Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10 eur


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od cmk » čtv 03.3.2011, 14:48

Vlasten to nakousl.
Cokoli, co je zakazano respektuji jen "ti slusni a zodpovedni".

Full-auto ma jednu jedinou vyhodu a to pro "ty neslusne a nezodpovedne".
Kdyz budu chtit vybrat banku, nabehnu dovnitr a prevetivne poslu davku do stropu, budou vsichni ku*va presveceny o tom, ze to myslim vazne.
Tohle je, rekl bych, nejvetsi a nejrealnejsi minusovej efekt full-auta.
Kdo bude chtit udelat banku, nepujde zada o nakupku na Sa58, aby s ni tu banku udelal.
Takze i pres ten mozna jedinej realnej duvod nevidim objektivne zapotrebi full-auto omezovat.
Ze ja osobne subjektivne nevidim ani duvod to povolovat, to je vec jina. Subjektivne me to jenom se*e, protoze nejaky politicky jelito kdysi prohlasilo, ze by to mozna mohlo byt nebezpecny, tak to zakazeme. A s tim se tezko smiruju

A kdyz je nekdo vocas, co na strelnici miri na vsechny okolo s prstem na spousti, tak zaslouzi dorvat at je to mladej zlatej hoch nebo starej dedek co prej strilel driv, nez ja tahal kacera.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od panvrabec » čtv 03.3.2011, 18:11

Divil by si se, ale to dořvaní někdy bohužel nestačí. Ale pokud se pro držení zbraní kat. A (které by se změnily na B) udělají řádné podmínky, tak proč ne. Teď by tomu bylo tak, že i 15-ti letý chlapec (který je členem občanského sdružení zabývajícího se střelbou) co udělá zkoušku by mohl mít ten sa. doma, být to na mě, tak nemá doma nic, maximálně dlouhou malorážku. Na ovládání takových zbraní to chce prostě praxi.

Mistral: koho volím ti může být jedno, je to moje věc, nevím, co je to za zhovadilost tahat do diskuzí o držení automatických zbraní politiku. To že jsem tady svou politickou příslušnost přiznal je moje rozhodnutí z dobré vůle. Když se totiž do diskuze ať už u stolu, nebo na foru zaplete politika, věčinou to končí dohadováním. Kdyžtak založ v offtopicu vlákno politická strana, rád se do diskuze připojím.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od admix » čtv 03.3.2011, 18:22

Tak by soucasny Ackovy zbrane mohly bejt treba ke koupeni na skupinu E, od 21ti - to jsou implementacni detaily. Praxi to chce, a proto bysme to meli delat jako amici, kdy kluk dostane ve dvanacti svoji prvni brokovnici, takze nez doroste do veku, kdy si muze koupit vlastni kver, tak zbrane umi ovladat lip nez pulka kecalu na ceskejch forech.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od panvrabec » čtv 03.3.2011, 18:30

Tak bychom to mohli zavést taky a povinně na známky, zařadil bych to k tělocviku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: pát 03.11.2006, 1:14

Bydliště: Praha

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od Black_Onyx » čtv 03.3.2011, 18:40

Jsem za :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 95

Registrován: sob 04.11.2006, 22:17

Zbraň: hromady kverů

Bydliště: Praha

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od Wojtyla » čtv 03.3.2011, 20:06

takhle jsem to měl já doma od táty...od takovejch 13ti let me učil napřed bezpečně manipulovat, pak rozebírat skládat, učil mě ruzný systemy zbraní, později tak od 15ti mě učil střílet...to je asi to nejlepší jak to muže probíhat...
"Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti."- Sigmund Freud
CZ 75 SP - 01
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od panvrabec » čtv 03.3.2011, 21:16

Já jsem měl svojí vzduchovku, ale oficiálně až od 14 (předtím jsem si ji potajnu pujčoval). A předtím zastaralou airsoftku na ocelové kuličky, kvalitní kousek, dnes už se ani nevyrábí. A od 16 střelnice s otcem, malorážku jsem zbožňoval. To už je ale hodně o rodičích jaký vytvoří vztah dětí ke zbraním. Rozhodně je lépe synka vzít zastřílet, než aby potom tajně kradl pistoli a zkoušel to sám, protože zakázané ovoce je nejlepší.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od admix » čtv 03.3.2011, 21:20

No vidite, to je zrovna muj pripad - cela rodina pacifistu, i vzduchovku mi zakazovali, a tak mi ve 20ti ruplo v kouli a kupuju si zbrane vzdy po dvou :lol: (modri uz vedi :twisted: )
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 50

Registrován: pát 21.5.2010, 22:50

Zbraň: Glock 17

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od Davidek182 » čtv 03.3.2011, 22:07

Davidku, nejsi ty policajt? :-)
A jake opodstatneni vidis ve full-auto pro policajty? Vzdyt je to lautr totez, co u civilistu, jelikoz jakykoli rozumny duvod najdes PRO full-auto pro policajty, tak stejny duvod PRO bude platit pro civilisty. Ale patrne nenajdes zadny jiny, nez ze je to sranda jednou za cas vykropit behem sekundy zasobnik. Nic vic.


Jsem policajt, ale to ti pozornější z vás ví. Opodstatnění ve full-auto zbraních pro běžné policajty nevidím. Možná v případě zásahových jednotek, ale i to by mohlo být diskutabilní a je to jiná věc.
Vykropit zásobník během sekundy někde pánu bohu do oken je opravdu zábava? Pro tebe možná jo, ale já mám očividně jiný názor. Mě teda baví střílet na přesnost (co rána, to zásah) a to s full-auto zbraní moc nejde. Pokud už teda v rámci povinných střeleb používáme full-auto zbraně, tak zásadně přepínám do semi-auto režimu, a to z výše uvedeného důvodu. Samozřejmě respektuju tvůj odlišný názor a nemám v úmyslu tě přesvědčovat. Pouze píšu, že za mě full-auto zbraně civilně ne.
Souhlasím s tebou, že v naší zemi nemá full-auto pro policii opodstatnění. Jedno zmáčknutí spouště, zásobník prázdný a zásahy všude, jen ne tam, kde mají být. To je tak jedině o průser a následné lidské neštěstí.

A tlumic? Vis, kolik strelnic by dnes jeste fungovalo, kdyby tlumice byly povolene a byly beznou soucasti vybavy strelce? Ale kvuli hluku se kazdou chvili nejaka strelnice zavre.


Hluk ze střelnice je problémem provozovatele střelnice. Pokud zainvestuje do dostatečného odhlučnění střeliště, tak nevidím jediný důvod jí kvůli hluku zavírat.
Tlumič v běžné výbavě střelce? Takže já jako svéprávný a svobodný střelec žijící v demokratickém státě, budu tlačený do něčeho, co nechci: "Buď si koupíš a budeš používat tlumič nebo si na mojí střelnici nezastřílíš, protože jsem zdechlý zainvestovat do odhlučnění". Pominu to, že by naprostá většina střelců v takovém případě musela zainvestovat minimálně do výměny hlavně, aby na ni bylo možno namontovat tlumič. Nezdá se ti to omezující, takhle rozdělovat střelce na ty co mají tlumič a můžou si zastřílet a ty co ho nemají a můžou svojí zbraň tak akorát leštit?

Znovu píšu, že nechci nikoho přesvědčovat o mém názoru, který jsem tady uvedl. Prostě to tu beru formou diskuse a ta není možná, pokud by měly protistrany shodné názory. Proto jsem rád, že tady jsou lidi s opačným názorem. Alespoň je o čem diskutovat. :wink:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od cmk » čtv 03.3.2011, 22:15

Ad vykropit zasobnik - ano, jednou za nekolik let to pro me sranda je.

Ad tlumic - ja ale nepsal, aby "tlumic byl povinnost", ale "aby tlumic byl moznost" - a mezi tim je sakra velkej rozdil. K tomu odhlucneni - bez se zeptat majitelu bejvalych strelnic, kde developeri v okoli rozprodali pozemky, lidi si vedle strelnice postavili baracky a pak se divili, ze je z toho hluk. To si meli strelnice za cenu statisicu az milionu stavet hlukove bariery?

Ad nazory - souhlas :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od admix » čtv 03.3.2011, 22:40

No, budiz, aspon si to umis trochu argumentovat. Sice se to neshoduje s mym videnim sveta, a praxe ukazuje, ze v realu to takhle proste nefunguje, ale je to lepsi nez "ja bych to zakazala, protoze na nove rikali, ze je to spatne" :D
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od panvrabec » pát 04.3.2011, 0:10

Davidek182: to že jsou full-auto zbraně na terčovku naprd to víme. A taky to, že s nezkušeným střelcem to může pěkně mávat. Ale teď se tu řeší proč by měly být zakázené. Tvůj názor je, že ano a teď řekni kolegům proč (teď neberu v potaz to, že s tím na střelnici nic netrefím, to všichni vědí). Když jsem psal já o důvodech(kluci na střelnici, střelci začátečníci,..) a podmínkách (praxe, věk, speciální zkouška z odborné tzpůsobilosti) za kterých by bylo držení full auto zbraní podle mě přípustné, tak jsem byl za blázna. Ty jsi dokonce pádný důvod pro jejich zákaz neuvedl. Samozdřejmě mimo to, že jsou civilovi naprd, maximálně do sbírky a jednou za rok si vysypat naráz 30 ran. Proč by jsi je zakázal? Zkus vysvětlit dík.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od admix » pát 04.3.2011, 6:29

panvrabec: btw, kdyz uz jsme u "nic netrefim", tak co treba nove MP5, nebo CZ 805, ktere obe umi dvourannou davku? Fullauto neni jen vykropeni zasobniku do valu okolo terce, ale prave treba 2-3ranna davka, ktera je proste fajna :mrgreen:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od Sobull » pát 04.3.2011, 8:27

Jen na okraj. Viděl jsem na střelnici jak pán s MG 42 utratil za minutu asi půlku mojí výplaty. A ano je to k ničemu, ale hrozně mě to láká. Chtěl bych třeba thompsona, mám kvůli tomu hledat nějakou předělávku bez sběratelské hodnoty? Proč.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od panvrabec » pát 04.3.2011, 9:25

admix: no jo, ale je velký rozdíl semi auto, dávka (2-3 rány) a full auto. Netuším proč jsou poslední dvě házeny do jednoho bytle. Třeba GrandPower K102 R by byla parádní věc.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od admix » pát 04.3.2011, 10:04

Rozdil je ten, ze fullauto se pouziva jako kontrolovana davka - ja treba s MP5 na fullauto stejne delal dvouranny davky :D Ale navic mam tu bonusovou strelnice-za-minutu-zavira-a-ja-mam-jeste-tri-zasobniky moznost 8-)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od panvrabec » pát 04.3.2011, 10:29

Obvykle se na MP5 uvádí full auto, burst, semi auto. Full auto se používá jako full auto, né jako burst, děláš si vlastní dávky. Plně automatický režim znamená střílet proudem do nekonečna, ti co se chcou vyblbnout, tak to tak taky dělají. Jako dávkovat s tím jde samozdřejmě taky, ale snadno přetáhneš a směr se ti rozhodí. Ale u těch devítek to celkem jde, horší je to u puškových. Výhodu to má ale taky, nemusíš složitě mířit na hlavu, zamáříš na nohy a puška pracuje :) .
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od admix » pát 04.3.2011, 10:43

Fullauto se pouziva tak, jak uzivatel macka prst :mrgreen: Navic furt trpis predstavou, ze fullauto u pusky = strelba po celem valu. To ale plati jen u blbe blondyny, ktere das fullauto AK47 a plnej zasobnik.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od panvrabec » pát 04.3.2011, 11:41

No jinými slovy to mám ve druhém souvětí, ale budiš. A piš si, že pokud ten prst nepustíš, tak na 20m budou v černém možná první 3 rány, potom možná další 3 pokud se ti to podaří srovnat :wink: (AK47)
Naposledy upravil(a) panvrabec dne pát 04.3.2011, 11:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Slovensko rozprodává tři a půl tisíce samopalů v ceně 10

Příspěvek od admix » pát 04.3.2011, 11:43

No jasne, takze s Ak47 nebudu strilet 20tirannou davku, dekuji za informaci :lol: Posunme se k AR-15 8-) :mrgreen:

EDIT: proste na tom, ze na fullauto je potreba praxe, se shodnem, a to je hlavni. V reseni se ovsem rozchazime.
Naposledy upravil(a) admix dne pát 04.3.2011, 11:47, celkem upraveno 1 x.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz