2018, 6:16, celkově upraveno 1

úte 15.5.2018, 13:22
VIP člen

BombrCZE: tak zrovna ty panty jsou nesmysly argument. Kdyby ses podival, tak v hrane pantu jsou cepy, ktere pri uzavreni dveri brani vypaceni. Naopak ty vnejsi panty maji vyhodu v tom, ze muzes dvere vice otevrit.

Jinak bych rekl, ze tenhle typ od Justry je asi nejaka novinka - mozna jen proto, aby podstrelil Wico? Co si vzpominam, tak kdyz jsem tohle resil osobne ja, tak konkurence nic takoveho nemela.

A jak jsou na tom jine typy od Justry vs Wico? *88*

Obrázek

úte 15.5.2018, 15:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

2 BombrCZE: Opravdu nejsi obchodní zástupce? Na jiném fóru jsi se také registroval s podobným příspěvkem...

úte 15.5.2018, 16:08
VIP člen

GLOCK69: ono je videt, ze to odnekud kopiroval i na tom, ze ty odkazy nejsou cele a funkcni *40* *3*

Obrázek

úte 15.5.2018, 17:17

To S474N: Je to nejstarší model od Justry, jejich první řada byla Z-5, Z-7 a Z-10. Jinak ano, převzato z jiného fóra, kam jsem toto vkládal, odkazy jsem opravil a již jsou funkční.

Wico má výtazněji levnější třeba trezor na 5 trezorů.

Jinak u venkovních pantů nejde tak o vypáčení, ale o odříznutí a o vzhled. Ano, zase jdou otevřít až do 180 stupňů, což způsobuje, že jakmile ho dám někam ke stěně, do rohou apod. tak musím nainstalovat zarážku.

Největší rozdíl je ale v síle materiálu a v bezpečnostní třída. S1 (základní třída která splňuje zákonou normu) Wico - Z2 Justra (v podstatě o 3 třídy výš)

To Glock69: Nejsem jejich obchoďák, již jsem to popisoval na tom fóru, na kterém jsem psal první. Když začal dohad Justra vs. Wic, tak sem nelenil, objel obě firmy a zkusil porovnat. V každý totiž pracuje někdo z mojí rodiny, takže sem se mohl podívat všude, tak se klidně ptejte i na jiné dotazy. Když nebudu vědět, obratem zjistím. Jinak ten příspěvek nebyl podobný, ale stejný....

stř 16.5.2018, 6:25

Mě třeba zajímá WSA 10 Kombi - v téhle třídě je Justra o 3 000 dražší

WSA 10 Kombi - 11 919 Kč

Z-10 Variant 5 R - 14 641 Kč

Třída bezpečnosti je v podstatě jedno, obě jsou do 10 zbraní.

stř 16.5.2018, 7:24

To SlashKO: Před zákonou povinností ano, v případě pokusu o vloupání je to už nebe a dudy. Jinak http://www.obchod-3mh.cz/trezory-na-zbr ... -10-kombi/ je spíš pro srovnání http://justratrezory.cz/index.php?id_pr ... deni-prave + k tomu http://justratrezory.cz/index.php?id_pr ... a_ral_7035

Ten variant od Justry je přece jen o kousek dál, než to Wico - výškove nastavitelné police + jejich větší počet, (člověk si pak může doma dodělat ještě další poličky, kdyby mu to tam nevyhovovalo, je tam těch děr na poličky požehnaně) poličky ve dveřích, držák na vytěráky vpravo uvnitř trezoru atd...

Ta 10 kombi od wica je opravdu pro srovnani jako klasicka Z10 s regalama.

stř 16.5.2018, 7:43
VIP člen

Tak a kdyz odriznes venkovni panty u Wico, tak si presne pomuzes cemu, he?! *88*

Obrázek

stř 16.5.2018, 7:51

To S474N: Po odříznutí ještě k ničemu, dveře zůstanou na 3 stranách na čepech. Ale díky tomu, že je to jen 3mm plech, (dveře 4mm) strčíš pajcr a normálně to vykroutíš..

stř 16.5.2018, 7:58
VIP člen

Aha a ono to ma byt nikdy nedobytne? A proc bych odrezaval panty a strkal pajsr, kdyz muzu rovnou tou flexou riznout ten plast?

...aneb proc to delat jednoduse, kdyz to muzu udelat slozite, ze? *40* *3* *49*

BTW mozna by ti meli znami vysvetlit, co znamena to 15 RU, ktere to ma z hlediska zakona splnovat. *4*

Obrázek

stř 16.5.2018, 8:01

To S474N: Nic není dobytné, má to být co nejméně dobytné. Jakej plast mysliš?? Tam nic plastovýho není :-D

Jinak vím co to znamená 15RU :-) A dokonce vím i jak se to testuje. S tím, že S1 má teda jen 10/10RU (částečnej a úplnej průlom) a Z2 má 15/20RU :-) Je to prostě kategoricky úplně jinde...

stř 16.5.2018, 8:08
VIP člen

"Plášť" *4*

Jinak pokud jsou srovnatelne vnejsi/vnitrni rozmery a cena a plech je 3/4 vs 4/6 mm, tak je logicky lepsi to druhe. Musim se na to podivat, az budu sedet u PC, ale je mi to divne, ze by to za celou dobu nikdo "neobjevil". Neni to jen nahodou nova cenova politika?

Obrázek

stř 16.5.2018, 8:15

S474N: Aha :-D Promiň nerozuměli jsme si :-D Jinak naopak, Justra zdražil u některejch svejch výrobků a i u tý dopravy. Měl jí jen za 300 vč. DPH, dnes už má 300 bez DPH :-D Jen má novej eshop, předtím měli takový zaostalý katalogový webovky. Možná tam je důvod, proč to nikdo nenašel....

stř 16.5.2018, 8:20
VIP člen

Kdyz uz tam mas ty zname, tak toho vyuziji, nemohl by ses zeptat, kde by se dalo sehnat to kovove ovladaci madlo? Je pravda, ze to plastove jakoze funguje, ale z kovu bych mel lepsi pocit *40* *49*

Pokud nemel webovou prezentaci, tak si uplne zbytecne skodil, protoze takto to vypada fakt dobre.

Obrázek

stř 16.5.2018, 10:39

Jasný, zjistím :-)

čtv 17.5.2018, 5:26
VIP člen

Tak se take pridam s dotazem po kov madle. Vypada to, ze mas zkusenosti :wink:

čtv 17.5.2018, 6:18
VIP člen

Teoreticky bych to kovove madlo taky vzal v zavislosti na ceně... a slozitosti vymeny:)

ned 20.5.2018, 2:34
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 185 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další