Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10 eur


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 95

Registrován: sob 04.11.2006, 22:17

Zbraň: hromady kverů

Bydliště: Praha

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od Wojtyla » čtv 03.3.2011, 9:33

osobně jsem ochoten zučastnit se testu v následujícím složení

já - kosa semi-auto
panvrabec - kosa fullauto

místo - guncentrum - střeliště 100m

30 terčů LOS

na pípnutí střelec vyráží a dle vlastního uvážení co nejrychleji řeší terče na pořadí nezáleží.

hodnocení - vyšší počet zasažených terčů

a vsadim na sebe celou vejplatu...

----------------------------------------------------------------------------------------

panevrabče, velmi mě mrzí a překvapuje co tu hlásáte a především jakou rétoriku u toho používáte...
panvrabec píše:
Vážení ostatní čitatelé, zde je přesně vidět, že když se ovečkám povolí moc, tak chcou ještě víc
z tohodle mě vážně mrazí...já nejsem ovečka, neveřím na to že vetší skupina má vetší práva jen proto že je vetší..., neveřím na státní či mezinárodní regulace pramenící z neznalosti, strachu, či předposranosti.

prosím vás jen o jedno...jako kolegu střelce

chápu že vás nemusí fullauto, tlumiče nebo jiné veci bavit nebo zajímat....ale prosím když vás to nebaví, nepořizujte si to, ale nebojujte proti, jen proto že vás to nezajímá "když to nepotřebuju já, tak to nepotřebuje nikdo"

osobně neveřím ve vítěztví, ale veřím, že je třeba tlačit na dveře z druhé strany, jinak nám je vyvrátí z pantů...jedině tlakem z druhé strany dveří udržíme nejakou rovnováhu...

Díky, že se nad mým příspěvkem zamyslíte, není míněn zle...
"Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti."- Sigmund Freud
CZ 75 SP - 01

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od JAKLA » čtv 03.3.2011, 9:46

panvrabec píše:cmk: já teda nevidím opodstatnění ani pro policajty. Uvědom si, že né každý je ty, že jsou i sřelci frajírci a začátečníci, a v jejich rukou by to mohlo být nebezpečné, střílel jsem z AK 47 full auto a nezkušenému střelci to může lítat na všechny strany.
Ja by som strelcovi - začiatočníkovi nedával zbraň do ruky pokiaľ by nezískal prax... :roll:
A fullauto patrí len do ruky profesionála. :wink:

Ja osobne nie som fanúšik zbraní kat.A ale keby nebol taký problém ich legálne získať tak by som jednu MP5SD vlastnil.
ZBRANĚ MAJÍ JEN DVA NEPŘÁTELE - REZ A POLITIKY.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od admix » čtv 03.3.2011, 9:51

No jo, pravicak, ktery nema rad zbrane, si je nekupuje, zatimco levicak, ktery nema rad zbrane, by je zakazal. panvrabec se zajimave posunuje k tomu druhemu. Prece nezalezi na tom, jestli mi ta zbran k necemu je - mam doma dve pusky, ze kterych jsem uz rok nestrilel. Zakazou mi je, protoze mi nejsou k nicemu?
JAKLA: MP5 je jedna ze zbrani, kterou bych fakt chtel, a nesmim ji mit, protoze nejakej "ustavni cinitel" rek, ze ne. Kdo mu dal pravo mi to zakazat? Ja ne.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od panvrabec » čtv 03.3.2011, 9:53

JAKLA píše:Ja by som strelcovi - začiatočníkovi nedával zbraň do ruky pokiaľ by nezískal prax... :roll:
A fullauto patrí len do ruky profesionála. :wink:

Ja osobne nie som fanúšik zbraní kat.A ale keby nebol taký problém ich legálne získať tak by som jednu MP5SD vlastnil.
JAKLA: Tak s tvým názorem se stotožňuji.

Wojtyla: Tak o tom závodu mezi náma dvěma bych nepochyboval. Vemu to z jiného soudku. V lednu jsem byl na střelnici v Ostravě. Vedle do boxu přišli dva mladí střelci, zjevně 18-ti letí. V arsenalu měli glock s 33 ranným zásobníkem, revolver a desert eagle. Nedalo mi s nimi nepromluvit, v debatě jsem se dověděl, že jeden je držitelem ZP a druhý jeho kamarád. Otec asi zazobaný synkovi kupodivu zbraně kupuje. No ale k věci, dvakrát jsem je musel napomenout za nebezpečnou manipulaci v podobě prstu na spoušti po střelbě, otáčením se se zbraní a pod. Desert jim lítal v rukou kůň a směr hlavně byl občas nebezpečně ve směru boxů. Sbalil jsem se, řekl to správci a odešel. Nedovedu si představit, že by chlapci blbli se samopalem, to už bych tu asi nebyl. Někdo řekne, že je to jejich průser a todpovědnost toho mladíka se ZP, to sice jo, ale až se něco stane a někoho smáznou je pozdě to řešit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od admix » čtv 03.3.2011, 9:55

panvrabec: uvedomujes si ale, ze ty nemluvis o nutnosti praxe pro vlastneni fullauto zbrane, ale o "fullauto je civilovi k nicemu"? V tom je KURVA rozdil ;)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 95

Registrován: sob 04.11.2006, 22:17

Zbraň: hromady kverů

Bydliště: Praha

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od Wojtyla » čtv 03.3.2011, 10:01

ale to přeci není duvod zakazovat neco...

mužu vám poskytnout nekolikero historek se starými zkušenými střelci, kteří předváděli veci, že zustával rozum stát, kam se na to hrabe prst na spoušti...

stejně tak bychom mohli chtít zakázat mladým klukům řídit auta silnější než 70kW a jistě bychom společně našli mnoho dalších paralel...

ale oba přeci víme, že zákazy nic neřeší, neb zákazy nevychovávají...vychovával jste vy, neb jste je napomenul...vychovávat se musí střelec tím, že ho budou vychovávat zkušenější, stejně tak jako když má nekdo čerstvý řidičák tak dělá na silnici plno blbostí, ale časem se naučí...a ne proto že by mu nekdo neco zakazoval, ale práve proto že má moznost konat a tím se učit...
"Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti."- Sigmund Freud
CZ 75 SP - 01
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: pon 20.9.2010, 19:27

Zbraň: Cz70

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od muaddib » čtv 03.3.2011, 10:05

p. vrabec Aha, takže spáchá-li někdo se silným autem přestupek, tak to bude důvod ostatní silná auta zakázat?

Uvažoval jste někdy o tom, že je třeba lepší postup jim poradit, že vypadaj jak dacani, nahlásit to správci, kterej by je měl seřvat, dát si na ně pozor a v případě opakování je tam už víckrát nepouštět?

Nebo jste tím chtěl říct, že by se měl zakázat Glock 33 a DE jenom proto, že jste viděl nějaké prominentní smrady s tím zacházet jako s hnojem?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur - byť by to byl absolutní nesmysl...

Bůh stvořil Dunu, aby vychoval věrné - Bi-la Kaífa
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od panvrabec » čtv 03.3.2011, 10:13

Wojtyla: vychovával, ale jestli to pomohlo to nevím. Otázkou je, jak regulovat tyto zbraně, aby je nedostali doruky třeba ti kluci ? To je otázka.
admixi: Že je to civilovi k ničemu to je pravda a za tím si stojím. Ale pokud jde o zkušeného chlapa, tak proč by si na některých střelnicích nemhol blbnout s rozumem. A stejná otázka jako pro kolegu výše.

Já nemůžu pochopit, proč jsou zakázány hollow pointy, nebo lasery, z toho mi jde hlava kolem, ale omezení automatů opodstatnění rozhodně má.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 95

Registrován: sob 04.11.2006, 22:17

Zbraň: hromady kverů

Bydliště: Praha

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od Wojtyla » čtv 03.3.2011, 10:24

cesty máme...ale všechny cesty se dají obejít...jediná cesta je výchova...at už se zbranemi nebo na silnici, nebo v rodině...lze takovou vec ošetřil věkem, délkou vlastnictví ZP, praktickou zkouškou atd...koneckonců i stávající legislativa umožnuje držet fullauto...jen prostě policie vyjímky neuděluje...a na tlumič už vubec ne...což je uplná blbost...tlumič nijak nezvyšuje ranivost ani nebezpečnost zbraně...notabene náký přiblblý laserový zaměřovače, to už je uplně směšné...me osobně by vyhovovalo pokud by policie začala povolovat vyjímky...se všemi dusledky které to pro držitele zbraně nebgo doplnku A představuje...
"Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti."- Sigmund Freud
CZ 75 SP - 01
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: pon 20.9.2010, 19:27

Zbraň: Cz70

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od muaddib » čtv 03.3.2011, 10:44

panvrabec:

Vy nechápete zákaz laserů, ale tlumiče by jste zakázal... vy nechápete zákaz HP ale automaty by jste zakázal... tohle myšlení je špatné... to že něco nesedí vám, neznamená, že by se to mělo zakázat... princip svobody a odpovědnosti spočívá v tom, že se každý může rozhodnout, co chce a zda za to ponese odpovědnost... já osobně bych byl spíš nervózní, když by mi někdo na střelnici jezdil laserem po xichtu (viz holomci co jste potkal na střelnici), protože mi to může poškodit zrak bez toho, aniž by po mně kdokoli vystřelil.

Demokracie není o tom "na čem se dohodne většina", to je špatně... to, že by jste vy, já nebo 90% střelců automat k ničemu nevyužil (já třeba nemám ani touhu se s tím "vyblbnout") přeci neznamená, že by k tomu neměli mít lidé přístup.

Zabít vám debil na střelnici může jendoranou malorážkou... nebo přeject na křižovatce...

Fusr by někdo zakazoval prostředky, které mohou debilové zneužít... ale zkusil se někdo zamyslet nad tím, zda by nebylo lepší "zakázat debily"....??
Quidquid latine dictum sit, altum videtur - byť by to byl absolutní nesmysl...

Bůh stvořil Dunu, aby vychoval věrné - Bi-la Kaífa
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od panvrabec » čtv 03.3.2011, 10:50

Wojtyla: Za podmínek vyššího věku, nějakým způsobem doložená praxe,nebo doba držení ZP anebo speciální praktická zkouška nebo tak něco...tak SOUHLASÍM

muaddib:na to nebudu ani odpovídat :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: pon 20.9.2010, 19:27

Zbraň: Cz70

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od muaddib » čtv 03.3.2011, 10:57

to jsem ani nepředpokládal :)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur - byť by to byl absolutní nesmysl...

Bůh stvořil Dunu, aby vychoval věrné - Bi-la Kaífa
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od panvrabec » čtv 03.3.2011, 11:00

1. Ukaž mi kde jsem v tomto tématu psal o tlumiči ?
2. jestli máš větší strach z laseru, než ze snůžky olověných včel, tak to klobouk dolů.
3. Mi vysvětli, jak bys zakázal debily ?
EDIT: pardon, ne ty, ale VY
Naposledy upravil(a) panvrabec dne čtv 03.3.2011, 11:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 95

Registrován: sob 04.11.2006, 22:17

Zbraň: hromady kverů

Bydliště: Praha

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od Wojtyla » čtv 03.3.2011, 11:01

panvrabec: musíme hledat zpusoby jak povolit a ne duvody proč zakázat......to je myslím vždy cesta k uspěchu...a ty cesty jak jsme se shodli existují...
"Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti."- Sigmund Freud
CZ 75 SP - 01
Uživatelský avatar

Příspěvky: 95

Registrován: sob 04.11.2006, 22:17

Zbraň: hromady kverů

Bydliště: Praha

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od Wojtyla » čtv 03.3.2011, 11:03

jen pro odlehčení...
panvrabec píše: 3. Mi vysvětli, jak bys zakázal debily ?
jak?...globálně a jednou pro vždy:-D
"Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti."- Sigmund Freud
CZ 75 SP - 01
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od panvrabec » čtv 03.3.2011, 11:03

Wojtyla: to je pravda. až se tyto způsaby aplikují těmi debily v parlamentu, pak můžou být v některých domácnostech automaty. Ale za současných podmínek kdyby se jen tak z automatů staly kat. B by to nepřineslo nic dobrého. Tak aspoň, že jsme se shodli.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od admix » čtv 03.3.2011, 11:07

Ja furt nemuzu prijit na to, jakej je rozdil mezi tim, kdyz me na strelnici debil zastreli Glockem 17, a nebo kdyz me zastrelit Glockem 18 .... mozna bych pro jistotu zakazal oba.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od panvrabec » čtv 03.3.2011, 11:10

Já ne, já jen jeden :lol:
Ne ale fakt, posbírej fakta, co jsem napsal výše, ti kluci bez praxe, bez nácviku manipulace, s prstem na spoušti v křeči po výstřelu....to by prostě nedopadlo dobře
Admixi ne zakázal, ale omezil, ale je těžko jak. Neco jako v německu auta možná
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: pon 20.9.2010, 19:27

Zbraň: Cz70

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od muaddib » čtv 03.3.2011, 11:13

1. Tak více méně je to předpoklad, jestli Vás to dráždí, dosaďte si tam třeba tu bazuku, tu by jste tuším ADMIXovi zakázal...

2. tak pár lidí se na mně už při závodech s kvérem otočilo a příjemný pocit to není... ale většinou je to prostě jen neopatrná manipulace... vypálený voko neopatrnou manipulací mi ale vadí víc, než než neopatrnou manipulací NEprostřelený břicho...

3. Mi vysvětli, jak zákazem automatů zvýšíš bezpečnost, když ti samí lidé budou mít na tý střelnici zcela legálně toho DE. Protože jestli si mám vybrat mezi 7,62x39 do stehna a .50AE tak radši to první.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur - byť by to byl absolutní nesmysl...

Bůh stvořil Dunu, aby vychoval věrné - Bi-la Kaífa
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: pon 20.9.2010, 19:27

Zbraň: Cz70

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od muaddib » čtv 03.3.2011, 11:17

panvrabec:

mezi: "Já nevím já jsem radši pro zákaz automatů" a "ne zakázal, ale omezil"

Vidím, významný názorový posun... gratuluju... teď ještě specifikovat na "certifikaci pro práci s automatem/tlumiček/laserem/bazukou/tankem" a dostaneme se až k té svobodné společnosti.

Vlastnictví "za určitých podmínek" je určitě lepší než "co já nepotřebuju, to zakázat"
Quidquid latine dictum sit, altum videtur - byť by to byl absolutní nesmysl...

Bůh stvořil Dunu, aby vychoval věrné - Bi-la Kaífa

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz