Smůla poslední EFMJ mám já


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 07.6.2006, 8:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jížní Morava

Příspěvek od M16A2 » pon 26.6.2006, 8:09

A co jednotná plastová střela ta aspoň podle mého názoru bude pro sebeobranu vhodnější,navíc to nepronikne pod kůži :?: Nemám stím žádné zkušenosti,ale rád se nechám poučit.
S Glockem je život krasnější.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 26.6.2006, 8:14

Do revolveru ANO, sam jsem to tak nosil - na 1. komore gumoplast (.380 Alfa, E2=19J) - osobne jsem to netestoval nicmene zasah na 5m prej velice bolestivej i pres tlustou zimni bundu, na 10m stale velmi stipava vec (takze efekt vyrazeni protivnika stejnej, jak u ostry - mozna lepsi, pac cistyho prustrelu plic si kolikrat clovek v prvnich par sekundach ani nevsimne), na 2. - 6. komore .357magnum.
Do pistole bych nic jinyho nez overeny znackovy kvalitni ostry strelivo pro obranu nestrkal. Tam realne hrozi, ze to neprebije.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 07.6.2006, 8:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jížní Morava

Příspěvek od M16A2 » pon 26.6.2006, 8:19

cmk:Díky hned jsem o neco chytřejší.
S Glockem je život krasnější.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » pon 26.6.2006, 9:56

Musím uznat, že tahle debata mi přijde zajímavá, ale nemáte pocit že s brokovým nábojem nebo gumoplastem trochu balancujete za hranicí zákona?
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 26.6.2006, 10:04

Vyhlaska 370/2002:
(1) Za dovolené výrobní provedení střeliva se považuje
a) střelivo se střelou celoplášťovou, poloplášťovou, olověnou, plastovou, pryžovou nebo značkovací. Jádro střely smí být pouze z měkkého materiálu, přičemž plášť střely smí být ocelový, tombakový, plastový, teflonový nebo měkkým kovem pokovený,
b) signální a pyrotechnické prostředky s akustickým, světelnými nebo dýmovým efektem určené pro střelbu ze zbraní a
c) střelivo se středovým nebo okrajovým zápalem s hromadnou střelou.

Tedy - brokovy naboj splnuje 1)c), gumoplastovy naboj splnuje 1)a).
Plast rozhodne nema VRU a broky bych rozhodne do pistole nedal :-)[/b]
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » pon 26.6.2006, 10:09

cmk: ano s tímto naprosto souhlasím. Jsem rád že si to sem dal. Těžil jsem ještě s informací, které jsem kdysi dostal od zkuš. komisaře. Samozřejmě se může mýlit on i já. Tímto se omlouvám za můj předcházející příspěvek, který se nazakládá na pravdě.
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pon 26.6.2006, 10:30

Ale test bych uskutečnil jak s gumákem tak s brokem atd.
Jínak jsem včera od kolegů z URNa-PČR dostal zajímaví naboj 9x19 označení ELD 9mm.pro znalce copak to je za náboj????
Ten podle mě zahazuje ůtočníka i s vozidlem :twisted: Stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » pon 26.6.2006, 11:45

Vyrábí se i brokový v měkkým plastu, kterej se nerozpadá v hlavni, tudíž by to mělo být spolehlivě nepenetrující.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 26.6.2006, 13:01

stengan píše:Ale test bych uskutečnil jak s gumákem tak s brokem atd.
Jínak jsem včera od kolegů z URNa-PČR dostal zajímaví naboj 9x19 označení ELD 9mm.pro znalce copak to je za náboj????
Ten podle mě zahazuje ůtočníka i s vozidlem :twisted: Stengan
Zrejme jde o zakazane vyrobni provedeni naboje testovane (nejen) CIA pro obranu pred utocniky "ozbrojenymi" vozidlem - ELD znamena Extraordinary LED Diod a kostrukce ve zkratce: naboj je osazen specialni oslepovaci vietnamskou verzi laseroveho ukazovatka (z trznice). Vozidlo neodhodi, ale vypari a utocnik se (v pripade vyssi rychlosti jizdy) octne holou zadnici na rychle ubihajicim asfalte a rozedre si sedaci cast tela, cimz se stane neschopnym pro dalsi boj. V pripade stojiciho zmiznuvsiho vozidla uz pouhy pad z vysky cca 30cm na pevny povrch zpusobi docasne znehybenni osadky vozu. Nahodne pouziti takoveho ELD proti lidskemu cili (dokonce v razi 9x19) snad neni ani humanni zverejnovat...
*76*
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pon 26.6.2006, 18:43

To sice nevím ale zato mám teď napáskováno 1xbrokovej od libry,8xceloplášt,3xELD jako bonus,tak akorád hledám dobrovolníka co se chce prolétnout???? :twisted: stengan

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz